Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

„Młodzież zapobiega pożarom” w gminie Paszowice

W czwartek, 16 marca br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Paszowicach odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, nad którymi patronat objął Wójt Gminy Sebastian Oszczęda.

© UG Paszowice

Głównym celem konkursu jest popularyzowanie wśród dzieci  i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, jak również wiedzy na temat techniki pożarniczej.

Do eliminacji przystąpiło 10 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Pogwizdowie i Gimnazjum w Wiadrowie. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało jury w składzie: Maria Bobowska - Inspektor ds. obronnych, obrony cywilnej ochrony przeciwpożarowej i zarządzania kryzysowego, Krystian Rudy - Wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Paszowicach.

W pisemnej części eliminacji zawodnicy odpowiadali na 40 pytań testowych z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

Szkoła podstawowa: I miejsce Magdalena Dudek, II miejsce Szymon Majkut, III miejsce Tomasz Druszcz, IV miejsce  Michał Sordyl i V miejsce Dawid Kocyła.                        

Gimnazjum: I miejsce Grzegorz Filipowski, II miejsce Julia Sokołowska, III miejsce Mateusz Rudy, IV miejsce Jakub Michałków i V miejsce Oliwia Kęcichwast.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe oraz napoje i słodycze.

Laureaci turnieju, którzy zajęli pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych zmierzą się w eliminacjach szczebla powiatowego, które odbędą się 4 kwietnia 2017 r. o godz. 11.00 w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze ul. Kościuszki 5.

W turnieju zorganizowanym przez Inspektora Ochrony Przeciwpożarowej Marię Bobowską uczestników dopingowali także ich opiekunowie: Teresa Sowa i Adam Kijak.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.