Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

JLH: Kto zgarnie trofeum?

Już w niedzielę odbędzie się ostatnia kolejka Jaworskiej Ligi Halowej. Jak będzie wyglądał ostateczny układ tabeli? Sprawdziliśmy kilka możliwych scenariuszy.

Kto wygra Jaworską Ligę Halową? Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

O pierwsze miejsce walczą Absolwenci PCKZiU oraz Oni Kręcą, których pojedynek przed tygodniem zakończył się remisem. Pozostałe swoje spotkania obie drużyny wygrały, dlatego o ostatecznym układzie w tabeli może zadecydować bilans bramkowy. Nie jest to jednak pewne, gdyż przed nimi jeszcze jedno spotkanie. Absolwenci zmierzą się z Orłem Mikołajowice, a Oni Kręcą z Amarillos. Pretendenci do tytułu muszą więc nie tylko wygrać swoje mecze, ale i zdobyć jak najwięcej goli, jednocześnie tracąc ich jak najmniej.

Ich rywale również nie są pewni, na którym miejscu zakończą rozgrywki. Orzeł jest obecnie szósty i nawet, jeśli cudem ogra Absolwentów, to wyżej się nie wzbije. Jednak w przypadku porażki i jednoczesnym zwycięstwie drużyn będących niżej w tabeli, zawody może zakończyć nawet na przedostatnim miejscu. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Amarillos. Zwycięstwo nie da im awansu w tabeli, ale przynajmniej zagwarantuje pewną trzecią lokatę. Podobnie w przypadku remisu. Jeśli jednak przegrają, to w zależności od wyników w spotkaniach BHP i PAS-KUL, mogą uplasować się najdalej na czwartym miejscu.

Z trójki Amarillos, PAS-KUL i BHP w najlepszej sytuacji jest Amarillos. Wystarczy im remis, aby umocnić się na trzecim miejscu. W przypadku porażki jest kilka scenariuszy. Jeśli BHP i PAS-KUL wygrają swoje mecze, to wszystkie trzy ekipy będą mieć taką samą ilość punktów. Wówczas, ze względu na poprzednie spotkania, wszystko rozstrzygnie bilans bramkowy. Jeśli PAS-KUL wygra, a BHP przegra, to Amarillos skończą grę na trzecim miejscu, PAS-KUL czwartym i BHP piątym. Natomiast w przypadku zwycięstwa BHP i porażki PAS-KUL klasyfikacja będzie całkiem inna, czyli 3. BHP, 4. Amarillos, 5. PAS-KUL. Tak więc matematycznie jeszcze trzy zespoły mają szansę na najniższy stopień podium.

O pozycjach 6-9 również zadecyduje kilka spotkań i prawdopodobnie także bilans bramkowy. Jedyną pewną drużyną przed niedzielnym spotkaniem jest FC Lipa, która bez względu na wynik ligę zakończy na ostatnim miejscu.

Jeśli wierzyć typowaniom z Ligi Typerów, to końcowa klasyfikacja będzie wyglądać następująco:

  1. Absolwenci PCKZiU
  2. Oni Kręcą
  3. Amarillos
  4. PAS-KUL
  5. BHP-ART. Jawor
  6. The Boys
  7. Orzeł Mikołajowice
  8. Uczniowie PCKZiU
  9. Rodło Granowice
  10. FC Lipa

Przypominamy, że po zakończeniu ligi odbędzie się wręczenie nagród dla najlepszych drużyn oraz nagród dla najlepszych uczestników naszej Ligi Typerów.

Zapraszamy wszystkich do hali sportowej przy ul. Wiejskiej w niedzielę 4 lutego od godz. 9.00.

JLH XIV
    M Z R P B+/- Pkt.
1 Absolwenci PCKZiU 9 8 1 0 78-26 25
2 Oni Kręcą 9 7 2 0 68-28 23
3 Amarillos 9 5 2 2 43-25 17
4 PAS-KUL 9 5 1 3 36-29 16
5 BHP-ART. Jawor 9 5 1 3 41-43 16
6 The Boys 9 3 1 5 32-34 10
7 Orzeł Mikołajowice 9 3 0 6 27-52 9
8 Uczniowie PCKZiU 9 2 1 6 38-57 7
9 Rodło Granowice 9 2 1 6 34-70 7
10 FC Lipa 9 0 0 9 20-53 0
Reklama

Komentarze (3)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Autor
Autor3 lutego o 19:33
FC LIPA, która wykręciła drużynę Oni Kręcą nie pojawiając, się na meczu. Przez ten mecz, a właściwie jego brak Oni Kręcą mają gorszy bilans bramkowy od PCKZiU. Nie licząc meczów z FC LIPA lepszy bilans mieliby Oni Kręcą, ale teraz pozostaje tylko gdybanie.....
Lubię to! 0
Antek
Antek2 lutego o 15:55
A ja życzę Rodłu Granowice, żeby zakończyło rozgrywki na szóstej pozycji, a panu Brulińskiemu korony króla strzelców, bo podoba mi się jego charakter, który pokazuje na boisku.
Lubię to! 3
LZS
LZSAntek2 lutego o 20:35
Szkoda, że nie pokazuje go poza boiskiem
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.