Logo Jawor24h.pl
Reklama
Dopłaty do odszkodowań
KWW Aktywny Powiat Tomasz Kleniuk

Jacek Wieczorek: Chcemy zjednoczyć prawicę

O przyszłości prawicy w jaworskiej radzie i pomyśle na miasto rozmawiamy z radnym Jackiem Wieczorkiem.

Fot. jawor24h.pl © Paweł Sasiela

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej wybuchła mała polityczna bomba. Klub Porozumienia Prawicy przeszedł do historii. Czy oznacza to schyłek całego stowarzyszenia?

Oczywiście nie. Porozumienie Prawicy, jako stowarzyszenie zwykłe działa nadal i w niedługim czasie przedstawi mieszkańcom ciekawe propozycje rozwoju Jawora. Rozwiązany został jedynie klub Porozumienia w Radzie Miejskiej. W to miejsce powołaliśmy wspólnie z innymi środowiskami prawicowymi klub radnych Jaworska Prawica.

Skąd pomysł na nowy klub. Nie łatwiej byłoby, gdyby radni dołączyli do już istniejącego?

Myślę, że nie, ponieważ chcemy zjednoczyć jak najwięcej środowisk prawicowych w naszym mieście. Jest to nowe otwarcie i całkiem świeża propozycja dla jaworzan. Chcemy pozostawić za sobą dawne urazy i wspólnie działać dla dobra miasta. Jest z nami przedstawiciel stowarzyszenia Kukiz'15 Krzysztof Detyna oraz Zbigniew Dynowski, członek Klubu "Gazety Polskiej".

Wygląda to na próbę ucieczki od odpowiedzialności za 12 lat rządów Porozumienia Prawicy, co często jest wam zarzucane przez obecnie rządzących.

Po pierwsze nie mamy się czego wstydzić, bo zrealizowaliśmy naprawdę bardzo dużo inwestycji. Większość z udziałem środków zewnętrznych, m.in. modernizacja płyty rynku i dwóch pierzei, kompleksowy remont wielu ulic, łącznie z nawierzchnią jezdni, chodnika i infrastruktury podziemnej, rewitalizacja parku z uratowaniem przed ruiną dawnej Parkowej, termomodernizacja prawie wszystkich szkół i przedszkoli. Tak można by wymieniać jeszcze długo.

Natomiast dziwią mnie tak zajadłe ataki ze strony kolegów z Platformy Obywatelskiej, współrządzących obecnie miastem z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Wszak w pierwszej i drugiej kadencji rządów Artura Urbańskiego Platforma Obywatelska była koalicjantem Porozumienia Prawicy. Wówczas działacze jaworskiej Platformy nie tylko nie zgłaszali żadnych uwag, ale wręcz popierali nasze działania.

Szczególnie zaskakujące są dla mnie regularne docinki ze strony burmistrza Emiliana Bery. Z tego co pamiętam na początku poprzedniej kadencji radny Bera głosował za podwyżką wynagrodzenia dla Artura Urbańskiego. Jak mniemam wynikało to z tego, że pozytywnie oceniał jego pracę. Dzisiejsze ataki uważam za zagrywki czysto polityczne, ukierunkowane jedynie na doraźne poparcie polityczne.

Przewodniczącym klubu Jaworskiej Prawicy został Krzysztof Detyna. Jest to swego rodzaju "namaszczenie" przyszłego kandydata na burmistrza?

Panie redaktorze, jak sam pan wie, w naszych szeregach jest wielu wartościowych ludzi. Mogę pana zapewnić, że naszym kandydatem na burmistrza będzie osoba bardzo kompetentna, a przede wszystkim odpowiedzialna. Na razie za wcześniej mówić o tym, kto konkretnie podejmie to wyzwanie. Mogę zapewnić, że nie bez znaczenia są dla nas opinie mieszkańców w tej materii.

Jaki jest więc wasz pomysł na Jawor?

Nie chciałbym zdradzać od razu wszystkich pomysłów, ale przede wszystkim zrównoważony budżet. Miasto nie może pozwolić sobie na życie ponad stan i nieprzemyślane wydatki. W tym roku nasz dług zwiększy się do wysokości ponad 33 mln zł, to jest około 1400 zł na jednego mieszkańca. Rozumiem, gdy zaciągamy kredyty na inwestycje z udziałem środków zewnętrznych lub przedsięwzięcia, mające w przyszłości przynieść znaczny dochód. Ale jeżeli zaciągnięte zobowiązania wydawane są na pokrycie deficytu bieżącego, to ja tego nie rozumiem. Przecież jest to wejście w pewną spiralę zadłużenia. Za to, prędzej czy później, zapłacą mieszkańcy we wszelkich opłatach. Dla przykładu wielu użytkowników garaży dostało bardzo duże podwyżki, sięgające nawet 1000 procent. Nie możemy powtórzyć scenariusza, chociażby gminy Żarów.

Pewne zapisy budżetowe są dla mnie po prostu niezrozumiałe. Wydatki na promocję w tym roku wzrosły o prawie 200 tysięcy. Za tę kwotę moglibyśmy zabezpieczyć wkład własny na budowę boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 1. Wykonana jest już dokumentacja, sieć ciepłownicza pod boiskiem została wymieniona, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby tę inwestycję zrealizować w bieżącym roku. Szczególnie, że można skorzystać ze środków zewnętrznych, w tym ministerialnych oraz Urzędu Marszałkowskiego.

Ponadto wśród naszych propozycji do budżetu, niestety odrzuconych przez radnych burmistrza, znalazło się m.in. wykonanie placu zabaw oraz boiska przy Szkole Podstawowej nr 2, kontynuacja rozpoczętego przez burmistrza Urbańskiego remontu Zamku Piastowskiego i kontynuacja programu wsparcia mieszkańców, chcących wymienić piece węglowe na ekologiczne.

Nasze inicjatywy wynikają wprost z potrzeb mieszkańców, z którymi regularnie się spotykamy i konsultujemy nasze działania. Chcemy działać nie tylko dla mieszkańców, ale przede wszystkim wspólnie z jaworzanami. Tak rozumiem rolę samorządowca.

Reklama

Komentarze (65)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Stanisław Hońdo
Stanisław Hońdo15 lutego o 15:39
Następny kwiatek do kożucha. Dzisiaj szedłem ul Zamkowa w kierunku Rynku. Krawężniki zapadają się , przy studniach obniżona nawierzchnia, spoin prawie nie ma. Na skrzyżowaniu z Chrobrego są luźne kostki brukowe. Krawężnik podniesiony ponadnormatywnie na Zamkowej, wykonany niezgodnie z projektem technicznym, a przede wszystkim stwarzającym duże zagrożenie dla pieszych oraz samochodów. Pisałem w tej sprawie do poprzedniego burmistrza, otrzymałem odpowiedź, że tak musi być!!! Wspomnę również słynną "Młynówkę" z której fikcyjnie wywieziono 800 t na wysypisko miejskie, miasto zapłaciło opłaty za przekazanie osadów na składowisko w wysokości 12 817,16 zł, a nie przekazano ani kilograma. Koszt fikcyjnych robót wyniósł 387 000 zł. Czy to są dobre przykłady do promowania?
Lubię to! 1
Zamiatarka
ZamiatarkaStanisław Hońdo16 lutego o 09:47
Pani radny seniorze ! Jak wypadają kostki brukowe to dlaczego nie interweniuje pan u gospodarza miasta ktory jest prawie od 4 lat i nie naprawia tych uszkodzen . Wg pana kto ma to naprawic i kto przejał odpowiedzialnosc za miasto. Czy tylko pana dzialalnosc polega na jątrzeniu .
Lubię to! 5
Kris
KrisZamiatarka16 lutego o 13:16
Dokładnie tak. Towarzystwo wzajemnej adoracji - ma się dobrze. Wybory sie zbliżają...
Lubię to! 0
Stanisław Hońdo
Stanisław HońdoZamiatarka16 lutego o 15:23
Nie będę odpowiadał zamiatarce, zamiatarki nie mają głosu. Ujawnij się zamiatarko!
Lubię to! 0
urzędnik
urzędnik14 lutego o 17:45
Panie Stanisławie, proszę nie rzucać tak mocnych oskarżeń, bo od tego jest prokuratura.
Lubię to! 0
Stanisław Hońdo
Stanisław Hońdourzędnik15 lutego o 09:32
Materiały zaczynają już być upubliczniane. Dowody są widoczne, wystarczy patrzeć.
Lubię to! 1
Jaworzanin
Jaworzanin13 lutego o 14:59
kolejna duża firma omija Polskę szerokim łukiem. Tym razem BMW ktore nie będzie inwestować w Polsce ,tylko gdzie indziej. A nawet szef BMW zapowiedział ,że prawdopodobnie wycofa wszystkie rozpoczęte inwestycje w Polsce. Więc się pytam gdzie ten Morawiecki???
Lubię to! 11
jaworzanin
jaworzanin13 lutego o 14:58
nalez ta ekipe rozliczyc przez CBA
Lubię to! 6
Walenty
Walenty13 lutego o 12:55
Zamiast inwestycji "BASEN LETNI" burmistrz zainwestowal w "ŁAWKĘ DLA ZAKOCHANYCH" 😂😂😂
Lubię to! 10
Krzysztof
Krzysztof13 lutego o 10:52
Do bolo, nie wiem kim jesteś, ale poprzednie zadłużenie miasta to nic w porównaniu z tym, jakie obecnie mamy. Poprzednia ekipa zostawiła nadwyżkę np. JOK. Proszę zobacz jakie jest zadłużenie JOK obecnie. Jak bardzo Jawor został zadłużony przez obecną ekipę. Twoje wypowiedzi bolo świadczą o tym, że nie masz najmniejszego pojęcia o realiach miasta. Nie znasz obecnego budżetu, nie znasz budżetu miasta z poprzednich lat, nie masz pojęcia o inwestycjach w mieście.
Proponuję abyś zerknął na to w jakim stanie będzie budżet miasta na grudzień 2018 ! Wtedy napisz komentarz jeżeli będziesz w stanie po tym co zobaczysz
Lubię to! 10
Stanisław Hońdo
Stanisław Hońdo13 lutego o 10:50
Panie Wieczorek, chwali się Pan inwestycjami, np. Rewitalizacją Parku. To jest całkowita porażka tamtej ekipy. Oszustwo w biały dzień, jak mieszkańcy i radni na sesji specjalnej chcieli przedstawić temat, to Pan pierwszy zerwał sesję, nie chcieliście tego nawet wysłuchać. Sfałszowane uprawnienia "projektanta", dokumentacja spreparowana, wykonawstwo skandalicznie złe i czym tu się chwalić? To jest wstyd, to jest przegrana wszystkich mieszkańców.
Lubię to! 10
zainteresowany
zainteresowanyStanisław Hońdo13 lutego o 16:56
Panie Hońdo gdzie Pana skrupulatność przy śledzeniu obecnych inwestycji, zabrakło Panu energii?
Lubię to! 7
Stanisław Hońdo
Stanisław Hońdozainteresowany15 lutego o 09:27
Nie zabrakło mi energii. Wtedy działo się to na moich oczach, bo tam razem z żona spacerowaliśmy. Wtedy rozpoczęto spuszczanie wody w stawie. Patrzyłem na poczynania wykonawcy i zastanawiałem się na tym ,kto mu na takie partactwo pozwala. Zobaczyłem dokumentację, no i wszystko było jasne. Zacząłem udowadniać że nie jestem wielbłądem.
Lubię to! 2
ciekawski
ciekawskiStanisław Hońdo14 lutego o 20:27
Panie Stanisławie czy są na to dowody? było to gdzieś zgłoszone? do prokuratury itp?
Lubię to! 5
Stanisław Hońdo
Stanisław Hońdociekawski15 lutego o 09:21
Dowodów jest wystarczająco dużo, sfałszowane uprawnienia" projektanta" naciągane wyliczenia w projekcie, wykonawstwo, zamiana materiałów, fikcyjne wywiezienie ~14 000 ton ziemi i gruzu. Można to mnożyć. Sprawa była zgłoszona do odpowiednich organów ścigania. Oczywiście nie można tam czegokolwiek dowiedzieć się o sprawie bo mieszkaniec nie jest stroną w sprawie. Materiały są zabezpieczone w odpowiedni sposób.
Lubię to! 2
Watpiacy
Watpiacyciekawski15 lutego o 13:21
Jest pan panie Hońdo radnym . Ma pan mozliwosc a udaje pan gł...pa ze nic nie moze ! Zawiodl sie pan ze zamiatarki od pana burmistrz nie kupil! Z tego faktu aktualnego nic pan nie zrobil a krzyczal pan ze zostala przeplacona. GDZIE PANA KONSEKWENCJA PANIE RADNY HOŃDO !
Lubię to! 2
Stanisław Hońdo
Stanisław Hońdociekawski16 lutego o 07:38
Do Wątpiący, dziękuję za komentarz. Nie jestem radnym miejskiej rady, Jestem jedynie przewodniczącym Jaworskiej Rady Seniorów, a to inna bajka.Odnośnie zamiatarki to bezsens, nigdy nie obrażam się na potencjalnych klientów. Nie wiem na którego burmistrza miałem się obrazić, bo ani jeden ani drugi nie kupił ode mnie zamiatarki. Nie startowałem w przetargu więc nie byłem stroną. Jako mieszkaniec i tak dużo zrobiłem. Jeszcze przed przetargiem interweniowałem u burmistrza i informowałem o nieprawidłowościach z specyfikacji przetargowej i już wtedy nikt mnie nie wspierał. Natomiast wcześniej radni nie kiwnęli nawet palcem w tej sprawie. To radni bezkrytycznie przegłosowali tę pozycję na sesji rady. Niestety nie mam mocy sprawczej.
Lubię to! 1
Krys
Krys12 lutego o 17:57
Ile dacie do finansowania tej budowy?Gmina Jawor ogłosiła przetarg na przebudowę basenu letniego w Parku Miejskim
Lubię to! 0
sonia
soniaKrys13 lutego o 16:52
http://rpo.dolnyslask.pl/wp-content/uploads/2018/02/Lista-proj.kt%C3%B3re-spe%C5%82.-kryt-wyb.proj-i-uzysk.-kol.-najw.liczb_.-pkt.-z-wyr%C3%B3%C5%BC.-proj.-wybr.-do-dof-LGOI.pdf
Tutaj masz odpowiedź jaką figę dostaniemy na dofinansowanie inwestycji basenowej. Drugie miejsce ma gmina Jawor i Gmina Bolków, z tym że Jawor od końca, sory widać w naszej sąsiedniej gminie lepsi specjaliści od pozyskiwania środków zewnetrznych pracują.
Lubię to! 4
gromol
gromol12 lutego o 17:53
http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/74977/Kornel-Morawiecki-proponuje-koalicje-Prawu-i-Sprawiedliwosci
Lubię to! 0
Urzędnik 1969
Urzędnik 196912 lutego o 16:20
Stop zadłużania miasta. Jawor to nie tylko przygoda na 4 lata, a życie 23 tys. mieszkańców, ich rodzin, ich przyszłość lub jej brak jeśli tak dalej będzie
Lubię to! 14
Reklama
Lolo
Lolo12 lutego o 08:25
BOLO ! O czym ty piszesz ! Bzdury piszesz ! Gdyby nie premier Morawiecki to nie byloby Merecedesa ! nie byloby remontu Cukrowniczej! Na wymiane sieci to projekt juz byl zlozony za Urbanskiego podobnie ze Strefa ! To za Urbanskiego powstala Strefa ktora to decyzje blokowala rzadzaca PO. Urbanski robil duze projekty a Bera zajal sie kwiatkami . NAWET NIE POTRAFIL NAPISAC DOBREGO PROJEKTU WCZESNIEJ NA SLOWIANKE A TERAZ NA BASEN LETNI !!! To są efekty bolo twojego pupilka
Lubię to! 8
urzędnik
urzędnik11 lutego o 18:59
info z budżetu gminyAndrew•1 lutego o 11:57
Dokładnie:
"§ 14. Upoważnia się Burmistrza Miasta Jawora do:
1) zaciągania kredytów oraz emisji papierów wartościowych z przeznaczeniem na:
- pokrycie występującego w ciągu roku przejściowego deficytu budżetu do wysokości 1.500.000,00zł,
- pokrycie planowanego deficytu budżetu gminy w wysokości 10.000.000,00zł,
-spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu emisji papierów wartościowych 3.200.000,00zł."
W poprzednich latach budżet gminy Jawor miał nadwyżki m.in. z powodu braku realizacji wszystkich zakładanych inwestycji, teraz prawie 15 mln kredytów, akurat dziwnym trafem na rok wyborczy, co jeszcze ciekawsze część zadłużenia trzeba będzie spłacać dopiero od roku 2019, czyli po wyborach. W tym roku podwyżek w Jaworze nie będzie, ale jak tam dalej pójdzie to jaworzanie dostaną po d... bo trzeba będzie to wszystko spłacać. A jak ktoś się zirytuje zawsze będzie mógł się przejechać starym autobusem marki MAN, oczywiście za darmo, bo na koszt podatnika jaworskiego.
To post Andrew z innej strony
Lubię to! 6
urzędnik
urzędnik11 lutego o 18:53
SCEPTYKU - to chyba Ty nie miałeś okazji zapoznać się z tymi dokumentami.Te 86 mln to na razie "marzenia" (czytaj:bajki), bo może się okazać, że w kolejnych latach nie będzie za co to zrealizować. Na razie to są tylko plany, a zadłużenie jest już realne.
P.S.
BOLO - jakbyś chciał trochę poczytać, to byś wiedział, że Urbański takiego długu chyba nie zrobił przez 3 kadencje, a inwestycji wykonał na prawie 100 mln zł. A obecny burmistrz robi praktycznie pierwszą większą inwestycję, a ile przy tym szumu.
Lubię to! 3
bolo
bolourzędnik13 lutego o 04:42
Taki gospodarz i Go nie wybrali? Niewdzięcznicy.
Lubię to! 3
bolo
bolo11 lutego o 11:39
Zaczyna się blokowanie niewygodnych postów.!!!!!!! Panowie z tzw.(?) prawicy, ile lat zasiadacie w tej radzie? 12 lat rządów prawicy zrobiły z Jawora gnuśne miasto. Wam to nie przeszkadzało,Wy siedzieliście w fotelach rajców i zastanawialiście się co by tu........ .Ożywiacie się tylko w czasie kampanii wyborczej , pleciecie bzdury które chce usłyszeć Wasz elektorat i po wyborze zapadacie w głęboki sen. Niech tu na tych łamach pochwalą się swoimi dokonaniami ,powtarzam swoimi,panowie Dynowski,Madej,Wieczorek i inni których jedynym zadaniem jest uszczuplanie miejskiej kasy o diety. Ten wywiad to nic innego jak próba ratowania swojej twarzy. Dodam że wybitnie nieudana. Pana zasoby intelektualne są wiele większe niż to pokazał ten wywiad.
Lubię to! 8
Remek
Remekbolo11 lutego o 23:52
Piszesz o uszczuplaniu budżetu a przypomnij internautom ile tysięcy nagrody otrzymała pani wiceburmistrz w niedalekim czasie? Czy nie było to kilkanaście tysięcy?
Lubię to! 3
bolo
boloRemek13 lutego o 04:36
Wobec takich" argumentów" odpowiedż może być tylko jedna:A w Ameryce biją murzynów.
Lubię to! 3
Jaworzanin
Jaworzaninbolo12 lutego o 11:06
180 000 tys za kibel super to jest gospodarność
Lubię to! 5
bolo
boloJaworzanin13 lutego o 04:39
Trzeba było to zrobić za darmo.Kibel to masz w swoim domu, to jest szalet miejski "wieśku"
Lubię to! 4
niezależny obserwator
niezależny obserwator11 lutego o 11:15
.Czy pamietacie jak PISory atakowali Tuska za nagrody dla rzadu ??W wyniku atakuTusk je ograniczał ,a później zlikwidował. Ale PISorom wiecznie mało. Premie wróciły , i to w jakiej wielkości!!!! Łącznie ,z naszych pieniędzy PISorki wypłacili sobie onad 1 500 000 zł.Najwięcej zgarnął Błaszczk,Zalewska ,Maciarewicz.O nagrodach napisze później. A przecież miało być inaczej.
Lubię to! 9
Pisak
Pisakniezależny obserwator11 lutego o 23:42
Rynkiewicz zgarnęła 15 tysi nagrody z miejskiego budżetu. Bera lekką ręką rozdaje publiczne pieniądze.
Lubię to! 4
Rob
Rob11 lutego o 10:41
Jaco to jest gość jakich mało. Kibicują ci wszystkie szkoły w Jaworze.
Lubię to! 2
Ciekawy
Ciekawy11 lutego o 08:36
Szanowni redaktorzy napiszcie o wygranych sprawach sądowych zwolnionych pracowników Urzędu Miasta ! Dlaczego to taka tajemnica ?
Lubię to! 12
ccc
cccCiekawy12 lutego o 13:26
kogo to obchodzi?
Lubię to! 2
abc
abcccc12 lutego o 15:05
prokuratora
Lubię to! 5
PCKZ Jawor
PCKZ Jawor10 lutego o 21:29
Pana Wieczorka szanują we wszystkich szkołach w Jaworze bo zawsze upomnienia się albo o ucznia, nauczyciela a nawet zwykłego nie pedagogicznego pracownika jak np. sprzątaczkę.
Lubię to! 3
Anna
Anna10 lutego o 20:23
Ogolnie Mecinka rozwija sie, ciagle wladze cos robia, dzieje sie. Pozytywnie
Lubię to! 0
bolo
bolo10 lutego o 15:52
Panie Wieczorek,tak gwoli pamięci, może pan poda do wiadomości mieszkańców jaką dziurę w budżecie zostawiliście w spadku obecnej ekipie? Chwali się pan remontem zamku (kpi pan czy o drogę pyta),wymianą kilkunastu pieców,remontem płyty Rynku (ap.wykonały to zlecenie firmy związane z ) a zapomniał pan się" pochwalić " zakupem ciepłowni na której to budżet Jawora stracił sporą kwotę.Poza tym na te kilka rzeczy potrzebowaliście 12 lat. Od tej ekipy oczekujecie cudów już po 2-3 latach. Jedynie gdzie nie żałowaliście grosza to pieniądze dawane lekką ręką parafiom na różnego rodzaju potrzeby(?). Traktowaliście to jako zapłatę za głosy które utrzymywały Was przy władzy tyle lat. Szermujecie słowem prawica a tak naprawdę to z prawicą nie macie nic wspólnego. Z tymi hasłami to raczej bliżej Wam do socjalizmu. A teraz do przemyślenia-nowy garnitur nie oznacza nowego myślenia.
Lubię to! 8
Paweł
Pawełbolo11 lutego o 23:57
Spółka ciepło przejęta za Pana Urbanskiego corocznie daje do budżetu gminy 830 tys. zł !!!!!!!!! czyli tyle samo ile kosztuje roczna rata spłaty jej przejęcia przez gminę. Więc skąd takie oskarżenia? WIECZOREK ma rację i tyle w temacie
Lubię to! 4
szkoda gadać...
szkoda gadać...bolo12 lutego o 12:54
Poprzednia ekipa zostawiła nadwyżkę budżetowa w wysokości 2 mnl zl. Także JOK mial nadwyżkę 200 tys.. Ekipa Bery przeżarła to w 3 lata i jeszcze narobiła długów.Piar, piar, piar i śmietniki.
Lubię to! 7
Emilian
Emilianszkoda gadać...12 lutego o 20:13
Za to osir zadłużyłeś Liczebniku z Andrzejkiem z zawodu dyrektorem
Lubię to! 6
żal
żalszkoda gadać...13 lutego o 07:52
tak, jakby teraz OSiR nie był zadłużony
Lubię to! 0
Olo
Oloszkoda gadać...13 lutego o 12:03
Nie jest
Lubię to! 3
Reklama
sceptyk
sceptyk10 lutego o 15:46
O jaki "obiektywny" portal. Widzę, że puszczacie tylko komentarze zgodne z linią i na bazie... Już wiem, skąd tyle nieprzychylnych komentarzy w kierunku pana B....
Lubię to! 4
sceptyk
sceptyk10 lutego o 15:07
Radny Wieczorek albo nie czyta materiałów na sesje, albo czyta bardzo wybiórczo. Czyzby nie zauważył, że zaciągnięte kredyty zostały przeznaczone na sfinansowanie m. in. dwóch bardzo dużych inwestycji: remont ulicy Cukrowniczej (12 mln) oraz modernizacja gospodarki wodno - ściekowej (86 mln). Obie inwestycje są oczywiście w znacznym stopniu dofinansowane ze środków ZEWNETRZNYCH. A jeśli chodzi o dofinansowanie do wymiany pieców, to Miasto przystąpiło do dużo korzystniejszego programu, dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, z którego można dostać aż 7 tysięcy na wymianę pieca. Więc o co chodzi Panie Radny, chyba tylko o to, aby wprowadzić mieszkańców Jawora w błąd. Kampania wyborcza rouleez!!!
Lubię to! 4
wygląda na to że
wygląda na to że10 lutego o 12:49
w tak krótkim czasie burmistrz zadłuża miasto na ponad 33 miliony zł , ale co się dziwić jak na promocje daje 200 tys. zł. , chyba żaden burmistrz nigdy nie przeznaczył takiej kwoty na promocje. To ciekawe ile zadłużenie wyniesie na koniec kadencji .? Bera odejdzie a my będziemy spłać te długi przez wiele lat , i za co będą remontowane nasze budynki, klatki schodowe itp. Nowy burmistrz który przyjdzie po Berze będzie miał okropnie ciężko.
Lubię to! 7
bolo
bolowygląda na to że13 lutego o 12:03
"Nowy burmistrz który przyjdzie po Berze będzie miał okropnie ciężko." Jeśli to miał by być burmistrz w stylu Artura U. (nie daj Boże)to tylko patrzeć jak spartoli wszystko.Tak jak jego pierwowzór. Ta jaworska prawica to po prostu śmiech na sali.
Lubię to! 1
prawdę mówic
prawdę mówicwygląda na to że14 lutego o 10:35
Wydatki na promocję to ok. 0,2 procenta (!) budżetu miasta. Czy to rzeczywiście dużo???
Lubię to! 0
Maniek
Maniek10 lutego o 08:49
Bardzo fajne są te wasze wywiady z kandydatami na burmistrza. Bez lukrowania jak u niektórych, ale też z trudnymi pytaniami. I można się dużo dowiedzieć.
Lubię to! 7
Stanislaw
Stanislaw10 lutego o 07:55
Obserwuje tego radnego od dłuższego czasu i jestem pod wrażeniem. Drogi radny Wieczorek życzę dalszych sukcesów w przekonywaniu mieszkańców mieszkajacych w starszej zabudowie miasta aby wymieniali piece węglowe na gazowe z dofinansowaniem gminy. Ja to zrobiłem za namową radnego i jestem zadowolony.
Lubię to! 7
plastus
plastusStanislaw10 lutego o 20:16
taa, ciekawe czy obserwowales go tak uwaznie w poprzedniej kadencji rady
Lubię to! 4
Fidel
Fidel9 lutego o 23:50
Nieprzemyslane decyzje burmistrza tylko cementuja wielki sojusz ugrupowań centroprawicowych w Jaworze. Będzie to największy ruch w Jaworze od lat
Lubię to! 7
plastus
plastus9 lutego o 23:47
a co porozumienie prawicy ma wspolnego z prawica? niech mi to ktos wyjasni, bo z tego co zauwazylem, przez 12 lat z prawica laczyla ich tylko koscielnosc. prawica to korwin-mikke i tego bede sie trzymal, a pp chyba nie wie co oznacza byc prawica
Lubię to! 5
Maciej Gwoździewicz
Maciej Gwoździewicz9 lutego o 22:46
Zdecydowanie popieram zjednoczenie prawicy oraz zrównoważony budżet gminy Jawor jako główny cel działań lokalnych.
Lubię to! 9
jaworzanin
jaworzanin9 lutego o 21:49
Trzymamy kciuki Panie Jacku, czas na odpowiedzialny rozwój oparty na źródłach zewnętrznych, a nie na kredytach i kieszeniach mieszkańców Jawora. Czas przejrzeć na oczy i dokonać właściwego wyboru.
Lubię to! 16
Były uczen
Były uczen9 lutego o 21:38
Pan Jacek jak przystało na matematyka. Kilka danych liczbowych i realna trudna sytuacja finansowa w gminie została obnazona. Jeden z nielicznych radnych którzy pytają i troszczą się o miasto. Brawo 👏
Lubię to! 14
plastus
plastusByły uczen9 lutego o 23:50
taaaki dobry matematyk a do dzisiaj nie doliczyl sie ile tego mulu wywieziono ze stawu w parku miejskim
Lubię to! 5
Zbyszek
Zbyszekplastus11 lutego o 12:42
Pana z Piotrowic się zapytaj to jego dzieło i jego fachowców z Bożej łaski jak i zapadające się chodniki
Lubię to! 1
economist
economistplastus11 lutego o 17:39
ty zapewne wiesz w jakim "bagnie" finansowym obecnie znajdują się finanse gminy?
Lubię to! 1
kola
kolaByły uczen10 lutego o 19:44
szkoda tylko,że sytuację budżetową w gminie niewielu mieszkańców ma możliwość poznać, media jaworskie milczą w tym temacie a wręcz chwalą. Mam wrażenie że żyję w jakieś putinowskiej rzeczywistości
Lubię to! 4
Reklama
katolik
katolik9 lutego o 21:06
"Wygląda to na próbę ucieczki od odpowiedzialności za 12 lat rządów Porozumienia Prawicy" brawo autor. I nie wygląda, to tylko jest to próba ucieczki. Mam nadzieje ,że jaworzanie nie dadzą się na to nabrać. Prawica tak ,ale w innym nowym składzie.
Lubię to! 8
Pączuś
Pączuś9 lutego o 20:23
Podoba mi się ten wywiad, blisko codziennych spraw nas mieszkańców. Opowiedziane o zaniechaniach, które nas wszystkich dotyczą. Aż strach pomyśleć jak będzie wyglądał budżet za 8 miesięcy (pączki, nagrody, konkursy).
Lubię to! 14
plastus
plastusPączuś9 lutego o 23:51
obadaj budzet starostwa, albo pogadaj ze skarbnikiem, to jeszcze bardziej sie zdziwisz
Lubię to! 5
w głowie się nie mieści
w głowie się nie mieściPączuś10 lutego o 13:01
To gminna skarbniczka, która wcześniej widziała jedynie stronę wydatkową (każdy wydatek zanim podpisała oglądała 3x, polemizowała i protestowała), nie widząc jednocześnie jak jej dużo większe niewykonane dochody do budżetu nie wpływają, teraz już nawet nad wydatkami nie protestuje?
Lubię to! 5

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.