Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Konflikt z Elżbietą Stępień narasta

Kolejni działacze opuszczają szeregi Nowoczesnej Ryszarda Petru. Przyczyną jest narastający od dłuższego czasu spór ze związaną z Jaworem poseł Elżbietą Stępień.

Fot. jawor24h.pl © Paweł Sasiela

Wczoraj partię opuściło osiemnastu członków z Jeleniej Góry. Wcześniej rozpadły się struktury ugrupowania w Legnicy. Sugerowano wówczas, że za rozpadem formacji stoi środowisko związane z prezydentem Krzakowskim. Jeleniogórscy działacze całkowicie zaprzeczają tym doniesieniom, uchylając kulisy ich stosunków z Elżbietą Stępień.

Wszystkie te osoby od samego początku zaangażowały się w projekt Nowoczesna, najpierw jako stowarzyszenie, później jako partia polityczna z nadzieją, że nowa, świeża organizacja pozwoli na realizację celów społecznych i gospodarczych bez wcześniejszych problemów, które toczyły polską sceną polityczną. Z tym duchem działacze pracowali i wraz z Legnicą jako pierwsi w Polsce zebraliśmy podpisy pod listami wyborczymi, wypracowaliśmy drugi po Wrocławiu wynik wyborczy, pozyskaliśmy lokal, uczestniczyliśmy w wielu akcjach Nowoczesnej w kraju. Niestety problemy rozpoczęły się już po wyborach, gdzie posłanka .N z Kunic Elżbieta Stępień postanowiła przejąć władzę absolutną w Regionie. Chciała weryfikować CV osób, które pracowały w organizacji zanim ona się w niej pojawiła. Pragnęła stworzyć koło legnicko-jeleniogórskie, aby poprzez głosowania mieć wpływ na wybór jego zarządu. Te działania spotkały się z naszym oporem i poprzez Zarząd Regionu udało się te plany powstrzymać. Jednak z czasem okazało się, że posłanka nie odpuszczała i pomijając struktury organizawała spotkania w celu promocji swojej osoby, nie dbając o jakikolwiek interes wyborców, których reprezentuje. Zaproszenia dla pani poseł na spotkanie i wyjaśnienie problemu w Jeleniej Górze były ignorowane. Elżbieta Stępień nigdy nie spotkała się z zarządem i członkami koła w Jeleniej Górze. Zamiast tego E. Stępień otworzyła w naszym mieście biuro społeczne nie zapraszając na jego otwarcie członków .N tylko m.in. Panią Starostę z PO. Na zgłaszane problemy przez Zarządy kół w Jeleniej Górze i Legnicy władze krajowe nie reagowały. Szalę goryczy przelało umówione przez Panią Stępień spotkanie z dziennikarzani, na które nie dojechała, odwołując je już po jego rozpoczęciu, mimo tego, ze wjechała już do naszego miasta. Nie mogąc ciągle tłumaczyć iracjonalnych działań Pani Stępień w OW1 oraz braku jej działań na rzecz naszej społeczności w Sejmie, nie uzyskując żadnej pomocy od władz krajowych postanowiliśmy w proteście zrezygnować z członkostwa w Nowoczesnej Ryszarda Petru. Przykro nam, że Zarząd Krajowy zamiast przeprowadzić rozmowę z posłanką zdecydował się na utratę 29 członków w Jeleniej Górze i Legnicy. Ludzie ci na rzecz .N oddali swoje serce, czas i środki. Ponieważ w Legnicy 11 członków również odeszło i po tym fakcie z Nowoczesnej wyszedł przekaz, że są to działania wyborcze i sterowane przez inne organizacje oświadczamy, że nasze rezygnacja pokierowana jest wyłącznie brakiem mozliwości dalszej współpracy z poslanka z Kunic Pania Elżbietą Stępień. Samej Nowoczesnej życzymy sukcesów, powrotu do pierwotnych ideałów i większego szacunku do struktur, które mają duży udział w sukcesie wyborczym tej partii - napisał Grzegorz Stankiewicz, były już członek Zarządu Dolnego Śląska Nowoczesnej Ryszarda Petru, wydając specjalne oświadczenie w imieniu osiemnastu odchodzących osób.

Reklama

Komentarze (8)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

nowośmieszna
nowośmieszna19 maja 2017 o 22:45
To co teraz z tymi dwoma paniami co tak ochoczo maszerują po rynku i widzą wszystko w czarnych barwach?
Lubię to! 4
katolik
katolik19 maja 2017 o 21:09
przecież jawor24h to portal PISowsko - kościelny , a tyle uwagi poświęca jakimś nieporozumieniom w Nowoczesnej. Naprawę to się o nich martwicie?
Lubię to! 1
Tata kazika
Tata kazika19 maja 2017 o 20:18
Paszoł won nowoczesna i po , juz w na Jaworskiej scenie widac roszady i przymilania do Pis , nowoczesna sie konczy Amen
Lubię to! 3
obserwator cyrku
obserwator cyrku19 maja 2017 o 18:49
ja tak bym się nie cieszył. W myśl cytatu z filmu "bezpieka temat otworzyła, bezpieka temat zamyka". Następuje tzw. zwieranie szeregów.
Staromodnej ubędzie, lawecie przybędzie !!!!! A nawet czerwoni coś dostaną. Co z tego że Pisioki dostaną nawet 30 %. Jak teraz jeszcze łatwiej będzie Lawecie, stworzyć "front obrony pokoju i demokracji" . Tyle w temacie
Lubię to! 3
do cyrkowca
do cyrkowcaobserwator cyrku19 maja 2017 o 23:01
Cóż za propagandowo-kwiecisto-chybiony wywód cyrkowcu hahaha
Lubię to! 0
johnny
johnny19 maja 2017 o 14:51
Ta partia już tonie. Tyle było wpadek. Sondaże lecą w dół. Projekt Platforma bis się nie udał.
Lubię to! 10
A co się
A co sięjohnny19 maja 2017 o 16:33
Pani asystentko z Bolkowa- Chyba wy toniecie w swoim pis
Lubię to! 5
do A co się
do A co sięA co się19 maja 2017 o 18:14
hahahaha
Lubię to! 3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.