Logo Jawor24h.pl
Reklama
KWW Aktywny Powiat

Jawornik: glonowisko czy śmietnisko?

Napisał do nas Czytelnik zaniepokojony kolejnym zastanawiającym zjawiskiem na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Jawornik.

© Czytelnik jawor24h.pl

- Wczoraj korzystając z uroków naszego miasta zawitałem na Jawornik. Poruszając się wzdłuż wałów natknąłem się na ciekawe zjawisko w postaci ściętej trawy bądź glonów, które w znacznej ilości znajdowały się na ścieżce, betonowej płycie oraz w wodzie. Nasunęło mi się pytanie, czy jest to efekt czyszczenia naszego letniego kąpieliska czy może efekt wyrzucania śmieci do wody, która niejedno może pod swą taflą ukryć?

Poza tym cieszy mnie fakt, że podjęto prace związane z przygotowaniem plaży na Jaworniku. Martwi mnie jednak stan tzw. pomostów, przy których płyty betonowe tworzące nabrzeże pękają, co bezpieczeństwa zdecydowanie nie podnosi, lecz obniża. Poza tym dziwi mnie fakt braku drewnianych stołów przy ławkach - przecież miło jest odłożyć spożywaną ciecz czy zagryzane w czasie spotkania towarzyskiego przekąski na stół. Skąd decyzja o likwidacji tych stołów wzdłuż płotu między Jawornikiem a polem rolniczym? A może to efekt wandalizmu lub kradzieży? - napisał do nas Czytelnik cyklista.

Przypomnijmy, że podczas majowej sesji Rady Miejskiej radna Ewelina Szynkler interweniowała u dyrektora OSiR-u w sprawie śmieci walających się na Jaworniku. Ocenę tego czy interwencja radnej wpłynęła na poprawę czystości na kąpielisku pozostawiamy korzystającym z uroków Ośrodka Wypoczynkowego.

Reklama

Komentarze (34)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Jawor
Jawor21 czerwca o 16:49
Kowalczyk może posprząta zaraz jak posmaruje wyższym
Lubię to! 0
Oberżyna
OberżynaJawor27 czerwca o 15:27
Nie bo bije pianę pod przyszłe wybory mojego głosu nie ma bo jest nie efektywny
Lubię to! 0
grom
grom11 czerwca o 22:54
A kiedy było czyszczone dno zbiornika?To jest ściek , który powinien być dopuszczony do użytkowania z obostrzeniami sanitarnymi. Skoro brak opadów to stężenie zanieczyszczeń coraz większe i żaden SANEPID nie podpisze się pod jakością wody do celów kąpieliska.
Lubię to! 9
obserwator
obserwator4 czerwca o 18:12
radni EB powinni zrobić sobie zdjęcie przy tych glonach i dać do internetu, bo wszędzie robią zdjęcia i biegiem do internetu wrzucają .
Lubię to! 15
Pole
Poleobserwator8 czerwca o 18:01
robią zdjęcia tam gdzie wcześniej uda się spędzić dzieci, przygotować wstęgę do przecięcia i zebrać wszystkich swoich żołnierzy co zamiast pracować biegają za burmistrzem wszedzie i odstawiają szopkę
Lubię to! 10
Plażowicz
Plażowicz2 czerwca o 15:31
W tym bajorze mają kąpać się dzieci? Chciałbym zobaczyć kąpiących się radnych z EBRazem, którzy obiecali basen w tej kadencji.
Lubię to! 8
jwr
jwr1 czerwca o 19:03
to niezłe glonowisko
Lubię to! 3
solo
solo31 maja o 12:17
Niestety to robi się coraz bardzie niebezpieczny sanitarnie zbiornik.
Z pół spływają pestycydy, różne ścieki z Myśliborza. Na dopływie musiałby być mały zbiornik rewizyjny, żeby monitorować dopływającą wodę. Brak opadów - coraz gorsza jakość dopływającej wody. Brak wymiany wody w Jaworniku powoduje coraz więcej metanu. Musiałyby być różne napowietrzacze wody ale to kosztuje
Lubię to! 6
Autor
Autorsolo1 czerwca o 09:35
Spokojnie można więcej zadłużyć gminę. Co to dla obecnej władzy
Lubię to! 10
Radek
RadekAutor3 czerwca o 21:01
Autor puknij się w ten swój cymbał... Czylo lepiej pod pretekstem braku finansów nic nie robić, siedzieć i pierdzieć w stołek i pobierać pensję co miesiąc???
Lubię to! 1
Nie radziu Nie
Nie radziu NieAutor4 czerwca o 11:04
Kochany Radziu, jak chcesz to spłacaj sam długi, bo ja nie chce za czyjeś obiecanki płacić przez wiele lat.
Lubię to! 3
Gregory
Gregorysolo2 czerwca o 15:37
Jakby był niebezpieczny sanitarnie, to SANEPID by go nie dopuscił jako kąpieliska. A to co na zdjęciu to jest własnie czyszczenie dna Jawornika z glonów! Ślepi jesteście, czy jak zwykle na tym portalu czarne jest białe, a białe czarne...
Lubię to! 2
solo
solo30 maja o 22:12
Okazja do wymiany dyrektora OSiR-u
Lubię to! 19
EWA
EWAsolo1 czerwca o 14:08
No jak kolega zwolni kolegę ?
no jak?
Lubię to! 18
OLA
OLAEWA1 czerwca o 16:11
Myślę pani Ewo że będzie musiał ,ponieważ wyroki sądowe juz pukają do drzwi.
Lubię to! 18
jaworzanin 2
jaworzanin 230 maja o 21:07
To burmistrz nie może wydać polecenia tylko trzeba zadawać interpelację w tej sprawie i prosić o posprzątanie dyr. OSiR ? Paranoja.
Lubię to! 6
Radek
Radekjaworzanin 23 czerwca o 20:57
A to burmistrz zarządza jawornikiem czy dyrektor OSiR?? Skoro są takie sytuacje to zdaje się że pracownik zatrudniony na Jaworniku źle wykonuje swoją pracę albo wcale jej nie wykonuje..
Lubię to! 2
Andrzej
AndrzejRadek16 czerwca o 18:55
Radziu widac , że twoja wiedza na temat jawornika jest mizerna. Tam nie ma pracownika tam zarzadza pan Matkowski.
Lubię to! 0
Potwierdzone123
Potwierdzone123jaworzanin 212 czerwca o 21:53
Kochani, o zwalnianiu ludzi z wysokich posadek decyduje pięknisia ze sztucznymi rzęsami ze Strzegomia. Do diabla z nią!!! Szybko się pocieszyla po "stracie" męża.
Lubię to! 8
mieszkaniec
mieszkaniecPotwierdzone12313 czerwca o 08:18
To nie Emil rządzi?
Lubię to! 1
wat
watPotwierdzone12313 czerwca o 09:29
Co? :-O
Lubię to! 2
potwierdzone123
potwierdzone123Potwierdzone12315 czerwca o 14:23
Tak to! A dlaczego menadzerka ecmen zadluza jok? Dlaczego nikt nie reaguje? Przyjaciółka pani żmijewskiej i tyle w temacie
Lubię to! 3
Ciekawy
CiekawyPotwierdzone12315 czerwca o 15:24
No tak jak coś się powie to burmistrz wypisuje wniosek o zwolnienie i koniec koryta. A czy coś jest między sekretarzem a wodzirejem?
Lubię to! 2
Beriani
Beriani30 maja o 19:39
A na Przyrzeczu (bo gdzie by indziej bo przyrzecze to elitarne osiedle gdzie wszystko się robi) burmistrz odprawił swoje show, oczywiście pełno zdjęć, a przy*****y włodarza przyklejeni do jaśnie panującego, aż rzygać się chce od tego wchodzenia w tyłek, a ludzie nadal omamieni przez igrzyska wierzą w kiełbasę wyborczą.
Lubię to! 11
JULEK
JULEK30 maja o 15:01
Bardzo dobre pytanie dotyczace likwidacji drewnianych stołów na Jaworniku. Sprawa wyglada następujaco, gospodarz obiektu, nim skutecznie został odsunięty od mozliwosci decydowania co, gdzie i kiedy ma mieć miejsce przez pana jaśnie nam panującego, wszystko wyglądało inaczej.
Powstała strefa ławek i stołów służaca społeczeństwu Jawora i osób odwiedzajacych. Jakież było moje zdziwienie , gdy dowiedziałem się .iż decyzją pana dyrektora zostały usunięte .Powodem decyzji oczywiśćie bez porozumienia z gospodarzem obiektu , był bałagan . Jawornik to strefa odpoczynku dla ludzi a nie rezerwat . Gdyby ów dyrektor umiał wsółpracować a nie rywalizować z pracownikami było by zupełnie inaczej. Przynajmniej mógłby dać spokojnie pracować ludzim , którzy znają sie na swojej pracy.
Lubię to! 19
widz
widzJULEK30 maja o 19:41
puknij się Julek w czółko !
miej odwagę się podpisać , każdy myślacy wie kim jesteś . Moze porozmawiamy o mieszkaniu ?
Lubię to! 2
JULEK
JULEKwidz1 czerwca o 18:12
O jakim mieszkaniu ,twoim czy moim ?Moje jest na drugiej półkuli ,ponieważ wyjechałem z Jawora 20 lat temu, ale sytuacja rodzinna zmusiła mnie do powrotu .Umiem pisać, czytać ,rozmawiać z rodziną i znajomymi .Umiem też wyciągać wnioski .Jestem dojrzałym facetem, twardo stąpającym po ziemi , mam prawo do swoich poglądów na dany temat.Nie trzeba się specjalnie wysilać ,żeby zrozumieć jaka panuje sytuacja tu i ówdzie .Nie muszę się
pukać w czółko, żeby dodać dwa do dwóch.
Lubię to! 8
Andrzej
Andrzejwidz3 czerwca o 09:39
Przygadał kocioł garnkowi.
Lubię to! 0
Maciek
MaciekJULEK30 maja o 21:24
Sposób pisania istnie urzędniczy. Nic z niego nie zrozumiałem. Dla mnie wszystko wygląda ok i czekam na budowę basenu. Pozdro na weekend.
Lubię to! 5
Reklama
Marek
Marek30 maja o 14:11
jak co roku to samo. wstyd!
Lubię to! 8
Tabaluga
Tabaluga30 maja o 13:48
Lubię to! 8
Doktore
DoktoreTabaluga30 maja o 13:57
Racja.
Lubię to! 6
Amuqabi
Amuqabi30 maja o 13:43
Co tam Jawornik, jest przetarg na basen...
Lubię to! 6
:D
:DAmuqabi30 maja o 23:11
Co tam basen, mamy skwerki...
Lubię to! 5

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.