X Legnickie Prezentacje Edukacyjne
Logo Jawor24h.pl
Reklama
Psychelab Jawor - Badania Psychologiczne

Inwestycje w poprawę bezpieczeństwa w Gminie Mściwojów

Gmina Mściwojów podpisała porozumienia dotyczące realizacji zadań na terenie swojej gminy. Mają powstać chodniki w Snowidzy i Luboradzu oraz przebudowana zostanie droga gminna w Zimniku.

© Gmina Mściwojów

W ramach kontynuacji współpracy Gminy Mściwojów z jednostkami samorządowymi wyższego szczebla w zakresie poprawy bezpieczeństwa przy drogach powiatowych, Gmina Mściwojów w lutym br. podpisała porozumienie z Powiatem Jaworskim, którego przedmiotem jest wspólna realizacja zadania pn. „Przebudowa chodnika przy drodze powiatowej nr 2184D i 2188D  w miejscowości Snowidza”. Na realizację ww. zadania Gmina udzieli Powiatowi pomoc finansowej w wysokości 75 tys. zł w  formie dotacji celowej. Przekazanie placu budowy nastąpiło w dniu 30 maja br.

W toku są również działania obejmujące podjęcie współpracy z Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei we Wrocławiu w zakresie porozumienia dotyczącego finansowania i realizacji prac projektowych i robót  budowlanych w zakresie zadania pn. “Budowa chodnika wraz z odwodnieniem w miejscowości Luboradz w ciągu drogi wojewódzkiej nr 363”. W ramach współpracy Gmina Mściwojów udzieli Województwu Dolnośląskiemu pomocy rzeczowej, która polegać będzie na pełnieniu funkcji inwestora zastępczego przy realizacji zadania oraz poniesieniu na ten cel wydatków inwestycyjnych ze środków budżetu Gminy na 2018 i 2019 rok. W ramach planowanej inwestycji zostanie wykonany w pasie drogi wojewódzkiej odcinek chodnika wraz z odwodnieniem na długości ok. 440 m.

Ponadto na finiszu jest też postępowanie przetargowe zmierzające do wyboru wykonawcy zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej w Zimniku w granicach działki nr 83/2, 100/3, 98 (dz. nr 83/2 od 0+000 km do 0+578 km, dz. nr 100/3 od 0+000 km do 0+004 km, dz. nr 98 od 0+000 km do 0+118 km). Długość projektowanego odcinka drogi gminnej wynosi 700,00 m. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec października.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Kurs na stopień żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.