Logo Jawor24h.pl
Reklama
Bank Spółdzielczy w Jaworze
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne z montażem

Nowa hala dla Olimpii?

- Tym razem nasze siatkarki nie awansowały, ale lepiej pomyśleć o hali wcześniej. Żeby nie doszło do sytuacji, że awansują, a nie dostaną licencji, bo wstyd pozostanie... - napisał do nas Czytelnik portalu jawor24h.pl.

© Paweł Sasiela

- W Twardogórze na Dolnym Śląsku odbywają się właśnie kwalifikacje do mistrzostw Europy do lat 16 w siatkówce kobiet, w których uczestniczy reprezentacja Polski. Niedawno w tej miejscowości z narodową drużyną miały okazję zagrać zawodniczki Olimpii Jawor, a niektóre swoje mecze ligowe rozgrywa tam #VolleyWrocław grający w siatkarskiej ekstraklasie. Twardogóra to miasto około cztery razy mniejsze od Jawora, posiadające halę sportowo-widowiskową na ponad tysiąc miejsc, która spełnia najwyższe standardy. Tymczasem nasze siatkarki, które w ostatnim sezonie były o włos od awansu do pierwszej ligi cisną się w małej szkolnej salce. Może i ma ona swoje tradycje i wątpliwy urok, ale klub który robi miastu taką reklamę chyba zasługuje na godniejsze warunki. Tym bardziej, że w przypadku awansu nie wiadomo czy ta sala zostałaby dopuszczona do rozgrywek. Skoro dużo mniejsze miejscowości od Jawora stać na takie obiekty, wcale nie jakieś ogromne to i Jawor mógłby taką halę zbudować. Służyłaby ona cały rok wielu klubom, zawodnikom i mieszkańcom, a mogłyby odbywać się tam wydarzenia kulturalne jak koncerty. Działoby się to przez cały rok, a nie 2-3 miesiące w roku, jak byłoby w przypadku basenu letniego, o ile rzeczywiście zostanie odbudowany. Już w 2014 roku na ulotce wyborczej pana Bery  były podane priorytety dla Jawora, a wśród nich sala widowiskowa wraz z kinem. Lata minęły godnego obiektu nie ma. Kino z salą widowiskową pojawiło się natomiast w ulotce pana Bery w zeszłorocznej kampanii. Tym razem nasze siatkarki nie awansowały, ale lepiej pomyśleć o hali wcześniej. Żeby nie doszło do sytuacji, że awansują, a nie dostaną licencji, bo wstyd pozostanie... - napisał do nas Czytelnik portalu jawor24h.pl.

Reklama

Komentarze (4)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Mieszkaniec
Mieszkaniec 5 maja o 05:15
W Marcinowicach jest duża sala sportowa, można wynajmować i grać. Jaki jest sens ekonomiczny budowy nowego obiektu, gdy parę km obok stoi coś takiego
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Bodzio
Bodzio26 kwietnia o 22:53
A jeśli klub Pływacki odnosi sukcesy i robi reklamę to będziemy mieli duża kryta pływalni czynna cały rok jak Słowianka? Z większą ilością torów pływackich itp? Mamy w Jaworze duża sale na wiejskiej gdzie Olimpia może śmiało rozgrywać mecze jak i inne siatkarskie drużyny 😉
2 Lubię to: 2
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
JS
JSBodzio29 kwietnia o 08:48
Sala na wiejskiej? Duża? To przecież kolejna szkolna salka bardzo już wiekowa raczej do remontu niż ligowych rozgrywek siatki czy futsalu. A trybuny to kilka ławeczek tuż przy boisku wykorzystywane dla rezerwowych zawodników czy zespołów niż do kibicowania?
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
jawor 66
jawor 66Bodzio30 kwietnia o 14:39
Bodzio ale błysnąłeś
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.