Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Nie ma pomysłu na Zamek Piastowski

Jednym z najważniejszych tematów omawianych na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Gospodarki i Rozwoju Miasta była przyszłość Zamku Piastowskiego w Jaworze. Niestety optymizmem nie zawiało...

Zamek Piastowski prezentuje się majestatycznie. Niestety tylko z daleka... Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

- Na dzień dzisiejszy jak wiadomo Zamek Piastowski jest obiektem niewykorzystanym. Jeśli chodzi o zagospodarowanie na przyszłość tego nie wiem. Może nie to, że brak pomysłu, ale nie wiem - mówił Tomasz Greniuch z Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Jaworze.

Przewodniczący KGiRM Andrzej Kobes podkreślał, że jest to już trzecia kadencja, kiedy komisja omawia ten temat. Radny Kobes zauważał, iż dobrze, że wyremontowano część dachu.

- Znajomi z Polski jadący do Karpacza sygnalizują, że mamy ładny zamek, ale dlaczego ta ściana od strony ul. Dąbrowskiego jest w takim stanie? - mówił Andrzej Kobes, postulując by podjąć prace remontowe elewacji przynajmniej od strony rzeki, tak by zacząć od poprawienia wyglądu budynku.

Jak jednak podkreślano podczas posiedzenia komisji wygląd zamku praktycznie z każdej strony jest zatrważający.

- Emilian Bera, nie będąc jeszcze burmistrzem, mówił o remoncie zamku. Ale z tego co sobie przypominam na jednej z sesji mówił, że aktualnie nie ma możliwości finansowych, żeby ruszyć remont zamku. Nawet jeśli złożymy wniosek o remont zamku, trzeba zapytać na najwyższym szczeblu czy są zabezpieczone na to środki. My możemy złożyć fajne pomysły i wnioski do budżetu, ale czy one zostaną zrealizowane? To duży znak zapytania - zauważał radny Krzysztof Detyna.

- Składamy wnioski do przewodniczącego Rady Miasta, bo on jest naszym szefem. Przewodniczący rady przekazuje to do pana burmistrza, a pan burmistrz uruchamia swoje służby - dopowiadał Andrzej Kobes.

Radny Detyna dopytywał natomiast czy jest szansa na pozyskanie środków zewnętrznych oraz czy gmina jest zainteresowana pozyskaniem takich pieniędzy.

- Najpierw musi być pomysł na ten zamek, bo nikt nie da pieniędzy na remont zamku i tyle. Musi być funkcja muzealna, hotelarska, albo centrum konferencyjne. Do czegoś ma ten zamek służyć. Nie po to, by ładnie wyglądał, bo na to nikt nie da pieniędzy - komentowała radna Małgorzata Świderska.

- Trzy lata trwa obecna kadencja i nikt nie ma pomysłu na zamek? - nie dowierzał radny Detyna.

Przewodniczący Komisji Gospodarki i Rozwoju Miasta zaznaczał, że jedyną szansą jest to, że Urząd Marszałkowski przekaże środki, pod warunkiem, że będzie przewidziana jakaś funkcja zamku.

- Ale wykonanie elewacji to jest zadanie nasze - podkreślał Andrzej Kobes.

Radni mieli też zastrzeżenia do obecnego stanu zabezpieczenia obiektu przed uleganiem dalszemu zniszczeniu. Uwagę na ten problem zwracał radny Kowalczyk.

- Od strony targowiska zamek nie ma już praktycznie szyb. Tam są same futryny, przez które dostaje się woda. Okna nie są nawet zabezpieczone folią. Goła przestrzeń nieodnawiana od lat siedemdziesiątych. Nie ma tam zabezpieczenia, co dla mnie jest porażające. Można nie inwestować, ale zabezpieczyć obiekt trzeba. Koszty odnowienia zamku będą w ten sposób tylko rosły - alarmował Krzysztof Kowalczyk.

Pod koniec dyskusji przewodniczący Andrzej Kobes złożył jeszcze wniosek, aby na zamkowej wieży umieścić flagę narodową lub flagę miasta, co podpatrzył na innych tego typu obiektach w południowej Polsce.

Niespełna rok temu temat Zamku Piastowskiego omawiany był na posiedzeniu Komisji Kultury i Sportu.

- Gmina na dzień dzisiejszy planuje rozpocząć prace z prawdziwego zdarzenia dopiero w latach 2017-2018 - mówił wówczas Tomasz Panasiuk, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej. Jak na razie poważne prace ratujące obiekt wciąż nie ruszyły.

Reklama

Komentarze (375)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

pytam
pytam11 października 2017 o 14:22
Panie Bera jeżeli, za rządów pańskich wypuszczane są obligacje na wielomilionowe kwoty, to jak Pan myśli z czego będzie to spłacane? Czy aby nie z podniesionych opłat i podatków dla mieszkańców? Dlaczego będą podwyżki za wodę i ścieki? Dlaczego będą podwyżki za ciepło i opłaty za nieruchomości?
Lubię to! 0
wróżbita
wróżbita11 października 2017 o 13:02
Zlikwidować starostwo, a pieniądze przeznaczyć na remont zamku. Bera wybuduje basen, chodniki i drogi. A Jawor będzie krainą szczęśliwości.
Lubię to! 1
TT
TTwróżbita11 października 2017 o 13:08
Jakoś dotychczas to Starostwo wykonało więcej prawdziwych, dużych inwestycji, a miasto ledwie parę skwerków.
Lubię to! 1
do wróżbity
do wróżbitywróżbita11 października 2017 o 14:44
mniej na imprezy, igrzyska, bale, przyjęcia, delegacje, służbowe samochody i telefony, a będą pieniądze w gminie
Lubię to! 1
...
...10 października 2017 o 23:51
"Gmina na dzień dzisiejszy planuje rozpocząć prace z prawdziwego zdarzenia dopiero w latach 2017-2018 - mówił wówczas Tomasz Panasiuk, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej." Wstawienie szyb to nie jest duży wydatek i nie wymaga jakiegoś szczególnego planowania.
Lubię to! 1
:(
:(10 października 2017 o 22:30
Serce bili patrząc na te zdjęcia. Gołym okiem widać zaniedbania w zakresie zabezpieczenia majątku publicznego przed postępującą degradacją gminnego zabytku, powodującą szkodę w publicznym mieniu (utrata wartości majątku i zabytku). Zgodnie z art. 231 § 1 Kodeksu karnego funkcjonariusz publiczny, który nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Brak jest też należytego nadzoru nad stanem utrzymania zabytkowych obiektów ze strony służb konserwatora zabytków. Cierpi też na tym wizerunek miasta.
Lubię to! 1
autor
autor:(11 października 2017 o 08:18
ile już lat stoi ten zamek w takim stanie 5,10,20? pretensje do poprzedników. Mogli zrobić remont wcześniej
Lubię to! 3
3 lata
3 lataautor11 października 2017 o 08:33
autorze, w tak tragicznym stanie dotąd nie był, nie był gruntownie remontowany, ale był zabezpieczany przed niszczeniem
Lubię to! 1
przypominajka
przypominajkaautor11 października 2017 o 09:35
Poprzednicy zrobili chociaż pokrycie dachowe i wieżę zamku. A obecna ekipa co zrobiła w tym temacie?
Lubię to! 1
autor
autorautor11 października 2017 o 12:55
ile lat rządzili poprzednicy?
Lubię to! 1
niedopełnienie obowiązków
niedopełnienie obowiązków10 października 2017 o 21:31
W Opolu Prokuratura Rejonowa na wniosek obywatelski wszczęła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych. http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/177828/Przestroga-dla-JST--Sledztwo-w-Opolu-ws--niedopelnienia-obowiazkow-przez-pracownikow-samorzadowych
Lubię to! 0
rozpada się
rozpada się10 października 2017 o 21:24
gołym okiem widoczne są też ubytki w samej konstrukcji budynku
Lubię to! 1
stan zaniedbań
stan zaniedbań10 października 2017 o 21:21
na jednym ze zdjęć widać, że już nawet futryna nie przylega do otworu okiennego, więc samo wstawienie szyb jeszcze nie zabezpieczy mienia przed wpływem niekorzystnych czynników atmosferycznych i dalszą jego degradacją
Lubię to! 1
straszny widok
straszny widok10 października 2017 o 20:00
To burmistrz interesuje się remontem budynku dworca prowadzonym przez jego właściciela-PKP, a gminny zabytkowy zamek niszczeje na oczach burmistrza, mieszkańców, turystów, konserwatora zabytków?
Lubię to! 1
borus
borus10 października 2017 o 19:10
Brakuje wizjonerów na przyszłość zamku. Żeby pozyskać fundusze na remont musi być przedstawiony plan zagospodarowania, wykorzystania pomieszczeń, kto będzie je używał i ile poniesie kosztów wynajmu. Taki sam los spotkało mnóstwo zamków w Polsce. Może ktoś znajdzie inwestora ale co on będzie z tego miał poza potężnymi kosztami włożonymi w remont, potem podatki, koszty utrzymania.
Przykład:
Na początku roku były optymistyczne zapowiedzi. Dziś inwestor z Luksemburga o remoncie pałacu wypowiada się już ostrożniej.

Czytaj więcej: http://www.nto.pl/wiadomosci/brzeg/a/odbudowa-palacu-w-kopicach-nie-ruszy-w-tym-roku,12171328/
Lubię to! 0
mienie publiczne
mienie publiczneborus10 października 2017 o 21:40
brakuje dobrego zarządcy
Lubię to! 1
pomysł na
pomysł naborus10 października 2017 o 22:00
gotową wizję to trzeba mieć kandydując, w trakcie kadencji trzeba ją już zrealizować
Lubię to! 3
emeryt
emeryt28 września 2017 o 07:52
Szkoda tego zamku, to gminny zbytek w samym centrum miasta, powinien przyciągać, a nie odstraszać turystów. Jak długo można myśleć nad wstawieniem szyb, zabezpieczeniem przed dalszą degradacją? Przecież te najpilniejsze prace remontowe można przeprowadzić we własnym zakresie. Trzeba tylko trochę się zaangażować.
Lubię to! 4
borus
borusemeryt10 października 2017 o 19:21
> emeryt
Widzę, że jesteś chętny społecznie wstawić te szyby i za własne pieniądze:-)))
Lubię to! 2
żartujesz?
żartujesz?borus10 października 2017 o 20:45
borus, a ja myślałem, że p.Bera podczas kampanii wyborczej miał już gotowe pomysły i rozwiązania na basen letni, zamek, itp., bo opowiadał, że jak go mieszkańcy wybiorą, to on pozyska pieniądze, wyremontuje, itp.
Lubię to! 3
zaniedbany
zaniedbanyemeryt10 października 2017 o 19:32
borus-nie wstyd Ci tak zwracać się do emeryta? Emeryt ma rację, brak szyb powoduje dalszą degradację budynku, aż dziw, że nadzór budowlany i konserwator zabytków jeszcze nie zareagował. Właścicielem zamku jest gmina a gminą zarządza burmistrz i to na nim ciąży obowiązek zabezpieczenia zamku. Nie wspominając już nawet o dbaniu o dobry wizerunek gminy.
Lubię to! 3
niepokojące
niepokojąceemeryt10 października 2017 o 19:36
deszcz, śnieg, mróz-wszystko dostaje się do środka, niszczeją mury, podłogi
Lubię to! 2
to nie są żarty
to nie są żartyniepokojące10 października 2017 o 19:39
Dewastacji ulega gminny majątek, ktoś za te szkody w publicznym mieniu i za zaniedbania w jego ochronie powinien odpowiedzieć. Art. 231. 
§ 1. Funkcjonariusz publiczny, który nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Lubię to! 2
zabytek gminny
zabytek gminnyniepokojące10 października 2017 o 19:57
ustawa o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20170001595+2017%2409%2409&min=1
Lubię to! 0
borus
borusniepokojące10 października 2017 o 20:03
Ale skąd na to pieniądze??
Oddasz część swoich zarobków, bo gmina musiałaby cały swój roczny budżet przeznaczyć na remont zamku. Bez zwrotu włożonych pieniędzy, do tego koszt utrzymania, ogrzania, pilnowania itp
Bogatsze gminy tez mają swoje opuszczone zamki.
Lubię to! 1
gospodarne zarządzanie mieniem gminy
gospodarne zarządzanie mieniem gminyniepokojące10 października 2017 o 20:40
borus-o czym Ty mówisz?! Czy gminy nie stać na zabezpieczenie zamku przed degradacją chociażby przez wstawienie szyb? A poza tym burmistrz mówił, że gmina zamierza odpłatnie dzierżawić pomieszczenia w wyremontowanym budynku dworca PKP, więc gmina ma pieniądze, którymi mogłaby spłacać swój, a nie cudzy kredyt na remont, bo podejrzewam, że PKP m.in. przychodami z tego najmu zamierza pokrywać spłatę kredytu na remont.
Lubię to! 0
PKP dobrze gospodaruje
PKP dobrze gospodarujeniepokojące10 października 2017 o 20:41
to niech burmistrz podpatrzy jak PKP sobie radzi ze swoimi budynkami (remontem i utrzymaniem)
Lubię to! 2
zaniedbania zarządcze
zaniedbania zarządczeniepokojące10 października 2017 o 21:09
Nie wiadomo, czy do tych niezabezpieczonych przed oddziaływaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych futryn jeszcze w ogóle da się wstawić szyby. Przez brak odpowiedniego nadzoru i zabezpieczenia mienia publicznego przed dewastacją powiększa się szkoda w tym mieniu.
Lubię to! 1
Reklama
borus
borus27 września 2017 o 20:29
Większe zamki mają problem z riunami:

Zamek na górze św. Marcina przez wieki był symbolem Tarnowa. W XVIII stuleciu został opuszczony i popadł w ruinę. Dziś z jego świetności nie zostało już nic. Jest ruiną. Wspomnieniem dawnej potęgi. Wyrzutem sumienia dla Tarnowa. Możemy to zmienić. Wystarczy, że solidarnie zagłosujemy na zadanie „Wirtualna rekonstrukcja Zamku na górze św. Marcina w Tarnowie”, które zostało zgłoszone w budżecie obywatelskim Małopolski.

Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/tarnow/a/zamek-w-tarnowie-znow-moze-byc-nasza-duma-zaglosuj,12515212/
Lubię to! 0
mieszkaniec Jawora 33
mieszkaniec Jawora 3326 września 2017 o 22:25
Jaworzanin - jak Ty "by" rządził, to"by" na pewno zrobił tyle, ile naobiecuje ludziom burmistrz. Nie wiem, czy jeszcze pamięta co.
Lubię to! 2
z tematu na temat
z tematu na tematmieszkaniec Jawora 3328 września 2017 o 07:54
jeszcze swoich wyborczych obietnic nie zrealizował, a już ludziom opowiada o sygnalizacji
Lubię to! 4
xx
xxz tematu na temat28 września 2017 o 07:56
w sprawie sygnalizacji idź do starostwa
Lubię to! 1
mieszkaniec Jawora 33
mieszkaniec Jawora 3326 września 2017 o 22:05
Warto przypomnieć radnemu Kobesowi, że tę część dachu wyremontował poprzedni burmistrz, bo obecny przez 3 lata nawet się nie zająknął w tej sprawie, natomiast obiecuje autobusy i basen, nie mając na to jeszcze pieniędzy.
Lubię to! 6
Tu-666
Tu-66621 września 2017 o 17:01
Skandal !!! Skandal !!! Po trzy kroć skandal jak może się odbywać jakie kolwiek posiedzenie bez apelu smoleńskiego to potwarz zdrada i hańba
Lubię to! 7
obiecanki
obiecanki21 września 2017 o 16:25
"Można obiecywać wiele rzeczy, bo byliśmy zdeterminowani żeby się dostać [...]." - Daniel Iwański http://jawor24h.pl/budzet-niezgody,7073,a.html
Lubię to! 5
Jaworzanin
Jaworzaninobiecanki21 września 2017 o 17:04
Dożłobowcy z programu KORYTO+
Lubię to! 4
trzeźwy
trzeźwy21 września 2017 o 15:06
Starosta jest pracowity, gospodarny i skuteczny. Co obieca, to zrobi. A to, że nie obiecuje gruszek na wierzbie, tylko po to, by być wybranym, by się dostać, to tylko dobrze o nim świadczy. Inni mogą tylko brać przykład. Światła na skrzyżowaniu to nie jest priorytet mieszkańców powiatu, są ważniejsze, które w pierwszej kolejności trzeba zrealizować i zabezpieczyć.
Lubię to! 7
Pan z rasy panów
Pan z rasy panówtrzeźwy21 września 2017 o 16:39
Prawie się zadlawilem kawa przez ciebie apele odnośnie świateł są od ponad dekady więc pan starosta ma to w D.... !!!
Lubię to! 8
ostrożnie z ta kawą
ostrożnie z ta kawąPan z rasy panów21 września 2017 o 16:55
ja nie słyszałem o żadnym apelu, widzę tylko, że "naciska" na to EB Razem
Lubię to! 2
Pan z rasy panów
Pan z rasy panówPan z rasy panów21 września 2017 o 18:25
To proszę się udać do pana Józef Noworula i poprosić o wydanie z archiwum gazety Jaworskiej sprzed kilkunastu lat a widać będzie że co jakiś czas pojawiał się ten temat co ty człowieku widzisz jak nie widziałeś tego tematu ze światłami wcześniej
Lubię to! 6
ostrożnie z tą kawą
ostrożnie z tą kawąPan z rasy panów21 września 2017 o 19:29
Jeżdżę tamtędy codziennie i jakoś nie widzę tam żadnego problemu z oznakowaniem. Problemem są korki ze względu na ciągle rosnąca ilość samochodów w mieście, bo brak jest komunikacji miejskiej, która ludzie mogliby dojeżdżać do pracy i szkoły. Burmistrz 3 lata temu obiecał jaworzanom darmowa komunikacje miejską, ale coś nie spieszy się z realizacja tej obietnicy. No cóż, musimy się jakoś przemęczyć, może ktoś kiedyś ją jaworzanom udostępni.
Lubię to! 2
o prawda
o prawdaPan z rasy panów21 września 2017 o 19:35
no niestety, miasto się w końcu zakorkowało-brak miejskiej komunikacji i do tego doszły jeszcze ograniczenia w ruchu związane z remontem DK3, można było to przewidzieć i uruchomić miejską komunikację przed tym remontem
Lubię to! 3
jaworzanin
jaworzaninPan z rasy panów21 września 2017 o 20:59
jak ja by rządził tyle lat co Laskowski to bym w Jaworze metro wybudował , a przynajmniej obiecał.
Lubię to! 5
realnie
realniePan z rasy panów21 września 2017 o 21:17
Jawor to nie Warszawa, nawet Wrocław nie ma metra, ale komunikacja miejska jest tu pilnie potrzebna, aby odkorkować miasto.
Lubię to! 5
darmowa komunikacja miejska
darmowa komunikacja miejskaPan z rasy panów21 września 2017 o 21:19
"Można obiecywać wiele rzeczy, bo byliśmy zdeterminowani żeby się dostać [...]." - Daniel Iwański http://jawor24h.pl/budzet-niezgody,7073,a.html
Lubię to! 1
aha
ahaPan z rasy panów21 września 2017 o 21:25
od nierealnych obiecanek, to jest ktoś inny
Lubię to! 1
Pan z rasy panów
Pan z rasy panówPan z rasy panów22 września 2017 o 07:17
Nie są potrzebne dla rowerzysty owszem jedź autem w godzinach szczytu by z rynku dojechać na metalowców bardziej opłaca się przez obwodnicę jechać dobra komunikacja miejska nie istnieje bez przemyślanej infrastruktury komunikacja i w tym momencie powinna powstawać trakcja elektryczna dla trolejbusów jeszcze Olka ulic się zamknie przy okazji
Lubię to! 0
odlot
odlotPan z rasy panów22 września 2017 o 07:44
jakich trolejbusów, Jawor to nie Warszawa
Lubię to! 4
Pani
PaniPan z rasy panów22 września 2017 o 07:55
Panie rasowy, przesiądź się na rower, będzie mniejszy tłok na ulicach, czyściejsze powietrze w mieście, nie trzeba będzie robić tylu skwerków do walki ze smogiem
Lubię to! 2
#
#21 września 2017 o 09:48
ktoś przypomniał , że obecny starosta Laskowski był w mieście 4 lata radnym i 4 lata wiceburmistrzem. Łącznie to 8 lat!!!A co przez 8 lat można zrobić wystarczy spytać naszą premier Szydło , ona wam to wytłumaczy. Niedługo minie kolejne 12 lat jak jest starostą. Czyli łącznie 20 lat w samorządzie.Miał wpływ i na miasto i na powiat I co z tego? Nawet tak proste zadanie jak uruchomienie świateł na skrzyżowaniu Piastowska i Szpitalna nie zostało wykonane.
Lubię to! 13
Tawarisz Ljenin
Tawarisz Ljenin#21 września 2017 o 14:47
kumoterstwo rządzi jaworem doborze że pogonili Lenkiewicza ,Laskowskiego też powinni za słabą jakość jego pracy i oczyścić nasz powiat z reszty plugastwa którego nie brakuje u nas w mieście a jest wielu co pier...dzą w stołek kupę lat a ich wydajność do zarobków można nazwać śmiało złodziejstwem !!! I to nie tylko w samorządach i innych państwowych instytucjach kopa im za mury miasta nie potrzeba nam tu malwersacji
Lubię to! 6
Jaworzanin
JaworzaninTawarisz Ljenin21 września 2017 o 16:21
Misiewicze ze Strzegomia i Świdnicy nie mogą się już doczekać, kiedy PO z komunistami przejmą starostwo jaworskie.
Lubię to! 2
Tawarisz Ljenin
Tawarisz LjeninTawarisz Ljenin21 września 2017 o 16:42
Co ma PO do wiatraka ?
Lubię to! 2
Jaworzanin
JaworzaninTawarisz Ljenin21 września 2017 o 17:02
Bera jest z PO. Zrobi ze Starostwem to, co zrobił w gminie - wywali jaworzan i wsadzi tam Wspólnotę Świdnicką.Jest przewidywalny. Czy tego chcą jaworzanie?
Lubię to! 3
Tawarisz Ljenin
Tawarisz LjeninTawarisz Ljenin21 września 2017 o 18:52
Czas i czyny naszego wlodarza i jego ekipę zweryfikują jeśli ludzie spoza jawora okażą się kompetentni to brawo
Lubię to! 3
aha
ahaTawarisz Ljenin21 września 2017 o 19:25
skoro ludzie spoza Jawora są tacy kompetentni, to dlaczego w swoim powiecie się nie wykazują?
Lubię to! 3
Tawarisz Ljenin
Tawarisz LjeninTawarisz Ljenin22 września 2017 o 07:07
Jezus Maria czytaj ze zrozumieniem napisałem że się okażę czy są dobrY w tym co robią jak do tej pory burmistrz ma mój głos ponieważ działa moim zdaniem najlepiej jest wsadzić kogoś nawet i z Suwałk świeżego bez dziwnych konszachtów niż kogoś kto już wie komu pod stołem kopertę podać
Lubię to! 3
:(
:(20 września 2017 o 23:25
jedno jest pewne, Jawor potrzebuje dobrego, gospodarnego zarządcy
Lubię to! 6
Antek
Antek:(21 września 2017 o 07:33
Jawor ma już świetnego gospodarza
Lubię to! 5
Ronia
Ronia:(21 września 2017 o 07:46
mam odmienne zdanie
Lubię to! 4
ja
ja:(21 września 2017 o 18:20
zgadzam sie Jawor potrzebuje dobrego jednego zarządzcy, nie politycznego, układowego, bez nepotyzmu. urząd starosty do likwidacji, utworzono go dla swoich po reformie samorządów. Nie może byc dwóch gospodarzy , w tak małym mieście!!!!!!!!!!!!
Lubię to! 2
a konkretnie?
a konkretnie?ja21 września 2017 o 20:11
czyli kogo?
Lubię to! 1
co dalej?
co dalej?20 września 2017 o 22:30
dobra, następny temat proszę, wszyscy już wiedzą, że na dzień dzisiejszy nie ma żadnej wizji, pomysłu, koncepcji na zamek, a "temat" letniego basen mógł "ruszyć wcześniej niż 24.08.2017 r.
Lubię to! 1
Autor
Autorco dalej?20 września 2017 o 22:32
niedługo Wam się tematy na narzekania skończą... idź lepiej spać, bo jutro rano do pracy lecisz
Lubię to! 1
:)
:)co dalej?20 września 2017 o 22:35
no nie mogę się wprost tego doczekać, aby było aż tak dobrze w Jaworze-serio
Lubię to! 2
Krzysztof Kononowicz
Krzysztof Kononowiczco dalej?21 września 2017 o 16:56
Jak ma być źle niech nie będzie niczego
Lubię to! 1
bez jaj
bez jajKrzysztof Kononowicz21 września 2017 o 17:07
aby nie było niczego, to nie trzeba z publicznych pieniędzy zatrudniać wysokopłatnego (ponad 11 tys. zł m-cznie) zarządcę publicznego mienia i jego wysokopłatnej ekipy, za ich wynagrodzenia jaworzanie być może mieliby do dyspozycji nie tylko darmowe autobusy, ale kto wie czy nie darmowe taksówki
Lubię to! 4
Szejk naftowy
Szejk naftowyKrzysztof Kononowicz21 września 2017 o 19:22
Idź startuj w wyborach wygraj zrzeknij się pieniędzy na poczet infrastruktury Jaworskiej wsadzisz swoich co też się zrzekną na ten sam cel ogłoszenia to jako obietnice wyborczą a igraszki stołek burmistrza do końca swej egzystencji
Lubię to! 0
trzeźwy
trzeźwyKrzysztof Kononowicz21 września 2017 o 19:45
Szejku, przystopuj, bo już język Ci się plącze
Lubię to! 2
w skrócie
w skrócieKrzysztof Kononowicz21 września 2017 o 20:05
Jaworzanie na 4 lata zatrudnili p.Berę, by zrealizował ich potrzeby (zawarli z nim na 4 lata ustną umowę i wysoko opłacają ze swoich podatków), on dodatkowo zatrudnił na koszt jaworzan swoją wysoko opłacaną ekipę (w większości zamiejscową), do tego powierzyli mu na 4 lata do dyspozycji swój majątek, dochody, więc mają pełne prawo oczekiwać od niego efektywnej pracy i szybkiej, skutecznej realizacji zobowiązań. Zbliża się koniec 4-letniego kontraktu, zbliża się też czas rozliczenia.
Lubię to! 2
ferdek
ferdek20 września 2017 o 22:14
mam pomysla zrubmy tam browar
Lubię to! 0
walduś
walduśferdek20 września 2017 o 22:18
jestem za!
Lubię to! 0
marian
marianferdek20 września 2017 o 22:22
a nawet dwa
Lubię to! 0
arnold
arnoldferdek20 września 2017 o 22:26
lepiej trzy
Lubię to! 0
.
.arnold20 września 2017 o 22:33
.
Lubię to! 0
Yogi
Yogiferdek21 września 2017 o 16:57
Browary już tam robiłem nie wspominając o winkach
Lubię to! 0
Reklama
$$
$$20 września 2017 o 21:50
Zamek jest bardzo ładny pamiętam go jako dziecko zawsze był taki majestatyczny i tajemniczy jak moja dusza
Lubię to! 2
Autor
Autor$$20 września 2017 o 22:27
brzmi to dziwnie...
Lubię to! 0
anna
anna20 września 2017 o 20:37
ty zapracowany , to według ciebie burmistrz kupił super drogą zamiatarkę którą spoza Jawora dojeżdża naczelnik - widmo.Ciekawe , muszę to zobaczyć.
Lubię to! 4
hanna
hannaanna20 września 2017 o 20:41
Nadnaczelnik jeździ stara służbową Skoda, którą burmistrz wymienił na nową, bo ponoć ze względu na zużycie materiału był droga w użytkowaniu. Ale może i tą super drogą zamiatarką też gdzieś jeździ poza Jawor, bo jaworzanie rzadko ją w mieście widują pracującą
Lubię to! 3
Anna
Annahanna20 września 2017 o 21:24
Hanna, kłamiesz. Widzę tego faceta jak codziennie wysiada z pociągu.
Lubię to! 4
Hanna
Hannahanna20 września 2017 o 21:32
a ja go dziś rano minęłam, jechał do ratusza starą służbową Skodą
Lubię to! 2
uuu
uuuhanna20 września 2017 o 21:32
Anno, Ty pracujesz na kolei?
Lubię to! 3
Anna
Annahanna20 września 2017 o 21:45
Nie, nie pracuję, ale akurat go dziś widziałam, więc bezczelnie kłamiesz.
Lubię to! 2
Hanna
Hannahanna20 września 2017 o 21:53
Anna przestań kłamać, bo akurat dziś minęłam go w drodze do pracy i jechał złotą Skodą o nr DJAX200
Lubię to! 3
uuu
uuuhanna20 września 2017 o 21:56
Ty się Anna zdecyduj, czy Ty go widujesz codziennie wysiadającego z pociągu, czy akurat dzisiaj go widziałaś, bo się zaczynasz plątać.
Lubię to! 3
Anna
Annahanna20 września 2017 o 22:03
Widuję go codziennie, w tym akurat dzisiaj, to chyba logiczne. To co wypisuje Hanna jest zwykłym kłamstwem, któremu ty próbujesz wtórować.
Lubię to! 1
Hanna
Hannahanna20 września 2017 o 22:06
Anno-następnym razem jak go minę, to zrobię zdjęcie, wtedy wyjdzie Twoje kłamstwo na wierch, nie mam ochoty z Tobą polemizować o Twoich wizjach, czy fantazjach. Wiem co i kogo widziałam dziś rano w drodze do pracy.
Lubię to! 2
naoczny świadek
naoczny świadekhanna20 września 2017 o 22:09
wczoraj po godzinie 7.00 rano jechał złotą Skodą ul. Wrocławską i skręcił w kierunku szkoły 5
Lubię to! 2
Anna
Annahanna20 września 2017 o 22:14
Wątpię, żeby gościu miał zdolność bilokacji (wygoogluj sobie) i był w dwóch miejscach jednocześnie. A Ty Haniu gdzie pracujesz? Kwestie wizji i fantazji sobie daruj.
Lubię to! 2
lokalnie
lokalniehanna20 września 2017 o 22:16
proponuje, aby jaworzanie jak zobaczą złotą Skodę DJA X200, to niech zrobię fotę kto, kiedy i gdzie nią jedzie i tajemnica zostanie rozwiązana
Lubię to! 3
J24
J24hanna20 września 2017 o 23:59
Ja widziałem go jadącego do Legnicy po godz.15. Było to w maju lub czerwcu. Myślę że WIRnik z L-cy dojeżdża do pracy na koszt jaworskich podatników. Prędzej, czy później ktoś go złapie na gorącym uczynku.
Lubię to! 4
Anna
Annahanna21 września 2017 o 08:30
A ja go znów widziałam wychodzącego z pociągu.
Lubię to! 5
I
Ihanna21 września 2017 o 08:33
Anno, o której przyjeżdża, to i ja chętnie to zobaczę któregoś dnia
Lubię to! 3
Jaworzanin
Jaworzaninhanna21 września 2017 o 08:51
Jak nie było nowej Skody Superb, to Jacek WiR jeździł pociągiem i to się zgadza. Teraz to się zmieniło.
Lubię to! 2
taki zapracowany
taki zapracowany20 września 2017 o 19:33
Od 2015 r. burmistrz zdążył ściągnąć i zatrudnić osobistego szofera, doradczynię, nadnaczelnika, kierownika od inwestycji (których ledwo co było) i jeszcze kilku innych nowych ludzi spoza naszego powiatu, zakupić super drogą uliczną zamiatarkę-widmo (rzadko widywaną przez jaworzan na jaworskich ulicach), kupić sobie nową super drogą służbową limuzynę (starą do pracy spoza Jawora dojeżdża nadnaczelnik), wydać kilka drogich imprez, igrzysk, przyjęć, ale przez 3 lata nie zdążył ogłosił przetargu na wyłonienie przewoźnika do bezpłatnej komunikacji dla jaworzan.
Lubię to! 4
Autor
Autortaki zapracowany20 września 2017 o 19:47
Synek, nie marudź, będzie dobrze!
Lubię to! 4
o
otaki zapracowany20 września 2017 o 19:52
oferujesz swoje usługi przewozowe?
Lubię to! 2
pion
pion20 września 2017 o 19:03
Odkąd leci Rancho, to ludzie na wylot poznali wszystkie manipulacje Czerepacha "ciemnym ludem". Przez większość kadencji projekt plaża, a pod koniec spina i tekst, że najpierw zajęliśmy się ważnymi dla mieszkańców pilnymi sprawami (tu należy wymienić wszystko, co dotąd dookoła się zadziało, co zrealizował ktoś inny), a teraz przyszedł czas i możliwości na realizację obietnic wyborczych. I kamery w ruch, wszechstronne debaty z "ciemnym ludem"... Dziś już "ciemny lud" rozlicza kandydatów kadencyjnie z kadencyjnych obietnic.
Lubię to! 3
prosty lud
prosty lud20 września 2017 o 18:19
24.08.2017 r. burmistrz ogłosił przetarg nieograniczony na wyłonienie firmy, która w oparciu o załączoną do przetargu koncepcję opracuje dokumentację projektową na przebudowę basenu letniego. 15.09.2017 r. wyłoniono wykonawcę na opracowanie tej dokumentacji-firmę ARCHIPROJEKT Włodzimierz Banaś z Lubina. Termin wykonania tej dokumentacji w przetargu ustalono na 21.12.2017r. W dniu 18.09.2017 r. burmistrz zorganizował z mieszkańcami spotkanie-konsultacje ws. budowy letniego basenu, ale jeszcze przed rozpoczęciem debaty podpisał z wyłonionym projektantem umowę na opracowanie tej dokumentacji. Czy można zmieniać zapisy umowy i koncepcję, które stanowiły załącznik do SIWZ? Po co były te "konsultacje" 18.09.2017 r., skoro burmistrz sam już wcześniej (ogłaszając 24.08.2017 r. przetarg na wykonanie dokumentacji i finalizując umowę z projektantem) zdecydował jak ma wyglądać basen?
Lubię to! 1
mam pytanie
mam pytanieprosty lud20 września 2017 o 20:07
Dlaczego dopiero w sierpniu 2017 r. burmistrz ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na basen? Dlaczego nie zrobił tego w 2015 r.?
Lubię to! 4
Wyborca
Wyborcamam pytanie20 września 2017 o 20:40
Bo wybory niedługo a takie inwestycje najlepiej robić tuż przed wyborami wtedy wyborcy nie zdążą zapomnieć - tak myślę !
Lubię to! 2
eee
eeemam pytanie20 września 2017 o 20:44
ale nie zdążą też zapomnieć, że tak długo kazał im czekać, ktoś inny szybciej by im to dał
Lubię to! 4
i
iprosty lud20 września 2017 o 20:30
Dlaczego burmistrz nie zlecił opracowania dokumentacji na przebudowę basenu letniego jak 06.07.2016 r. ogłaszał przetarg na „Opracowanie dokumentacji projektowej na termomodernizację z rozbudową Krytej Pływalni Słowianka” (który zresztą 28.07.2016 r. także wygrał ARCHIPROJEKT Włodzimierz Banaś z Lubina)? http://www.jawor.bip.net.pl/?a=2384
Lubię to! 1
Jaworzanin
Jaworzanini20 września 2017 o 20:53
Czy to znaczy że dokumentacja projektowa na rozbudowę Słowianki była niepotrzebna ?
Czy może Słowianka też będzie rozbudowana bo już się pogubiłem.
Lubię to! 3
takie działania
takie działaniai20 września 2017 o 21:28
W lipcu 2016 r. wyłoniono firmę, która za 90.405,00 zł miała opracować dokumentację na termomodernizację z rozbudową Słowianki-do dziś nie został ogłoszony przetarg na te roboty. Więc po co było wydawać w 2016 r. pieniądze na tą dokumentację, jak w to miejsce mógł być ogłoszony przetarg na opracowanie dokumentacji na letni basen, o który dopominali się jaworzanie-który dopiero w sierpniu 2017 r. został ogłoszony, wygrała go ta sama firma, tylko już za cenę 157.440,00 zł.
Lubię to! 1
pytanie nr 1 do burmistrza
pytanie nr 1 do burmistrzai20 września 2017 o 21:37
Dokumentacja za 90,5 tys zł z 2016 r. zaległa w szufladzie? Po co było wydawać te pieniądze? Dlaczego w to miejsce w 2016 r. nie zrobiono dokumentacji na letni basen?
Lubię to! 2
pytanie nr 2 do burmistrza
pytanie nr 2 do burmistrzai20 września 2017 o 21:41
i dlaczego dokumentacja na letni basen jest o ponad 60 tys zł droższa od dokumentacji na krytą pływalnię, pomimo, że robi ją ten sam projektant?
Lubię to! 4
dokumentacja na Słowiankę
dokumentacja na Słowiankęi21 września 2017 o 16:59
wypowiedź Bery o basenach i dokumentacji na baseny: http://jawor24h.pl/budzet-niezgody,7073,a.html
Lubię to! 2
jaworzanka
jaworzankai21 września 2017 o 18:36
jak można trwonic nie swoje pieniadze?
Lubię to! 1
?
?prosty lud20 września 2017 o 20:36
„Opracowanie dokumentacji projektowej na termomodernizację z rozbudową Krytej Pływalni Słowianka”- ARCHIPROJEKT Włodzimierz Banaś, Lubin - cena 90 405,00 zł brutto. "Opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę basenu letniego" - ARCHIPROJEKT Włodzimierz Banaś, Lubin - cena 157.440,00 zł brutto. Skąd aż taka duża rozbieżność w cenie za podobną dokumentację? Czy w tej cenie jest skalkulowany szybki termin na realizację, albo koncepcja?
Lubię to! 2
duża różnica
duża różnica?20 września 2017 o 20:45
ponad 60 tys zł więcej
Lubię to! 2
Ciekawy
Ciekawy?20 września 2017 o 21:40
To te obydwie dokumentacje były potrzebne ?
Lubię to! 2
przy okazji
przy okazji?20 września 2017 o 21:50
dokumentacja na odkryty basen powinna być tańsza niż dokumentacja na kryty, bo w krytym obiekcie dochodzi zaprojektowanie dodatkowej konstrukcji, systemu wentylacji, ogrzewania, itp.
Lubię to! 3
:)))
:)))20 września 2017 o 17:50
śledząc godziny komentarzy na tym portalu i pojawiających się FB burmistrza informacjach mam nieodparte wrażenie, że ten portal jednak jest na bieżąco czytany przez ratusz, że jednak to dobry kanał komunikacyjny z burmistrzem. Najważniejsze, że zamieszczane tu uwagi mieszkańców docierają gdzie trzeba i są brane pod uwagę :)
Lubię to! 4
Antyfan
Antyfan:)))20 września 2017 o 18:06
Cenne spostrzeżenie :) Pozdrowienia dla Emiliana Bery! Czytaj i wiedz, co prosty lud myśli o Tobie.
Lubię to! 2
Piotruś
PiotruśAntyfan22 września 2017 o 18:38
Tak niech wie ja szanuję pana burmistrza każdy ma swoje wady i zalety na tle swoich poprzedników po 89roku wypada jak do tej pory dobrze
Lubię to! 3
RW
RW20 września 2017 o 11:01
Ponoć w roku przedwyborczym burmistrz chce zorganizować budżet obywatelski, o który jako radny w poprzedniej kadencji tak mocno zabiegał. Czy trzeba było aż trzech lat by go wprowadzić? Przecież budżet konstruuje się co roku, a mieszkańców o zdanie pyta się tylko przed wyborami?
Lubię to! 6
wr
wrRW20 września 2017 o 11:11
Oi i znowy ponoć- znowu gdzieś podsłuchane?
Lubię to! 5
fe
feRW20 września 2017 o 11:46
same ploty i sugestie
Lubię to! 6
Franek
FranekRW20 września 2017 o 15:46
Taki budżet już dawno powinien funkcjonować w Jaworze. W Męcince może funkcjonować i są tam na to niemałe pieniądze, a u nas nie? Zresztą moim zdaniem burmistrz mógłby się wiele nauczyć od wójta Męcinki, bo on tam bardzo dużo inwestycji robi na okrągło.
Lubię to! 5
wróżbita
wróżbita20 września 2017 o 10:28
Zlikwidować starostwo, a pieniądze przeznaczyć na remont zamku. Bera wybuduje basen, chodniki i drogi. A Jawor będzie krainą szczęśliwości.
Lubię to! 9
Jan W.
Jan W.wróżbita20 września 2017 o 10:35
A wiesz ile km dróg ma powiat, ile jednostek organizacyjnych, oświatowych? To wszystko wymaga utrzymania i opieki. Wcale pieniędzy by nie przybyło, więc rzucanie takich pomysłów świadczy wyłącznie o twojej ignorancji lub zwyczajnej bezmyślności.
Lubię to! 3
wróżbita
wróżbitaJan W.20 września 2017 o 10:46
Przybyłoby, byłoby mniej urzędników.
Lubię to! 5
do wróżbity
do wróżbityJan W.20 września 2017 o 10:55
Najgorzej jak komuś się wydaje, że jest mądry i na prawo i lewo rzuca swoimi "mądrościami".
Lubię to! 3
Do wróżbity
Do wróżbitywróżbita20 września 2017 o 21:02
A ile urzędników przybyło w UM i jeszcze w dodatku z poza gminy może wiesz ?
Lubię to! 4
ubek
ubek20 września 2017 o 10:17
Można by sprzedać ten szajs komuś i przebudować go na piękną galerie handlową :D
Lubię to! 0
Gregory
Gregory20 września 2017 o 09:15
tyle kosztuje remont zamku: http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/70540/Zamek-Czocha-remont
Lubię to! 0
jaworzanin
jaworzaninGregory20 września 2017 o 09:19
a ile nas kosztowały przez 3 lata imprezy, igrzyska, przyjęcia i delegacje burmistrza, zatrudnienie jego pozamiejscowej ekipy-masz rację, są jedne pieniądze i trzeba wybierać, na co je wydawać
Lubię to! 4
koszty z budżetu
koszty z budżetuGregory20 września 2017 o 09:20
a ile kosztuje PR i promocja?
Lubię to! 4
do Gregory
do GregoryGregory20 września 2017 o 09:23
a ile kosztowały bale, przyjęcia, ośmiorniczki, krewetki, itp.?
Lubię to! 5
uważna czytelniczka
uważna czytelniczkado Gregory20 września 2017 o 09:28
czy widziałeś te ośmiorniczki i krewetki, bo odnoszę wrażenie jeż twoje komentarze służą jedynie sianiu fermentu
Lubię to! 4
!!!!
!!!!do Gregory20 września 2017 o 12:54
ośmiorniczki 8 zł, krewetki 11,50 .Jak byś nie wydawał tyle na wódę to byś mógł lepiej jeść! Proste.
Lubię to! 5
koszty
kosztydo Gregory20 września 2017 o 13:02
no proszę, widać znasz ceny, tylko, że tu mowa o pełnych kosztach, a nie pojedynczych pozycjach
Lubię to! 3
renatka z Jawora
renatka z Jaworado Gregory20 września 2017 o 15:58
trochę tego było
Lubię to! 1
przejrzystość
przejrzystośćGregory20 września 2017 o 11:34
Myślę, że menu i koszt nie jest żadną tajemnicą, zwłaszcza gdy jest finansowane z publicznych pieniędzy. Wystarczy upubliczniać takie rzeczy a nie będzie żadnych domysłów, niedomówień.
Lubię to! 2
uważna czytelniczka
uważna czytelniczkaprzejrzystość20 września 2017 o 11:45
zostały upublicznione ? wątpię. Widziałeś u kogoś ośmiorniczki i krewetki/? również wątpię. Więc może przestań sugerować a najpierw sprawdź a potem pisz
Lubię to! 3
przejrzystość
przejrzystośćprzejrzystość20 września 2017 o 11:48
no przecież piszę, żeby burmistrz upublicznił, to zakończą się domysły-czytaj ze zrozumieniem
Lubię to! 3
uważna czytelniczka
uważna czytelniczkaprzejrzystość20 września 2017 o 12:36
Czytam ze zrozumieniem ale dziwię się, że zwracasz się do pana burmistrza za pośrednictwem forum ? - zadziwiasz mnie
Lubię to! 3
przejrzystość
przejrzystośćprzejrzystość20 września 2017 o 12:43
A niby czym-przecież burmistrz do jaworzan też zwraca się za pośrednictwem internetu. Staram się trzymać tego samego kanału komunikacji.
Lubię to! 2
Reklama
jaworzanin
jaworzanin20 września 2017 o 08:54
przecież wasz starosta Laskowski był przez 4 lata radnym w mieście i 4 lata wiceburmistrzem za co pobierał duże wynagrodzenie. I co ?? przez 8 lat nie miał pomysłu na Zamek Piastowski ? , a teraz by miał. Nie ośmieszaj się.
Lubię to! 7
Ola
Olajaworzanin20 września 2017 o 09:02
Wtedy zamwk nie był jeszcze w tak tragicznym stanie i jak się nie mylę były tam mieszkania.
Lubię to! 3
też jaworzanin
też jaworzaninjaworzanin20 września 2017 o 09:09
masz rację, to jest nasz starosta, bo robi to co chcą mieszkańcy, inaczej odbieram burmistrza działania, nawet ekipe ściągnął sobie z innych powiatów-nie znająca realiów i potrzeb jaworzan
Lubię to! 3
Miecio
Miecioteż jaworzanin20 września 2017 o 09:43
Odnoszę wrażenie, że to nie jest nasz starosta, tylko Twój człowiek skoro się z nim tak utożsamiasz. Na marginesie wicestarosta nie jest Jawora...
Lubię to! 5
też jaworzanin
też jaworzaninteż jaworzanin20 września 2017 o 09:50
To Twój punkt widzenia i nawet nie wnikam, skąd u Ciebie taki. Nigdzie nie należę i nie mam "swoich" ludzi. Starosta jest nasz, bo jest z Jawora i dużo robi dla jaworzan. Tyle w temacie. A wicestarosta skoro kandydował na burmistrza, to musi być z Jawora.
Lubię to! 3
też Jaworzanka
też Jaworzankateż jaworzanin20 września 2017 o 09:53
Och co to za nadzwyczajna troska dla starostwa- masz ludzi za ***
Lubię to! 5
Miecio
Miecioteż jaworzanin20 września 2017 o 10:05
Winny się tłumaczy. Poza tym za dużo o nich wiesz. Przypadek?
Lubię to! 4
tka specyfika małych gmin
tka specyfika małych gminteż jaworzanin20 września 2017 o 10:10
Mieciu, Twoja teoria spiskowa jest całkowicie nietrafiona. Jak ktoś urodził się i wychował w Jaworze, to zna tutejszych ludzi i wszystkiego może się od nich dowiedzieć-uwierz, że wszystkiego. W takiej małej mieścinie, gdzie niemalże wszyscy są czyimiś rodzinami, albo znajomymi prawie nic i nikt nie jest anonimowy.
Lubię to! 3
zarządca
zarządca20 września 2017 o 07:48
jak nie ma pomysłu, to niech odda zarządzanie miastem i gminnym majątkiem starostom-jestem pewien, że oni sobie z tym świetnie poradzą
Lubię to! 4
Miron
Mironzarządca20 września 2017 o 08:02
Ja jestem za likwidacją starostwo poco taki dodatkowy twór
Lubię to! 5
do Miron
do MironMiron20 września 2017 o 09:03
Żeby przynajmniej jedna jednostka samorządowa coś robiła...
Lubię to! 4
Obserwator 33
Obserwator 3319 września 2017 o 22:00
Podpisuję się obydwiema rękami pod komentarzami, które zauważają, że wcześniej radny a dzisiaj burmistrz miał przecież gotowe projekty i pomysły. Dzisiaj się pyta jak ma wyglądać niby basen a za chwilę będzie się pytał ludzi co zrobić z zamkiem. Przecież to już 3 rok rządów burmistrza i do tej pory nie wypracował żadnego pomysłu ?
Lubię to! 8
no właśnie
no właśnieObserwator 3319 września 2017 o 22:30
3 letni proces myślenia nad koncepcją (wizją, pomysłem) remontu klasycznego obiektu, jakim jest odkryty basen, gdzie takie pomysły można znaleźć choćby w drodze benchmarkingu i po 3 latach zaprezentowana została tylko "koncepcja zbudowana w oparciu o baseny, które funkcjonują w okolicy"
Lubię to! 6
tak to widzę
tak to widzęno właśnie20 września 2017 o 08:49
Przez niemalże 3 lata nawet nie zaprezentował jaworzanom żadnej koncepcji (pomysłu) na basen, nie przeprowadził z mieszkańcami żadnych konsultacji na ten temat. Zniecierpliwieni mieszkańcy zaczęli dopominać się o ten basen, więc w drugiej połowie 2017 r. pojawił się pomysł (koncepcja) podglądnięty z innych basenów. Pojawiły się uwagi mieszkańców do tego pomysłu (koncepcji), więc we wrześniu 2017 r. zorganizował "konsultacje" z mieszkańcami na ten temat, choć w sierpniu 2017 r. zlecił w drodze przetargu opracowanie dokumentacji projektowej w oparciu o tą koncepcję.
Lubię to! 5
xxx
xxxObserwator 3320 września 2017 o 07:56
piszesz bzdury, przecież jest projekt basenu więc co ty piszesz za bzdury!
Lubię to! 1
fakty
faktyxxx20 września 2017 o 08:06
To Ty piszesz bzdury, bo 15.09.2017 r. dopiero zlecono "Opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę basenu letniego" z datą zakończenia opracowania tej dokumentacji na 21.12.2017 r. http://www.jawor.bip.net.pl/?a=5365
Lubię to! 4
koncepcja
koncepcjaxxx20 września 2017 o 08:07
a umowa na opracowanie koncepcji to nie była podpisana na tym spotkaniu?
Lubię to! 3
xxx
xxxxxx20 września 2017 o 08:10
i co ile im to czasu zajmie raptem dwa miesiące? resztę złożą jak puzzle. Człowieku czasy się zmieniły już nikt nie betonuje basenów
Lubię to! 0
???
???xxx20 września 2017 o 08:18
Ogłoszenie na opracowanie dokumentacji projektowej jest z 24.08.2017 r. i do tego ogłoszenia załączona jest ta koncepcja, którą burmistrz pokazywał na tym spotkaniu. To po co były te "konsultacje", skoro burmistrz wcześniej sam podjął decyzje, jak ma wyglądać basen, bo ta koncepcja stanowi załącznik do tego ogłoszenia z 24.08.2017 r.? "Spotkanie w ECMEN-ie rozpoczęło się konsultacjami w sprawie budowy basenu letniego w Parku Miejskim. Przed rozpoczęciem debaty w obecności dziennikarzy została podpisana umowa z firmą Archiprojekt Włodzimierz Banaś z Lubina - projektantem basenu letniego." http://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/jawor/11969-jawor-z-basenem-pelnym-atrakcji-foto I co burmistrz na tym spotkaniu podpisał z ta firmą, skoro koncepcja już poszła (jest załącznikiem) do przetargu na opracowanie dokumentacji?
Lubię to! 3
jaworzanin
jaworzaninxxx20 września 2017 o 08:52
do xxx-skoro to takie proste i szybkie do wykonania, to dlaczego musieliśmy na to czekać całą kadencję (4 lata)?
Lubię to! 4
oj
ojObserwator 3320 września 2017 o 08:34
W takich sytuacjach odnoszę wrażenie, jakby ktoś testował inteligencję jaworzan. Dlaczego tej koncepcji nie pokazał jaworzanom w 2015 r.-miał ja, czy nie jak kandydował? Dlaczego nie przeprowadził z mieszkańcami konsultacji przed zleceniem opracowania dokumentacji projektowej w 2017 r. na podstawie tej koncepcji? I w ogóle, to dlaczego tą dokumentację zlecił opracować dopiero pod koniec 2017 r., jeśli wcześniej miał pomysł (koncepcję) na basen?
Lubię to! 4
opolak
opolak19 września 2017 o 21:03
Zobacz, ile kosztuje renowacja starego pałacu, zamku.
Nawet kilkadziesiąt milionów złotych może kosztować renowacja kilkusetletniego zamku lub pałacu i przystosowanie go do świadczenia usług hotelowych.
Jest to ryzykowne przedsięwzięcie, ale nawet połowa kosztów może zostać pokryta z unijnej kasy – wynika z danych zebranych przez Lion’s Bank. Co więcej, zabytkowe mury przyciągają turystów jak magnes, dzięki czemu tego typu obiekty mają wysokie obłożenie.
Chociaż wciąż sporo zabytków w Polsce to opuszczone pałace czy dwory, które czas swojej świetności ma już za sobą, to jednak sukcesywnie, często przy pomocy pieniędzy państwowych czy unijnych i pasji wielu osób, udaje się je odrestaurowywać. Samo przywrócenie odpowiedniego wyglądu nie sprawi jednak, że za kilkadziesiąt lat zamek lub pałac po raz kolejny nie popadnie w ruinę. Z tego powodu rodzi się potrzeba, aby taki zabytek nie tylko zachwycał swoim wyglądem, ale również był funkcjonalny i mógł „sam zarobić na swoje utrzymanie”. Zgodnie z tą myślą w Polsce rewitalizacji poddaje się zrujnowane zamki, pałace i stare dwory, w których powstają hotele, centra konferencyjne, SPA, restauracje, czy muzea. Pozwala to wykorzystać nie tylko walory architektoniczne, dzięki czemu wnętrza obdarzone są niepowtarzalnym klimatem, ale również atuty krajobrazowe i przyrodnicze. Zabytki tego rodzaju były bowiem w przeszłości domami czy siedzibami miejscowych magnatów i arystokracji, którzy posiadali hektary okolicznych ziem. Ich historia przyciąga turystów.
A co z byłym więzieniem kobiet polskich, czeskich, rosyjskich, norweskich, francuskich??
Lubię to! 1
uno
unoopolak19 września 2017 o 21:12
człowieku, w Jaworze pomysł, koncepcja remontu zwykłego basenu letniego powstawała 3 lata, a Ty takie wyzwania tu dajesz?
Lubię to! 5
Alan
Alanuno19 września 2017 o 21:34
Nie mówiąc o zalewie.KOSZMAR.SAMI CELEBRYCI ZERO FACHOWCÓW,A DO CHODNIKÓW NIE JEST POTRZEBNY burmistrz.
Lubię to! 4
autor
autoropolak20 września 2017 o 07:59
skoro ta ruina to taki świetny interes to go sam wyremontuj i pokaż jaki to magnes przyciągnie
Lubię to! 1
Obiekty zabytkowe na sprzedaż: cała Polska
Obiekty zabytkowe na sprzedaż: cała Polskaopolak20 września 2017 o 08:15
Obiekty zabytkowe na sprzedaż: cała Polska
http://www.morizon.pl/komercyjne/obiekty-zabytk

Lubię to! 1
dłuuugi proces myślenia?
dłuuugi proces myślenia?19 września 2017 o 20:28
Minęły prawie 3 lata, a burmistrz zaprasza dopiero do zapoznania się z wizją, pomysłem, koncepcją remontu basenu. Koncepcję powinien mieć gotową przed wyborami, w pierwszym roku ją konsultować, w drugim realizować, a w trzecim otworzyć basen do użytku. Aż strach pomyśleć co czeka zamek, jak w takim tempie powstają same tylko wizje realizacji kluczowych dla jaworzan inwestycji.
Lubię to! 4
proces
procesdłuuugi proces myślenia?19 września 2017 o 20:44
a w czwartym roku powinien robić kolejne konsultacje o potrzebach jaworzan i planować ich realizację na kolejną kadencję
Lubię to! 3
Maciej
Maciejdłuuugi proces myślenia?19 września 2017 o 20:44
Trudno nazywać to wizją, jeżeli wczoraj było spotkanie z projektantem. Podsumowując, trochę przeinaczasz rzeczywistość.
Lubię to! 2
.
.Maciej19 września 2017 o 20:50
To jeszcze gorzej wygląda, bo to oznacza, że nawet wizja nie jest jego, tylko ją zamówił. Pytanie dlaczego dopiero teraz, a nie 3 lata temu?
Lubię to! 3
błagam bez jaj
błagam bez jajdłuuugi proces myślenia?20 września 2017 o 08:00
piszesz żeby pisać czy co?
Lubię to! 1
Ec
Ec19 września 2017 o 19:29
A może mi ktoś powie dlaczego na stronie fb Ecmena reklamowana jest prywatna firma, taneczna? Ecmen jest jednostka gminy, na jakiej podstawie reklamuje prywatna firmę! Czy to ta dobra zmiana na stanowisku szefa??? Raczej skandal
Lubię to! 6
widz
widz19 września 2017 o 18:44
Niech starosta dopilnuje przejścia dla pieszych na ul. Słowackiego - krawżęnik tak wysoki że niepełnosprawny na wózku tam nie wjedzie a matka z dzieckiem w wózku też nie. Tak własnie wspaniale dba starosta o bezpieczeństwo mieszkaniców na drogach powiatowych
Lubię to! 4
bariery architektoniczne
bariery architektonicznewidz19 września 2017 o 18:51
a do publicznej toalety niedawno wyremontowanej i otworzonej niepełnosprawny na wózku inwalidzkim i matka z wózkiem dostanie się?
Lubię to! 5
Autor
Autorbariery architektoniczne19 września 2017 o 19:46
Ty się nie zajmuj toaletą tylko tym, o czym pisze widz. Nie potrafisz inaczej odpisać tylko na zasadzie - że gdzieś indziej jest coś podobnego?
Lubię to! 4
r
rbariery architektoniczne19 września 2017 o 19:53
a niby dlaczego mam się nie zajmować toaletą? taka sama publiczna przestrzeń do pokonania przez niepełnosprawnych jak krawężnik-a może i większa
Lubię to! 4
Autor
Autorbariery architektoniczne19 września 2017 o 20:07
Przynajmniej jednym nickiem się podpisuj, a nie forum spamujesz. Jeżeli ktoś pisze o konkretnym problemie, to zastanów się, jak mu pomóc, a nie znaleźć wymówkę, dlaczego jest źle. Tak ciężko to zrozumieć?
Lubię to! 3
r
rbariery architektoniczne19 września 2017 o 20:13
No więc jak patrzę trochę szerzej, niż na kawałek krawężnika-ten da się ominąć, to toalety inaczej niż po wąskich, stromych schodach się nie dostaniesz. I serio cieszę się, że ktoś jeszcze dostrzega problem barier architektonicznych w mieście.
Lubię to! 3
tak po ludzku
tak po ludzkubariery architektoniczne19 września 2017 o 20:19
myślę, że jakby tak osoby odpowiedzialne za inwestycje w mieście najpierw musiały przez choćby 1 dzień poruszać się na wózku inwalidzkim, to inaczej patrzyły by na wiele projektów i ich wykonanie
Lubię to! 3
Gregory
Gregorybariery architektoniczne19 września 2017 o 21:25
Logika typu: A u was murzynów biją!
Lubię to! 1
Ty tak na serio Gregory?
Ty tak na serio Gregory?bariery architektoniczne19 września 2017 o 21:29
mówisz za siebie, czy za bliska Ci osobę niepełnosprawną
Lubię to! 2
koala
koala19 września 2017 o 18:22
A może Browar Jawor - blisko jest woda Jaworowy Zdrój
Lubię to! 4
borus
boruskoala27 września 2017 o 22:05
Woda jest najważniejsza przy Browarze
Lubię to! 0
za
za19 września 2017 o 17:16
ja proponuje oddanie miasta i gminnych obiektów w ręce osoby, która ma na nie pomysły
Lubię to! 5
ech
echza19 września 2017 o 17:50
miało być wow-miał być wyremontowany basen, wybudowana hala widowiskowa z kinem, wyremontowane gminne zabytki, darmowa komunikacja, a po 3 latach raptem mamy kilka chodników, skwerków, zakupionych wiat przystankowych...
Lubię to! 6
niczym tajfun
niczym tajfunech19 września 2017 o 17:57
i po 3 latach raptem pomysł (koncepcję) na remont basenu
Lubię to! 7
mamusiu...
mamusiu...ech19 września 2017 o 18:02
i jeszcze na okoliczność "dojrzenia" do tej inwestycji po niemalże 3 latach rządów nakręcił filmik ze sobą...
Lubię to! 6
ułamek
ułamekech19 września 2017 o 18:31
ja czasami w takich sytuacjach odnoszę wrażenie, że ktoś się nabija z inteligencji jaworzan
Lubię to! 5
długi proces
długi procesech19 września 2017 o 21:08
3 letni proces myślenia nad koncepcją (wizją, pomysłem) remontu klasycznego obiektu, jakim jest odkryty basen, gdzie takie pomysły można znaleźć choćby w drodze benchmarkingu, to się chyba pod rekord Guinnessa nadaje.
Lubię to! 3
Jak to
Jak toech20 września 2017 o 00:02
Darmowa komunikacja? To Bera będzie płacił za nią z własnych pieniędzy? Zapomniałem, że to bez różnicy, bo jego wypłata jest z naszych podatków...
Lubię to! 1
obietnica
obietnicaech20 września 2017 o 07:38
3 lata temu obiecał ją jaworzan-że jak go wybiorą, to im ja zafunduje. Minęły prawie 3 lata i nic, za to w 2016 r. zafundował sobie nowa drogą limuzynę służbową, a starym samochodem służbowym zatrudniony przez niego nadnaczelnik z Legnicy dojeżdża do pracy-jaworzanie to widzą.
Lubię to! 3
wyborca
wyborcaech20 września 2017 o 08:07
widzę, że kampania już się zaczęła ale samą krytyką dla krytyki nic nie wskóracie, jeśli basen Bera wybuduje to będę na niego głosował- amen
Lubię to! 4
wyborca 1
wyborca 1ech20 września 2017 o 08:38
tylko dopytaj, kiedy Ci ten basen wybuduje, bo jak się okazało istotne są terminy realizacji obietnic wyborczych-za rok, dwa, trzy, cztery, a może osiem?
Lubię to! 2
wyborca
wyborcaech20 września 2017 o 08:51
przecież terminy zostały ustalone więc skąd u ciebie lata trzy, cztery .......
Lubię to! 0
wyborca 1
wyborca 1ech20 września 2017 o 09:05
Bo jak kandydował, to nie powiedział kiedy spełni te obietnice, a jak się okazało, choć ponoć dziś jest inna technologia budowania basenów-ponoć składa się je jak puzzle w 2-3 m-ce, to musieliśmy na spełnienie tej obietnicy czekać aż 4 lata. O hali widowiskowej z kinem cisza, darmowej komunikacji brak, choć przewoźników na rynku jest mnóstwo (wystarczy wyłonić jakiegoś w drodze przetargu), zamek straszy, stadion nie tylko już nie ma siedzeń, ale i ogrodzenia. Za to pojawiły się mało komu potrzebne nowe skwerki-jaworzanie o nie nie prosili.
Lubię to! 2
mieszkaniec2
mieszkaniec219 września 2017 o 17:13
Jak to nie ma pomysłu na zamek? Jeszcze całkiem niedawno, z bardzo dobrym pomysłem wystąpiła nasza jaworska posłanka, obecnie minister, Elżbieta Witek. Już wtedy gwarantowała załatwianie dofinansowania w kwocie 50mln złotych.
Lubię to! 1
Cubics
Cubicsmieszkaniec219 września 2017 o 17:39
Co to za pomysl?
Lubię to! 0
konkurs na najlepszego "zarządcę"
konkurs na najlepszego "zarządcę"mieszkaniec219 września 2017 o 17:46
know-how kosztuje, a poza tym niech każdy kandydat przedstawi swój pomysł, a wyborcy wybiorą najlepszego
Lubię to! 3
Cubics
Cubicskonkurs na najlepszego "zarządcę"19 września 2017 o 20:15
Nigdy o tym nie slyszalem...
Pewnie moja wina... slyszalem/widzialem natomiast mase plakatow wyborczych roznych opcji politycznych... ta wiadomoscc nie miala problemu z dotarciem.
Lubię to! 0
Krystna
Krystnamieszkaniec220 września 2017 o 08:55
Tak tak, pani poseł to już 8 lat załatwiała remont dworca. Strefe ekonomiczną też niby utworzyła. Taka jest zaangażowana w Jawor że hoho. Prawda niestety jest taka, że dla jawora nie zrobiła nic. Nawet na święto chleba i piernika się nie pofatygowała, a wszystkie święta w gminie Paszowice i Mecince obskakuje...wstyd.. więcej pani poseł głosu mego nie dostanie
Lubię to! 2
Reklama
Ela
Ela19 września 2017 o 16:34
czekajcie aż runie to problem się rozwiąże i będzie funkcja rozbiorcza... szkoda.... można zrobić hotel z konferencjami albo muzeum z wieża widokową która już jest. Zamek jest starszy niż Wawel ożna wykorzystać go jako atrakcje turystyczną ktora przciągnie turystów czytaj kase do budzetu miasta.
Lubię to! 1
Cubics
Cubics19 września 2017 o 16:21
Napisze tylko kilka faktow:

Zamek Nadaje, Dziedziniec Sztuki, Towarzystwo Aktywnosci Kulturalnej, Azyl, festiwal literacki PreTexty, Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS, Vege Punk Fest, STREET ART STUDIO ZAMEK, Wegetariada, pracownie rekodziela artystycznego, szkola muzyczna, muzeum, kilkaset metrow kwadratowych, wyremontowanych i ogrzewanych za prywatne srodki, wstawione nowe okna (od strony dziedzinca).

Ten, kto twierdzi, ze nie ma pomyslu, musialby popytac... Jak, ktos twierdzi, ze nie ma pomyslu, to nie zainteresowal sie wcale... Te fakty, to zadna tajemnica...
Zamek Nadaje - Highlights - 4325 osób lubi to, 4274 użytkowników obserwuje to.


Pomysl jest, jest nawet realizowany... oczywiscie tempo realizacji jest proporcjonalne do posiadanych srodkow.

Lubię to! 3
Ela
ElaCubics19 września 2017 o 16:35
popieram
Lubię to! 0
nie znam się, to się wypowiem
nie znam się, to się wypowiemCubics19 września 2017 o 19:02
nie da się pozyskać jakichś środków z ministerstwa kultury? kurde, przecież KULTURA TU PODOBNO JEST!!!!
Lubię to! 1
Jaworskiemyśli
Jaworskiemyśli19 września 2017 o 16:19
Pan Burmistrz pod zamkiem w zamku, na zamku....chciałbym taki film zobaczyć...i słowa..."Drodzy jaworzanie... Zamek zostanie wyremontowany ". Ale tak się nie uda jak miało to miejsce z dworcem PKP...którego remont tak obwieszczał Burmistrz. Tyle że nie za swoje pieniądze i nie swojego budynku. Z zamkiem tak się nie da...?
Lubię to! 2
prościej
prościejJaworskiemyśli19 września 2017 o 19:00
łatwiej jest kręcić filmiki przy cudzych inwestycjach
Lubię to! 4
ja
japrościej20 września 2017 o 00:15
Napisze tylko kilka faktow:

Zamek Nadaje, Dziedziniec Sztuki, Towarzystwo Aktywnosci Kulturalnej, Azyl, festiwal literacki PreTexty, Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS, Vege Punk Fest, STREET ART STUDIO ZAMEK, Wegetariada, pracownie rekodziela artystycznego, szkola muzyczna, muzeum, kilkaset metrow kwadratowych, wyremontowanych i ogrzewanych za prywatne srodki, wstawione nowe okna (od strony dziedzinca).

Ten, kto twierdzi, ze nie ma pomyslu, musialby popytac... Jak, ktos twierdzi, ze nie ma pomyslu, to nie zainteresowal sie wcale... Te fakty, to zadna tajemnica...
Zamek Nadaje - Highlights - 4325 osób lubi to, 4274 użytkowników obserwuje to.


Pomysl jest, jest nawet realizowany... oczywiscie tempo realizacji jest proporcjonalne do posiadanych srodkow.
Lubię to! 0
renatka
renatkaJaworskiemyśli19 września 2017 o 19:04
jak wyczuje że może coś na tym ugrać to i film o zamku nakręci
Lubię to! 3
ja
jarenatka20 września 2017 o 00:15
Napisze tylko kilka faktow:

Zamek Nadaje, Dziedziniec Sztuki, Towarzystwo Aktywnosci Kulturalnej, Azyl, festiwal literacki PreTexty, Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS, Vege Punk Fest, STREET ART STUDIO ZAMEK, Wegetariada, pracownie rekodziela artystycznego, szkola muzyczna, muzeum, kilkaset metrow kwadratowych, wyremontowanych i ogrzewanych za prywatne srodki, wstawione nowe okna (od strony dziedzinca).

Ten, kto twierdzi, ze nie ma pomyslu, musialby popytac... Jak, ktos twierdzi, ze nie ma pomyslu, to nie zainteresowal sie wcale... Te fakty, to zadna tajemnica...
Zamek Nadaje - Highlights - 4325 osób lubi to, 4274 użytkowników obserwuje to.


Pomysl jest, jest nawet realizowany... oczywiscie tempo realizacji jest proporcjonalne do posiadanych srodkow.
Lubię to! 0
po kościach
po kościachJaworskiemyśli19 września 2017 o 19:18
cos przeczuwam, że najwięcej po nim to zostanie filmów i zdjęć z jego wizerunkiem
Lubię to! 4
ja
japo kościach20 września 2017 o 00:15
Napisze tylko kilka faktow:

Zamek Nadaje, Dziedziniec Sztuki, Towarzystwo Aktywnosci Kulturalnej, Azyl, festiwal literacki PreTexty, Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS, Vege Punk Fest, STREET ART STUDIO ZAMEK, Wegetariada, pracownie rekodziela artystycznego, szkola muzyczna, muzeum, kilkaset metrow kwadratowych, wyremontowanych i ogrzewanych za prywatne srodki, wstawione nowe okna (od strony dziedzinca).

Ten, kto twierdzi, ze nie ma pomyslu, musialby popytac... Jak, ktos twierdzi, ze nie ma pomyslu, to nie zainteresowal sie wcale... Te fakty, to zadna tajemnica...
Zamek Nadaje - Highlights - 4325 osób lubi to, 4274 użytkowników obserwuje to.


Pomysl jest, jest nawet realizowany... oczywiscie tempo realizacji jest proporcjonalne do posiadanych srodkow.
Lubię to! 0
Szok i niedowierzanie
Szok i niedowierzanie19 września 2017 o 15:21
Ups, nie ma żadnej relacji ze spotkania z burmistrzem? Czyżby wszystko poszło gładko i nie ma do czego się przyczepić?
Lubię to! 6
tralalala
tralalalaSzok i niedowierzanie19 września 2017 o 15:29
Przecież jest masę relacji. Zróbmy sobię fotkę, wrzućmy ją na fejsa....
Lubię to! 3
mieszkaniec
mieszkaniecSzok i niedowierzanie19 września 2017 o 16:20
A o czym tu mówić, jak poza panaburmistrzowymi ludźmi (pracownikami, radnymi) i ich rodzinami, to może z jakieś 8 osób było. Co do wizji (koncepcji) remontu i modernizacji basenu, to prawdę powiedziawszy myślałem, że ją miał jeszcze przed wyborami i tylko czekał, aż go wybiorą, by móc ją realizować. Tymczasem minęły niemalże 3 lata jego urzędowania i teraz dopiero mowa o koncepcji? Już w od 2015 r. powinna być opracowana dokumentacja, pozyskane środki, ogłoszony przetarg i zlecona budowa. Tymczasem ponoć dopiero we wrześniu tego roku zlecono opracowanie dokumentacji, a gdzie jeszcze pozyskanie środków, zlecenie realizacji i sama realizacja? Jakby inni w takim tempie realizowali ważne dla mieszkańców inwestycje, to pewnie już by ich dawno nie było, bo cierpliwość wyborców byłaby nadwyrężona. Kto wie, może i m.in. dlatego była tak mała frekwencja. Ale może się mylę.
Lubię to! 4
brak słów
brak słówSzok i niedowierzanie19 września 2017 o 18:47
Masz rację, nie ma się do czego przyczepić, bo ręce opadają, minęły prawie 3 lata, a zaprasza dopiero na zapoznanie się z wizją, pomysłem, koncepcją remontu basenu? Koncepcję to powinien mieć gotową przed wyborami, w pierwszym roku ją konsultować, w drugim realizować, a w trzecim otworzyć basen do użytku i nawet zorganizować z tej okazji imprezę kulturalną z wbiciem łopaty, czy przecięciem wstęgi, jak ma taką potrzebę.
Lubię to! 4
Autor
Autorbrak słów19 września 2017 o 19:47
Gdyby zorganizował imprezę, to byś marudził, że niepotrzebne wydatki.
Lubię to! 2
brak słów
brak słówbrak słów19 września 2017 o 19:56
bo imprez, to przez 3 lata to już mam po dziurki w nosie, wszystko może się przejeść w nadmiarze
Lubię to! 3
Krystna
Krystnabrak słów20 września 2017 o 09:00
Zawsze możesz wystartować w wyborach....a nie siedzieć przed komputerem i tylko biadolić.
Lubię to! 2
brak słów
brak słówbrak słów20 września 2017 o 09:15
Krystyno-gdyby burmistrz pracował społecznie, to by pewnie nie było uwag, ale mieszkańcy "zatrudnili" go i sowicie opłacają (ponad 10 tys miesięcznie), a do tego on zatrudnił i suto opłaca z naszego budżetu swoją zamiejscową ekipę, więc wybacz, ale mieszkańcy maja pełne prawo mieć uzasadnione uwagi do jego pracy.
Lubię to! 2
uważna czytelniczka
uważna czytelniczkabrak słów20 września 2017 o 09:25
Twoje ciągłe sugestie typu " zamiejscowa ekipa" itp. są po prostu bezczelne i obrażające ludzi. Swoje uwagi proponuję zachować dla siebie i pisanie pod każdym artykułem niewiele wnosi do jakiejkolwiek dyskusji.
Lubię to! 4
Jola
Jolabrak słów20 września 2017 o 09:27
uważna czytelniczko-czy coś tu jest nieprawdą? jaworzanie wszystko oceniają, zwłaszcza że burmistrz obiecywał pracę podczas kampanii wyborczej dla jaworzan
Lubię to! 2
uważna czytelniczka
uważna czytelniczkabrak słów20 września 2017 o 09:35
Owszem! i bardzo proszę żebyś nie pisał w swoich komentarzach w formie mnogiej "Jaworzanie" bo nie piszesz w imieniu Jaworzan a jedynie w swoim, a co do miejsc pracy sprawdziłam odbywały się konkursy na poszczególne stanowiska na które było brach chętnych.
Lubię to! 4
Jola
Jolabrak słów20 września 2017 o 09:41
to zastanów się dlaczego było brak chętnych
Lubię to! 2
uważna czytelniczka
uważna czytelniczkabrak słów20 września 2017 o 09:49
Może ty się zastanów dlaczego? Może przez myśl ci nie przeszło, że Jawor nie posiada ludzi o wymaganych kwalifikacjach.
Lubię to! 2
Jola
Jolabrak słów20 września 2017 o 09:54
Teraz ja Cię proszę, Ty nie obrażaj jaworzan. Znam tutejszych ludzi i wiem, że jest wśród nich mnóstwo osób, które mają wysokie kwalifikacje i śmiało mogłyby wygrać w tych konkursach i naborach.
Lubię to! 2
uważna czytelniczka
uważna czytelniczkabrak słów20 września 2017 o 10:06
Wiem, że wśród Jaworzan są również osoby o wysokich kwalifikacjach, ale one mają zatrudnienie i nie są zainteresowane zmianą pracy. Oferty pracy i konkursy są zazwyczaj skierowane do osób szukających zatrudnienia. Jeżeli nie ma chętnych to jednoznacznie wskazuje na to, że albo nie ma ludzi o wymaganych kwalifikacjach albo nie są one w gronie osób poszukujących pracy.
Lubię to! 3
Jola
Jolabrak słów20 września 2017 o 10:12
I znów próbujesz forsować swoją teorię. Wystarczy zrobić sondaż wśród jaworzan i wszystko będzie jasne na ten temat.
Lubię to! 2
uważna czytelniczka
uważna czytelniczkabrak słów20 września 2017 o 10:22
To go zrób, będziesz miała jasność. To ty próbujesz forsować swoje teorie z podtekstami, które mają uwiarygodnić twoje teorie spiskowe.
Lubię to! 2
Jola
Jolabrak słów20 września 2017 o 10:50
Nie z żadnymi podtekstami, tylko opiniami jaworzan, którzy nie kandydowali i tych, co kandydowali, a nie zostali wybrani.
Lubię to! 2
uważna czytelniczka
uważna czytelniczkabrak słów20 września 2017 o 11:07
Niesamowita historia i dziwny traf, że akurat jesteś osobą z którą rozmawiali jacyś Jaworzanie, którzy nie złożyli swoich ofert. Szkoda tylko, że jesteś taki zatroskany o Jaworzan a nie poradziłeś żeby składali swoje oferty skoro są wolne miejsca pracy i kolejny raz organizują konkursy, a oni spełniają wymogi z twojej strony to mało szlachetne.
Lubię to! 2
drobna uwaga
drobna uwagabrak słów20 września 2017 o 11:28
jaworzanie pisze się z małej litery
Lubię to! 2
Well done
Well donebrak słów20 września 2017 o 12:01
Uważna czytelniczka zagieła parol Joli. Hehe, dobra robota. Taka ta Jola mądra, ale coś jej się historia posypała.
Lubię to! 3
Jola
Jolabrak słów20 września 2017 o 12:41
mylisz się, uznałam, że taki poziom polemizacji nie ma sensu
Lubię to! 1
Well done
Well donebrak słów20 września 2017 o 12:44
Tak, tak, Jolu. Co to jest ta owa "polemizacja" - chyba mówi się "polemika". Jola się zupełnie posypała.
Lubię to! 2
Jola
Jolabrak słów20 września 2017 o 12:59
Masz rację, popełniłam słowne faux pas co do polemiki, przyznaję się. Wycofuje się z jałowej polemiki, bo wyraziłam swoje spostrzeżenia z rozmów z jaworzanami, których znam i tyle. Uważam też, że do oceny, czy jakiś konkurs był prawidłowy czy nie, to już są inne środki prawne.
Lubię to! 1
profeska
profeska19 września 2017 o 14:51
myślę, że panowie starostowie poradziliby sobie nie tylko z powiatem, ale z gminą i gminnym majątkiem
Lubię to! 5
Misio
Misioprofeska19 września 2017 o 15:01
A ja myślę, że nie. =)
Lubię to! 6
Pisio
Pisioprofeska19 września 2017 o 15:05
a ja na pewniaka powiem, że tak
Lubię to! 5
kasztan
kasztanprofeska19 września 2017 o 15:07
A co takiego zrobili super bo nie kojarzę
Lubię to! 4
link
linkkasztan19 września 2017 o 15:21
Przejrzyj, poczytaj: http://powiat-jawor.pl/web/strona-116-Przedsiewziecia_Powiatowe.html
Lubię to! 4
Misio
Misiokasztan19 września 2017 o 15:22
Sami sobie laurkę napisali?
Lubię to! 4
do skasztaniałego misia
do skasztaniałego misiakasztan19 września 2017 o 15:28
Takie są fakty, wiem że niewygodne dla ciebie. Drogi, boiska, budynki, ścieżki rowerowe to nie to samo co skwerki.
Lubię to! 8
Misio
Misiokasztan19 września 2017 o 15:38
Tak, są dla mnie tak niewygodne, że po nocach nie śpię.
Lubię to! 4
hm
hm19 września 2017 o 14:40
A ten zamek dla starostwa to tak na poważnie?
Lubię to! 2
:
:hm19 września 2017 o 14:44
Tak z wierzy będą machać białymi chusteczkami
Lubię to! 1
pytajnik
pytajnik:19 września 2017 o 14:53
mam pytanko w zamku będzie tylko starostwo czy coś jeszcze
Lubię to! 3
czytelnik
czytelnik:19 września 2017 o 14:59
Tak, Mc Donald, KFC i biurowiec Mercedesa. A na dworcu będzie galeria handlowa z parkingiem podziemnym.
Lubię to! 1
Sylwek
Sylwek:19 września 2017 o 15:05
Super to prawie jak w galerii, będzie gdzie chodzić już się nie mogę doczekać KFC panierkę mają odlotową
Lubię to! 1
blondi
blondi:19 września 2017 o 15:08
Fitness też będą mieli
Lubię to! 2
ciekawy
ciekawy:19 września 2017 o 15:13
czyli jak dobrze rozumiem to na dole będą usługi a starostwo na poddaszu czy jak?
Lubię to! 1
???
???:19 września 2017 o 15:19
Starostwo robi swoje, a ty twoją robotą jest pisanie głupich komentarzy? Można na tym zarobić chociaż?
Lubię to! 2
zainteresowany
zainteresowany:19 września 2017 o 15:20
nie wiem ale czekam na propozycje
Lubię to! 2
przypominajka
przypominajka19 września 2017 o 14:37
Uwaga zagadka, kto to powiedział? "Dziś wydatki budżetu Jawora to ok. 80 mln zł, z czego budżet inwestycyjny to 4,9 mln zł. - Za te pieniądze mogę jedynie zrobić skwerek i trochę chodników".

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/umowa-z-daimlerem-podpisana,683042.html
Lubię to! 6
słaba zagadka
słaba zagadkaprzypominajka19 września 2017 o 15:02
błagam, a któż inny mógł to powiedzieć
Lubię to! 2
Berek - cukierek ;)
Berek - cukierek ;)przypominajka19 września 2017 o 23:33
To powiedział nasz niemiłościwie panujący wodzirej :D
Lubię to! 2
stadion miejski
stadion miejski19 września 2017 o 14:13
A czy mają pomysł na remont stadionu miejskiego? Przed wyborami Pan Emilian wizytował go z Marszałkiem Województwa i snuto plany jego remontu. W Złotoryi wybudowano stadion na nowo! Może warto tam popytać jak się robi tak duże inwestycje i skąd pozyskać na to środki? Skoro tam się dało, a to i nas powinno się udać http://regionfan.pl/przebudowa-zlotoryjskiego-stadionu-coraz-blizej-konca-foto/
Lubię to! 4
brawo
brawostadion miejski19 września 2017 o 14:18
stadion też niech oddadzą starostwu będą mieli gdzie robić dożynki
Lubię to! 3
TT
TTstadion miejski19 września 2017 o 14:25
Taaak, a urząd miejski będzie robił dalej skwerki, dwie wiaty i parę koszów na śmieci....
Lubię to! 6
ble
bleTT19 września 2017 o 14:37
co ty się martwisz urzędem miasta pomyśl o dożynkach starostwa na nowym stadionie
Lubię to! 3
wesoły Antek
wesoły AntekTT19 września 2017 o 14:48
jak czytam te komentarze to lepsze niż kabaret
Lubię to! 1
TT
TTTT19 września 2017 o 14:48
Akurat Starostwo ma swoje tereny i jeśli chodzi o infrastrukturę sportową, to sporo w tym temacie zrobiło. Orlik przy PCKZ, boisko przy I LO, boiska przy SOSW w Jaworze obok Intermache, boiska przy ZSA w Bolkowie.
Lubię to! 5
kosmos
kosmosTT19 września 2017 o 14:51
to co im za różnica jeden stadion w tą czy w tamtą
Lubię to! 0
TT
TTTT19 września 2017 o 14:55
Na takim poziomie szkoda dyskutować. Na brak argumentów odpowiadasz durnymi przytykami.
Lubię to! 2
kosmos
kosmosTT19 września 2017 o 15:01
dlaczego durnymi
Lubię to! 0
Z Jawora
Z Jaworastadion miejski19 września 2017 o 20:36
Najwidoczniej stadion też jest widmo ?
Lubię to! 2
Wociek
Wociek19 września 2017 o 13:01
Przenieść tam starostwo powiatowe. Wtedy na tym portalu będą same pochlebne komentarze i okaże się, że sam zamek jest ładny.
Lubię to! 7
czytelnik
czytelnikWociek19 września 2017 o 13:04
brawo za komentarz
Lubię to! 3
tak
takczytelnik19 września 2017 o 13:16
Oooo tak dopiero będzie kwieciście jestem ZA
Lubię to! 2
bez sensu
bez sensuWociek19 września 2017 o 13:17
a po co, skoro starostwo ma swoje pomieszczenia i nie ponosi za nie kosztów najmu?
Lubię to! 3
Luśka
Luśkabez sensu19 września 2017 o 13:20
przenieśmy starostwo do zamku będą ładniejsi i jakie widoki aż dech im będzie zapierać
Lubię to! 3
ruina
ruinabez sensu19 września 2017 o 13:24
najpierw to niech gmina chociaż zabezpieczy ten zamek przed dalszą degradacją. Aż dziw, że jeszcze konserwator zabytków nie interweniował
Lubię to! 4
Takie dwa w jednym.
Takie dwa w jednym.bez sensu19 września 2017 o 13:28
Świetny pomysł z tym starostwem. Wtedy może jakieś ministerstwo sypnie im groszem i będą mieli na remont.
Lubię to! 3
operatywność
operatywnośćbez sensu19 września 2017 o 13:33
podejrzewam, że jakby gmin oddała starostwu zamek za darmo, to starostwo poradziłoby sobie z pomysłem na jego funkcjonowanie, remontem i zagospodarowaniem
Lubię to! 4
hihi
hihibez sensu19 września 2017 o 13:35
starostwo zrobiłoby jak PKP (gospodarnie)-pozyskałoby środki, wzięło kredyt, wyremontowało, a potem oddało w najem gminie-niech spłaca ten kredyt ;)
Lubię to! 4
bolo
bolobez sensu19 września 2017 o 13:56
skoro jesteś taki pewien, że starostwo by sobie poradziło to czekam na następny artykuł "starostwo wystąpiło o zamek do burmistrza" powodzenia
Lubię to! 4
Józef
Józefbez sensu19 września 2017 o 14:00
Ale po co ma wystąpić skoro mają własną siedzibę w której się mieszczą i skutecznie ją odremontowali?
Lubię to! 4
bolo
bolobez sensu19 września 2017 o 14:16
zamek to zamek będą mieli lepiej
Lubię to! 1
Jarek
Jarekbez sensu19 września 2017 o 14:20
Nie nie będą, ale widzę że UM chętnie "przerzuciłby gorącego kartofla" komuś innemu. Żałosne i dziecinne.
Lubię to! 2
xxx
xxxbez sensu19 września 2017 o 14:42
jakiego kartofla? przecież to taki zabytek a jakie widoki
Lubię to! 1
Edzio
Edziobez sensu19 września 2017 o 14:46
już widzę ich tam oczami wyobraźni, jak snują się po korytarzach
Lubię to! 1
mieszkaniec
mieszkaniecWociek19 września 2017 o 13:19
jak burmistrz za to zapłaci, to nie ma problemu, oby potem nie obciążył za ta swoją decyzję mieszkańców i przedsiębiorców w cenie wody i ścieków albo śmieci
Lubię to! 2
czaka
czakamieszkaniec19 września 2017 o 13:22
starostwo powinno o tym poważnie pomyśleć
Lubię to! 1
eee
eeemieszkaniec19 września 2017 o 13:27
a po co starostwo miałoby sobie zwiększać koszty funkcjonowania? lepiej za te pieniądze zrobić coś dla mieszkańców
Lubię to! 3
jaworzanin
jaworzaninWociek19 września 2017 o 13:32
To jest mienie gminy Jawor, wiec niech się tym zajmą, tym bardziej że jest to zabytek o który należy dbać. Na zabytki o wiele łatwiej pozyskać środki zewnętrzne, więc trzeba się o to postarać. A budynek Starostwa z tego co widzę to jest w dobrym stanie i wygląda estetycznie.
Lubię to! 4
jaworzanka
jaworzankaWociek19 września 2017 o 19:54
dwa ograny administracji publicznej -starostwo i gminy utrzymują mieszkańcy gminy, bogaci? chyba nie, z naszych podatków utrzymujemy sztaby urzędników i ich szefów.czy nikt nie pomyślał, że należałoby zlikwidowac jeden urząd.Dwóch gospodarzy w tak małym mieście nie potrafi sie dogadac, żenada.
Lubię to! 1
kto nie potrafi?
kto nie potrafi?jaworzanka19 września 2017 o 20:03
starosta potrafi dogadywać się z różnymi ludźmi-dogadał się z przejętymi po Jarosińskim pracownikami, dogaduje się z wójtami powiatowych gmin i razem realizują dla mieszkańców wiele zadań, poprzedni burmistrz Jawora tez potrafił dogadać się z zastanymi pracownikami i starostę i zrealizował wspólnie mnóstwo inwestycji
Lubię to! 2
do jaworzanka
do jaworzankajaworzanka19 września 2017 o 20:09
zobacz ile w starostwie opcji politycznych ze sobą dobrze współpracuje, a że totalna opozycja z natury jest w opozycji, to już na to nic nie poradzisz
Lubię to! 2
oszczędnie i zgodnie z Pzp
oszczędnie i zgodnie z Pzp19 września 2017 o 12:21
Zgodnie z przepisem art. 44 ust. 3 i 4 ustawy o finansach publicznych wydatki publiczne (w tym także za odpłatny najem, dzierżawę) powinny być dokonywane:
1) w sposób celowy i oszczędny, z zachowaniem zasad:
a) uzyskiwania najlepszych efektów z danych nakładów,
b) optymalnego doboru metod i środków służących osiągnięciu założonych celów;
2) w sposób umożliwiający terminową realizację zadań;
3) w wysokości i terminach wynikających z wcześniej zaciągniętych zobowiązań (w tym z umów).
Jednostki sektora finansów publicznych zawierają umowy, których przedmiotem są usługi (w tym najmu, dzierżawy), dostawy lub roboty budowlane, na zasadach określonych w przepisach o zamówieniach publicznych, o ile odrębne przepisy nie stanowią inaczej.
Lubię to! 1
?
?oszczędnie i zgodnie z Pzp19 września 2017 o 12:26
i co w związku z tym?
Lubię to! 3
kto i ile
kto i ile?19 września 2017 o 12:32
i kto za ten najem tak naprawdę zapłaci-czy oby nie mieszkańcy i przedsiębiorcy w cenie wody i ścieków lub w opłacie za śmieci?
Lubię to! 2
wróżbita Maciej
wróżbita Maciej?19 września 2017 o 12:33
wróżysz z fusów czy co?
Lubię to! 3
:)
:)?19 września 2017 o 12:35
wiesz wróżbito, człowiek został wyposażony z taki organ jak mózg i niektórzy go używają
Lubię to! 2
wróżbita Maciej
wróżbita Maciej?19 września 2017 o 12:39
no to teraz mnie zaskoczyłeś, nie wiem jak sobie teraz poradzę z to wiedzą, jak będę żyć?
Lubię to! 1
spoko
spoko?19 września 2017 o 13:12
dasz radę
Lubię to! 2
ty
tyoszczędnie i zgodnie z Pzp19 września 2017 o 12:29
ciekawe jak wygląda ta umowa między burmistrzem a PKP o wynajem pomieszczeń dla gminy-co tam burmistrz planuje dać, ile za to płacić i z czego (gdzie te koszty się znajdą) i w jakim trybie zawarto tą umowę i ustalono te stawki najmu
Lubię to! 2
123
123ty19 września 2017 o 12:31
umowa jak umowa, bardziej mnie interesuje w jakim kolorze będzie i czy będą stojaki na rowery
Lubię to! 1
kto i ile?
kto i ile?ty19 września 2017 o 12:33
a mnie bardziej interesuje kto za ten najem tak naprawdę zapłaci-czy oby nie mieszkańcy i przedsiębiorcy w cenie wody i ścieków lub w opłacie za śmieci?
Lubię to! 3
Magda kucharka
Magda kucharkaty19 września 2017 o 12:35
ja zapłacę, może będę sprzedawać tosty
Lubię to! 1
wątpliwe
wątpliwety19 września 2017 o 12:38
raczej nie, bo gmina jak wynajmie, to na własne zadania, a w takich nie ma handlu tostami
Lubię to! 2
Magda kucharka
Magda kucharkaty19 września 2017 o 12:42
to będzie świetne miejsce na kiosk, tosty+ frytki, kwiaciarnia
Lubię to! 1
skarbnik
skarbnikty19 września 2017 o 12:42
Zgodnie z art. 7 Konstytucji organy władzy publicznej (burmistrz) działają wyłącznie na podstawie i w granicach prawa, co oznacza, ze może robić tylko to, co ustawodawca mu pozwolił-burmistrza nie dotyczy zasada domniemania, że co nie jest prawem zakazane, to jest dozwolone.
Lubię to! 1
proste
prostety19 września 2017 o 12:45
ale burmistrz jak wynajmie te pomieszczenia, to nie może w nich prowadzić kiosku, tylko realizować zadania gminy, więc zależy jakie zadanie tam będzie realizował, tam trafia koszty tego najmu
Lubię to! 2
Magda kucharka
Magda kucharkaty19 września 2017 o 12:47
może jakiś nie wynajmie ?
Lubię to! 0
proste
prostety19 września 2017 o 12:48
jak przeniesie tam referat wodno-ściekowy, to za najem zapłacimy w cenie wody i ścieków, a jak przeniesie tam zadania związane z gospodarka odpadami, to za najem zapłacimy w opłatach za odpady
Lubię to! 2
obrazując szerzej
obrazując szerzejty19 września 2017 o 12:52
a jak burmistrz przeniesie tam promocję gminy, to za najem pomieszczeń od PKP zapłacą mieszkańcy m.in. podatkami-które można by spożytkować na coś innego, niż zapewnienie dochodów PKP z wynajmu swojego majątku na spłatę remontu swojego mienia
Lubię to! 2
/
/ty19 września 2017 o 12:53
a jak przeniesie księgowość?
Lubię to! 1
skarbnik
skarbnikty19 września 2017 o 12:57
a po co przy dworku PKP miałaby być księgowość? promocja niech od razu przedstawia przyjezdnym ofertę gminy
Lubię to! 2
24h
24hty19 września 2017 o 13:03
apteka była by najlepsza
Lubię to! 1
skarbnik
skarbnikty19 września 2017 o 13:13
ale burmistrz apteki też nie może prowadzić
Lubię to! 2
Pzp
Pzposzczędnie i zgodnie z Pzp19 września 2017 o 12:59
a skarbnik kontrasygnowała tą umowę najmy/dzierżawy?
Lubię to! 2
skarbnik
skarbnikoszczędnie i zgodnie z Pzp19 września 2017 o 13:06
Każde działanie burmistrza musi wynikać z wyraźnej delegacji prawnej, w przeciwnym wypadku mamy do czynienia z przekroczeniem uprawnień przez funkcjonariusza publicznego-a to już jest przestępstwo bezprawia urzędniczego wynikające z art. 231 par. 1 kodeksu karnego. http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/64AB2450AA
Lubię to! 4
Tetla
Tetlaskarbnik19 września 2017 o 13:11
jak czytam te twoje wypociny okraszane art. to śmiać mi się chce. Znalazłeś sobie portali na którym się dowartościowujesz, może spróbuj na jakim bardziej ambitnym
Lubię to! 1
skarbnik
skarbnikskarbnik19 września 2017 o 13:15
Niektórym się wydaje, że burmistrzowi wolno wszystko, co podpowiada wyobraźnia, a tak nie jest. Jeśli burmistrz odpłatnie wynajmie od PKP pomieszczenia, to może tam być tylko to, co należy do zadań gminy.
Lubię to! 3
Pożyjemy zobaczymy
Pożyjemy zobaczymyskarbnik19 września 2017 o 13:18
"jeśli"jest słowem kluczowym.
Lubię to! 1
l
lskarbnik19 września 2017 o 13:30
może tam być USC-będzie nowożeńcom bliżej w podróż poślubną :)
Lubię to! 3
Reklama
zamiast
zamiast19 września 2017 o 11:54
tak się zastanawiam, czy nie gospodarniej byłoby, aby gmina zamiast odpłatnie wynajmować pomieszczenia od PKP zainwestowała te pieniądze w spłatę remontu własnego majątku-zamku i tam ulokowała swoją działalność
Lubię to! 4
zorro
zorrozamiast19 września 2017 o 11:57
już widzę te komentarze
Lubię to! 1
a ja widzę
a ja widzęzorro19 września 2017 o 12:00
a uważasz, że to normalne odpłatnie od kogoś wynajmować pomieszczenia, skoro ma się swoich pod dostatkiem? Za ten najem PKP spłaci remont własnego majątku, gmina tez mogłaby tak zrobić.
Lubię to! 3
zorro
zorrozorro19 września 2017 o 12:02
być może
Lubię to! 1
jakie założenia?
jakie założenia?zamiast19 września 2017 o 12:08
a czy przypadkiem mieszkańcy i przedsiębiorcy nie zapłacą za ten odpłatny najem pomieszczeń w cenie wody i ścieków albo odpadów? z czegoś przecież te koszty trzeba będzie sfinansować
Lubię to! 3
czytelnik
czytelnikjakie założenia?19 września 2017 o 12:11
Ty pytasz czy sugerujesz ,czy straszysz a może szczujesz bo już się pogubiłem
Lubię to! 1
jakie założenia?
jakie założenia?jakie założenia?19 września 2017 o 12:12
głośno myślę
Lubię to! 1
Pzp
Pzpjakie założenia?19 września 2017 o 12:14
a burmistrz już podpisał umowę o odpłatny najem pomieszczeń od PKP? w jakim trybie wyłoniono najemcę i stawki najmu?
Lubię to! 2
czytelnik
czytelnikjakie założenia?19 września 2017 o 12:17
i znowu to samo ty pytasz czy sugerujesz ,czy straszysz a może szczujesz bo już się pogubiłem
Lubię to! 1
jakie założenia?
jakie założenia?jakie założenia?19 września 2017 o 12:25
czytelniku, to się odnajdź, bo nie będę się powtarzać-odpowiedź już otrzymałeś
Lubię to! 1
czytelnik
czytelnikjakie założenia?19 września 2017 o 12:29
jaką ?
Lubię to! 1
?
?jakie założenia?19 września 2017 o 17:14
będą podniesione podatki, cena za wodę i ścieki, czy opłata za śmieci?
Lubię to! 2
mieszkaniec z Chrobrego
mieszkaniec z Chrobrego19 września 2017 o 11:25
Centrum konferencyjne w Jaworze, jak sugeruje M. Świderska to chyba nienajlepszy pomysł, bo jakie konferencje i jak często tam odbywałyby się?
Hotel może potrzebny. Muzeum ma już swój ładny budynek i bardzo dobrze urządzone sale wystawowe. Część po więzieniu w zamku powinna być eksponowana i już jest. Co jeszcze? I to jest pytanie.
Lubię to! 0
czemu pytasz mieszkańców?
czemu pytasz mieszkańców?mieszkaniec z Chrobrego19 września 2017 o 11:34
jaworzanie zatrudnili za bardzo wysokim wynagrodzeniem zarządcę gminnego majątku, który zatrudnił także wysokoopłacanych ludzi, więc niech działają
Lubię to! 3
to
tomieszkaniec z Chrobrego19 września 2017 o 16:27
o tym, żeby tam zrobić centrum konferencyjne mówi się od lat
Lubię to! 2
nie z Jawora
nie z Jawora19 września 2017 o 10:45
Zniszczony zamek to jedna z najgorszych wizytówek Jawora niestety.
Lubię to! 3
:)
:)nie z Jawora19 września 2017 o 10:47
dlatego go zasrajmy po co nam takie stare szkaradztwo
Lubię to! 1
gierek
gierek:)21 września 2017 o 18:56
Racja won z tym badziewiem
Lubię to! 0
Sól ziemi tej
Sól ziemi tej19 września 2017 o 09:29
Trzos obiecywał kiedyś remont i dzięki temu ugrał sobie fotel radnego ale tylko polska trochę wody i na tym stanęło proponuję przenieść starostwo do zamku a remont i fundusze znajdą się momentalnie i będzie wszystko logistycznie powiązane urząd miasta i dziadostwo mistrzowski plan
Lubię to! 0
Mieszkaniec
Mieszkaniec19 września 2017 o 08:41
Chętnie zobaczę nową wizualizację rewitalizacji zamku, bo przecież takie wieści chodzą po Jaworze, że na remont zamku ma zabezpieczone 150 mln złotych. Głośno jest również o remoncie kanieniczek rynku i przyległych mu uliczek na sumę ok.100 mln zł.
Lubię to! 2
autor
autorMieszkaniec19 września 2017 o 08:47
zajmij się pracą a nie chodzisz po mieście i ploty zbierasz
Lubię to! 3
mieszkaniec
mieszkaniecMieszkaniec19 września 2017 o 09:01
haha, no jasne, przez 3 lata remonty skwerków a teraz nagle inwestycje za setki mln? W to nawet dziecko nie uwierzy.
Lubię to! 5
pracowita
pracowitamieszkaniec19 września 2017 o 09:05
ja wierzę bo inwestycje to wielomiesięczna praca nad uzgodnieniami, koncepcjami itd. szkoda, że umniejszasz czyjąś pracę
Lubię to! 2
nie żartuj
nie żartujmieszkaniec19 września 2017 o 09:35
3 lata?! w takim tempie to ...
Lubię to! 3
pracowita
pracowitamieszkaniec19 września 2017 o 09:41
do nie żartu,j tu wychodzi twoja niewiedza tematu
Lubię to! 3
pracowita inaczej?
pracowita inaczej?mieszkaniec19 września 2017 o 19:11
chciałeś raczej powiedzieć wiedza, bo żeby przez 3 lata opracowywać jedynie koncepcję (pomysł) na remont, to sorki, ale nawet w żadnej publikacji nt. dobrego planowania inwestycyjnego takiego działania nie znajdziesz
Lubię to! 3
do pracowita
do pracowitamieszkaniec20 września 2017 o 17:02
Jak się ludziom obiecuje za dużo, albo rzeczy nierealne, lub takie, których zrealizować się nie zamierza, to trzeba liczyć się z tym, że ludzie się zawiodą, poczują się oszukani, gdy tego nie dostaną. Niespełnione obietnice, zawiedzione zaufanie najgorzej na ludzi działają.
Lubię to! 3
mieszkanka
mieszkanka19 września 2017 o 08:28
Panie Panasiuk gdzie te prace z prawdziwego zdarzenia? Lata 2017-2018 to już ten czas i co cisza?
Lubię to! 6
mieszkaniec
mieszkaniecmieszkanka19 września 2017 o 08:39
z tego co wiem to jeszcze mamy 2017 a ty piszesz zakres do 2018
Lubię to! 2
xyz
xyz19 września 2017 o 08:21
Bardzo zabawne rzeczy można tu wyczytać.
1. Radny Kobes docenił burmistrza Urbańskiego za remont dachu zamku.
2. Radny Kobes chce wykonać elewację zamku tylko od strony rzeki, żeby był mniejszy wstyd (cóż za koncepcyjne i kompleksowe podejście do inwestycji... :D )
3. Radny Kobes chce na zamku umieścić flagę miasta - to akurat chyba najtaniej i najłatwiej wykonać, a przy okazji będzie widać kto odpowiada za stan zamku - popieram!

Cóż za szczęście że tak genialne umysły jak pan radny pracują w tej komisji..... Brawo! :D
Lubię to! 13
Braveheart jawora
Braveheart jaworaxyz19 września 2017 o 09:32
Kobes i jego pomysły precz !!!
Lubię to! 3
jaworzanka
jaworzankaxyz20 września 2017 o 13:04
przecież ktoś tego Kobesa wybierał , a teraz nikt się do tego nie przyznaje?
Lubię to! 2
Subiektywny wyborca
Subiektywny wyborcajaworzanka21 września 2017 o 15:07
Toż to stary czerwony partyjniak od zawsze chlipie z koryta a prywatnie zachowuje się strasznie ordynarnie kto głosuję na niego wiadomo była sitwa członków partii nie polecam tego pana w biały dzień potraktował mnie strasznie prostacko ... Aż nie będę na niego głosował !!!
Lubię to! 0
Anna
Anna19 września 2017 o 07:52
Jak to możliwe, że obecne władze miasta "nie mają pomysłu na zamek" ? Najlepsi fachowcy ściągnięci z ościennych powiatów .... I brak pomyslow ?
Lubię to! 5
buha
buhaAnna19 września 2017 o 07:55
Jak to możliwe, że tyle lat zamek niszczał i nikt nie miał na niego pomysłu a teraz pretensje.
Lubię to! 3
RW
RWbuha19 września 2017 o 08:10
Czy to nie rządząca ekipa z PO w jednej z poprzednich kampanii wyborczych nagrało swój spot wyborczy właśnie na zamku w Jaworze? Ja to pamiętam bardzo dokładnie, wtedy były pomysły. A teraz co? 3 lata rządzenia i nawet brak koncepcji!?
Lubię to! 5
bb
bbbuha19 września 2017 o 08:45
po forach to każdy g...... potrafi wypisywać , jak jesteś taki mądry to możne pokaż co potrafisz i zrób coś dla miasta ,wtedy będziemy na ciebie głosować a jeśli nie to sieć cicho i daj innym pracować.
Lubię to! 2
do bb
do bbbuha19 września 2017 o 08:57
piszesz " sieć cicho" czy chodzi ci o sieć rybacką??? Przydałoby się trochę nauki.
Lubię to! 4
bb
bbbuha19 września 2017 o 09:10
zacznij od siebie
Lubię to! 2
Ela
Ela19 września 2017 o 07:51
Trudno wymagać od burmistrza, żeby wszystko zrobił naraz! teraz ważniejszy jest basen bo dzieci z rodzicami będą korzystać.
Lubię to! 3
Komentator
KomentatorEla19 września 2017 o 09:50
naobiecywał wszystko naraz , ludzie to "kupili", to niech robi wszystko teraz.
Lubię to! 7
,
,Komentator19 września 2017 o 09:54
i robi
Lubię to! 3
.
.Komentator20 września 2017 o 15:01
właśnie o to chodzi, że od 3 lat nie robi tego wszystkiego, co naobiecywał
Lubię to! 2
autor
autorKomentator20 września 2017 o 15:16
robi
Lubię to! 2
:D
:DKomentator20 września 2017 o 15:21
Tak skwerki i fotki na fejsa.
Lubię to! 2
obietnice
obietniceKomentator20 września 2017 o 15:28
gdzie darmowa komunikacja i hala widowiskowa z kinem, co z remontem zamku i dlaczego tak późno ruszyły prace nad basenem-czy w tej kadencji go odda do użytku?
Lubię to! 4
uczciwość
uczciwośćEla20 września 2017 o 16:55
Pierwszy raz wyborcy kandydatowi muszą uwierzyć na słowo-że to co im obieca, to zrealizuje, gdy go wybiorą-zakładali, że wie co mówi i jest w stanie z tego się wywiązać. 4 lata to wystarczający okres czasu, aby zrealizować obietnice wyborcze, jeśli faktycznie się tego chce, ma się wszystko wcześniej (w momencie składania obietnic) przemyślane i zaplanowane, jak to wykonać. Pod koniec kadencji ludzie już nie opierają się na słowach i zapewnieniach, tylko oceniają ich wykonanie-albo kandydat wywiązał się z obietnic wyborczych i zrealizował, to co obiecał, albo nie. Jak przez 4 lata nie zrealizował tego co obiecał, choć go "zatrudnili", to słowa i zapewnienia takiego kandydata już nie robią na wyborcach takiego wrażenia. Tłumaczenie, że cos jest nierealne do wykonania tylko w jednej kadencji tu nie działa, bo kandydat rzucając obietnicami powinien wiedzieć, czy są do wykonania w jednej kadencji (bo przecież na taka jest wybierany), czy też nie.
Lubię to! 1
Dla jasności
Dla jasności19 września 2017 o 00:21
PO zrobiło konferencję wyborczą w zamku z pretensjami do Urbańskiego, że nie go remontuje. Bera jest burmistrzem i może zrealizować swoje pomysły w sferze rewitalizacji zamku. Już zapomniał co obiecywał? Po prostu gadał głupoty. Niepoważny pętak.
Lubię to! 13
Kasia
KasiaDla jasności19 września 2017 o 01:35
Urbański wykonał najpilniejsze prace z zabezpieczeniem dachu i przystosowaniem cześci zamku na potrzeby muzeum. Teraz mija trzy lata nowej kadencji i za wiele prac przy zamku nie wykonano.
Lubię to! 12
obserwator
obserwatorKasia19 września 2017 o 09:02
z tego co pamiętam to Urbański oprócz dachu wyremontował również wieżę widokową na zamku. Wygląda to ładnie, widziałem bo byłem tam na wystawie robionej przez Muzeum. A obecny burmistrz co zrobił na zamku?
Lubię to! 9
Edek
EdekKasia19 września 2017 o 09:08
Mnie bardziej interesuje żeby było czysto, schludnie i było gdzie pójść. Zamek może poczekać skoro tyle tat czekał.
Lubię to! 1
życzliwy
życzliwyDla jasności19 września 2017 o 07:49
do " dla jasności"
Uważaj co piszesz i nie obrażaj innych bo w internecie nic nie ginie !!
Lubię to! 0
...
...życzliwy19 września 2017 o 09:26
Wszystkich nas nie zastraszycie...
Lubię to! 4
Braveheart jawora
Braveheart jaworaDla jasności19 września 2017 o 09:36
A pamiętasz ile psich min tam było nawet i na pomniku był syf okrutny
Lubię to! 0
#
#Dla jasności20 września 2017 o 13:00
no to dla jasności ,możesz się spodziewać prokuratora.
Lubię to! 1
Na huki, to kruki pętaku :)
Na huki, to kruki pętaku :)#20 września 2017 o 16:46
pętak
1. pot. «o dziecku, zwłaszcza o dorastającym chłopcu»
2. lekcew. «o kimś niepoważnym, niesolidnym lub o kimś, z kim nie trzeba się liczyć»
Lubię to! 0
domowe przedszkole
domowe przedszkole#20 września 2017 o 17:05
nie strasz ludzi prokuratorem, bo od tego są sądy cywilne, prokurator ma poważniejsze tematy, niż rozstrzyganie, czy ktoś kogoś obraził i dlaczego
Lubię to! 3
osoba publiczna już tak ma
osoba publiczna już tak ma#20 września 2017 o 17:14
jakby tak posłanka Pawłowicz z każdym ośmieszającym i obrażającym ja przezwiskiem, wyzwiskiem, memem, komentarzem w internecie chciała latać do sądu przeciw wyborcom, to by stamtąd w ogóle musiała nie wychodzić a i w oczach wyborców wyrobiłaby sobie złą opinię, a tak przez te ciągłe ataki na nią, to ludziom jest jej szkoda i tylko jeszcze na tym zyskuje
Lubię to! 1
do #
do ##20 września 2017 o 17:21
Nie chodzi się przeciwko swoim wyborcom do sądu-nawet jak wiesz, że pewnie na Ciebie i tak nie zagłosuje. Wie o tym każdy dojrzały, wytrawny polityk. Nawet wczoraj poseł Budka u Wojewódzkiego powiedział, że nauczył się szybko uciekać, jak w niego czymś rzucają i że decydując się być politykiem, trzeba być pogodzonym i przygotowanym na to, że nie tylko pozytywne rzeczy się napotka.
Lubię to! 1
Mera
Mera#21 września 2017 o 00:35
Poskarż się mamie i babci - mamo, a oni mnie przezywają, że jestem maminsynkiem :D
Lubię to! 0
Reklama

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.