Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Jaworscy policjanci zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę, który nigdy nie miał prawa jazdy

Ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie miał kierowca VW, którego zatrzymał patrol z jaworskiej Komendy Powiatowej Policji.

Zdjęcie ilustracyjne © Zdjęcie ilustracyjne

Kompletnie pijany mężczyzna podróżował z trójką swoich znajomych. Wpadł rano, na jednej z wylotowych ulic miasta. Po sprawdzeniu okazało się, że nigdy nie posiadał on uprawnień do kierowania. To nie było jednak wszystko, co miał na sumieniu. Samochód, którym się poruszał nie posiadał bowiem badań technicznych ani obowiązkowego ubezpieczenia. Teraz za swoje czyny kierowca VW odpowie przed sądem.

Pijany kierowca wpadł tuż po godz.8 rano w Jaworze. Na ul. Wiejskiej patrol z miejscowej komendy zauważył niepewnie jadący samochód m-ki VW Polo. Policjanci mając podejrzenia co do kierującego tym samochodem zatrzymali go do kontroli. W trakcie czynności poczuli od mężczyzny siedzącego za kierownicą tego pojazdu silną woń alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że w organizmie 28-letniego mieszkańca Jawora jest ponad 3,3 promila alkoholu. Na dodatek, z nietrzeźwym kierowcą VW podróżowała trójka pasażerów. Oni również byli pijani.
 
Nie było to jednak wszystko co 28-latek miał na sumieniu. W policyjnych systemach ustalono, że nigdy nie posiadał on uprawnień do kierowania. Ponadto okazało się, że VW którym się poruszał nie miał ważnych badań technicznych ani obowiązkowego ubezpieczenia OC.
 
Przypominamy, że zgodnie z polskim prawem za kierowanie w stanie nietrzeźwości jaworzaninowi grozi teraz kara do 10 lat zakazu prowadzenia pojazdów oraz pozbawienie wolności do 2 lat. Właściciel VW będzie musiał wytłumaczyć się również z braku polisy OC przed Ubezpieczeniowym Funduszem Gwarancyjnym.
 
Jednocześnie apelujemy do kierowców, aby za kierownicę wsiadali zawsze wypoczęci i trzeźwi. Przypominamy - jeśli kierowca ma wątpliwości czy może prowadzić samochód informujemy, że istnieje możliwość skorzystania z alkomatu stacjonarnego w budynku jaworskiej komendy Policji, po zgłoszeniu się do dyżurnego.
 
Pamiętajmy też, że nie powinniśmy pozostawać obojętni, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Należy nie dopuścić takiej osoby do kierowania pojazdem, a jeżeli okaże się to bezskuteczne niezwłocznie powiadomić Policję. W ten sposób możemy zapobiec tragedii.
__________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (4)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Kierowca
Kierowca15 grudnia 2017 o 11:38
Sami jezdza nawaleni a innych sie czepiaja.
Lubię to! 1
Janóż
Janóż30 listopada 2017 o 19:48
I co mu zrobicie? Zabierzecie mu Prawo Jazdy? :D
Lubię to! 0
jaco
jaco30 listopada 2017 o 08:21
Typ bez papierów kierowcy i naorany jak bąk to żaden kierowca. To potencjalny morderca.
Lubię to! 4
Rd
Rd28 listopada 2017 o 16:57
Towarzystwo chyba z Andrzejem wracalo😂
Lubię to! 4

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.