Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rok-Stol - stolarstwo

Jak sprzedać mieszkanie i być zadowolonym

Chcesz sprzedać mieszkanie? Jak skutecznie i szybko to zrobić rozmawiamy z Aleksandrą Kosek, sprzedawcą nieruchomości z firmy CITY LIGHTS Nieruchomości Jawor.

© materiał prasowy

Czy sprzedaż mieszkania  jest prosta?

Sprzedaż mieszkania nie jest łatwym przedsięwzięciem. Jedni chcą sprzedać drogo a inni kupić tanio. Aby doszło do transakcji cena musi odpowiadać zarówno sprzedającemu jak i kupującemu. Zanim do tego dojdzie trzeba jednak wykonać dużo pracy, choć czasem mało widocznej. Dlatego też oprócz ceny, ważne są dodatkowe czynniki mające wpływ na proces sprzedaży nieruchomości.

Kluczowa w sprzedaży jest cena.

Każdemu z nas wydaje się, że nasze mieszkanie, urządzone według własnego gustu i pomysłu jest bardzo atrakcyjne również dla innych. To powoduje, że większość  sprzedających zawyża cenę nieruchomości sądząc, że daje to większe pole do popisu przy negocjacjach ostatecznej ceny sprzedaży. W praktyce, wygląda to jednak zupełnie inaczej.

Zawyżona cena mieszkania to istny koncert życzeń właścicieli, często niepotrzebnie przedłużający okres sprzedaży. Warto się jednak dobrze zastanowić, czy oczekiwany efekt, czyli rzekomo wyższa cena, nie będzie gorszy niż efekt, który powstałby, gdybyśmy szybko sprzedali i odpowiednio zadysponowali tymi pieniędzmi.

Znacznie lepszą strategią jest wystawienie właściwej ceny od początku, która zwiększy liczbę potencjalnych nabywców i znacząco skróci czas sprzedaży nieruchomości.

Jak przygotować mieszkanie, aby zauroczyć nabywców?

Zasadą jest, że decyzja o kupnie mieszkania zapada podczas oglądania. Warunkiem koniecznym, aby szybciej sprzedać nieruchomość, jest właściwe wyeksponowanie zalet i przedstawienie mieszkania w jak najlepszym świetle. Warto zadbać niewielkim kosztem o kilka elementów poprawiających pierwsze wrażenie, które często decyduje o podjęciu decyzji.

Pamiętajmy, aby ogarnąć swoje mieszkanie, posprzątać, uporządkować, zwolnić trochę przestrzeni, a w niektórych przypadkach nawet pomalować wybrane pomieszczenia. Nie ma sensu wydawać pieniędzy, aby zrobić gruntowne zmiany w wystroju, bowiem, nie wiemy, jakie plany w stosunku do tej nieruchomości będzie miał kupujący i nie znamy jego gustu. Warto prezentować mieszkanie w dzień, szczególnie gdy jest ono słoneczne.

Prezentacja mieszkania często wywołuje stres u właścicieli, którzy nie do końca wiedzą co mówić i na co zwracać uwagę. Celem jest sprzedaż mieszkania a nie pogawędki o życiu prywatnym. Więc, nie ma tu miejsca na rozmowy o kłopotach czy przykrych wydarzeniach. Emocje trzeba zachować dla siebie, bo prawda jest taka, że klientów w ogóle to nie interesuje, a wręcz odpycha i odstrasza.
Prezentacja mieszkania jest decydującą częścią sprzedaży nieruchomości, szanse i ryzyko są tu równie duże. Skoro oglądanie przez potencjalnych nabywców jest rozstrzygającym etapem sprzedaży, to mieszkanie musi być przygotowane szczególnie starannie.

Ważne jest dotarcie do potencjalnych klientów.

Z punktu widzenia skuteczności i czasu sprzedaży powiadomienie o tym fakcie jak największej grupy kupujących, jest elementem decydującym. Im więcej osób będzie wiedziało o fakcie sprzedaży nieruchomości, tym większa szansa, że trafi się ten właściwy, który zechce zapłacić oczekiwaną cenę.

Ważne jest odpowiednie adresowanie reklamy, aby osiągnąć ten najważniejszy cel, czy dotrzeć do jak największej liczby zainteresowanych. Umieszczenie jej we właściwych mediach, z odpowiednią częstotliwością, ładną oprawą i rzetelną informacją.

Korzystając z usług specjalisty, należy pamiętać, że wszelkie działania marketingowe są wkładem własnym specjalisty, który angażuje w to swój czas, wiedzę i środki finansowe.

Niekiedy napotykamy na trudności związane ze stanem prawnym mieszkania. Co wtedy?

Dla większości potencjalnych nabywców nie do końca uregulowany stan prawny nieruchomości może wzbudzić nieufność i nawet doprowadzić do rezygnacji z oferty nieruchomości. Skorzystanie z usług specjalisty zapewni przede wszystkim spokój, bezpieczeństwo transakcji i właściwy jej przebieg.

Sprzedaż nieruchomości to na tyle ważna i odpowiedzialna decyzja, związana z poważnym stresem, że warto opierać się w trakcie całego procesu sprzedaży na wiedzy i doświadczeniu fachowca.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.