Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Jaworska Prawica wychodzi do mieszkańców

Jaworska Prawica - taką nazwę przyjął klub radnych, którego powstanie ogłoszono podczas lutowej sesji Rady Miejskiej. Co było przyczyną zjednoczenia prawicy i jakie są plany nowego klubu, mówią jego założyciele.

Właśnie ten baner Jaworskiej Prawicy został zniszczony. © jawor24h.pl

- Powołanie nowego klubu - Jaworska Prawica, jest otwarciem się grupy jaworskich radnych na ludzi, którzy chcą działać w samorządzie lokalnym. Nasze miasto powinno być miejscem, gdzie każdy niezależnie od poglądów politycznych, religijnych lub społecznych będzie się czuł dobrze. Każdy będzie szanowany. Niestety ostatnio mam wrażenie, że w Jaworze są ludzie "gorszego sortu".  Jako radni chcemy pomagać ludziom w ich najmniejszych sprawach. Deklaruję, że każdemu postaramy się pomóc na miarę naszych możliwości. To jest głównym celem utworzenia Jaworskiej Prawicy - zauważa radny Jacek Wieczorek.
 
Nowy klub powołali zarówno doświadczeni radni, jak i tacy, którzy zasiadają w ławach sali rajców po raz pierwszy.
 
- Moja działalność w samorządzie od czasu transformacji ustrojowej i obserwacja sceny politycznej gminy, pozwoliła mi szerzej poznać zasady funkcjonowania samorządu. Partie muszą się nauczyć, że miasto nie jest własnością partyjną, a suwerenem są mieszkańcy i to oni decydują w jakim kierunku miasto ma się rozwijać i najlepiej wiedzą co jest dla niego najlepsze. Klub Radnych Jaworska Prawica bardzo dobrze zna problemy mieszkańców naszego miasta i reprezentuje w Radzie Miejskiej mieszkańców, których głos nie jest słyszany przez obecnie rządzących. Do tego niezbędne jest jednak pełne i wzajemne zaufanie społeczności lokalnych dla reprezentujących ich przedstawicieli oraz właściwa i uczciwa ocena lokalnych potrzeb i ich realizacja. Aby miasto nie popadło w zadłużenie, które będą spłacać mieszkańcy przez kolejne kilkanaście lat, przez nieumiejętne zarządzanie finansami, tj. zadłużanie miasta w nieuzasadnione wydatkowanie pieniędzy mieszkańców - zaznacza radny Andrzej Madej.
 
Reprezentanci Jaworskiej Prawicy zamierzają w Radzie Miejskiej tworzyć zgraną drużynę.
 
- W Radzie Miejskiej liczy się zgrany zespół, a klub radnych Jaworska Prawica już pokazał że potrafi sprawnie pracować dla wspólnego dobra Jawora. Najważniejsze jest to, aby rozwiązywać problemy mieszkańców, ułatwiać życie. Czasami robimy to poprzez wystąpienia na sesji, a innym razem chodząc na spotkania, rozmawiając z mieszkańcami dzielnicy czy urzędnikami. Dziś jesteśmy pewni, że występując w imieniu mieszkańców z daną propozycją, mamy za sobą wielu przyjaciół w radzie i to cieszy. Nasza dociekliwość i wątpliwości w zakresie niektórych wydatków i umów zawieranych przez gminę, które niedostatecznie bronią interesu miasta, nie od razu są przez wszystkich dobrze postrzegane. Ale z czasem wątpliwości ustają, gdy uda nam się przekonać, że ta dociekliwość wynika z troski o los Jawora. Po prostu powinniśmy pamiętać, że Rada Miejska to także organ kontrolny, jak ma to miejsce w każdym innym samorządzie w Polsce - podkreśla radny Krzysztof Kowalczyk.
 
Tuż po zawiązaniu klubu, radni prawicy rozpoczęli akcję informacyjną. 
 
- Jesteśmy jedyną reprezentacją jaworzan w gminie o poglądach centroprawicowych. Jaworska Prawica to nowy twór polityczny, który skupia wszystkie opcje prawicowe w jaworskiej Radzie Miejskiej. Zjednoczenie mogło nastąpić dopiero po długo trwających rozmowach. Wspólne cele i ta sama wizja miasta oraz spójne poglądy doprowadziły w końcu do przełomowej decyzji o integracji różnych środowisk lokalnych patriotów. Zaraz po powołaniu nowego klubu w Radzie Miejskiej, podjęliśmy decyzję o akcji informacyjnej, wywieszając banery zawierające dane kontaktowe: e-mail, numer telefonu oraz dyżury w lokalu przy ulicy Staszica 13. Niestety to spotkało się z reakcją, jak przypuszczam, naszych oponentów politycznych, gdyż jeden z naszych banerów został odcięty. Myślę, że nasz ruch wprowadził pewnego rodzaju zazdrość rządzącej obecnie miastem koalicji PO-SLD, gdyż do tej pory tylko oni pojawiali się w mediach finansowanych z budżetu przez burmistrza z Platformy Obywatelskiej. Mam nadzieję, że jaworzanie docenią faktyczną pracę radnych, a nie tylko pozowanie do fotek i brylowanie na lokalnych imprezach. Trzy lata pokazały, że obietnice wyborcze rządzącej ekipy, w większości to wydmuszka bez jakiejkolwiek treści. Poszukujący rzetelnych informacji nie dadzą się nabrać drugi raz na opowiadane gładką mową mrzonki - kończy Krzysztof Detyna.
Reklama

Komentarze (71)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

JA
JA20 marca o 18:23
Dlaczego cenzurujecie wiadomości?
Lubię to! 6
Wyborca
Wyborca12 marca o 10:05
dołączam się do głosu jaworzan.Panowie Madej, Dynowski najpierw rozliczcie się z tego co zrobiliście jak byliście radnymi.Dopiero potem możemy rozmawiać o waszym kandydowaniu. W przeciwnym razie uznamy ,że nas olewacie i jest wam potrzebny tylko nasz głos po to żeby załapać się na kolejną kadencję.
Lubię to! 21
Radek
RadekWyborca13 marca o 08:02
Akurat za kadencji radnego Madeja w Jaworze były robione prawdziwe inwestycje, a nie chodnikowa kosmetyka. Poza tym w urzędzie i jednostkach pracowali jaworzanie, a nie powiat świdnicki.
Lubię to! 6
Wyborca
WyborcaRadek13 marca o 09:06
dziękuję Ci Radku, że się dołączyłeś do naszego apelu.Teraz czekamy na konkrety . Chyba rozumiesz ,że jako wyborcy mamy prawo wiedzieć co nasi radni robili przez 20 lat oprócz zasiadania w ławach i pobierania dużych diet.
Lubię to! 8
Radek
RadekRadek13 marca o 14:38
Przecież ich co 4 lata rozliczają wyborcy. Widać w przypadku choćby Pana Madeja, że został pozytywnie oceniony. Niebawem będzie kolejna okazja do rozliczeń, teraz czas podsumować tych którzy są przy władzy. Co obiecali a co zrobili.
Lubię to! 3
znawca tematu
znawca tematuRadek13 marca o 16:18
Do wyborcy: Dużych diet??? Dieta to około 1000 zł/m-c. Bera to ma duże pieniądze z budżetu 12.000 zł/m-c i to już 3,5 roku. Młody, bez doświadczenia i na dodatek przez trzy lata zrobił kilka skwerków - tyle co wójt średniej wioski - reszta to lans w mediach i udawanie, że coś się dzieje.
Lubię to! 7
Marek
Marek11 marca o 18:26
Ja czytam że tutaj to same PiS.ory pragną władzy Tak samo jak w sejmie nic nie robić rozwalić i jeszcze nie małą kasę kraść dobra zmiana aby godnie się żyło
Lubię to! 13
Paweł
PawełMarek20 marca o 08:25
Masz rację tylko na twoje polubienia zastawiono szlaban nikt nie może polubić twojego postu .
Ps. Mojego też pewnie nie pokażą . Jak wiele innych. Cenzura !!!
Rozumiem równiez że administrator ma prawo pokazać to co chce.
Lubię to! 1
jaworzanin senior
jaworzanin senior9 marca o 14:58
takiego brudnego miasta nie bylo za poprzednikow wstyd panie eb tylki z ratusza i sprzatac miasto nieroby
Lubię to! 8
Gregory
Gregoryjaworzanin senior9 marca o 23:27
A Ty seniorze co zrobiłeś dla miasta? Bo radni EB Razem np. posprzątali część Parku Miejskiego. Łatwo się stuka w klawisze, zamiast samemu dać przykład...
Lubię to! 6
Jaworzanin
Jaworzaninjaworzanin senior12 marca o 22:09
ZLK niewydolne, że muszą radni sprzątać, czy to akcja wizerunkowa dla oka. Może odrabiają jaką karę? Ludzie ze Świdnicy i /Strzegomia powinni sprzątać Jawor. Pani Grajek, co pani na to?
Lubię to! 4
jaworzanin senior
jaworzanin senior9 marca o 14:51
w ratuszu przydaly by sie kontrole cba
Lubię to! 9
jaworzanin
jaworzanin9 marca o 14:45
to towarzystwo peowskie i sld owskie nalezy pogonic i rozliczyc w prokuraturze poprzednicy tak nie zadluzali miasta nieroby tylko imprezy
Lubię to! 8
Gregory
Gregoryjaworzanin9 marca o 23:24
Niewiele robili, to i nie potrzebowali kredytów na nicnierobienie. A czy nie zadłużali? Taki maly OSIR potrafili na pół miliona złotych zadłużyć, i to ten sam pan Madej, co to teraz tak się niby troszczy o finanse. Wstyd, panie radny, wstyd!
Lubię to! 9
Marek
Marekjaworzanin11 marca o 18:21
Sam się goń
Lubię to! 1
cięcie
cięcie9 marca o 12:07
Radni zdecydowali o obniżeniu pensji burmistrz. Podczas sesji radni zdecydowali o obniżeniu uposażenia burmistrz. Od teraz zarabia 9 490 zł brutto. Przez trzy ostatnie lata była to najwyższa możliwa stawka, czyli 12 540 zł.
Zdaniem wnioskodawców uchwały obecnie burmistrz na taką pensję nie zasługuje. Inicjatorzy „ostrego cięcia” zarzucają niegospodarność. Wskazują przy tym w uzasadnieniu na odszkodowania, które gmina musi wypłacać na podstawie prawomocnych wyroków sądów byłym pracownikom jednostek gminy za naruszenie ich praw przy zwolnieniach z pracy....

http://www.portalsamorzadowy.pl/polityka-i-spoleczenstwo/radni-zdecydowali-o-obnizeniu-pensji-burmistrz-wolomina,104958.html
Lubię to! 5
katolik
katolik9 marca o 10:18
zawsze ja i moja rodzina głosowaliśmy na prawice.Ale jeżeli chcecie Panowie z prawicy żebyśmy dalej na prawicę głosowali to proszę, błagam wprowadźcie zmiany.Nie może być tak ,że wciąż ci sami od ponad 20 lat blokują innym miejsca.Wiem ,że na prawicy jest wielu ambitnych i mądrych ludzi ,niekoniecznie młodych.Te banery,gazetki i cała wasza kampania ma przede wszystkim na celu zawłaszczenie całej prawej strony. Tyle razy to wychodziło ,to dlaczego teraz ma nie wyjść? Mam nadzieję ,że ludzie w końcu przejrzą na oczy i wybiorą nowych którym chce się coś robić .
PS.Panie Madej nie jestem Pana wrogiem ,ale proszę się w końcu rozliczyć z ponad 20 lat działalności w radzie.Przecież to nie jest trudne,a będzie Pan miał spokój.
Lubię to! 12
Wyborca prawicowy
Wyborca prawicowykatolik9 marca o 14:37
Kontakt jest, więc każdy młody człowiek o poglądach prawicowych może się zgłosić.
Lubię to! 4
obserwator 2
obserwator 28 marca o 22:11
Te zarobki burmistrza to pikuś w porównaniu z kwotą, jaka jest co roku przez miasto wydawana jest na promocję i imprezy.
Lubię to! 11
Pisak
Pisakobserwator 222 marca o 11:12
Bawi się na całego za pieniądze z budżetu miasta.
Lubię to! 0
Stanisław Hońdo
Stanisław Hońdo8 marca o 18:56
Pan Andrzej Madej zasłania się suwerenem. Słowo nadużywane ostatnio przez PIS do swoich partyjnych celów.
Warto wiedzieć, że w wypadku wyrazu suweren mamy do czynienia z zapożyczeniem fonetycznym z języka francuskiego (fr. souverain [wym. suwerę], ze śrw.-łac. superanus ‘najwyższy, panujący’).
Wyraz suweren był historycznie odpowiednikiem (a może bardziej bliskoznacznikiem) słów monarcha, władca, a w ujęciu monarchii absolutnej autarcha, autokrata, despota, tyran.
Każdy podręcznik do historii podawał, że prawa suwerena należą się urzędującym monarchom, pretendentom do tronów i tytularnym monarchom, a także papieżowi (jako ‘najważniejszej osobie w państwie watykańskim).
Współczesne (wtórne) pojmowanie pojęcia suweren ma jednak związek z czymś innym – z zasadą suwerenności narodu (inaczej z zasadą zwierzchnictwa narodu).

Lubię to! 4
Maciek
MaciekStanisław Hońdo11 marca o 18:29
A co tam w radzie seniorów, słyszałem że zmiany się szykują na szczytach :)
Lubię to! 0
Stanisław Hońdo
Stanisław HońdoMaciek12 marca o 20:17
W Jaworskiej Radzie Seniorów - dzieje się. Przystąpiliśmy do Ogólnopolskiego Porozumienia o Współpracy Rad Seniorów. Dwóch naszych seniorów uczestniczyło w II Kongresie Rad Seniorów, który odbył się w dniu 7.03.2018 w Krakowie. Informacja jest na moim profilu na FB. W miesiącu marcu odbędzie się posiedzenie sprawozdawcze rady. Posiedzenie odbędzie przy udziale mieszkańców. Niebawem będzie informacja na ten temat.
Na pewno będzie się działo. Zmiany na szczytach, ja nic nie wiem.
Lubię to! 0
Reklama
Stas
Stas7 marca o 09:25
Moze ktos odpowie kto z jaworskich samorzadowcow zarabia takie "marne pieniadze" 4 lata x 12 m-cy = 48 m-cy x 12 tys = 576.000 zl. !!!
Lubię to! 3
Jaworzanin
JaworzaninStas7 marca o 12:12
jak piszesz to napisz też o poprzednim samorządowcu podobno prawicowym 12 lat x12m-cy =144m-ce x 12 000 =
1 728 000.!!! A może napisz o obecnym staroście ,też z prawicy.Tutaj mój kalkulator jest za słaby.Dlatego Stasiu potwierdzasz to samo co ja. Głębokie zmiany są konieczne!!!!
Lubię to! 11
Ja
JaJaworzanin7 marca o 17:00
Jest jedna wielka różnica , poprzedni samorządowiec nie dostał maksymalnego wynagrodzenia od samego początku urzędowania jak jak twój pan Bera. Proponuję żebyś skorygował swoje wyliczenia !
Lubię to! 11
Jaworzanka
JaworzankaJaworzanin8 marca o 10:22
no proszę nie pisz bzdur.Sama byłam na sesji jak ustalano wynagrodzenie poprzedniego burmistrza.Było one na możliwie najwyższym poziomie. Pamiętam ten niesmak jaki wywołała ta uchwała.A najlepiej to zapytaj Pana Madeja (wtedy Przew. Rady)dlaczego klub Porozumienie Prawicy, wnioskowało o tak wysokie wynagrodzenie Urbańskiego.O odprawach napiszę innym razem.Będzie ciekawie.
Lubię to! 12
made in świdnica
made in świdnicaJaworzanin8 marca o 12:23
Urbański nie od razu miał najwyższe wynagrodzenie a Bera jeszcze nic nie zrobił a na starcie full
Lubię to! 11
Do Jaworzanka
Do JaworzankaJaworzanin10 marca o 03:07
Jaworzanka, co Ty za bzdury piszesz, Urbański nie miał najwyższego wynagrodzenia, zostało ono mu podnoszone wraz ze stażem pracy. Przy EB było tak to tłumaczone, że jeżeli będzie źle rządził to zostanie mu ono zmniejszone. W związki z tym, powinien on teraz pracować ZA DARMO, bo mamy ogromne zadłużenie wynikające z potężnych nakładów na reklamę Emiliana. Kolejną rzeczą są odszkodowania które są wypłacane osobą, które zostały bezprawnie zwolnione robiąc miejsce swoim.
Lubię to! 2
Komentator
Komentator6 marca o 21:14
Budżet Jawora dysponowałby większą pulą pieniędzy gdyby nie tak wiele osób pracowało w jaworskiej budżetówce z Legnicy, Strzegomia, Świdnicy itd. Ucieka w sumie ze 100 tys. miesięcznie
Lubię to! 11
Jaworzanin
JaworzaninKomentator7 marca o 09:13
komentator, czy ty się dobrze czujesz?przedstaw chociaż pobieżne dane jak to wyliczyłeś. A wiesz ile milionów ucieka z budżetu Legnicy, Wrocławia czy Strzegomia.Przecież tam pracuje chyba wielokrotnie więcej jaworzan, jak ludzi z poza Jawora w Jaworze.Dociera to do Ciebie czy nie?
Lubię to! 14
Komentator
KomentatorJaworzanin7 marca o 15:01
Monika Żmijewska przytula w sumie ok. 8.000 zł , Jacek Barszczyk podobnie, Izabela Sozańska także, dodajmy zrzuty z promocji burmistrza, kierownik przychodni, JOK i mozna długo wyliczać. Wszyscy ci ludzie pracują na kuerowniczych stanowiskach i kasują duże pieniądze z budżetu Jawora. No i wisienka na torcie: obsługa prawna ludzi ze Wspólnoty Świdnickiej za duuuuużą kasę. Wystarczy?
Lubię to! 13
Ewa
EwaJaworzanin7 marca o 17:06
Ale tam się nie zwalnia swoich mieszkańców po to żeby zatrudnić na ich miejsce Jaworzan.
Czy widzisz różnicę?
Lubię to! 13
Jaworzanin
JaworzaninJaworzanin8 marca o 10:09
droga Ewuniu.Dla mnie najważniejsze są kompetencje pracownika.A to czy mieszka on w Męcince, Legnicy czy Świdnicy nie ma znaczenia. Załapałaś czy dalej nie??
Lubię to! 7
do Jaworzanin
do JaworzaninJaworzanin8 marca o 13:15
Jaworzanie mają odpowiednie kompetencje, tu mieszka sporo inteligentnych ludzi. Dziwnym też zbiegiem okoliczności nowozatrudnione osoby są powiązane politycznie lub rodzinne. Skoro są takie dobre, to czemu w ich gminach i powiecie ich nie chciano? Załapałeś czy dalej nie? A może po prostu jesteś jedną z tych osób?
Lubię to! 8
Jaworzanin
Jaworzanin6 marca o 20:10
przecież to proste 22 lata x 12 miesięcy x 1500 zł (średnio)= 396 000 zł !! Sądzę ,że jako wyborcy i ci którzy płacą , mamy prawo wiedzieć co za taką kasę radny zrobił.Panie radny,jest to przecież okazja żeby pochwalić się swoimi osiągnięciami.I zgadzam się ,są potrzebne zmiany, całościowe. Też w radzie miasta.
Lubię to! 9
Stanisław Hońdo
Stanisław Hońdo6 marca o 17:01
Nie mogę się nadziwić jak kampania wyborcza szybko ruszyła. Może ta piątka "wspaniałych" przedstawi się od innej strony. Jakie osiągnięcia macie panowie prywatnie i zawodowo? Dobrze wiedzieć o wszystkich wszystko, oczywiście tylko to co konieczne. Wypowiadacie się o tak wielu sprawach. Ale dlaczego nie dopuściliście do głosu radnego Dynowskiego? Naprawcie ten błąd.
Lubię to! 11
HRHRHRHR
HRHRHRHRStanisław Hońdo7 marca o 11:56
bo to byłby dopiero wielbłąd. Zdrówko
Lubię to! 2
Potrzebna jest zmiana
Potrzebna jest zmiana6 marca o 08:10
Mamy już dość lansu i nachalnej autopromocji obecnego burmistrza.
Lubię to! 13
do wyborcy też wyborca
do wyborcy też wyborca6 marca o 07:38
Kochany wyborco nie trzeba szukać wroga, są konkrety. Wiesz jakie ? to natychmiastowe powstrzymanie zadłużenia miasta. To właśnie zadłużenie miasta jest największym wrogiem. Konkretnie co zrobił Pan Madej z poprzednią ekipą. Poprzez odpowiednie procesy decyzyjne zredukowali dług miasta. Jakie plany na przyszłość? Ponownie zredukować zadłużenie po obecnej ekipie.
Lubię to! 8
Właściciel firmy
Właściciel firmy5 marca o 23:08
Konkrety to ja usłyszałem podczas ich dyżuru przy Staszica. Czas na pewno zaliczam do udanych, bo warto słuchać madrych ludzi. Proponuję jeszcze więcej konkretów skierowanych do przedsiębiorców i będzie już w pełni ok.
Lubię to! 6
kurkuć podjadek
kurkuć podjadek5 marca o 19:02
„…Aby miasto nie popadło w zadłużenie, które będą spłacać mieszkańcy przez kolejne kilkanaście lat, przez nieumiejętne zarządzanie finansami, tj. zadłużanie miasta w nieuzasadnione wydatkowanie pieniędzy mieszkańców - zaznacza radny Andrzej Madej”

Ta odpowiedź to totalna bzdura. Sam Pana Madej głosował za przyzwoleniem na realizacje projektu WOD-KAN za 86 milionów. Przecież jak ktoś chce dołożyć kasę z Unii do czegoś co się popsuło, a sieci mamy stare i zniszczone i już pękają od 4 lat, o czym wiedział Pan Radny jak był przewodniczącym rady. To chyba należy brać kasę, bo za 2 lata Jawor z własnych środków bez dotacji musiałby robić.

„…Nasza dociekliwość i wątpliwości w zakresie niektórych wydatków i umów zawieranych przez gminę, które niedostatecznie bronią interesu miasta, nie od razu są przez wszystkich dobrze postrzegane…- podkreśla radny Krzysztof Kowalczyk”.

To totalna klapa. Od tego jest Regionalna Izba Obrachunkowa, która pilnuje zasadności wydatków z budżetu każdej Gminy. „Wątpliwości” mogą być merytoryczne lub tak jak w tym przypadku polityczne. Odpowiedź sama Cisnie się na usta, jak w przysłowiu „Jak chcesz uderzyć ..., to kij się zawsze znajdzie”.

„…Wspólne cele i ta sama wizja miasta oraz spójne poglądy doprowadziły w końcu do przełomowej decyzji o integracji różnych środowisk lokalnych patriotów” oraz .”… Mam nadzieję, że jaworzanie docenią faktyczną pracę radnych, a nie tylko pozowanie do fotek i brylowanie na lokalnych imprezach. Trzy lata pokazały, że obietnice wyborcze rządzącej ekipy, w większości to wydmuszka bez jakiejkolwiek treści. Poszukujący rzetelnych informacji nie dadzą się nabrać drugi raz na opowiadane gładką mową mrzonki - kończy Krzysztof Detyna”.

Jeżeli mówimy o lokalnych patriotach takich jak Pan Detyna to pożal się …. Nie pracuje, , czyli nie wnosi nic do budżetu Gminy, ale jak każdy lokalny patriota zna się na wszystkim: polityce, zdrowi i ekonomii.

Właśnie się zastanawiam czy był jako Radny chociaż na jednej imprezie, która był organizowana w Gminie. Pewnie gdyby był to by pozował. A już sobie przypomniałem - był pan Detyna na otwarciu wystawy Mercedesa i jak każdy patriota zrobił sobie z panem Kowalczykiem focię na tle silnika niemieckiego samochodu. Dobrze, że fabryka jest lokalna, to wybaczymy panu Detynie , że przez chwile nie był patriotą. Radny bryluje również na banerach, ciekawe co na to Państwowa Komisja Wyborcza, oj posypią się kary za przedwczesną kampanię wyborczą...

Odnosząc się do tych wypowiedzi „Trzy lata pokazały, że obietnice wyborcze rządzącej ekipy, w większości to wydmuszka bez jakiejkolwiek treści”, a przecież to właśnie zasługa Bery i jego ekipy, że powstała Dolnośląskia Strefa Aktywności Gospodarczej - S3 Jawor i zapewnienie rozwoju dla Jawora na najbliżej 100 lat, bezpłatna komunikacja, pozyskanie środków unijnych na kwotę ponad 100 mln złotych to więcej niż za czasów poprzedniego Burmistrza przez 12 lat, obniżenie podatków od środków transportowych do minimum i zwiększenie wpływów do budżetu z tego powodu kilkukrotnie, rewitalizacja terenów zielonych - „parki kieszonkowe”, rewitalizacja chodników, utworzenie Rady Seniorów,Gala Wolontariatu Rada Gospodarcza przy Burmistrzu, ogłoszenie przetargu budowy basenu letniego, zmiana dotychczasowych miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla potrzeb rozwoju miasta i wiele innych małych projektów.

Ale łątwiej krytykować, niż wziąć się do roboty, skoro Pan Kowalczyk jest takim specjalistą od funduszy unijnych to się weź i pokaż ile kasy jest Pan w stanie ściągnąć dzięki temu do Jawora.
Lubię to! 10
autor
autorkurkuć podjadek7 marca o 08:59
ten tekst to na umowę zlecenie czy w ramach etatu ???
Lubię to! 5
bolo
boloautor7 marca o 22:57
Prawda boli? Ma boleć.Wychodzisz z założenia że jeśli fakty nie są z nami tym gorzej dla faktów.Niestety muszę Cię zmartwić-prawdy nie zakrzyczysz.
Lubię to! 4
Alex
Alexkurkuć podjadek7 marca o 22:51
Ale się ktoś namęczył z tym komentarzem. Napisał, napisał i nic nie wniósł oprócz tego że obraził radnych. Oto link do BIPu Gminy Jawor i opinii RIO mówiącej o gigantycznym bo 32 mln zadłużeniu !!!!!!!!!!!! na koniec 2018 r. Nie jestem finansistą ale to już pachnie niestety zapaścią finansową i znacznymi problemami. Teraz pytanie co z pieniędzmi z UE na modernizację basenu?????
Lubię to! 2
Z.
Z.Alex9 marca o 15:28
Nie będzie. To akurat pewne.
Lubię to! 1
Polak z Jawora
Polak z Jaworakurkuć podjadek9 marca o 00:13
Czytam i wyciągam wnioski - jakiś przydu-pas Bery się poczuł zagrożony :)
Lubię to! 4
bolo
boloPolak z Jawora9 marca o 23:45
Znasz to uczucie z autopsji?A czyim Ty jesteś przydu-pasem? Nie wstydż się,pokaż że masz jądra.
Lubię to! 0
mieszkaniec Jawora 33
mieszkaniec Jawora 335 marca o 17:51
Wyborco - radny nie jest od robienia, tylko zgłaszania wniosków i postulatów mieszkańców - rada jest organem stanowiącym. Za "robienie" bierze wynagrodzenie burmistrz (i to nie mało) i jego pracownicy. Panie Madej, proszę zapytać burmistrza, kiedy zacznie budować obiecane mieszkania i remontować Zamek Piastowski.
Lubię to! 5
jaworzanka
jaworzanka5 marca o 15:42
panowie o zadłużaniu miasta trzeba mówić głośno jednostki podległe pod urząd jadą pod kreską a ludzie którzy doprowadzają do tego siedzą bezkarnie na stołkach tak nie może być mam nadzieje że to ostatnia kadencja miłościwie panującego i jego ferajny a przede wszystkim mam nadzieje że zostaną z tego rozliczeni i poniosą odpowiedzialność
Lubię to! 5
sceptyk
sceptykjaworzanka6 marca o 22:36
No to może zacznijmy rozliczanie od poprzedniego dyrektora OSiRu i Kierownika Słowianki - zostawili OSIR zadłużony na prawie pół miliona złotych - teraz dopiero dyr. Matkowski wyprowadził OSiR na prostą. I pan Madej ma jeszcze śmiałość zabierać głos na temat zadłużenia?!
Lubię to! 6
miłośnik kultury
miłośnik kulturysceptyk7 marca o 10:01
jeśli tak to proszę 200 tys. w kasie Jok pozostawiła poprzednia władza , ecmen roił się od zajęć dla dzieci i młodzieży, kawiarnia huczała jak nie dyskoteki to karaoke to muzyczna kawiarnia otwarte było do 24 a teraz????i do takich właśnie spraw potrzebna jest zmiana bo super się wydaje nasze podatników pieniądze a nie ponosi się odpowiedzialności za stan faktyczny
Lubię to! 2
Reklama
wyborca
wyborca5 marca o 13:42
najważniejsze to zlokalizować wroga i gadać na okrągło, bez konkretów.Ale żarty na bok. Panie Madej , jest Pan radnym chyba ponad 20 lat.Kolejny raz proszę ,żeby pochwalił się Pan swoimi sukcesami jako radny.Konkretnie; co zrobiłem, co robię i jakie mam plany.Sądzę , że my jako wyborcy mamy prawo wiedzieć jakie są Pana osiągnięcia.Jeżeli Pan tego nie zrobi , to Panu pomożemy.
Lubię to! 31
Pisak
Pisak5 marca o 12:38
Dlaczego burmistrz oddał władzę ludziom ze Świdnnicy?
Lubię to! 18
123
1235 marca o 12:03
a kto na burmistrza z tej "partii"? ;)
Lubię to! 2
ja
ja5 marca o 11:05
Platfusy i ko-muchy nie mogą dalej zarządzać naszym miastem
Lubię to! 17
zbuntowany
zbuntowany5 marca o 09:48
Rozbawili mnie od rana. Brawo Panowie radni. Tylko Wy i nikt inny. Zero konkretów co do zamierzeń i czym się mają różnić od aktualnych włodarzy. Przebija się za to wielokroć odmieniane dobro mieszkańców. Można podstawić zdjęcie klubu E.Bery. Wyjdzie to samo. Czym oni się różnią, oprócz ideologii? NICZYM.
Lubię to! 7
bolo
bolozbuntowany6 marca o 23:54
Wieloletni radni,zero dokonań, żadnych inicjatyw, najlepiej ubrać się pod publikę i kasa za "rajcowanie"jest. Wy macie sumienie pójść do kościoła , z żoną położyć się do łóżka,wysłać dzieci na wakacje za te srebrniki?Good luck.
Lubię to! 5
mariola
mariola5 marca o 09:03
Lepiej późno niż wcale...
Lubię to! 5
krótka piłka
krótka piłka4 marca o 22:31
http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/75248/Burmistrz-Zlotoryi-oskarza-legnickiego-dziennikarza-wydawce-o-szantaz
Lubię to! 4
Adam
Adam4 marca o 21:42
Sporo Jaworzan jest podobnych pogladów i tak samo uważa, że niekontrolowane zadłużania miasta doprowadzi do katastrofy za rok czy dwa. Dlatego trzeba działać już dziś bo podzielimy los innych samorządów gdzie utracono płynność finansową. Brawa dla trzeźwo myślących radnych
Lubię to! 23
Jaworzanin
Jaworzanin4 marca o 20:12
Piękne te komentarze,czyta się ze smakiem można powiedzieć, zastanawiam się tylko gdzie ci " doświadczeni" radni, klubowicze byli przez ostatnie lata, miasto leci na przysłowiowy pysk pod względem infrastruktury budowlanej, społecznej turystycznej, zaznaczam że nie staje po żadnej ze stron,poza tym zastanawia mnie w jaki sposób chcą czlonkowie klubu doprowadzić stan ulic chodników budynków ( zwłaszcza kamienic w centrum lecz nie od strony zewnętrznej) basenu letniego itd.bez pieniędzy bo nasze miasto biedne jak to niejednokrotnie podkreślają,chyba że mają zamiar dalej trwać w maraźmie a ich słowa to kolejne mrzonki.
Lubię to! 5
zbuntowany
zbuntowanyJaworzanin5 marca o 12:27
No i właśnie o to mi chodzi w moim komentarzu. Bez pieniędzy ( z próżnego ) to i Salomon nie naleje. Mrzonki. Jak słyszę i czytam te ogólniki to mnie śmiech ogarnia. Jacy zatroskani Ci radni o los mieszkańców. Puste słowa i nic. Co do poparcia to też mam wątpliwości. Pan Detyna jakoś mienił przed wyborami umaszczenie partyjne, czy też mi się wydaje? Żeby była jasność dla komentujących: brzydzą i nudzą mnie te gierki partyjne. PO, PIs, Kukiz 15, SLD, a może PSL. Lubię konkrety.
Lubię to! 5
Jaworzanin
Jaworzaninzbuntowany7 marca o 22:31
Tak po ludzku, przyszedł młody zaczął coś wreszcie robić ( oczywiście że musiał zaciągnąć zobowiązania) miasto zaczyna powoli wyglądać a nie straszyć, ale nie, zawsze znajdzie się kilku nierobów bo inaczej ich nie można nazwać którym żal coś ściska ( sami nic nie zrobili nie osiągnęli nie zdobyli dla ludzi dla miasta) ale mają czelność wypisywać swoje chore wypociny podszywając się oczywiście pod dobro mieszkańców,aż krew się w człowieku gotuje.
Lubię to! 3
realista
realistazbuntowany8 marca o 11:36
trzyletni budżet "skonsumowany" a w czwartym roku podudka, bo trzeba zrealizować obietnice wyborcze, a na to potrzeba pieniędzy, więc zaczęło się zadłużanie miasta
Lubię to! 2
Ola
Ola4 marca o 20:11
Trzymam kciuki panowie.
Lubię to! 5
Reklama
Jaworzanin
Jaworzanin4 marca o 20:04
Prawica wygra kolejne wybory. PO-SLD sprzedali :Jawor Wspólnocie Świdnickiej, która drenuje budżet ile wlezie.
Lubię to! 32
autor
autorJaworzanin5 marca o 10:47
...i obsadzili swoimi ecmen, jok, promocję miasta, urząd... Niestety gorzej niż za Urbańskiego...
Lubię to! 23
Mieszkaniec
Mieszkaniec4 marca o 19:48
Świetna inicjatywa i do przodu chłopaki, głosuję na Waszych Radnych jesienią. Obyście wytrwali przy tak ciężkiej opozycji!
Lubię to! 26
Alan
Alan4 marca o 19:40
Brawo.Mam nadzieje,że skończy się era chłopców z plakatu.
Lubię to! 26
bolo
boloAlan6 marca o 23:45
"Jaworska Prawica wychodzi do mieszkańców". Na razie wchodzą na płoty.
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.