Pi膮tek, 29.03.2024 334

Ga藕dzicki Tomasz - kandydat do Rady Miejskiej w Jaworze
Baltic Home

Koszykarze z Wa砨rzycha wygrali w Jaworze.

26 listopada na hali przy ul. Wiejskiej w Jaworze odby si mecz 3 ligi koszykówki m昕czyzn pomi阣zy Tytan Kormed Jawor a JKKS Górnik Wa砨rzych. Do Jawora przyby砤 wierna grupa kibiców z Wa砨rzycha, która przez ca砮 spotkanie dopingowa砤 swój zespó. Pocz眛ek meczu by wyrównany, ale do舵 szybko swoj gr narzucili go禼ie, którzy kontrolowali przebieg spotkania do ostatniego gwizdka. Po stoj眂ym na dobrym poziomie ze strony przyjezdych spotkaniu podopieczni Arkadiusza Chlebdy pokonali naszych 83:64. Mecz s阣ziowa pan Maciej Banach.

Dru縴na Tytana otworzy砤 wynik spotkania po trafieniu z rzutów osobistych. Przez pierwsze dwie minuty dru縴ny mia硑 problemy z celno禼i pod koszem rywala. Po odskoczeniu na trzy punkty Górnikowi, Tytan 砤two da odrobi t przewag. Kolejne minuty to zaci阾a walka kosz za kosz. W po硂wie pierwszej kwarty trener Tytana poprosi o czas w celu wykazania b酬dów w kryciu. Po przerwie Górnik odskoczy na 3 punkty i na tablicy zrobi硂 si 7-10. Po rzucie Marcina Zatyki jaworscy koszykarze tracili tylko 1 punkt. Micha Skulski wyko馽zy akcje za 2 punkty daj眂 ponowne prowadzenie jaworzanom. Trener Górnika w 8 minucie protestowa z 砤wki do s阣ziego, który wg niego nie zobaczy faulu na zawodniku jego dru縴ny. Po tym incydencie gracze wa砨rzyskiej dru縴ny skonstruowali 2 akcje, które da硑 im prowadzenie 16-11. Ostatnie minuty 1 kwarty nale縜硑 do wa砨rzyszan, którzy byli bardziej skuteczni pod koszem rywala. Ostatecznie pierwsza kwarta zako馽zy砤 si 13-19.

W drugiej kwarcie Tytan zacz背 natychmiast odrabia straty, w 10 sekund przewag zniwelowali do 3 punktów. Po udanej kontrze i rzucie Wojtka Jaworskiego by硂 ju 18-19. Dwie minuty i na tablicy ju 22-19. Nasza dru縴na bardzo dobrze rozgrywa砤 akcje. Nie spoczywaj眂 na laurach Tytan pewnie prowadzi 24-19. Dopiero po 3 minutach pierwsze punkty Górnicy zdobyli w 2 kwarcie. Seria dwóch g硊pich b酬dów naszej dru縴ny spowodowa砤 strat wypracowanej przewagi. Górnik 砤two odrobi straty. Jaworzanie nie zbieraj pod w砤snym koszem i w po硂wie 2 kwarty mieli秏y 24-29. Adam Pa砤sz mimo trafienia za 2 i odgwizdaniu faulu przez s阣ziego nie trafia rzutu osobistego i przewaga Górnika ci眊le by砤 widoczna na parkiecie. Na ostatnie 2 minuty Górnik odskoczy na 9 pkt. niestety i Tytan zacz背 gra nerwowo. Na minut przed ko馽em Górnik póki co mia najwi阫sz przewag 14 punktow (26-40) i trener jaworzan zmuszony by poprosi o czas. Ostatecznie pierwsza po硂wa ko馽zy si wynikiem 29-40. Wynik odzwierciedla przebieg spotkania. Jaworscy koszykarze seryjnie marnowali rzuty osobiste, 砤two dawali zbiera rywalom pi砶i pod w砤snym koszem.

Trzecia kwarta ledwie si zacz瓿a i Tytan z marszu straci 2 punkty. Kontruj眂 - 2 punktow akcje wyko馽zy Jacek Grz眃ziel. Przewaga Górnika ci眊le si nie zmniejsza砤. Jaworzanie znowu mieli problemy z wyprowadzeniem pi砶i spod w砤snego kosza i Górnik odskoczy na 33-48. Po硂wa kwarty a poprawy w grze Tytana nieby硂 wida, Górnik konsekwentnie gra w obronie, skutecznie wyka馽za akcje, a naszej dru縴nie ci眊le przytrafia硑 si proste b酬dy, wa砨rzyszanie nie mieli problemów z zatrzymywaniem schematycznych ataków jaworzan. Po osi眊ni阠iu 20 punktowej przewagi w 37 minucie spotkania Górnik móg spokojnie rozgrywa akcje i zmierza po zwyci阺two w dzisiejszym meczu. Ca砤 trzecia kwarta by砤 pod dyktando wa砨rzyskich koszykarzy, ostatecznie po 30 minutach gry Tytan – Górnik( 41-60).

Na pocz眛ku czwartej kwarty Tytan próbowa odrobi straty i po minucie grania na tablicy mieli秏y ju tylko 13 punktów przewagi Górnika, przez co ich trener poprosi o czas. Nast阷nie jaworzanie przestali by tak skuteczni i niestety nie mogli nic wskóra. Na 5 minut przed ko馽em spotkania Górnicy wygrywali bezpieczn ró縩ic 14 punktów 67 do 54. Ko馽ówka spotkania by砤 ju tylko formalno禼i. Górnik na 3 minuty przed ko馽em osi眊n背 ponownie 20 punktowe prowadzenie. Jaworska dru縴na nie mog砤 ju odmieni losu spotkania. Ostatecznie Tytan przegrywa 64 do 83. Kibice Górnika, którzy przybyli na spotkanie mogli 秝i阾owa zwyci阺two. Miejmy nadziej, 縠 w kolejnych spotkaniach jaworzanie nie b阣 pope硁ia ju takich b酬dów, wyci眊n konsekwencje. Dzisiaj niestety przeciwnicy nie byli w naszym zasi阦u.

Trener Marek Marcinkiewicz postanowi wystawi nast阷uj眂y sk砤d: Wojciech Jaworski (kapitan zespo硊), Micha Koper, Jacek Grz眃ziel, Krystian Szajulski oraz Micha Skulski. Poza tym w protokole meczowym znale糽i si: Micha Glabus, Jaros砤w Erkiert, Bartosz Bochniak, Marcin Zatyka, Aleksander Lopko i Adam Pa砤sz.

Tytan Kormed Jawor - JKKS Górnik Wa砨rzych 64:83 (13:19, 16:21, 12:20, 23:23)