Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Kreatywne wakacje pełne atrakcji

Przez dwa tygodnie, od 3 do 14 lipca, wszyscy chętni uczniowie Zespołu Szkół w Męcince mieli okazję uczestniczyć w nieodpłatnych przedpołudniowych zajęciach wakacyjnych.

Fot. materiał prasowy © materiał prasowy

Proponowana oferta była bardzo różnorodna i każdy – od malucha po gimnazjalistę – mógł znaleźć coś dla siebie. Były warsztaty, kino i wiele wycieczek. A to wszystko dzięki zapewnionym środkom finansowym przez Wójta Gminy Męcinka Mirosława Brzozowskiego.

Pierwszego dnia dzieci pojechały na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Bolkowicach

We wtorek, 4 lipca odbyły się warsztaty plastyczne w szkole. Ich celem było zapoznanie uczniów z różnymi technikami plastycznymi. Dzieci zdecydowały się na glinolepienie. Była to świetna zabawa z gliną: lepienie, formowanie, nadawanie kształtów, m. in. serca, postaci, wazoniki, swoje inicjały. Następnie wszystkie prace zostały ozdobione różnymi kolorami. Malowanie swoich prac sprawiło dzieciom dużą przyjemność. Powstała piękna wystawa rzeźb. Równie ciekawe okazało się mozaikowanie. Na przygotowanym kawałku regipsu pokrytego gipsem dzieci komponowały z kolorowych kamyków własne obrazki. Dzieci użyły swojej wyobraźni oraz wykorzystały umiejętności. Powstały przeróżne fantastyczne kolorowe kompozycje. Dzieci miały okazję odkryć swoje zdolności plastyczne. Celem tych zajęć było rozwijanie własnych uzdolnień, poznanie ciekawych technik plastycznych oraz atrakcyjne spędzenie wolnego czasu.

W środę uczestnicy pływali na basenie w Jaworze. Dużym powodzeniem cieszyły się też wyjazdy do kina Helios w Legnicy. 6 i 12 lipca uczniowie klas I-III oraz IV-VI obejrzeli "Auta 3" oraz " Gru, Dru i minionki". Filmy sprawiły młodym widzom wiele radości.

Piątek, 7 lipca było okazją do poznania własnej okolicy. Tego dnia odbyła się wycieczka piesza na Kalwarię zakończona ogniskiem z kiełbaskami.

Kolejny tydzień zajęć rozpoczęły Wakacyjne Warsztaty Kreatywne. Podczas 5-godzinnego spotkania dzieciaki własnoręcznie stworzyły puzzle ze swoimi wizerunkami oraz poznały sztukę malowania kamieni, tworząc za pomocą akrylowych farb małe, kolorowe miasteczko. W przerwach między zadaniami nie zabrakło czasu na lody, grę w Scrabble i językowe oraz logiczne gry online na tablicy interaktywnej. Najlepsi gracze otrzymali nagrody książkowe.

Wtorkową atrakcją był wyjazd na Ranczo „Grappa” k. Złotoryi. Wycieczkowicze mogli tam karmić zwierzęta i świetnie się bawić na łonie natury.

Z kolei 13 lipca uczniowie pojechali do Kręgielni 13 w Jaworze, w której mieli do dyspozycji kilka torów. Oprócz dobrej zabawy uczestnicy mogli zmierzyć się między sobą i poczuć nutkę zdrowej rywalizacji. Niektórzy mogą pochwalić się satysfakcjonującymi wynikami. Tego samego dnia wycieczkowicze zwiedzili też Muzeum Regionalne w Jaworze, gdzie obejrzeli dostępne wystawy, m.in. pierników, minerałów, militariów, Mercedesa, fotografii oraz izbę dolnośląską. Ostatnia z wymienionych wystaw prezentuje charakterystyczne formy ludowej sztuki dolnośląskiej XVIII i XIX wieku. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wyposażenie izby ludowej sprzed 200 lat – malowane kredensy i szafy, obrazy na szkle, kufry, naczynia i urządzenia kuchenne oraz domowy warsztat tkacki.

Piątkową wycieczkę do Wałbrzycha uczniowie rozpoczęli od wizyty w Palmiarni. Szczególnie atrakcyjny okazał się widok mandarynek, granatów i cytryn rosnących na drzewkach. Następnie wycieczkowicze udali się do Zamku Książ. Idąc Aleją Rodu Hochbergów podziwiali piękne rośliny. Uczniowie mieli okazję obejrzeć aranżację tarasów oraz niezwykłe widoki wokół Zamku. Podsumowaniem wycieczki była wizyta w McDonald’s, co jak zwykle sprawiło dzieciom wiele radości. W drodze powrotnej zadowoleni uczniowie wymieniali się przeżyciami i refleksjami związanymi z wyjazdami. Wszystkie zajęcia i wyjazdy można zaliczyć do bardzo udanych.

Zdjęcia dostępne na stronie Urzędu Gminy Męcinka. 

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.