Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Kompletnie pijany kierowca jechał przez Pomocne

Jaworscy policjanci zatrzymali amatora jazdy na „podwójnym gazie”. Pijany kierowca Forda wpadł w Pomocnem.

Zdjęcie ilustracyjne © Zdjęcie ilustracyjne

Niestety, pomimo licznych apeli i zapowiedzi policyjnych akcji, wciąż zdarzają się osoby siadające za kierownicę po alkoholu. Tak też było w sobotę, kiedy jaworscy policjanci zatrzymali amatora jazdy na "podwójnym gazie". Pijany kierowca Forda wpadł w Pomocnem. Alkomat wykazał w jego organizmie 2,7 promila alkoholu. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Pijany kierowca wpadł w sobotę, 11 listopada tuż po godzinie 10.00. W Pomocnem patrol jaworskiej drogówki zauważył niepewnie jadący samochód m-ki Ford. Policjanci mając podejrzenia co do kierującego tym samochodem zatrzymali go do kontroli. W trakcie czynności poczuli od mężczyzny siedzącego za kierownicą tego pojazdu silną woń alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że w organizmie 55-letniego mieszkańca gm. Męcinka znajduje się 2,7 promila alkoholu.

Przypominamy, że zgodnie z polskim prawem za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 10 lat zakazu prowadzenia pojazdów oraz pozbawienie wolności do 2 lat.

Jednocześnie apelujemy do kierowców, aby za kierownicę wsiadali zawsze wypoczęci i trzeźwi. Przypominamy - jeśli kierowca ma wątpliwości czy może prowadzić samochód informujemy, że istnieje możliwość skorzystania z alkomatu stacjonarnego w budynku jaworskiej komendy Policji, po zgłoszeniu się do dyżurnego.

Pamiętajmy też, że nie powinniśmy pozostawać obojętni, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Należy nie dopuścić takiej osoby do kierowania pojazdem, a jeżeli okaże się to bezskuteczne niezwłocznie powiadomić Policję. W ten sposób możemy zapobiec tragedii.

__________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (2)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Emilia
Emilia15 listopada 2017 o 12:00
Jaka jest różnica pomiędzy kompletnie pijanym kierowcą a niekompletnie pijanym kierowcą.
Lubię to! 0
degustator
degustatorEmilia15 listopada 2017 o 13:04
w promilach
Lubię to! 5

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.