Logo Jawor24h.pl
Reklama
KWW Aktywny Powiat

I pojechali!

Dzisiaj odbyło się otwarcie S3. Kierowcy już mogą jeździć nową drogą szybkiego ruchu.

Reklama

Komentarze (31)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

mieszkaniec Jawora
mieszkaniec Jawora17 października o 08:31
Wczoraj oglądałem konwencję wyborcza EB Razem. Oprócz wielkiego show, nic konkretnego na niej się nie dowiedziałem, co mogłoby mnie dotyczyć, głównie mówili o sobie i zachwalali swojego lidera. Za co, doprawdy nie wiem, bo moim zdaniem przez te 4 lata nawet nie zdołał zrealizować swoich obietnic wyborczych z poprzedniej kadencji. Nie ma hali widowiskowej z kinem, basen letni i zamek widokiem odstraszają, z gminnych kamienic tynk odpada na przechodniów, stadiony zarośnięte, i tylko opowiadanie, jak to za jego czasu gmina utworzyła strefę i pozyskała Mercedesa. Tak więc trochę faktów:
1. Budowa naszego odcinka S3 była zaplanowana na 2011r., ale ówczesny rząd Donalda Tuska (PO) odłożył ja na bliżej nieokreślony termin, skazując tym samym naszą gminę na lata stagnacji gospodarczej.
2. Do walki o budowę S3 stanęli mieszkańcy z grupą Reanimacja na czele przy współdziałaniu lokalnych samorządowców (burmistrza Urbańskiego i starosty Laskowskiego), którzy zbierali podpisy pod petycją do rządu o budowę obwodnicy ( http://lubin.naszemiasto.pl/tag/ruch-obywatelski-reanimacja.html ) oraz nasza posłanka p.Witek, która interweniowała "na górze".
3. Ten rząd (PIS) znalazł środki na budowę S3 i ją ZREALIZOWAŁ.
4. Jeszcze za burmistrza Urbańskiego (lata 2011-2014) przy S3 planowane było utworzenie terenów inwestycyjnych przy ul. Cukrowniczej. Zatem realizuje się wizja rozwoju gminy burmistrza Urbańskiego.(https://www.youtube.com/watch?v=rBWcuZf29n8 ).
5. DSAG-S3 została powołana przez Radę Ministrów w drodze rozporządzenia z dnia 3 listopada 2015 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie legnickiej specjalnej strefy ekonomicznej, a Rada Miejska w Jaworze uchwałą nr XI/62/2015 z dnia 24 czerwca 2015 r. jedynie wyraziła pozytywną opinię w tym temacie (zgodnie z art. 4 ustawy o strefach).
6. Ściąganiem do Polski zagranicznych inwestorów zajmuje się Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH)-dawniej (PAIiIZ).
7. Negocjacje z Mercedesem prowadził polski (obecny) rząd (PIS) z p. Morawieckim i dzięki zachętom inwestycyjnym od polskiego rządu (81 mln zł ) doszło do zawarcia umowy. ( https://oko.press/rzad-daje-mercedesowi-81-mln/ )
8. Fabrykę Mercedesa buduje właściciel tej fabryki, a nie burmistrz.
9. Dworzec PKP remontuje jego właściciel, czyli PKP w ramach Programu Inwestycji Dworcowych, a nie burmistrz.
10. Drogę ekspresową S3 buduje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ze środków rządowych, a nie burmistrz.
11. Drogę krajową DK3 wyremontowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ze środków rządowych, a nie burmistrz.
12. Pytanie: co przez 4 lata zrobił Burmistrz Bera i EB Razem?
13. Pytanie: dlaczego gminne budynki , jak m.in. zamek, basen letni, budynki komunalne wyglądają tak samo jak 4 lata temu?
14. Dlaczego burmistrz nie dba o zapewnienie wysokich wpływów z PIT od mieszkańców Jawora i powiatu jaworskiego, które z roku na rok rosną (w 2018r. podatek dochodowy od osób fizycznych stanowi dochód budżetu państwa, w którym samorządy mają swój udział – gminy na poziomie 37,98 proc., natomiast do powiatów trafia 10,25 proc.), zwalniając mieszkańców Jawora i zatrudniając mieszkańców innych miejscowości, z innego powiatu?

Wypłacone z naszego budżetu wysokie wynagrodzenia zatrudnionej przez obecnego burmistrza zamiejscowej ekipie zasilają budżety innych gmin (w postawi wpływów z PIT). Gdyby wróciły do naszego budżetu, można byłoby wyremontować niejedną kamieniczkę. Jawor potrzebuje dobrego gospodarza.
Lubię to! 5
Iza
Izamieszkaniec Jawora17 października o 11:08
A w pośredniaku Jarek byłeś?
Lubię to! 1
Janush
JanushIza19 października o 14:49
A ty Iza w Świdnicy?
Lubię to! 0
wyborca
wyborca16 października o 19:22
A to nasze Słońce Narodu ma niekończącą się sesję zdjęciową i reality show. Ileż w to musi być zaangażowanego czasu, jaki można przeznaczyć na pracę i ludzi, których trzeba opłacić. Nie dziwię się, że brakuje na wiele rzeczy.
Lubię to! 2
żenua
żenua16 października o 16:39
A ten nasz cudotwórca znad NS nie dostał zaproszenia do przecinania wstęg i ciężko to przeżył, nie obyło się bez pomocy lekarskiej. Osobisty wstęgotrzymacz zrobił mu więc indywidualną sesję zdjęciową w terenie, z ludźmi pracy i sukcesu i zamieścił w necie, aby jego brygada Dżi zachwala to ze wszech miar. Niektóre choroby jednak wymagają dłuższej hospitalizacji.
Lubię to! 6
wybory
wybory16 października o 15:56
zobaczymy jak nowy urzędnik wyborczy wyszkolił obwodowe komisje wyborcze, czy będą wiedziały, jak działać, czy będą wydzwaniać i o wszystko pytać
Lubię to! 2
dyktat
dyktatwybory16 października o 18:03
Mowa o pani Sozańskiej, ściągniętej do ratusza ze Strzegomia, najpierw na śmieci a potem obsadzonej na połączonym stanowiska naczelnika po zwolnieniu naszych jaworzanek?
Lubię to! 1
breto
breto16 października o 09:00
Jedyna szansa gospodarcza dla okolicy Jawora
Lubię to! 1
wujek Stefan
wujek Stefan15 października o 22:53
Do dzisiaj mnie zastanawia, co jest takiego niezwykłego i wyjątkowego w tym, że w ponad 38 milionowym kraju położonym w centrum Europy powstała nowa droga w XXI wieku. Czasem mam wrażenie, że mentalnie to my jako naród jesteśmy w głębokim średniowieczu.
Lubię to! 5
fakr
fakrwujek Stefan16 października o 07:47
bo byliśmy, póki PIS nie wybudował drogi realnych możliwości rozwoju naszej gminy
Lubię to! 3
mloper
mloperwujek Stefan16 października o 08:57
Twoja edukacja na niskim poziomie i trwanie w opozycji
Lubię to! 1
_
_15 października o 22:48
Nareszcie mamy S3! Jawor odpocznie od ciężarówek. I do Czech szybciej dojdziemy. Ważny dzień dla waszego miasta :)
Lubię to! 3
Dawny mieszkaniec
Dawny mieszkaniec15 października o 22:47
Jest droga jest strefa ekonomiczna,oby przyszły tłuste lata dla powiatu jaworskiego w rozwoju gospodarczym pozdro.
Lubię to! 3
mloper
mloperDawny mieszkaniec16 października o 08:58
To zależy od samorządu i burmistrza
Lubię to! 0
AK 47
AK 47mloper16 października o 12:56
od ciebie i ode mnie TEŻ!!!
Lubię to! 0
Dawny mieszkaniec
Dawny mieszkaniecmloper16 października o 17:47
Myślę że w Jaworze wszyscy są spragnieni nowych inwestycji
Lubię to! 1
Aga
Aga15 października o 22:15
JEDNI PRZECINAJĄ WSTĘGI, A INNI KRĘCĄ FILMIKI O TYM, ŻE MOŻE KIEDYŚ PRZETNĄ WSTĘGI. Jedni budują, remontują, a inni opowiadają co zrobią. Jawor pilnie potrzebuje dobrego gospodarza.
Lubię to! 8
Wyborca
Wyborca15 października o 21:52
Jest i ona znawczyni od wszystkiego teraz ekspert od s3 tego nie da się chyba już wyleczyć
Lubię to! 4
Bunia
BuniaWyborca16 października o 07:49
idź lepiej robić reality show, bo tylko to Ci wychodzi
Lubię to! 3
Reklama
jaworzanin
jaworzanin15 października o 20:16
Berze 4 lata było za mało, aby wyremontować basen letni, inni w tym czasie postawili nowe obiekty.
Lubię to! 7
breto
bretojaworzanin16 października o 08:59
co już wyremontowany - nie było wstęgi
Lubię to! 1
Przelotny
Przelotny15 października o 19:39
Niestety PSiory się bały i schowali się tam gdzie nie ma ruch i nikogo z PO nie zaprosili. Byli sami swoi i ksiądz z kropidłem
Lubię to! 3
?
?15 października o 19:27
A gdzie ten nasz cudotwórca znad NS ze swoją brygadą Dżi? Nie dali przeciąć wstęgi, to nie ma show?
Lubię to! 7
Prawnik
Prawnik?15 października o 23:28
Wtedy była rozprawa chyba
Lubię to! 1
emeryt
emerytPrawnik16 października o 07:51
rozprawa była, ale jego nie było
Lubię to! 3
Buba
Buba15 października o 17:48
A burmistrz był? Czy znów zachorował?
Lubię to! 13
AS
ASBuba15 października o 18:20
Burmistrz? No co wy dziś była kolejna rozprawa wiec dalej się wczasuje.
Lubię to! 5
trudno określić
trudno określićBuba15 października o 21:07
Nakręca filmiki ze sobą. Każdy robi to, co potrafi.
Lubię to! 5
Ciekawy
Ciekawy 15 października o 16:52
A gdzie nasz karierowicz Emilian? Czy ktoś wie czy sprawa dziś się odbyła??? Czy dziś przesiedzial na przystanku i filmy kręcił? dzień cały nasz Kochany Burmistrz ,który wszystkich w maliny puścił......
Lubię to! 20
Gratulacje
GratulacjeCiekawy 15 października o 18:41
Już na FB się chwalił i mu ludzie gratulowali, ale nie wiem czego. Jeszcze pewnie dostanie kwiaty od swoich.
Lubię to! 7
 zibi
zibi15 października o 15:49
fajna droga
Lubię to! 7

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.