Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Mieszkańcy gminy Męcinka pomagają chorym dzieciom

Symboliczną statuetkę „Kropla życia” otrzymał wczoraj Mirosław Brzozowski wójt gminy Męcinka od przedstawicieli Kliniki i Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. To podziękowanie za pomoc dzieciom walczącym z nowotworem.

© Materiały prasowe / Gmina Męcinka

To dla mnie ogromne wyróżnienie, że mogę tu dzisiaj być. Uważam, że jest to wyróżnienie dla mieszkańców Gminy Męcinka, którzy w tak wielkiej rzeszy od wielu lat angażują się w przygotowywanie pielgrzymki, a są to Parafia w Męcince wraz z jej proboszczem ks. dr Markiem Kluwakiem, który również otrzymał statuetkę i radami parafialnymi w Męcince, Chełmcu i Piotrowicach, strażacy OSP Męcinka, nauczyciele i uczniowie szkół w Męcince i Piotrowicach, schola Eden z Męcinki, sołectwo Męcinka, pracownicy Urzędu Gminy w Męcince i wielu innych wolontariuszy. Jest to wyróżnienie dla wszystkich uczestników pielgrzymki, którzy potrzebującym ofiarują zarówno swoją modlitwę, jak i wsparcie finansowe. Tę symboliczną statuetkę dedykuję właśnie tym wszystkim osobom – powiedział na uroczystej gali Wójt Gminy Męcinka.

Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka” powiedział niegdyś ks. M. Maliński. Mieszkańcy Gminy Męcinka świadectwo to okazują od wielu lat, uczestnicząc w szczytnych przedsięwzięciach takich jak charytatywna pielgrzymka na Kalwarię w Męcince, czy udział w akcjach oddawania szpiku na rzecz potrzebujących.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.