Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Kończą zwycięstwem

Planowanym, trzysetowym zwycięstwem z Polonią Łaziska Górne zakończyły sezon zasadniczy siatkarki z Jawora. Wygrana nie przyszła jednak Olimpijkom łatwo, a co gorsze nie pozwoliła awansować do czołowej trójki.

Polonia nie miała w Jaworze siły przebicia./fot. Paweł Sasiela ©

Początek spotkania nie zapowiadał, że podopieczne Lesława Chrzanowskiego mogą mieć z zamykającą drugoligową tabelę Polonią jakiekolwiek problemy. Po ataku Aleksandry Deptuch jaworzanki prowadziły 14:8, zaś po obiciu bloku przez Dorotę Dydak 18:14. Kiedy Olimpijki zdobyły 19 punkt trener gości Sławomir Rubin poprosił o czas.

To nie wybiło jaworzanek z rytmu, gdyż chwilę później było 21:15. Kiedy jednak przyjezdne odrobiły trzy punkty, przerwę zażądał Lesław Chrzanowski. Po niej Karolina Puczok zepsuła zagrywkę i wydawało się, że gospodynie spokojnie wygrają pierwszą partię. Olimpijki postanowiły jednak zgotować swoim sympatykom nieco więcej emocji i tak, po ataku w siatkę Deptuch, zrobiło się 22:20.

Na szczęście końcówka należała już do Olimpii. Na 24:21 wyprowadziła jaworzanki Patrycja Kurek, zaś seta skutecznym atakiem zakończyła kapitan Aleksandra Deptuch. Zwycięstwo 25:22 w inauguracyjnym secie sprawiało, że wszystko szło zgodnie z planem.

Druga partia również rozpoczęła się znakomicie dla gospodyń. Przy prowadzeniu Olimpijek 7:2, szkoleniowiec gości zmuszony był wziąć czas. To wybiło z rytmu jaworzanki, których przewaga, po serii błędów, stopniała do 8:6. Później przyjezdne zdołały nawet zniwelować stratę do jednego punktu, jednak wówczas na wysokości zadania stanęły najpierw Deptuch, a później Paulina Sobolewska. 

Gdy ostatnia z wymienionych stanęła na zagrywce, jasne stało się, że jaworzankom nic nie przeszkodzi już w wygraniu drugiego seta. Sobolewska wręcz demolowała Polonię, której nie pomógł nawet czas. Gdy siatkarka kończyła serię zagrywek, Olimpia prowadziła już 20:14. Ostatecznie podopieczne trenera Chrzanowskiego wygrały 25:17, a ostatni w drugiej partii punkt, zdobyła skutecznym blokiem Agata Mackiewicz.

Początkowo także trzeci set układał się po myśli gospodyń, które prowadziły już kilkoma punktami. Wówczas wzięta przez gości przerwa wybiła jaworzanki z rytmu. W pewnym momencie przyjezdne prowadziły już 18:14. Wówczas, po zdobytym przez Olimpię punkcie, na zagrywce znów pojawiła się Sobolewska i jaworzanki doprowadziły do stanu 18:18.

Kiedy Dydak punktując z zagrywki wyprowadziła jaworzanki na prowadzenie 21:19, a następnie po skutecznym ataku Mackiewicz i dwóch z rzędu Sobolewskiej Olimpia posiadała piłkę meczową, przy stanie 24:22, wydawało się, że to koniec emocji w tym meczu. Nic bardziej mylnego! Polonia wyrównała, a kolejną piłkę meczową gospodynie uzyskały przy wyniku 25:24.

Cała hala oczekiwała zakończenia meczu. Tymczasem na prowadzenie, najpierw 26:25, a następnie 27:26 wyszła ekipa z Łazisk Górnych. Wtedy trener Chrzanowski sięgnął po czas, czym wyprowadził swój zespół z letargu. Trzy kolejne punkty zdobyła Olimpia, zwyciężając trzecią partię 29:27. Decydujący punkt zdobyła Dorota Dydak.

Teraz Olimpię czeka pierwsza runda play off, rozgrywana do trzech zwycięstw. Jaworzanki zmierzą się w niej, w rywalizacji do trzech zwycięstw, z niepokonanym dotychczas AZS-em Opole. Pierwsze mecze zaplanowano na 5-6 marca. Trzecie i ewentualne czwarte spotkanie, rozegrane ma zostać w Jaworze, w weekend 12-13 marca. Jeśli do rozstrzygnięcia zwycięzcy potrzeba będzie piątego meczu, odbędzie się on 16 marca w Opolu.

Zwycięzca zagra w turnieju półfinałowym z przedstawicielami trzech pozostałych grup drugiej ligi. Z tych zawodów, awans do turnieju finałowego o wejście do pierwszej ligi, wywalczą dwie najlepsze ekipy. Również dwie drużyny zdobędą przepustkę na zaplecze ORLEN Ligi z decydującego turnieju.

 

Olimpia Jawor - Polonia Łaziska Górne 3:0 (25:22, 25:17, 29:27)

Sędzia pierwszy: Maciej Maciejewski

Sędzia drugi: Michał Markowski

Sędziowie liniowi: Paulina Pełech, Adrian Holecki

Olimpia: Dydak, Sobolewska, Kulbida, Popow, Deptuch, Kurek, Teodoruk (L) oraz Mackiewicz, Cependa, Brożek; trener Lesław Chrzanowski

Polonia: Grząślewicz, Stawarska, Rusek, Puczok, Jakuć, Komorek-Atachim, Bereza (L) oraz Hajska (L), Bruderek, Paździorek, Bogacz, Kałuża, Pilarska, Markiewicz; trener Sławomir Rubin

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.