Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Miał myśli samobójcze, a swoje problemy zamanifestował na portalu społecznościowym

W dniu 20 marca br. przed południem, do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Jaworze zadzwoniła kobieta informując, że na jednym z portali społecznościowych odczytała wpis od osoby, która chce popełnić samobójstwo.

© Zdjęcie ilustracyjne

Funkcjonariusze wiedzieli, że czas w tym przypadku gra ogromną rolę. Mieli jednak utrudnione zadanie, gdyż mężczyzna manifestował swoje problemy na anonimowym profilu. Policjanci nie dali jednak za wygraną. Po niecałych dwóch godzinach znali już miejsce z którego dokonano wpisu, a chwilę później ustalili jego autora. Na szczęście mundurowi odnaleźli zdesperowanego mężczyznę na czas, zapobiegając tragedii.

We wtorek, tuż przed godz. 12.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jaworze odebrał telefon od jednej z mieszkanek miasta. Kobieta  poinformowała go, że przeglądając portal społecznościowy natrafiła na wpis mężczyzny, który manifestował swoje problemy. Osoba ta deklarowała jednocześnie, że ma myśli samobójcze. Funkcjonariusze wiedzieli, że w tej sytuacji liczy się każda minuta.

Tuż po otrzymanym zgłoszeniu policjanci odnaleźli ten wpis i natychmiast przystąpili do poszukiwania jego autora. Nie było to jednak proste bowiem nie podał on żadnych danych pozwalających na jego identyfikację, a informacja został umieszczona na anonimowym profilu. Stróżom prawa po niespełna dwóch godzinach udało się jednak zlokalizować komputer, z którego dokonano wpisu. Kiedy pojawili się pod ustalonym adresem zastali tam zaskoczonego, 31-letniego jaworzanina oraz jego ojca.

Podczas rozmowy okazało się, że funkcjonariusze trafili we właściwe miejsce, a autorem tego dramatycznego wpisu był młodszy z mężczyzn. Tłumaczył mundurowym, że znajduje się w złym stanie psychicznym i ostatnio ma myśli samobójcze. Najbliżsi mieli nie być świadomi jego aktualnych problemów. Jak oświadczył dokonując wpisu na portalu społecznościowym miał szukać odzewu i pomocy.

Na miejsce funkcjonariusze wezwali pogotowie. Dzięki reakcji mieszkanki Jawora i szybkiej interwencji policjantów 31-latkowi nic złego się nie stało. Obecnie znajduje się on pod opieką lekarzy. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.
_______________________________

Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Anetaq
Anetaq24 marca o 15:35
Brawo wójt gminy Męcinka, widać że gmina rozwija się w dobrym kierunku
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.