Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Korwin niewygodny?

Nasz materiał dotyczący próby uzyskania szczegółowych informacji dotyczących konsultacji społecznych w sprawie zmian nazw ulic wywołał niemałe poruszenie. Publikujemy list, jaki otrzymaliśmy od sympatyków partii Wolność.

Fot. jawor24h.pl © Paweł Sasiela

Szanowna Redakcjo,

w związku z artykułem „Urząd Miejski: Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie" umieszczonym na portalu jawor24h.pl zwracamy się do Państwo z prośbą o publikację naszego apelu w sprawie upublicznienia szczegółowych wyników konsultacji społecznych w związku ze zmianą nazw ulic Adama Rapackiego i gen. Zygmunta Berlinga w Jaworze. 

Od stycznia 2017 roku prowadziliśmy akcję mającej na celu zmianę nazwy ulicy Berlinga w Jaworze na ulicę Janusza Korwin-Mikke. Chcieliśmy w ten sposób nawiązać do portu lotniczego im. Lecha Wałęsy znajdującego się pod Trójmiastem. Mamy świadomość, że dla większości mieszkańców Trójmiasta prezydent Lech Wałęsa to symbol wolności. Dla nas symbolem wolności jest Janusz Korwin-Mikke. Mamy poza tym świadomość, że wpływ prezydenta Lecha Wałęsy na historię Polski jest większy niż wpływ pana Prezesa Janusza Korwin-Mikke, dlatego uważamy, że nadanie nazwy ulicy w Jaworze imieniem Pana Prezesa, na tle nadania portowi lotniczemu pod Trójmiastem imienia pana Prezydenta, będzie analogiczne i proporcjonalne.

Po obejrzeniu materiału na portalu wyrażamy swoje obawy, że wyniki konsultacji społecznych w Jaworze nie zostały w pełni upublicznione z powodu potencjalnej dużej liczby propozycji nazwy ulicy imieniem pana Prezesa oraz trwającej nagonki medialnej na pana Prezesa po błędnie zinterpretowanej wypowiedzi w Parlamencie Europejskim w trakcie debaty o zrównaniu płac kobiet i mężczyzn. Jesteśmy przekonani, że tylko publikacja wyników konsultacji społecznych może skutecznie przekonać radnych Rady Miejskiej miasta Jawora do proponowanej przez nas propozycji.

Bardzo prosimy Szanowną Redakcją o publikację naszego apelu w tej dekomunizacyjnej batalii tym bardziej, że 28 maja 1992 roku w polskim Sejmie to właśnie Janusz Korwin-Mikke nieoczekiwanie zgłosił projekt uchwały lustracyjnej chcąc raz na zawsze zerwać więzi wolnej Polski z komunizmem.

 

Sympatycy partii Wolność

Od redakcji:

Przypominamy propozycje nowych nazw dla ulic upublicznione przez Urząd Miejski:

1. Propozycje nowych nazw ulic dla ul. gen. Zygmunta Berlinga:

- rtm. Witolda Pileckiego

- kard. Stefana Wyszyńskiego

- Danuty Siedzikówny "Inki"

- prof. Zbigniewa Religi

- Lecha Kaczyńskiego

- Janusza Korwin-Mikke

- Spacerowa

2. Propozycje nowych nazw ulic dla ul. Adama Rapackiego:

- kard. Stefana Wyszyńskiego

- Danuty Siedzikówny "Inki"

- rtm. Witolda Pileckiego

- Karola Wojtyły

- Żołnierzy Wyklętych

- Sybiraków

- Wyzwolenia

- Niepodległości

- Aleja Niepodległości

 

Poniżej nasz materiał:

 

Reklama

Komentarze (21)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Autor
Autor28 września 2017 o 23:46
Żłobie który prowadzisz facebookową stronę partii Wolność :D Skoro cenzurujesz posty na fb które nie są zgodne z Twoimi szmatławymi poglądami, to zmień nazwę partii na wolność zograniczeniami :D
Lubię to! 0
Paweł
Paweł21 marca 2017 o 11:31
Uczestnictwo w ankiecie jest prawem a nie obowiązkiem obywateli , a w Jaworze nie mieszka tylko 1400 osób jak to ten księżulek mówił tylko ok. 26000 obywateli i każdy miał prawo ( przypominam prawo ) wziąć udział w ankiecie . A że wyniki są takie to znaczy że takie są.(Trzeba zaakceptować wolę suwerena)
Lubię to! 1
Jaworzanin
JaworzaninPaweł29 marca 2017 o 01:30
No właśnie, że wyniki tych 1400 ludzi (suwerena) nie są znane. Akceptować w ciemno? Toż to nie komuna. PS. Jawor liczy niecałe 23.000 mieszkańców.
Lubię to! 2
ZW
ZW20 marca 2017 o 14:07
Nie ośmieszajcie siebie i Jawora z tym Korwinem.
Lubię to! 4
katolik
katolik18 marca 2017 o 16:09
a ja protestuję!! Dlaczego wśród propozycji zmiany ulicy Rapackiego nie było zmiany na Lecha Kaczyńskiego. Przecież obok pomnika Żołnierzy Wyklętych jest miejsce na postawienie dużego pomnika prezydentowi 1000-lecia Lechowi Kaczyńskiemu.
Lubię to! 1
Jesus superstar 1000lecia po wiosce /h swoim polo
Jesus superstar 1000lecia po wiosce /h swoim polokatolik23 marca 2017 o 15:55
łahahahaha
Lubię to! 0
zło
złokatolik16 kwietnia 2017 o 10:09
w łeb sie ***
Lubię to! 0
Lorbas
Lorbas18 marca 2017 o 00:03
Tylko Janusz Korwin-Mikke! To on zainicjował dekomunizację, której łeb skutecznie ukręciła Nocna Zmiana. YouTube>> Nocna Zmiana - twarze bardzo znajome.
Pozdrawiam!
PS Transparentność na pierwszym miejscu!
Lubię to! 4
H4T3
H4T317 marca 2017 o 16:12
O jakie deklaracje chodzi. Czy podpisano jakaś umowę?. Mam jednak ważniejsze pytanie. Skoro ankieta nie była anonimowa, to na jakiej podstawie Pan Detyna chce mieć wgląd w dane osobowe obywateli, którzy brali udział w ankiecie, skoro nie jest do tego uprawniony, a urzędnikom ustawa o ochronie danych osobowych zabrania dopuszczania osób trzecich do treści z takimi danymi. A po drugie, z jakimi mieszkańcami skoro na filmie jest tylko owi radni i telewizja. Gdzie ci obywatele? xD
Lubię to! 4
H2O
H2OH4T317 marca 2017 o 16:47
Ja sobie nie życzę, żeby Detyna zaglądał w moją ankietę! Skąd mogę wiedziec, jak wykorzysta wiedzę z ankiety??? A oglądając jego dotychczasowe wyczyny, na pewno nie będzie to dobre wykorzystanie...
Lubię to! 4
Wyluzuj ewelina
Wyluzuj ewelinaH2O17 marca 2017 o 19:42
Radny wyraźnie mówi, że nie chce mieć wglądu do danych osobowych, ale co tam, anonimowo pomawiać można zawsze i wszędzie.
Lubię to! 6
nie zycze
nie zyczeH2O18 marca 2017 o 09:16
nie życzę sobie , aby takie osoby jak na filmiku nic dla mnie nie znaczące decydowały o nazwie ulicy w moim mieście
Lubię to! 3
głosujący
głosującyH2O18 marca 2017 o 13:41
Mieszkańcy zadecydowali, że chcą kard. Wyszyńskiego i rtm. Pileckiego, ale urząd ukrywa te informacje.
Lubię to! 5
jaworski ktoś
jaworski ktośH2O18 marca 2017 o 13:43
Korwin-Mikke zapoczątkował w Polsce dekomunizację. Należy mu się upamiętnienie.
Lubię to! 3
blablabla
blablabla17 marca 2017 o 14:38
dla mnie to temat zastępczy, dla odwrócenia uwagi od spraw i tematów istotnych
Lubię to! 4
myślący samodzielnie
myślący samodzielnieblablabla17 marca 2017 o 14:51
Świetnie obrazuje podejście polityków SLD będących u władzy do opozycji.
Lubię to! 9
Gregory
Gregory17 marca 2017 o 14:13
Żarty?!
Lubię to! 3
raczej niegodny
raczej niegodny17 marca 2017 o 14:12
Ludzie zróbcie chwilę refleksji, ten facet kompromituje Polskę. Oto jego ostatnie dzieło, cytuję:
"Czy wiecie, które miejsce w polskiej olimpiadzie z fizyki teoretycznej zajęła kobieta, dziewczyna? Mogę wam powiedzieć. Osiemsetne. Czy wiecie, ile kobiet jest w pierwszej setce szachistów? Powiem wam. Żadna I oczywiście kobiety muszą zarabiać mniej niż mężczyźni, bo są słabsze, mniejsze, są mniej inteligentne i muszą zarabiać mniej. To wszystko."
Lubię to! 6
myślący samodzielnie
myślący samodzielnieraczej niegodny17 marca 2017 o 14:50
No i? To mamy wolność słowa czy nie? Facet ma takie zdanie i tyle dobrze, że wygłasza na głos to co uważa, bo wielu w innych partiach myśli podobnie tylko nie powie tego na głos, żeby oszukać wyborców. Można się z nim zgadzać lub nie, ale nie można mu odbierać prawa do wygłaszania swoich opinii. W przeciwieństwie do wielu, np. komentującego powyżej, zawsze uzasadnia je argumentami.
Lubię to! 12
zdecydowanie niegodny
zdecydowanie niegodnymyślący samodzielnie18 marca 2017 o 00:05
Wolność słowa, która obraża kobiety to ma być argument za? Gdybym ja obraził Twoją żonę czy matkę też byłbyś taki wyrozumiały? Jak ma być dobrze w tym kraju, skoro tak szowinistyczne poglądy znajdują podatny grunt?
Lubię to! 6
jaworzanin
jaworzanin17 marca 2017 o 13:34
Bez przesady :)
Lubię to! 2
Reklama

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.