Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Jawor: Wpadli na kradzieży prądu

Instalacja elektryczna pomijająca liczniki energii działała w jednym z mieszkań na terenie Jawora.

Zdjęcie ilustracyjne © Policja Lubuska

Policjanci podczas kontroli potwierdzili, że taka przeróbka umożliwiała nielegalne pobieranie prądu. Teraz sprawcy za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Będą musieli także zapłacić za skradziony prąd.
 Policjanci z miejscowej Komendy Powiatowej udali się do jednego z mieszkań na terenie Jawora w związku z posiadaną informacją dotyczącą kradzieży energii elektrycznej.

Wynikało z niej, że mieszkające tam osoby od pewnego czasu nielegalnie korzystają z prądu. Na miejscu funkcjonariusze wspólnie z kontrolerami firmy energetycznej potwierdzili, że w mieszkaniu znajduje się dodatkowa instalacja elektryczna. Za jej pomocą pobierana energia nie była rejestrowana przez urządzenie pomiarowe. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że nielegalną linią właściciele zasilali energochłonne sprzęty domowe.

Policjanci wyjaśniają obecnie jak długo  korzystano z darmowej energii elektrycznej i jakie z tego tytułu straty poniósł zakład energetyczny.

Sprawcy odpowiedzą teraz za swój czyn przed sądem. Będą musieli także pokryć roszczenia firmy energetycznej.

Za kradzież energii elektrycznej kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

_______________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
podkom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (2)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

MARTYNA
MARTYNA23 lipca 2017 o 21:49
Oby wszystkie Komendy Policji tak sprawnie pracowały. Gratulacje dla naszych 😊
Lubię to! 2
nie masz ambicji...
nie masz ambicji...MARTYNA23 lipca 2017 o 23:10
Tak tak, ktoś "życzliwy" pewnie to zgłosił i mieli podane na tacy. Jest czego gratulować.
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.