Logo Jawor24h.pl
Reklama

Relacja na żywo

Konferencja prasowa Elżbiety Witek

Zapraszamy na relację na żywo z konferencji prasowej z udziałem Elżbiety Witek, która odbędzie się w biurze poselskim w Jaworze.

 

13:38

Koniec konferencji.

13:37

- Są prowadzone prace, aby odtworzyć połączenie kolejowe Katowice - Legnica. To ożywi nasz dworzec. Obecny burmistrz chce przenieść na dworzec urzędników, ale jeśli wygra ktoś inny, może zmienić koncepcję i zrobić tam coś korzystniejszego dla mieszkańców - dodała na koniec Elżbieta Witek.

13:35

Czym innym są dobre relacje, a faktyczny wkład pracy. Ani Mercedes, ani DK3, ani S-3 nie leżały w zakresie burmistrza Emiliana Bery - powiedziała Elżbieta Witek.

13:34

Elżbieta Witek: Na koniec chciałabym powiedzieć o jednym. Każdy wójt, burmistrz, prezydent pobiera wynagrodzenie za swoją pracę. Za to, że burmistrz remontuje skwerki otrzymuje zapłatę. Ale powinien robić też coś ekstra. Przestańmy mówić, że każdy chodnik i skwerek to coś nadzwyczajnego.

13:32

Jako dziecko korzystałam z basenu i serce mnie boli, że w weekend czy w trakcie wakacji nie ma gdzie zabrać dzieci. Nasza koncepcja to przebudowa krytej pływalni Słowianka.

13:31

Aneta Kucharzyk: Będę kontynuować pomysł komunikacji miejskiej.

13:30

Bardzo się cieszę, że w Jaworze robione jest cokolwiek, ale w niektórych częściach miasta jest to robione niewłaściwie. Remonty chodników nie są dostosowane dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi.

13:28

Chciałabym, by młodzież została w Jaworze. Szkoła nr 2 nie widziała remontu od 50 lat. Podobnie jest w szkole nr 1, a mamy pełno ambitnych i utalentowanych uczniów.

13:27

- Stan dróg w Jaworze jest katastrofalny. Brakuje ścieżek rowerowych, które chcemy wybudować. Stawiamy na małe ronda - mówi kandydatka na burmistrza Jawora Aneta Kucharzyk.

13:26

Aneta Kucharzyk: Mój program to same konkrety. Rzeczy realne do zrobienia. To nie gruszki na wierzbie.

13:25

Będziemy współpracować z sąsiednimi gminami. Przykładem jest akwen w Słupie. Staramy się, by przeszedł on pod zarządzanie gminy Męcinka. Korzystać z tego będą także mieszkańcy Jawora. - dodaje Elżbieta Witek.

13:24

13:24

Pani Aneta nie jest sama. Mamy zespół ludzi, którzy kandydują do rady. Mamy kandydatkę, która nie jest wyciągnięta z kapelusza.

13:23

Aneta Kucharzyk jest gwarantem ściągnięcia do Jawora środków zewnętrznych. Chcemy dać impuls Jaworowi. Brakuje miejsc rekreacyjnych. Będziemy rewitalizować park i tworzyć miejsca wypoczynku dla rodzin.

13:20

13:19

Aneta Kucharzyk wie, co to znaczy gospodarować groszem publicznym. Nie wstydzi się, że jest członkiem PiS, podczas gdy inni kandydaci chowają swoje znaczki partyjne - mówi Witek.

13:18

Dzisiaj szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro w liście przekazał oficjalne poparcie dla kandydatki na burmistrza Jawora Anety Kucharzyk.

13:16

Jeszcze jedna sprawa. Wójt gminy Paszowice Sebastian Oszczęda, podobnie jak Danuta Markiewicz i Antoni Błąd zostali zawieszeni w prawach członków PiS. Kieruję list do mieszkańców gminy Paszowice, że jedyną kandydatką PiS w gminie jest Elżbieta Sowa.

13:15

Chcemy wykorzystać walory Jawora. Nasza kandydatka będzie korzystać z pieniędzy z budżetu państwa. Platforma mówi, że nie będzie brać rządowych pieniędzy, a Pan burmistrz jest szefem lokalnej PO.

13:13

- Rząd PiS przygotował ustawę o możliwości finansowania inwestycji, które będą finansowane także ze środków prywatnych. Nikt z WSSE nie wie o nowym inwestorze, którego ogłosił burmistrz - informuje Elżbieta Witek. - Nie mówię już o kopiowaniu naszych pomysłów, co jest bardzo widoczne.

13:11

Kolejna sprawa to dworzec. Pan burmistrz lubi fotografować się na tle tego obiektu, który remontowany jest w 100% z budżetu państwa.

13:10

Urząd Miejski poinformował, że zajmie stanowisko do 27 października, czyli już po wyborach. To sprawa kolejnego zadłużenia Jawora.

13:08

Żeby wyremontować drogę GDDKiA zawarła trzy dodatkowe umowy. W trakcie prowadzonych prac naprawczych Urząd Miejski był o wszystkim informowany na bieżąco - kontynuuje Elżbieta Witek.

13:07

Ostatnio Pan minister gościł w Jaworze przy okazji otwarcia S-3. Był też wcześniej i mówił, że jeżeli burmistrz jest dżentelmenem to zwróci GDDKiA 800 tys. zł. - powiedziała Elżbieta Witek.

13:06

Przy głosie cały czas Elżbieta Witek. Poprosiłam ministra Adamczyka o wygospodarowanie środków m.in. na ulicę Narutowicza.

13:04

Elżbieta Witek: Nie mogę wyjść ze zdumienia, jak można przypisywać sobie nie swoje zasługi, tylko budżetu państwa. Mam tu na myśli burmistrza.

13:04

Elżbieta Witek i Aneta Kucharzyk wyszły do dziennikarzy.

12:00

Początek konferencji o godz. 13:00.

Reklama

Komentarze (20)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

mega
mega19 października 2018 o 23:11
Pani Poseł idealnie podsumowała pana Berę https://www.facebook.com/telejawor/videos/757014397976212/?t=0
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Antek
Antek19 października 2018 o 12:44
Pani Poseł, piękne podsumowanie zachowania pana Bery. Od dawna o to się prosił. Sporo ludzi zostało wprowadzonych w błąd.
3 Lubię to: 3
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
wyborca
wyborca18 października 2018 o 23:39
puście bezpośrednio nagranie z tego to co mówiła p.Poseł WItek , a nie tylko piszecie króciótko o tym co mówiła,ponoć bardzo ciekawe rzeczy mówiła o obecnym burmistrzu , Jej wypowiedz pomoże nam podjąć decyzję na kogo głosować .Zróbcie to szybko.
4 Lubię to: 4
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
konkret
konkretwyborca19 października 2018 o 23:13
racja, choćby fragment z wypowiedzą pani Poseł, pięknie podsumowała zachowanie pana Bery
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
ona
ona18 października 2018 o 22:56
Nareszcie dosadnie ktoś wygarnął Berze. Brawo Pani Poseł, bo to, co już się tu wyprawia, to jakiś matrix!
2 Lubię to: 2
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Turystka
Turystka ona19 października 2018 o 16:06
Nie jestem mieszkanka jawora ale przed chwila przejeżdżając przez to miasto pomyslałam ze musi byc tu słaby burmistrz skoro tyle jego plakatów. W naszym mieście każdy zna burmistrza , wie co zrobił dla nas , *** sie nie boi i napewno wygra kolejna kadencje . A w waszym mieście tylko jeden wizerunek . Albo jest słaby albo działa psychologicznie: duzo mnie ludzie kupią mnie . Szkoda papieru na te plakaty .
2 Lubię to: 2
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
borus
borus18 października 2018 o 22:26
Teraz to jest jedyna szansa dla Jawora - tylko wizjonerzy, mądrzy i znający się na gospodarce a nie karierowicze dźwigną miasto z beznadziei. Mercedes i S3 to świeża krew a potrzeby są wielkie przy obecnym zadłużeniu ( kto spłaci ?). Porządny samorząd będzie miał wiele pracy bo będzie wielu chętnych do "zaokrętowania się" przy zjazdach z S3 - szykować tereny pod inwestycje
2 Lubię to: 2
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Dawny mieszkaniec
Dawny mieszkaniec18 października 2018 o 21:08
Myślę że pomysł z darmową komunikacją obecnego burmistrza musi Pani kontynuować bo lud tego nie daruje ,a Swoje propozycje wdrożyć w życie ,popieram Panią powiedzenia.
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
komunikacja
komunikacjaDawny mieszkaniec19 października 2018 o 07:55
Przecież Pani Kucharzyk powiedziała, że będzie kontynuowała i rozwijała komunikację, bo tego wymaga obecna sytuacja miasta-trzeba skomunikować ze sobą odległe punkty miasta i strefę, tylko chce to zrobić jak prawdziwy gospodarz, czyli sięgnąć po środki zewnętrzne na nowoczesną, ekologiczną i dostosowaną do osób starszych, niepełnosprawnych z wózkami. W dzisiejszych czasach miasta taka wdrażają, a u nas zakupiono stare, kosztowne w eksploatacji i to dopiero rok przed wyborami. Przez 3 lata jaworzanie musieli doginać na pieszo, a burmistrz sobie na początku swoich rządów kupił drogą wypasioną limuzynę z prywatnym szoferem. Ja patrzę nie na końcówkę, a na całe 4 lata rządów, bo przez 4 lata pobierał od razu wysokie wynagrodzenie wynagrodzenie z naszych podatków. Czuje się więc jego "pracodawcą" i mam prawo go teraz z jego pracy rozliczyć, bo kontrakt społeczny dobiega końca.
2 Lubię to: 2
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Brawo brawo !!!!!!
Brawo brawo !!!!!!18 października 2018 o 16:07
Pani Kucharczyk wierzę że wyciągnęłaby Jawor z bagna!!!! Dajmy szansę tej kobiecie przy pomocy Rządu Jawor naprawdę ma wielkie szanse, A nie przy EBjace tonie w długach, itp itd....A niech to szlag!!!!
2 Lubię to: 2
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
borus
borus18 października 2018 o 15:40
tacy ludzie są wizjonerami i realizują wszelkie najpotrzebniejsze cele
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
info
info18 października 2018 o 14:50
to chyba już jest ostatnia chwila, żeby ludzi uświadomić, szkoda, ze nic nie było o strefie i Mercedesie, bo wszyscy wiedzą, że to p. Morawiecki negocjował, ale tym chwali się pan Bera
13 Lubię to: 13
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
no nieźle
no nieźle18 października 2018 o 13:48
W JOK wezwanie do zapłaty na prawie 89 tys. zł, GDDKiA upomina się o 800 tys. zł, sprawy sądowe, postępowanie prokuratorskie, a na koniec jeszcze urzędnicy na dworcu kolejowym...
16 Lubię to: 16
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Reklama
I znowu racja
I znowu racja18 października 2018 o 13:43
Kolejna osoba która mów prawdę jak jest, że obecny burmistrz to tylko foty robi a nic nie dołożył do tych inwestycji.
13 Lubię to: 13
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
pracownik
pracownik18 października 2018 o 13:43
"Obecny burmistrz chce przenieść na dworzec urzędników [...]". No to gratuluje pomysłu. Przecież jak zwiększą się połączenia komunikacyjne, to tam będzie taki hałas, i samych pociągów i zapowiedzi połączeń i szumu podróżnych, że ani urzędnik, ani klient urzędu nie będzie miał tam komfortowych warunków.
8 Lubię to: 8
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Wyborca
Wyborca18 października 2018 o 13:36
Wierzymy że uda się także przy wsparciu Rządu PIS wyremontować nasz zamek. Pani Aneto, Pani burmistrz, wierzymy w panią i ma Pani nasze głosy
10 Lubię to: 10
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
?
?18 października 2018 o 13:21
Pani Poseł, a co ze strefą i Mercedesem? Jaka była w tym rola burmistrz Bery?
4 Lubię to: 4
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Brak
Brak?19 października 2018 o 11:22
Żadna, nie ma żadnej możliwości ściągania, tworzenia i decydowania o strefie
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
eh
eh18 października 2018 o 13:17
Nareszcie kto jasno mówi, jaka jest prawda....
10 Lubię to: 10
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
szacunek
szacunek18 października 2018 o 12:23
Najwyższa pora, aby nasza Pani Poseł zabrała głos na temat tego, co się naszym mieście dzieje, bo mieszkańcy są głęboko zaniepokojeni niektórymi zdarzeniami i działaniami oraz brakiem reakcji na to.
13 Lubię to: 13
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.