Logo Jawor24h.pl
Reklama
KWW Aktywny Powiat

„Idzie nowe”

Aktywny Powiat: Porządki.

© KWW Aktywny Powiat

Zaczęli skromnie, ale z pożytkiem dla mieszkańców. Szczegóły znajdziecie w przygotowanym materiale filmowym.

"Idzie nowe"

 

Opublikowany przez Komitet Wyborczy Wyborców Aktywny Powiat Poniedziałek, 15 października 2018
Reklama

Komentarze (38)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

na tak
na tak17 października o 16:52
wow, ja chcę takie nowe :)))
Lubię to! 0
jaworzanin
jaworzanin17 października o 14:24
A ja się pytam, co zatrudniona przez pana Berę sekretarz Monika Żmijewska robiła na konwencji wyborczej EB Razem i to w dodatku wyglądało, jakby miała w ręku program i nadzorowała tą konwencję? Przecież sekretarz ma być apolityczny.
Lubię to! 4
mądry artykuł
mądry artykuł17 października o 14:01
Trzeba stawiać na mądrych, operatywnych i aktywnych ludzi z naszej gminy i powiatu. Nie oddamy naszej gminy i powiatu w ręce świdniczan. Nasi mieszkańcy maje potencjał i trzeba dać im go wykorzystać.
Lubię to! 2
Adela
Adela17 października o 13:44
Nie Kowalczyk nie Bera, tylko Kucharzyk na fotel burmistrza dociera.
Lubię to! 4
Marzena
MarzenaAdela18 października o 15:03
A kto to jest???? I skąd się wzięła????
Lubię to! 1
Jaworek
JaworekMarzena18 października o 15:24
Wyszła z basenu i jest.
Lubię to! 0
Adele
AdeleMarzena18 października o 15:59
Oj ktoś bardzo ograniczony tu jest 🤦🏻‍♀️..... Brak słów
A Pani Aneta Kucharzyk jedyna odpowiednia osoba na sprawowanie urzędu. Jedyna która gra fer. I to mi się podoba👏🏻. A dwóch pozostałych kandydatów, wolę podarować sobie komentarze...
Lubię to! 0
Dmuchawiec
Dmuchawiec17 października o 12:15
Jawor miasto chleba piernika i latawca.
Lubię to! 0
fakty vs. e-bajki
fakty vs. e-bajki17 października o 11:14
Wczoraj oglądałem konwencję wyborcza EB Razem. Oprócz wielkiego show, nic konkretnego na niej się nie dowiedziałem, co mogłoby mnie dotyczyć, głównie mówili o sobie i zachwalali swojego lidera. Za co, doprawdy nie wiem, bo moim zdaniem przez te 4 lata nawet nie zdołał zrealizować swoich obietnic wyborczych z poprzedniej kadencji. Nie ma hali widowiskowej z kinem, basen letni i zamek widokiem odstraszają, z gminnych kamienic tynk odpada na przechodniów, stadiony zarośnięte, i tylko opowiadanie, jak to za jego czasu gmina utworzyła strefę i pozyskała Mercedesa. Tak więc trochę faktów:
1. Budowa naszego odcinka S3 była zaplanowana na 2011r., ale ówczesny rząd Donalda Tuska (PO) odłożył ja na bliżej nieokreślony termin, skazując tym samym naszą gminę na lata stagnacji gospodarczej.
2. Do walki o budowę S3 stanęli mieszkańcy z grupą Reanimacja na czele przy współdziałaniu lokalnych samorządowców (burmistrza Urbańskiego i starosty Laskowskiego), którzy zbierali podpisy pod petycją do rządu o budowę obwodnicy ( http://lubin.naszemiasto.pl/tag/ruch-obywatelski-reanimacja.html ) oraz nasza posłanka p.Witek, która interweniowała "na górze".
3. Ten rząd (PIS) znalazł środki na budowę S3 i ją ZREALIZOWAŁ.
4. Jeszcze za burmistrza Urbańskiego (lata 2011-2014) przy S3 planowane było utworzenie terenów inwestycyjnych przy ul. Cukrowniczej. Zatem realizuje się wizja rozwoju gminy burmistrza Urbańskiego.(https://www.youtube.com/watch?v=rBWcuZf29n8 ).
5. DSAG-S3 została powołana przez Radę Ministrów w drodze rozporządzenia z dnia 3 listopada 2015 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie legnickiej specjalnej strefy ekonomicznej, a Rada Miejska w Jaworze uchwałą nr XI/62/2015 z dnia 24 czerwca 2015 r. jedynie wyraziła pozytywną opinię w tym temacie (zgodnie z art. 4 ustawy o strefach).
6. Ściąganiem do Polski zagranicznych inwestorów zajmuje się Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH)-dawniej (PAIiIZ).
7. Negocjacje z Mercedesem prowadził polski (obecny) rząd (PIS) z p. Morawieckim i dzięki zachętom inwestycyjnym od polskiego rządu (81 mln zł ) doszło do zawarcia umowy. ( https://oko.press/rzad-daje-mercedesowi-81-mln/ )
8. Fabrykę Mercedesa buduje właściciel tej fabryki, a nie burmistrz.
9. Dworzec PKP remontuje jego właściciel, czyli PKP w ramach Programu Inwestycji Dworcowych, a nie burmistrz.
10. Drogę ekspresową S3 buduje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ze środków rządowych, a nie burmistrz.
11. Drogę krajową DK3 wyremontowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ze środków rządowych, a nie burmistrz.
12. Pytanie: co przez 4 lata zrobił Burmistrz Bera i EB Razem?
13. Pytanie: dlaczego gminne budynki , jak m.in. zamek, basen letni, budynki komunalne wyglądają tak samo jak 4 lata temu?
14. Dlaczego burmistrz nie dba o zapewnienie wysokich wpływów z PIT od mieszkańców Jawora i powiatu jaworskiego, które z roku na rok rosną (w 2018r. podatek dochodowy od osób fizycznych stanowi dochód budżetu państwa, w którym samorządy mają swój udział – gminy na poziomie 37,98 proc., natomiast do powiatów trafia 10,25 proc.), zwalniając mieszkańców Jawora i zatrudniając mieszkańców innych miejscowości, z innego powiatu?

Wypłacone z naszego budżetu wysokie wynagrodzenia zatrudnionej przez obecnego burmistrza zamiejscowej ekipie zasilają budżety innych gmin (w postawi wpływów z PIT). Gdyby wróciły do naszego budżetu, można byłoby wyremontować niejedną kamieniczkę. Jawor potrzebuje dobrego gospodarza.
Lubię to! 8
mieszkaniec
mieszkaniecfakty vs. e-bajki17 października o 12:34
PKP remontuje swój budynek dworca, GDDKiA remontuje swoje drogi, pan Bera z PO, po 4 latach sprawowania władzy w mieście, powinien teraz przed mieszkańcami ponieść Pełną Odpowiedzialność za gminny Zamek Piastowski. https://www.youtube.com/watch?v=ROh08uVVLIk
Lubię to! 5
EWA
EWAfakty vs. e-bajki17 października o 13:42
Dziękuję za prawdę w artykule. Trzeba pójść do wyborów ,aby przerwać tę farsę ...........
Lubię to! 5
Adele
Adelefakty vs. e-bajki18 października o 16:04
Wiem, przykre... Ale parę skwerków zrobił i chodników !!!! Hahaha EB razem idzie nowe hahaha!!! A plakat wyborczy tego Pana w czerwieni jednoznaczny " dawać hajs w te rączki" idealna promocja
Lubię to! 0
jaworzanin
jaworzanin17 października o 09:32
Dlaczego urzędnik wyborczy-pani Sozańska, nie reaguje, że Burmistrz Miasta Jawora za pomocą służbowego facebooka burmistrza prowadzi kampanię i agitację wyborczą na rzecz Komitetu EB Razem?
Lubię to! 5
takie rzondy
takie rzondyjaworzanin17 października o 12:36
Sprawdźcie sobie na BIP zarobki niektórych pracowników Urzędu Miasta i niektórych jednostek za ub. rok - pani Sekretarz Żmijewska prawie 99 tys. netto to chyba ok. 130 tys. brutto, pani naczelnik Sozańska 108 tys. zł, naczelnik Szymczyk prawie 100 tys. zł. Dyr. JOK prawie 50 tys. za kilka miesięcy ub.roku, kierownik Przychodni prawie 100 tys. zł. Zarobki prawie jak w prywatnej firmie. A pracownicy socjalni i wodociągów skarżą się na niskie płace, brakuje pieniędzy na remont basenu, zamku, gminnych kamienic, etc.
Lubię to! 4
zdumiony
zdumiony17 października o 09:19
Czy Burmistrz Miasta Jawora może prowadzić za pośrednictwem służbowego facebooka burmistrza kampanię i agitację wyborczą na rzecz Komitetu EB Razem, jego kandydatów na radnych i na burmistrza? Czy to jest dozwolone? Przecież prowadzenie kampanii i agitacji wyborczej na rzecz komitetów wyborczych nie należy ani do zadań gminy, ani do burmistrza, a organy władzy publicznej (burmistrz) mogą działać wyłącznie podstawie i w granicach prawa (art. 7 Konstytucji).
Lubię to! 2
stąd
stąd17 października o 08:33
Świdniczanie zawładnęli miastem, teraz chcą zawładnąć powiatem. Musimy postawić na swoich.
Lubię to! 4
idzie nowe
idzie nowe stąd17 października o 14:03
Nawet na najlepsze gminny wiejskie ruszyli... Prosze spojrzeć na lidera tej listy , ktory dalej daży do celu, po nocach ale do celu.
Lubię to! 2
znowu nowe
znowu nowe 16 października o 22:24
już szło nowe o radnego Bery i zniszczyło zabytkowy świeżo wyremontowany mur przy kościele . Czy to ma być takie nowe co niszczy ?
Lubię to! 5
Reklama
Aga
Aga16 października o 22:19
A skąd pieniądze na to wszystko ?
Lubię to! 3
mieszkaniec Jawora
mieszkaniec Jawora16 października o 22:05
Tak dla Kowalczyka i Kucharzyk, nie dla Bery. Przerost formy nad treścią. I ten czerwony garnitur?
Lubię to! 8
Adele
Adelemieszkaniec Jawora18 października o 16:07
Pan w czerwieni daję radę hahaha!!! Padłam jak zobaczyłam ten plakat
Lubię to! 0
Rzeczna nimfa
Rzeczna nimfa16 października o 19:57
Brzeg rzeki chcecie zagospodarować? Super, tylko jak tak dalej pójdzie to nie będzie rzeki. Rzeka ma 10cm głębokości i ponad połowa rzeki jest ZAROŚNIĘTA. W niektórych miejscach nasza Nysa ma szerokość 1m!!!!
Pomysł fajny, ale od *** strony zaczynacie. To samo się tyczy genialnego pomysłu Pana B., by zrobić ścieżkę do Słupa.
Kiedyś (lata 2000coś chyba) do rzeki wjechał ciężki sprzęt i całe dno i brzeg oczyścił, bo mało kto wie, ze pod tymi chaszczami są piękne kamieniste brzegi i murki. Kiedyś brzegi też były regularnie koszone.
A teraz rzeka śmierdzi gnojem i zarasta gnojem, wystarczy usiąść wieczorem przy brzegu i mocniej pociągnąć nosem. ... nie wiem czy fajnie byłoby tak posiedzieć.
Lubię to! 3
ona
ona16 października o 15:50
Mi się ta wizja podoba. Trzeba postawić na kreatywność, operatywność, a nie na sam PR, bo od PR ludziom codzienne życie się nie polepszy.
Lubię to! 6
super
super16 października o 14:30
dla mnie BOMBA
Lubię to! 3
J J
J J16 października o 13:39
Tak dla Jaśpińskiego nie dla Baczmańskiego.
Lubię to! 0
do JJ
do JJJ J16 października o 17:53
Nie dla Jaśpińskiego i Baczmanskiego .Wiwlkie NIE
Lubię to! 2
Latawiec
Latawiec16 października o 13:10
Tak dla Kucharzyk, nie dla Bery i Kowalczyka .Powodzemia.
Lubię to! 6
NIE
NIE Latawiec16 października o 17:57
Nie dla BERY , a nad Kucharzyk i Kowalczyk zastanawiam się , ale w Jaworze przez 4 lata działa Kowalczyk, a Kocharzyk nigdzie nie było widzać i kto Ją zna bo ja wogóle nigdzie jej nie widziałem w żadnych działaniach w Jaworze , a Kowalczyk mi się podoba , robi swoje i nie ogląda się na nikogo, brawo
Lubię to! 4
Dmuchawiec
DmuchawiecLatawiec16 października o 18:52
Nie dla PiS-ówy co będzie wykonywać polecenia góry, nie dla Bery, Tak dla Kowalczyka
Lubię to! 0
Eska
EskaLatawiec16 października o 19:58
Lubię latawce - super impreza - TAK tylko dla Kowalczyka
Lubię to! 2
Adele
AdeleLatawiec18 października o 16:11
Tylko Pan Kucharzyk! Jedyna która nie bawi się w kumoterstwo, jak pozostali. A to że PiS , w takiej małej miejscowości to i tak bez znaczenia. Grunt że ma i widzi możliwości zmiany i ma konkretny plan działania, oczywiście do weryfikacji po 4 kadencji
Lubię to! 0
Alina
Alina16 października o 12:29
bardzo słabi kandydaci z EBera. Jestem zawiedziona. nawet kandydat na burmistrza - nie spełnił moich oczekiwań - dramat
Lubię to! 8
Alina
Alina16 października o 12:17
nie należę do żadnej partii ale nie podobają mi się kandydaci od pana Bery . To młody i bardzo arogancki człowiek nie oddam głosu na jego ludzi
Lubię to! 11
Ewa
Ewa16 października o 11:29
Idzie nowe czyli porządki jak za komuny.Ale to już było czyli wraca stare.
Lubię to! 6
Monia
MoniaEwa16 października o 14:11
Bunia, weź się do roboty
Lubię to! 4
Reklama
mieszkanka sikorskiego
mieszkanka sikorskiego16 października o 09:59
Ooo to nowe to mi sie podoba . Czas. Na zagospodarowanie tak pięknego terenu ... Chętnych do wypoczynku w tym miejscu byłoby duzo
Lubię to! 4
Autor
Autormieszkanka sikorskiego17 października o 17:32
To miejsce nie jest ani gminy ani powiatu, więc mogą sobie porysować rysunki ...tylko ..podobnie jak burmistrz robił foty na tle dworca PKP ....
Lubię to! 1
Z Jawora
Z Jawora16 października o 09:30
Idzie Nowe? Czy to komitywa z EB Razem, bo jeśli tak to daleko nie zajdziecie.
Lubię to! 11

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.