Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Kierowca z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów dwukrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość

Policjanci jaworskiej drogówki zatrzymali kierującego dostawczym Mercedesem, który dwukrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym.

Fot. KPP Jawor © KPP Jawor

Był to jednak dopiero początek jego problemów. Po sprawdzenia okazało się bowiem, że posiada on orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Jaworscy policjanci z Referatu Ruchu Drogowego przed południem, w Paszowicach zatrzymali do kontroli kierującego dostawczym Mercedesem. Mężczyzna siedzący za kierownicą tego samochodu przekroczył bowiem w terenie zabudowanym dwukrotnie dopuszczalną prędkość. 35-letni mieszkaniec Legnicy pędził bowiem na odcinku gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40, aż 80 km/h.

To był jednak dopiero początek jego problemów. Mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się bowiem, że 35-latek ma orzeczony rok temu dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Wcześniej już dwukrotnie miał zatrzymywane prawo jazdy przez sąd za jazdę pod wpływem środków odurzających. Najpierw otrzymał 2-letni, a następnie 5-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kiedy został zatrzymany po raz kolejny w 2016 r. prowadząc po narkotykach, legnicki sąd zadecydował o dożywotnim pozbawieniu go prawa jazdy.

Pomimo sądowego wyroku zakazującego mu prowadzenia jakichkolwiek pojazdów mechanicznych, mężczyzna wsiadł jednak za kierownicę samochodu. Teraz grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności, gdyż zgodnie z obowiązującymi przepisami, kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu podlega takiej właśnie karze.

_________________________________

Oficer Prasowy KPP w Jaworze
podkom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (2)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

peżot
peżot19 lipca 2017 o 11:15
Najgorzej że takich jest wielu... wiecznie pijani, naćpani, bez prawa jazdy, albo z zabranymi uprawnieniami. W miastach, na wsiach. Najgorzej że duża część społeczeństwa o nich wie, ale nie chce nic mowić i zgłaszać dając przyzwolenie na śmiertelne zagrożenie. Dla dobra stosunków koleżeńskich, sąsiedzkich itp. Dopiero gdy taki osobnik spowoduje tragedie zabijając kogoś, jest płacz i jak zwykle "a nie mówiłem że to sie tak skończy". Jesteśmy mądrzy po szkodzie. Szkoda.
Lubię to! 3
friend
friend17 lipca 2017 o 19:09
tylko 3 lata i to na nasz koszt????
Powinien pracować 10 lat na rzecz Państwa
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.