Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Kuźnia powalczy o awans do Centralnej Ligi Juniorów

Rozgrywki młodzieżowe w Polsce czekają od jesieni zmiany, które dotkną głównie najsilniejsze kluby wojewódzkie. Wśród nich Kuźnię Jawor, której zespoły rywalizować będą w wojewódzkich ligach juniorów młodszych, trampkarzy i młodzików

Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

Na mocy zmian, które dokonał Polski Związek Piłki Nożnej w sezonie 2017/18 powstaną 4 grupy Centralnej Ligi Juniorów U17. Każda z grup składać się będzie z 8 zespołów (w tym dwóch z Dolnośląskiego ZPN). Co ważne w rozgrywkach młodzieżowych obowiązywać będzie specyficzny - jednorundowy system. Co pół roku promocję do CLJ wywalczy 1 dolnośląski zespół (wyłączając drugie drużyny danych klubów), o ile wygra baraż. Z najwyższej klasy rozgrywkowej spadać będą 2 ekipy. 

W rundzie jesiennej sezonu 2017/2018 w Dolnośląskiej Lidze Juniorów Młodszych występować będzie 17 zespołów (z awansu zrezygnował mistrz wałbrzyskiej okręgówki). Natomiast każdy OZPN od sezonu 2017/2018 zobowiązany jest utworzyć Okręgową Ligę Juniorów Młodszych.

Po rundzie jesiennej do lig okręgowych spadnie 5 zespołów, z miejsc 13-17. Mistrz, jeśli wygra baraż awansuje do CLJ, natomiast 7 kolejnych drużyn utworzy I Dolnośląską Ligę Juniorów Młodszych. II ligę stworzą natomiast zespoły z miejsc 9-12 oraz 4 mistrzowie okręgówek. 

Po rundzie wiosennej 2018 z I ligi DLJ Młodszych (8 zespołów - grają systemem każdy z każdym mecz i rewanż) do CLJ-U17 awansuje mistrz, jeśli wygra baraż. Z ligi spada 1 (jeśli jest awans do CLJ) lub 2 zespoły, które zastępują 2 ekipy z II ligi.

Z II ligi DLJ Młodszych spadną natomiast 2 zespoły. W ich miejsce awansują 2 najlepsze drużyny turnieju barażowego, w którym wezmą udział wyłącznie mistrzowie Okręgowych Lig Juniorów). Jesienią w lidze okręgowej juniorów młodszych w okręgu legnickim nie będzie występował żaden zespół z powiatu jaworskiego.

Zespoły uczestniczące w DLJ Młodszych w sezonie 2017/18:
1. Zagłębie II Lubin
2. Miedź II Legnica
3. Chrobry Głogów
4. WKS Śląsk Wrocław S.A
5. WKS Śląsk Wrocław
6. Konfeks Legnica
7. Lechia Dzierżoniów
8. Polonia-Stal Świdnica
9. FC Wrocław Academy
10. KS Polkowice
11. Parasol Wrocław
12. Górnik Wałbrzych
13. I KS Ślęza Wrocław
14. KS Oława
15. Polonia Środa Śląska - awans OZPN Wrocław
16. Kuźnia Jawor - awans OZPN Legnica
17. BKS Bobrzanie Bolesławiec - awans OZPN Jelenia Góra
18. Mistrz OZPN Wałbrzych - rezygnacja

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.