Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

I LO w finale łamigłówek

W zeszłym roku w I LO pierwszy raz odbyły się zawody w rozwiązywaniu łamigłówek matematycznych, które cieszyły tak dużym zainteresowaniem wśród uczniów, że w tym roku szkoła wystartowała w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Łamigłówkach.

© materiał prasowy / I LO

Eliminacje szkolne odbyły się 5 marca. Spośród 25 uczestników zawodów szkolnych do finału dostało się aż 11 osób: Daria Truchan (1C), Jan Szwedo (1A), Jagoda Kiljan (2D), Klaudia Kościk (2D), Sandra Mic (2C), Daria Karolak (2A), Stanisław Izdebski (2A), Artur Byczek (2A), Błażej Parzyszek (3C), Łukasz Rębisz (3A), Kamil Sudoł (3A). 

Finał odbył się w niedzielę 24 marca w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych organizowane są przez FMW, IM UWr. we współpracy z Wydawnictwem Logi. Mają na celu upamiętnienie i kontynuowanie dzieła Urszuli Marciniak – szerzenia i popularyzowania logicznego myślenia oraz podnoszenia kultury matematycznej wśród Polaków.

Uczestnicy finału rozwiązywali aż 16 łamigłówek diagramowych w trzech 45-minutowych rundach. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze, zdobywając wysoką liczbę punktów i uzyskując tytuł finalisty. Opiekunem uczniów i organizatorem etapu szkolnego był nauczyciel matematyki w I LO w Jaworze Dorota Rębisz.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.