Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Kraina Wygasłych Wulkanów jako atrakcja Targów Turystycznych we Wrocławiu

Od 1 do 3 marca odbywała się 11. edycja Międzynarodowych Targów Turystyki i Czasu Wolnego na wrocławskim Stadionie.

© Materiały prasowe

Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie” otrzymało do dyspozycji stoisko pod szyldem Dolnego Śląska, dzięki czemu przez trzy dni mogliśmy promować Krainę Wygasłych Wulkanów, nasze lokalne atrakcje, zabytki, ofertę warsztatową, ofertę noclegową i gastronomiczną oraz Sudecką Zagrodę Edukacyjną w Dobkowie.

W ciągu trzech dni stoisko obsługiwali: Marta i Maciej Zawierucha z Zielonego Laboratorium z Rzeszówka, Alicja Lamparska współpracująca z Zamkiem Grodziec, Marzena Biernat i Damian Sadowski z Sudeckie Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie, Ewelina i Marzena Szkutnik z Czapli – Wioski piasku i kamienia, a także pracownicy biura LGD – Gabriela Męczyńska i Marta Cieślak.

Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza rodzin z dziećmi, nauczycieli oraz przewodników. Osoby te dopytywały głównie o ofertę warsztatową i noclegową oraz lokalne atrakcje i zabytki regionu Gór i Pogórza Kaczawskiego, jak również o nowopowstałe Singiel Tracki. Rozdaliśmy wiele ulotek, folderów i map. Ponadto na naszym stoisku można było dostać bawełnianą torbę na zakupy, pierniczki w kształcie wulkanu, breloki w kształcie wulkanu oraz odblaskowe opaski na rękę, a wszystko to z napisem Góry i Pogórze Kaczawskie, w ramach promocji tworzącego się Geoparku Kraina Wygasłych Wulkanów.

Dużą atrakcją dla odwiedzających była degustacja ziołowej herbatki przygotowanej przez  Martę i Macieja Zawierucha z Zagrody Edukacyjnej „Zielony Wulkan”, a ponadto herbatka taka w formie suszu była rozdawana w papierowych torebkach. Do naszego stoiska podchodzili również wystawcy z innych stoisk, z dużą ciekawością dopytywali o nasz region i najlepsze atrakcje turystyczne. Wymienialiśmy się materiałami promocyjnymi, być może w przyszłości nawiążemy współpracę.

Udział w Targach stanowi niezwykłą promocję naszego regionu, a co za tym idzie – Kraina Wygasłych Wulkanów jest coraz bardziej rozpoznawalnym regionem kraju, a swoją oryginalną nazwą i niespotykanymi atrakcjami, przyciąga coraz więcej turystów, szkół i innych gości. Taka promocja i rozpoznawalność są bardzo ważne, zwłaszcza dla powstającego właśnie Geoparku Kraina Wygasłych Wulkanów.

Dziękujemy wszystkim za pomoc oraz duże zaangażowanie w obsłudze naszego stoiska.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.