Logo Jawor24h.pl
Reklama
Alior Bank Jawor
Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne z montażem
Biedronka rekrutuje pracowników do nowego sklepu w Jaworze przy ul. Słowackiego

Mundurowi odwiedzili szkołę w Męcince

Od pierwszych dni roku szkolnego jaworscy policjanci prowadzą akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Tym razem mundurowi odwiedzili szkołę w Męcince.

© KPP Jawor

W ramach kontynuowanego programu „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”, uczniowie klas pierwszych oraz dzieci w wieku przedszkolnym, które na początku września po raz pierwszy przekroczyły progi placówek oświatowych, podczas spotkań z funkcjonariuszami rozmawiają m.in. o zasadach i przepisach jakie obowiązują na drodze. Ponadto uczestnicy otrzymują elementy odblaskowe.

Troska o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego to priorytet w pracy Policji. Już od wielu lat, jaworscy mundurowi na początku roku szkolnego spotykają się z najmłodszymi uczniami. Ponadto w pierwszych dniach września, funkcjonariusze prewencji i ruchu drogowego zapewniają dzieciom bezpieczną drogę do szkoły, pełniąc służbę bezpośrednio przy placówkach oświatowych – informuje Oficer Prasowy KPP w Jaworze kom. Łukasz Kubiś.

Policjanci w najmłodszych klasach prowadzą rozmowy na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa. W tym czasie dzieci nie tylko utrwalają sobie zasady obowiązujące w ruchu drogowym, ale również zadają szereg pytań związanych z bezpieczeństwem na drodze, w szkole i podczas zabaw.

Najbardziej aktywni uczniowie otrzymują nagrody oraz elementy odblaskowe, które później w trakcie pieszych i rowerowych wędrówek poprawiają ich widoczność.

Prelekcje i spotkania prowadzone przez funkcjonariuszy w wielu placówkach szkolnych powiatu jaworskiego, cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

Reklama

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.