Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Kursy zawodowe zrealizowane

Dzięki zorganizowanym kursom uczniowie PCKZiU zdobyli dodatkowe umiejętności i kwalifikacje, które z pewnością zwiększają ich szanse na lepszy start w przyszłość i swobodne poruszanie się na rynku pracy.

© Materiał prasowy / Starostwo Powiatowe w Jaworze

W ramach projektu „Nowe oblicze szkolnictwa zawodowego w Powiecie Jaworskim", współfinansowanego przez Unię Europejską, a realizowanego przez Powiat Jaworski w partnerstwie z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Legnicy w roku szkolnym 2017/2018 oraz 2018/2019, przeprowadzono dwa rodzaje kursów zawodowych, tj. „kierowca wózka jezdniowego z napędem silnikowym i bezpieczną wymianą butli gazowych z egzaminem UDT" oraz „spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG". Beneficjentami tej formy kształcenia było 90-ciu uczniów z techników w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze.

Oba szkolenia zakończyły się egzaminem wewnętrznym przeprowadzonym przez organizatora. Wszyscy uczniowie zdali egzamin z wynikiem pozytywnym i otrzymali zaświadczenia o ukończeniu kursu oraz zdobyciu kwalifikacji na okres 3 lat.

Kolejnym etapem weryfikacji zdobytej wiedzy i umiejętności był nieobowiązkowy egzamin zewnętrzny przeprowadzony przez Urząd Dozoru Technicznego Oddział Terenowy we Wrocławiu oraz przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach. Do egzaminu UDT przystąpiło 42 uczniów, z czego 25 zdało ten egzamin z wynikiem pozytywnym. Do egzaminu przeprowadzonego przez Instytut Spawalnictwa przystąpiło i zdało ten egzamin 45 uczniów.

Dzięki zorganizowanym kursom uczniowie PCKZiU zdobyli dodatkowe umiejętności i kwalifikacje, które z pewnością zwiększają ich szanse na lepszy start w przyszłość i swobodne poruszanie się na rynku pracy.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.