Sobota, 20.04.2024 436

Kuźnia sforsowała Odrę

Kolejne okazałe zwycięstwo przed własną publicznością w rundzie wiosennej odniosła Kuźnia Jawor.

© PS

W sobotnie popołudnie podopieczni trenera Marcina Dudka pokonali 5:2 (2:1) Odrę Chobienia. Na listę strzelców po stronie zwycięzców dwukrotnie wpisał się Marcin Bagiński,a  po jednym razie Kacper Grabarczyk, Emilian Borek oraz Kamil Janoś. Honor przyjezdnych uratowali Michał Korolewicz i Tomasz Dobek.

Mecze z Odrą Chobienia nigdy nie należały do łatwych i tak też było dzisiaj. Spotkanie było momentami szarpane, nie brakowało walki fizycznej i miało różne fragmenty gry, ale to jaworzanie byli stroną lepiej prezentującą się i mającą więcej z gry. Jednak zawody miały dla nich zły początek, bowiem w siódmej minucie przyjezdni objęli prowadzenie. Wrzutkę z prawego skrzydła na gola zamienił Michał Korolewicz.

Kuźnia szybko otrząsnęła się po zaskakującym ciosie zadanym przez Odrę i równo po upływie kwadransa gry doprowadziła do remisu. Emilian Borek podał do Kacpra Grabarczyka, a ten mając przed sobą tylko bramkarza skierował futbolówkę do siatki. W 30 minucie MRKS objął prowadzenie. Po solowej akcji piłkę do siatki wpakował Emilian Borek. Na przerwę podopieczni trenera Marcina Dudka mogli schodzić prowadzącą większą różnicą trafień. Z najlepszych okazji warto odnotować sytuację jeden na jeden Przemysława Wiśniewskiego z Jakub Pisarskim, którą gracz miejscowych przegrał. Natomiast Marcin Bagiński uderzył niewiele nad poprzeczką tuż zza pola karnego, a po próbie z dystansu Mateusza Bobera golkiper Odry nie dał się zaskoczyć.

Po zmianie stron, zwłaszcza w pierwszym kwadransie, kilka razy zrobiło się gorąco w polu karnym Patryka Borka. Jak chociażby po jednym z rzutów rożnych, gdy nikt nie zdołał przeciąć toru lotu futbolówki. Na szczęście tej jak i pozostałych nadarzających się szans goście nie potrafili wykorzystać. Kuźnia nie pozostawała dłużna. Czujność Jakuba Pisarskiego sprawdzili między innymi Marcin Bagiński czy Mateusz Bober.

Popularny "Cinek" na pierwszego gola w rundzie wiosennej musiał czekać do 61 minuty. Wówczas przymierzył z rzutu wolnego, piłka odbiła się od poprzeczki i spadła tuż za linie bramkową. Na wszelki wypadek Kamil Janoś poprawił ten strzał, ale to Marcin Bagiński jest jej autorem, co potwierdzili także sędziowie.

Kuźnia nie zamierzała się zadowalać dwubramkowym prowadzeniem i szukała kolejnych szans, dopinając swego w 74 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego futbolówka została wybita tuż przed "szesnastkę", gdzie czyhał Kamil Janoś, który bez większego zastanowienia przymierzył i siatka w bramce po plasowanym uderzeniu zatrzepotała. Wynik 4:1 natychmiast nieco zdekoncentrował jaworzan, co bez wahania zmaterializowała Odra. Kontratak skutecznie wykończył Tomasz Dobek.

Drugi gol dla Odry okazał się tylko tym na otarcie łez. Szanse na dobicie przyjezdnych mieli w samej końcówce Emilian Borek z Damianem Dulębą, ale strzały ich autorstwa z odległości kilku metrów obronił Jakub Pisarski. Nieznacznie niecelnie uderzał Marcin Bagiński, ale w 89 minucie dorzucił drugą bramkę i zbliżył się na dystans jednego trafienia, w klasyfikacji strzelców legnickiej okręgówki, do Wojciecha Juraka z Odry. Otrzymał on podanie z głębi pola, popędził z piłką w kierunku bramki i posłał ją z kilku metrów obok bramkarza, ustalając rezultat na 5:2.

Kolejne zwycięstwo i kolejny komplet punktów, a to cieszy oraz sprawia, że jaworzanie postawili kolejny krok ku podium. Ponadto kolejny raz podreperowali bilans bramkowy. Kuźnię za tydzień czeka bój z trzecim aktualnie Górnikiem Złotoryja, który zapowiada się bardzo ciekawie i szlagierowo.

25 marca (sobota), godz. 16:00 - Jawor (Stadion Miejski)
Kuźnia Jawor - Odra Chobienia 5:2 (2:1)
Bramki: Grabarczyk 15', E. Borek 30', Bagiński 61', 89', Janoś 74' - Korolewicz 7', Dobek 76'
Kuźnia: Patryk Borek - Przemysław Wiśniewski (Bartłomiej Gwiździał 74'), Robert Kruczek, Kamil Kurzelewski, Sylwester Dworakowski, Kacper Grabarczyk (Wojciech Smyk 81'), Emilian Borek (Łukasz Duda 90'), Kamil Janoś, Mateusz Bober, Dawid Duda (Damian Dulęba 61'), Marcin Bagiński (Michał Mężyk 89')
Odra: Jakub Pisarski - Dawid Dziadowicz, Michal Korolewicz, Piotr Kasiński, Łukasz Misiak, Mateusz Wierzbicki (Łukasz Kucharuk), Adam Baranowski, Mateusz Nowakowski (Piotr Kowalski), Sebastian Jagodziński (Jakub Sypień 46'), Tomasz Dobek, Wojciech Jurak (Piotr Zawadzki)
Żółte kartki: D. Duda, Wiśniewski, Kurzelewski (Kuźnia) oraz Dziadowicz, Baranowski (Odra)
Sędziowali: Łukasz Jasiński (jako główny) oraz Piotr Frączek i Paweł Andrasz (asystenci)