Piątek, 19.04.2024 523

Kunia ma w-ce lidera!

Troch nerww kosztowa Kuni ten mecz. Udao si jednak wygra 3:1 i jaworzanie zdobywaj kolejne, wane trzy punkty.

Do siatki przeciwnika trafiali dzisiaj Bartosz Fitas, Mariusz Krupczak i Tomasz Serweciski. Po tej kolejce, wobec poraki Stali Chocianów Kunia jest w-ce liderem!

Pomimo tego, e Odra przyjechaa tylko w dwunastu, pokazaa nam, e nie przyjechaa si broni i napdzia nam sporo strachu, zwaszcza w drugiej poowie. W 6 minucie Felich otrzyma podanie z gbi pola, popdzi w stron bramki, ale wypuci sobie zbyt daleko pik, znalaz si na skraju boiska i musia strzela z bardzo ostrego kta, bo nikt kolegów nie zdy mu na czas z pomoc. Nic z tego nie wyszo, a sam strza przypomina bardziej podanie. W 14 minucie, Felich znów wystpi w roli gównej. Górnej piki nie potrafili przej obrocy Odry, ta spada za ich plecy, a tam ju czyha nasz napastnik, który hukn potnie, ale jego strza wybroni Wójcicki. Na prowadzenie wyszlimy w 25 minucie. Krupczak poda pik do stojcego na „16” metrze Fitasa, on ze stoickim spokojem j sobie przyj i przymierzy w okienko bramki strzeonej przez Wójcickiego. Bardzo adny gol. To trafienie dodao wiatru w agle gospodarzom i 120 sekund póniej mogo by 2:0. Z pierwszej piki, piekielnie mocno  uderzy Orda, lecz goalkeeper goci znów wykaza si sporymi umiejtnociami. W 31 minucie Fitas móg po raz drugi wpisa si na list strzelców, ale zbyt dugo zwleka z oddaniem strzau i obroca goci wybi futbolówk na rzut rony. Pierwsze powanie zagroenie ze strony Odry miao miejsce w 38 minucie, ale gracz goci uderzy wprost w Rzep. Dodajmy, e by to pierwszy strza oddany na nasz bramk w tym spotkaniu. To tyle jeli chodzi o pierwsz poow.

Druga poowa zacza si od ataków goci. W 47 minucie Rzepa wybroni uderzenie rywali na jego bramk. 53 minuta to bezmylne zagranie Serweciskiego. Straci pik pod wasnym polem karnym i chcc j odebra, sfaulowa przeciwnika. Na dodatek zosta ukarany ótym kartonikiem. Uderzenie z rzutu wolnego zdoa jeszcze obroni Rzepa, nie zdoalimy jednak wybi piki zza pole karne. Dorodkowanie na gow Remigiusza Postronego i mamy 1:1. Odra na tym trafieniu nie chciaa poprzesta, ale nie potrafia skonstruowa ju jakiej gronej sytuacji, która zmusia by do najwyszego wysiku Bartosza Rzep. Ten stan rzeczy spowodowa, e do czasu zdobycia bramki na 2:1 ogldalimy wiele niedokadnych poda, zych zagra w wykonaniu Kuni co byo konsekwencj wkradniciem si pewnej nerwowoci w nasze szeregi. W 65 minucie z bardzo bliska nie trafi Serweciski, a powinnimy po tej sytuacji prowadzi 2:1. Ta sztuka udaa nam si na szczcie chwil póniej. Futbolówk po próbie Felicha odbi przed siebie Wójcicki, ta spada pod nogi Krupczaka, a grajcy trener Kuni nie mia problemów ze skierowaniem jej do pustej bramki. W 76 minucie podrcznikow akcj przeprowadzili gospodarze. Krupczak zagra na lew stron do Bobera, ten dorodkowa wprost na gow Serweciskiego, a on strzeli gola na 3:1 czym odkupi swoje winy z 53 minuty i byo ju w zasadzie po meczu. Okazj na 4:1 mia Felich, lecz kolejny raz gór okaza si Wójcicki.

12 maja (sobota), godz. 17:00 - Jawor