Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Jaworscy dzielnicowi pomogli głodnemu, bezdomnemu mężczyźnie

W mroźny wieczór dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze pomogli bezdomnemu mężczyźnie, który nie mając gdzie się schronić, spał na przystanku autobusowym.

Zdjęcie ilustracyjne © Zdjęcie ilustracyjne

Przewożąc go do noclegowni policjanci uratowali 31-latka przed nadmiernym wychłodzeniem. Wcześniej zakupili mu jednak jedzenie, ponieważ bezdomny nie jadł od kilku dni. Powiadomili też instytucje pomocowe o jego problemach. Jednocześnie funkcjonariusze apelują o przekazywanie informacji na temat osób bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury. Nadeszła prawdziwa zima – tym bardziej nie bądźmy obojętni.

Od kilku dni na dworze panuje prawdziwa zimowa aura. Opady śniegu, a także minusowe temperatury powodują, że wiele osób zagrożonych jest wyziębieniem. Dlatego też jaworscy policjanci w ramach akcji „Zima” szczególną uwagę zwracają na osoby bezdomne i bezradne, dla których ta pora roku jest szczególnie niebezpieczna.

Tak też wyglądała jedna z ostatnich interwencji jaworskich dzielnicowych.  Funkcjonariusze z polecenia dyżurnego  udali się na przystanek komunikacji miejskiej, gdzie miała leżeć nietrzeźwa osoba. Po przybyciu na miejsce zauważyli śpiącego na ławce mężczyznę. W trakcie czynności mundurowi ustalili, że był on trzeźwy. Podczas  rozmowy 31-latek przyznał się, że jest bezdomny i nie ma gdzie spać. Mężczyzna był zmarznięty i głodny. Od kilku dni nie jadł i nie pił nic ciepłego. W związku z tym policjanci z własnych środków kupili mu jedzenie, a następnie przewieźli go do noclegowni ratując przed nadmiernym wychłodzeniem.

Funkcjonariusze powiadomili o sytuacji mężczyzny również jaworski MOPS. Na tym nie skończyła się jednak pomoc stróżów prawa, bowiem  dzielnicowi w dalszym ciągu będą monitorować sytuację 31-latka.

Jaworska policja jednocześnie apeluje. Zwracajmy uwagę, na osoby wokół nas. Być może któraś z nich potrzebuje pomocy, a sama o nią nie poprosi. Tym bardziej teraz kiedy prawdziwa zima jest w pełni nie bądźmy obojętni. Czasami nasza spostrzegawczość i zainteresowanie, tak jak w tym przypadku może uratować komuś życie. Wystarczy nawet jeden telefon pod nr 997 lub 112.

___________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (5)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

jad35
jad3522 lutego o 12:55
Piekny wynik panowie dzielnicowi. Kpina, udzielenie pomocy nalezy do waszych obowiazkow sluzbowych.
Lubię to! 1
Obiektywny
Obiektywny8 lutego o 18:41
Nie widzę nic wielkiego w tym, że pomogli człowiekowi. Czy jest w tym coś nadzwyczajnego? Każdy normalny człowiek ( podkreślam normalny ) powinien tak zrobić, a że ludzie mogą postąpić inaczej wiemy nie od dziś. Tak było, jest i będzie. Ci policjanci - z całym szacunkiem dla nich, biorą pieniądze za to, że w razie potrzeby pomagają wtedy kiedy są potrzebni. W mojej ocenie to, że akurat opisano ten przypadek ma na celu ocieplić wizerunek policji w oczach społeczeństwa. Pomagajmy, ale nie róbmy z tego "aj waj".
Lubię to! 0
Tomek
Tomek8 lutego o 11:43
A w czym widzisz problem? Że pomogli i jedzenie kupili? Ludzie zadzwonili, że pijany bo tak najprościej, a prawda inna byla. A jak ludzie zadzwonili na policje to do rzecznika raczej nie dzwonili policjanci.
Lubię to! 0
drugi janóż
drugi janóż8 lutego o 11:32
dobrze mówisz janóż
Lubię to! 1
janóż
janóż7 lutego o 19:47
Kupili mu jedzenie, a następnie poinformowali o tym rzecznika kpp Jawor. Czysta bezinteresowność i zero rozgłosu. Brawo panowie!! :D
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.