Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Kuźnia U-10 najlepsza na Strzegom Cup

W minioną sobotę odbył się turniej Strzegom Cup 2018 dla rocznika 2008. Zwycięstwo zdobyła niepokonana na boisku Kuźnia Jawor.

Fot. materiały prasowe © Materiały prasowe

W imprezie udział wzięło 8 zespołów podzielonych na dwie grupy eliminacyjne. Nasi młodzi zawodnicy w pierwszym meczu pokonali 1-0 Akademie Piłkarska 13 ze Świdnicy, a gola zdobył Maurycy Werbel. Drugie spotkanie to derby Jawora na ziemi strzegomskiej z JTS, gdzie dwa gole Piotra Kaliszczaka dały nam zwycięstwo 2-0. Tym samym zapewniliśmy sobie pierwsze miejsce w grupie, ale w ostatnim meczu nikt nie miał zamiaru odpuszczać i AKS I Strzegom musiał uznać naszą wyższość 4-1, a golami podzielili się po równo Michał Stawiak oraz Jakub Ślusarski.

Półfinał to kolejny pojedynek z gospodarzami, ale tym razem z AKS II Strzegom, których pokonaliśmy 5-1, a golami podzielili się Maurycy Werbel 2, Jessica Mikołajewska, Piotr Kaliszczak i Michał Stawiak. Zwycięstwo to dało przepustkę do finału, gdzie czekał na nas również niepokoany tego dnia Olympic Wrocław. Mecz bardzo zacięty i emocjonujący, a nasz golkeeper, który zdobył tytuł najlepszego w całym turnieju Jakub Jarmakowicz nie dał się pokonać i po wyniku 0-0 o zwycięstwie decydował konkurs rzutów karnych. Ten dopiero rozstrzygnął się w ostatnim strzale Piotra Kaliszczaka i 1-0 dało nam złote medale.

Kuźnia - AP 13 Świdnica 1:0 - Werbel
Kuźnia - JTS Jawor 2:0 - Kaliszczak 2
Kuźnia - AKS I Strzegom 4:1 - Stawiak 2, Ślusarski 2

Grupa:
1. Kuźnia 9 pkt. 7:1
2. AP 13 4 pkt. 3:2
3. JTS 4 pkt. 3:3
4. AKS I 0 pkt. 1:8

Półfinały:
AP 13 - Olympic 2:0
Kuźnia - AKS II Strzegom 5:1 - Werbel 2, Kaliszczak, Stawiak, Mikołajewska

o 7 miejsce: Gryf - Wilki 0:0 karne: 1:0
o 5 miejsce: AKS I - JTS 0:0 karne: 3:1
o 3 miejsce: AP 13 - AKS II 2:0
FINAŁ: Kuźnia - Olympic 0:0 karne: 1:0 bramka: Kaliszczak

Klasyfikacja końcowa:
1. Kuźnia Jawor
2. Olympic Wrocław
3. AP 13 Świdnica
4. AKS II Strzegom
5. AKS I Strzegom
6. JTS Jawor
7. Gryf Świdnica
8. Młode Wilki Wałbrzch

Skład Kuźni: Jessica Mikołajewska, Jakub Jarmakowicz, Piotr Kaliszczak, Maurycy Werbel. Jan Szczygielski, Jakub Ślusarski, Michał Stawiak

Reklama

Komentarze (4)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Kibic_Obserwator
Kibic_Obserwator16 stycznia o 17:45
Nie przesadzajmy ze świetną drużyną. Mają fuksa!!!
Lubię to! 1
kibic
kibic16 stycznia o 16:39
Gratulacje, świetna drużyna!
Lubię to! 2
Dawny mieszkaniec
Dawny mieszkaniec15 stycznia o 19:46
Super chłopaki ,miejmy nadzieję ,że w przyszłości będą grać w Kuźni na wyższym poziomie ligowym. Chodź nie zapominajmy , że do tego potrzeba sponsora a nie samych piłkarzy.
Lubię to! 0
Kibic
Kibic15 stycznia o 17:07
A jak z wczoraj jlh
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.