Logo Jawor24h.pl
Reklama
Alior Bank Jawor
Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne z montażem
Biedronka rekrutuje pracowników do nowego sklepu w Jaworze przy ul. Słowackiego

Kurs nauki pływania dla najmłodszych uczniów

28 uczniów ze szkół podstawowych z terenu Gminy Męcinka rozpoczęło lekcje pływania, na które Gmina Męcinka pozyskała dotację w ramach programu „Umiem pływać”.

© pixabay.com

Uczniowie klas I-II, którzy zostali zakwalifikowani do projektu korzystają z bezpłatnych zajęć nauki pływania, które odbywają się na Krytej Pływalni „Słowianka” w Jaworze. W ramach zadania dzieci mają 20 zajęć trwających po 45 minut.

Podstawowym celem projektu jest doprowadzenie do opanowania przez uczniów elementarnych sposobów pływania, a także uświadomienie dzieciom oraz rodzicom korzyści zdrowotnych, jakie pociąga za sobą umiejętność nauki pływania. Zajęcia na basenie uczą dyscypliny, wytrwałości, odwagi oraz zasad bezpieczeństwa.

Zajęcia na basenie są doskonałą formą nauki nie tylko pływania ale przede wszystkim bezpiecznego zachowania nad wodą. Od kilku lat w lekcjach pływania uczestniczą również nasze przedszkolaki – powiedział wójt Mirosław Brzozowski.

Reklama

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.