Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

IV Myśliborska Majówka - zaproszenie

Gmina Paszowice, Park Krajobrazowy „Chełmy” i GOK Paszowice zapraszają na długi weekend do Myśliborza, gdzie 1 maja czeka na turystów wiele atrakcji.

Plakat © Plakat

W poniedziałek, 1 maja, o godzinie 12 rozpoczną się Drzwi Otwarte w Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra”, podczas których odwiedzający będą mogli wziąć udział w warsztatach ceramicznych i własnoręcznie ulepić miskę, zwiedzić muzeum, poznać sekretne życie mrówek i pozbyć się strachu przed … pająkami!

Podczas Geo – Zabawy (godz. 13 – 15) dzieci będą się bawić w odkrywców – paleontologów i poznawać świat sprzed milionów lat, wydobywając prawdziwe skamieniałości z kul piaskowo - gipsowych oraz ozdabiając farbami dinozaury, amonity i trylobity. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową pieczęć ODKRYWCA – PALEONTOLOG. Instruktorki GOKu poprowadzą animacje plastyczne dla dzieci, podczas których główną atrakcją będzie malowanie salamander. Dzieciom biorącym udział w zabawach zapewniamy całą górę popcornu - oczywiście gratis!

Miłośnicy celuloidowej piłeczki będą mogli zmierzyć się w plenerowym, otwartym Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Paszowice. Dla pierwszych dwudziestu uczestników przygotowano pamiątkowe dyplomy, a dla finałowej trójki – puchary. Początek turnieju o godzinie 12.30. Tajniki pracy policji zdradzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze. Będzie można nie tylko obejrzeć pojazdy patrolowe i ich wyposażenia, ale również zobaczyć pokaz tresury psa tropiącego czy oznakować rower, zabezpieczając go przed kradzieżą (godz. 13 – 14).

Zaprezentują się też straże pożarne: OSP Paszowice przeprowadzi zawody sprawnościowe dla dzieci i zaprezentuje sprzęt ratowniczo – gaśniczy, a Państwowa Straż Pożarna w Jaworze zademonstruje sprzęt strażacki i wyposażenia wozu bojowego (godz. 16 – 17). Pobyt w „Salamandrze” umilą występy zespołów ludowych i chóru ALBERTÓWKA, który przedstawi przeboje z lat sześćdziesiątych (godz. 14 – 16). Wystawę agatów z Krainy Wygasłych Wulkanów zaprezentuje kolekcjoner minerałów Mieczysław Kurzydło, a stoisko z domowym jadłem i ciastem przygotują miejscowe gospodynie. Na stoisku promocyjnym gminy Paszowice każdy uczestnik otrzyma najnowsze widokówki z Myśliborza.

Zapraszamy na Myśliborską Majówkę, podczas której gwarantujemy doskonałą zabawę. Impreza odbędzie się bez względu na pogodę, ale warto zaopatrzyć się w odzież i obuwie dostosowane do warunków atmosferycznych.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

zainteresowany
zainteresowany21 kwietnia 2017 o 19:41
a te pokazy policyjne i strażackie to w którym miejscu się odbędą? na terenie "Salamandry"?
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.