X Legnickie Prezentacje Edukacyjne
Logo Jawor24h.pl
Reklama
Psychelab Jawor - Badania Psychologiczne

Kolejni amatorzy szybkiej jazdy w terenie zabudowanym stracili prawa jazdy

Kolejni kierowcy zatrzymani do kontroli drogowej przez jaworskich policjantów stracili uprawnienia do kierowania.

Zdjęcie ilustracyjne © Zdjęcie ilustracyjne

A wszystko to przez pośpiech za przysłowiowym "kółkiem". Prowadzili oni bowiem swoje samochody w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie zdecydowanie za szybko. Pierwszy z nich, w terenie zabudowanym pędził 102 km/h, a drugi 95 km/h. Teraz dwaj piraci drogowi, nie tylko będą musieli odpocząć od kierownicy przez najbliższe 3 miesiące, lecz również zapłacić 400 zł mandat.

Pierwszy z piratów drogowych, który znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość został namierzony przez jaworskich policjantów w miniony piątek, 5 stycznia po południu na krajowej „3” w Kaczorowie. 41-letni mieszkaniec woj. wielkopolskiego w terenie zabudowanym jechał swoim Audi Q7 102 km/h na odcinku, na którym obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Drugi pirat drogowy stracił prawo jazdy w poniedziałek, 8 stycznia 2018 r. w Sokolej, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze tuż przed godz. 11.00 zatrzymali do kontroli kierującego Audi A4. Okazało się, że 32-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego znacznie przekroczył obowiązującą w tym miejscu prędkość, gdyż poruszał się 95 km/h.

Skutkiem poruszania się o 52 i 55 km/h za szybko było odebranie tym kierowcom przez funkcjonariuszy praw jazdy na 3 miesiące.

Za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli na nich także grzywny w drodze mandatu w kwocie 400 zł. Konta piratów drogowych powiększą się również o 10 punktów karnych.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, za przekroczenie prędkości o co najmniej 50 km/h w terenie zabudowanym kierowca traci prawo jazdy na 3 miesiące.
_________________________

KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Kurs na stopień żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.