Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Kierowca zatrzymany po policyjnym pościgu. Prowadził na „podwójnym gazie” i nie posiadał prawa jazdy

Najpierw kierowca Audi przy szkole podstawowej, na przejściu dla pieszych wyprzedzał inny pojazd. Kiedy jadący za nim mundurowi zareagowali podejmując próbę kontroli drogowej, nie zatrzymał się i zaczął uciekać.

© Zdjęcie ilustracyjne

Próbował zgubić ścigający go radiowóz, wielokrotnie wykonując niebezpieczne manewry i łamiąc przepisy. Wpadł, kiedy próbował ukryć się na jednym z podwórek. Po zatrzymaniu okazało się, że kierowca miał w organizmie alkohol, posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania, a Audi miało założone tablice od innego pojazdu. Teraz podejrzany odpowie nie tylko za jazdę na „podwójnym gazie” i to bez prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia OC, lecz również za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej oraz liczne wykroczenia, które popełnił podczas ucieczki.

W samo południe na jednej z ulic Jawora patrol ruchu drogowego zauważył, jak kierujący Audi na przejściu dla pieszych, przy szkole podstawowej nr 5 zaczął wyprzedzać inny pojazd. W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci postanowili zatrzymać kierowcę tego samochodu do kontroli. Widząc radiowóz i sygnały dawane  przez funkcjonariuszy  do zatrzymania gwałtownie jednak przyspieszył. Mundurowi podjęli więc pościg za uciekającym samochodem. Kierujący Audi pomimo, wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nie zamierzał się zatrzymać, uciekając ze znaczną prędkością ulicami miasta i łamiąc liczne przepisy. W pewnym momencie wjechał w podwórze przy jednej z posesji licząc, że zgubi policyjny pościg. Pomylił się, gdyż chwilę później został zatrzymany.

Wówczas okazało się, że kierowcą Audi, który nie zatrzymał się do kontroli jest 26-letni mieszkaniec Jawora. Szybko ustalono także, że powodem jego zachowania była jazda pod wpływem alkoholu oraz bez wymaganych uprawnień do kierowania. Alkomat w organizmie mężczyzny wykazał blisko 0,4 promila alkoholu. Natomiast prawo jazdy stracił on 4 lata temu, w związku z przekroczeniem dopuszczalnego limitu punktów karnych. Na tej podstawie Starosta wydał decyzję o cofnięciu uprawnień i skierował go na egzamin, któremu jaworzanin nie poddał się. Dodatkowo okazało się, że samochód, którym uciekał miał założone tablice rejestracyjnego od innego pojazdu, a 26-latek nie posiadał dowodu rejestracyjnego ani ubezpieczenia OC Audi, dlatego zostało ono zholowane na policyjny parking.

Teraz podejrzewany za swoje czyny odpowie przed sądem. Zgodnie z nowym przepisami, za popełnione przestępstwo, jakim jest nie zatrzymanie się do kontroli drogowej grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

__________________________________

Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (2)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

jaworzanka
jaworzanka13 marca o 21:05
Ten kierowca to *** potencjalny morderca. Przez takich durniów ludzie giną na drogach.
Lubię to! 2
Józuś
Józuśjaworzanka14 marca o 11:29
Lubię takie wpisy, bo tak samo uważam. Za to co nawywijał powinien iść siedzieć BEZWZGLĘDNIE, skoro nie ma mocnych i bedzie wsiadał za kółko. Kwestią czasu jest tylko tragedia z udziałem takiego typa, a nie chciałbym to być ja, nie chciałbym też żeby to był zaden mój znajomy, nieznajomy, policjant czy strazak, czy pani co w sklepie pracuje. Karać, karać po trzykroć!
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.