Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Mściwojów zaprasza na 26. finał WOŚP!

Po czteroletniej przerwie Wielka Orkiestra zagra znów w Mściwojowie! A grać ona będzie w ramach jaworskiego sztabu WOŚP.

Fot. materiał prasowy © materiał prasowy

Niedziela, 14 stycznia br. - Świetlica Wiejska w Mściwojowie i 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – będzie się działo!

Organizatorem imprezy są mieszkańcy gminy Mściwojów i przyjaciele, a głównym koordynatorem akcji jest Artur Stachera z Mściwojowa. Do pomocy w organizacji i przeprowadzeniu tej niedzielnej akcji dołączyło Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie” z siedzibą w Mściwojowie. Stowarzyszenie wspomaga tą imprezę poprzez organizację stoiska, warsztatami piernikarskimi i innymi atrakcjami dla dzieci. W akcję zaangażowane są instytucje i organizacje pozarządowe z gminy Mściwojów, w tym m.in. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mściwojowie, Ośrodek Zdrowia, szkoły, Dorota Tłusty „Sklep pod Bankiem”, KGW Mściwojów, Sołectwo Mściwojów, Radni, mieszkańcy gminy, a także OSP Targoszyn, Marcinowice i Mściwojów.

W ciągu zaledwie tygodnia pozyskano bardzo wiele atrakcyjnych fantów na rzecz loterii i licytacji. Oprócz książek, albumów, kosmetyków, ręczników i innych przedmiotów gospodarstwa domowego, mściwojowska orkiestra ma do zaoferowania m.in.: pług do odśnieżania, medal olimpijski z Pekinu, wycieczki zagraniczne, tablet, biżuterię, wędkę, granitowe serce, piłkę nożną z podpisami drużyny WKS Śląsk Wrocław, piękne gipsowe i ceramiczne anioły, figury ogrodowe, samochodową matę masującą, piłkę do ćwiczeń oraz kilkanaście bardzo wartościowych bonów (m.in. bony fryzjerskie, bony do salonów kosmetycznych, bony do warsztatów samochodowych z terenu gminy Mściwojów, bony na projekt kuchni, bon na sesję fotograficzną, bon do sklepu SMYK, bon na 10 wejść na Zumbę i Fitness, bony do barów i restauracji, a także bony na warzywa i węgiel od rolników z terenu gminy Mściwojów). I wiele innych fantów, które ciągle jeszcze do nas spływają!

A co będzie się działo w tym dniu?
godz. 13.00 – kąpiel Morsów w mściwojowskim zalewie
godz. 15.00 – bieg Spontan Race "Policz się z cukrzycą"
Na Świetlicy wiejskiej w Mściwojowie od godz. 15.00:
- bardzo atrakcyjna loteria fantowa oraz licytacje,
- wspólne dekorowanie serc – pierników: lukry, przeróżne posypki, czekolada… to na pewno zaciekawi nie jedno dziecko i nie jedną mamę, a udekorowane serca można zjeść lub podarować babci
- zaplanowane są również zabawy dla dzieci,
- pokaz Zumby,
- kącik dla dzieci,
- rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży „Podaruj swoje serce”- z nagrodami
- degustacja domowych ciast i wojskowej grochówki,
- po Sali przechadzać się będą wielkie maskotki Olafa, Myszki Miki i Minionka,
 godz. 20.00 – niezwykły pokaz fajerwerków!!!

Czy warto w tym dniu przyjechać do Mściwojowa? Oczywiście, że tak. Bo pamiętajmy, że oprócz wielu atrakcji, dobrej zabawy, wesołej atmosfery oraz całej masy wartościowych fantów – jest coś więcej - wspólna idea zebrania środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Będzie to wsparcie dla podstawowych oddziałów neonatologicznych w całej Polsce poprzez doposażenie ich w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci.

Zagrajmy więc wspólnie z WOŚP!

Tekst: Marta Cieślak

Reklama

Komentarze (18)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

zz
zz16 stycznia o 18:29
Maksym ty tak z własnego doświadczenia jedziesz ? Nu nu pogratulować.
Lubię to! 0
os
os15 stycznia o 10:01
Brawo Mariusz, jesteś WIELKI, wysoki światełkiem do nieba, najwyższy z gminy.
Lubię to! 0
Mieszkaniec Gminy
Mieszkaniec Gminy15 stycznia o 09:50
Brawo Mściwojów, brawo Artur.
Lubię to! 0
jurek
jurek15 stycznia o 00:16
Policzta dobrze, bo tyle to obiecał Waldek z Piotrkiem. A reszta ? Przecież trochę ludzi się przewinęło.
Lubię to! 0
Dolabra Index
Dolabra Index14 stycznia o 23:40
No i pomogło... prawie 23 tysiące zł zebrane. .. przez taką malutka gminę. Babol i mus, szydera zawsze odbija się czkawką, ale ludzie o wielkim sercu są ponad to.
Brawo moja rodzinna gmina! Jesteście wielcy.szkoda ze nie mogłem być z wami, za rok....!
Lubię to! 4
ziomy
ziomyDolabra Index15 stycznia o 00:18
A dlaczego nie przyjechałeś wspomóc rodzinną gminę ? Myśmy byli, chociaż we Wrocławiu też grała orkiestra.
Lubię to! 1
DI
DIziomy16 stycznia o 17:07
Choroba nie wybiera 😡 nie chodząc ciężko dotrzeć 47 km do Msciwojowa
Lubię to! 0
babol
babol12 stycznia o 19:00
A Jurka żeśta nie zaprosiły ? Dejta spokój, takie przełocenie ! Naprawta cem pryndzej to.
Lubię to! 0
mus
mus12 stycznia o 17:52
Mam kilka nietrafionych prezentów. CHCETA to BIERZTA I RÓBTA lans. Ale czy to pomoże ?
Lubię to! 1
maksymilian
maksymilianmus14 stycznia o 23:55
Pomogło! 😉 dziękujemy!
Lubię to! 3
ziom
ziom12 stycznia o 17:47
W świetlicy czy na świetlicy ?
Lubię to! 0
ziomek
ziomek12 stycznia o 08:05
A stowarzyszenie się lansuje a gółwny organizator OSP Mściwojów na samym końcu nie ładnie.
Lubię to! 8
Ziomuś
Ziomuśziomek16 stycznia o 07:56
Głównym organizatorem byli mieszkańcy gminy Mściwojów i przyjaciele :) Nie siej zamętu, wszyscy mieli ogromny wpływ na organizację tego wydarzenia.
Lubię to! 5
ziomal
ziomalZiomuś16 stycznia o 08:53
Jak mieszkańcy całej gminy mogli być głównym organizatorem ? To chyba dlatego był taki chaos, nikt nie wiedział kto za co odpowiada i nie czuł się odpowiedzialny. Tak najlepiej. A od kiedy pytanie obywatelskie jest sianiem zamętu ? Chyba tylko w tej gminie. Pracuj I.S. nie czytaj.
Lubię to! 1
maksym
maksymZiomuś16 stycznia o 17:15
Ziomus lubienie własnych wypowiedzi jest jak lizaki sobie j@j, więc wyluzuj. Mniej jadu. Chaos mówisz? Obejrzyj studio WOŚP w tv na żywo, zobaczysz jaka strefa wojny. Zbiórka była, zebrali mnóstwo kasy, dobrze się bawili, a ty wiecznie skwaszony. Idź lubić swoje posty gdzie indziej
Lubię to! 3
Ziomaluninininiu
ZiomaluninininiuZiomuś16 stycznia o 20:53
ziomal...czytając twoją wypowiedź odnoszę wrażenie, że chaos to ty masz w głowie. Lekki bałagan na stryszku. Ale cóż tak właśnie mają ludzie wiecznie niezadowoleni i skwaszeni. Ściągnij wargę z nosa i uśmiechnij się do ludzi :) :)
Lubię to! 2
dobranoc
dobranocZiomuś16 stycznia o 23:51
No cóż na twój śmiech wieczny nie ma już lekarstwa. Przypomnij sobie przysłowie - poznać głupiego po śmiechu jego. i śmiej się dalej.Tylko to pozostaje pewnym ludziom. A o moje samopoczucie się nie troszcz tak nachalnie.
Lubię to! 0
mieszkaniec
mieszkaniecziomek22 stycznia o 18:57
......a ja pierwsze słyszę, że OSP Mściwojów było głównym organizatorem :)
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.