X Legnickie Prezentacje Edukacyjne
Logo Jawor24h.pl
Reklama
Psychelab Jawor - Badania Psychologiczne

Mistrzostwa Młodzików już w piątek w Jaworze

W najbliższy piątek w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Jaworze odbędą się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Akrobatyce Sportowej. Jaworzanie czekają na kolejne sukcesy.

Tak rywalizowano w Jaworze w październiku zeszłego roku. © Paweł Sasiela

Rywalizacja toczyć się będzie w skokach indywidualnych i skokach synchronicznych na trampolinie oraz skokach akrobatycznych na ścieżce. Zawody wchodzą w system współzawodnictwa sportu dzieci i młodzieży Ministerstwa Sportu. 

- Zdobyte punkty będą brane pod uwagę przy tworzeniu klasyfikacji klubów, miast i województw we współzawodnictwie sportowym. W zawodach uczestniczyć będą zawodnicy w wieku 8-12 lat, którzy stanowią najmłodszą grupę mogącą brać udział w zawodach. W Jaworze obok gospodarzy wystąpią GOK Gwiazda Dobrzeń Wielki oraz wrocławskie zespoły AZS AWF, Stowarzyszenie Akro oraz Akro-Gym - zapowiada trener Sławomir Miłoń.

Victoria Jawor zamierza kontynuować dobrą passę. W ostatni weekend w Zielonej Górze odbyły się mistrzostwa Polski juniorów młodszych w skokach na trampolinie, w których jaworski klub zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Victoria wygrała w punktacji drużynowej, przywożąc z zawodów sześć medali. 

W trampolinie drużynowej chłopców w klasie III jaworzanie wywalczyli drugie miejsce, występując w składzie Bartosz Bąk, Bartosz Mężyk, Dawid Popiel i Oktawian Żydek. Na drugiej pozycji uplasowała się również drużyna dziewcząt w klasie II. Jaworzanki rywalizowały w składzie Julia Głąbicka, Karolina Juskowiak, Alicja Kowalska i Oliwia Tabisz. 

Zmagania w trampolinie synchronicznej chłopców w klasie II na trzeciej pozycji zakończyli Samuel Detyna i Bartłomiej Konior. Natomiast w klasie III chłopców zwyciężyli Bartosz Bąk i Bartosz Mężyk, a tuż za nimi uplasowali się Dawid Popiel i Oktawian Żydek. W kategorii skoków synchronicznych na trampolinie kobiet w klasie II wygrały Oliwia Tabisz i Karolina Juskowiak. Siódme miejsce zajęły Julia Głąbicka i Alicja Kowalska. W klasie III tuż za podium zakończyły rywalizację Natalia Kowalska i Amelia Kremza. Siódme były natomiast Nikola Wójcik z Aleksandrą Szewc, a ósmą pozycję zajęły Weronika Spaleniak z Wiktorią Karaban. 

Sztab szkoleniowy Victorii tworzą Joanna Citków, Sławomir Miłoń, Łukasz Tomaszewski i Jakub Zaim. W klubie szkolona jest młodzież nie tylko z Ziemi Jaworskiej, ale także utalentowani sportowcy z regionu. 

- Zdarzają się dzieci także spoza Jawora. Nasz medalista Oktawian Żydek jest z Żarowa. Mamy też m.in. dwóch zawodników z Ząbkowic Śląskich, którzy uczęszczają do jaworskich szkół, a mieszkają w bursie - dodaje Sławomir Miłoń. 

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Kurs na stopień żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.