Logo Jawor24h.pl
Reklama
Alior Bank Jawor
Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne z montażem
Biedronka rekrutuje pracowników do nowego sklepu w Jaworze przy ul. Słowackiego

Kuźnia podejmie Konfeks

Już prawie cztery lata minęły od ostatniego ligowego zwycięstwa Kuźni Jawor nad Konfeksem Legnica na Stadionie Miejskim przy ulicy Parkowej 8.

© PS

Od tamtego czasu jaworzanie potrafili ograbić legniczan z kompletu punktów na ich terenie, a także dwukrotnie wyrzucić ich za burtę Pucharu Polski na szczeblu OZPN Legnica. Czy Kuźni uda się w końcu ograć sąsiada zza miedzy przed własną publicznością w walce o ligowe punkty?

Zespół Andrzeja Kisiela latem przeszedł spore zmiany kadrowe i był wskazywany do walki o zachowanie ligowego bytu. Jednak "Młode wilki" z Legnicy pokazały, że te typy były i niesłuszne. Zaliczyli niezłą rundę jesienną, kończąc ja na siódmym miejscu i mający perspektywy na to, aby na wiosnę jeszcze pójść w górę tabeli. Gra w pierwszych kolejkach w 2017 roku sprawiła, że Konfeks na dzień dzisiejszy na dłużej zadomowił się w środku tabeli.

Wygrana w 16.kolejce z Kaczawą Bieniowice 4:0 była pierwszą i jak na razie ostatnią victorią zawodników z ulicy Grabskiego w rundzie rewanżowej. W kolejnych trzech spotkaniach dwukrotnie remisowali i raz przegrali. W minioną niedzielę podzielili się punktami z szóstym Gromem Gromadzyń-Wielowieś (1:1), zaprzepaszczając tym samym okazję do wyprzedzenia sąsiada w ligowej tabeli, do którego tracą dwa "oczka". Na 28 punktów drużyny Andrzeja Kisiela złożyło się osiem triumfów, cztery remisy i siedem porażek. Dwanaście "oczek" z dotychczasowego dorobku Konfeksu pochodzi z gier wyjazdowych. Ogólny bilans bramkowy to 28-27.

Wątek potyczek Kuźni z Konfeksem poruszyliśmy po części już na samym wstępie zapowiedzi. W rundzie jesiennej piłkarze z grodu Świętego Marcina musieli uznać wyższość legniczan, którzy wygrali 2:0. Szerzej na ten temat dotychczasowych pojedynków w XXI wieku pomiędzy obydwoma klubami można przeczytać TUTAJ.

Po porażce Górnikiem Złotoryja ścisła czołówka trochę oddaliła się od Kuźni Jawor. Na tym etapie różnice są jeszcze jednak niewielkie i jak najbardziej do odrobienia. Jaworzanie w sobotnie popołudnie będą mieli szansę wyprzedzić czwartą Prochowiczankę, ale będą do tego potrzebowali pomocy Przyszłości Prusice. 

Spotkania z Konfeksem Legnica rzadko należały do łatwych przepraw, ale mamy nadzieję, że pełna pula zostanie przy Parkowej 8! Zapowiada się ciekawe widowisko, w którym emocji nie powinno zabraknąć. Początek meczu Kuźnia - Konfeks w sobotę o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim. Zawody poprowadzi Krzysztof Tworek z Delegatury Legnica. Gorąco zapraszamy! Nie może Was zabraknąć!

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.