Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Inwestycje, Edukacja, Innowacje

21 listopada, na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbyła się konferencja - objęta patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Rozwoju i Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

Gospodarzem była Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest Park”, obchodząca 20-lecie swojej działalności. Konferencja składała się z dwóch bloków tematycznych. Pierwszy poświęcony był funkcjonowaniu specjalnych stref ekonomicznych, drugi natomiast dotyczył szkolnictwa zawodowego, podczas którego zaprezentowano m.in. dobre praktyki w zakresie współpracy szkół zawodowych i biznesu w ramach Klastra Edukacyjnego „INVEST in EDU” oraz kształcenia dualnego w Niemczech.                         

W trakcie konferencji można było również zwiedzić stoiska promocyjne szkół oraz wyższych uczelni. Jednym z gości konferencji była minister Anna Zalewska, która w swoim wystąpieniu  skupiła się na zmianach w systemie szkolnictwa zawodowego w kontekście reformy systemu oświaty oraz zapowiedziała, że egzaminy zawodowe dla uczniów i absolwentów w poszczególnych branżach będą miały w 90 proc. charakter praktyczny, a nie teoretyczny. Wśród uczestników konferencji było wielu samorządowców, w tym również Starosta Jaworski Stanisław Laskowski. 

Reklama

Komentarze (3)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

friend
friend25 listopada 2017 o 07:37
Nic nie ma za darmo - wszystko ma swoją cenę
Lubię to! 0
jawor
jawor24 listopada 2017 o 19:58
Witam , chciałbym zapytać jak tam darmowa komunikacja którą to pan burmistrz obiecał. Tak na marginesie pan Burmistrz chce aby w całości ten interes finansowała spółka inwestycje. Szok czy pan burmistrz chce aby spółka miejska dotknęła dna tylko dla tego że włodarz miasta obiecał bezpłatną komunikacje. Na którą to tak na marginesie nie stać naszego miasta.
Lubię to! 1
?
?jawor24 listopada 2017 o 22:00
a to Inwestycje już nie jadą na stratach?
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.