Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rok-Stol - stolarstwo

Humaniści poznawali konstytucję

8 czerwca w I Liceum Ogólnokształcącym im. Księcia Bolka I w Jaworze uczniowie z klasy I b (profil humanistyczny) brali udział w warsztatach, których celem było zwrócenie uwagi młodzieży na praktyczny wymiar obowiązywania konstytucji.

© materiał prasowy / I LO w Jaworze

Zajęcia poprowadziła absolwentka jaworskiego ogólniaka Zuzanna Przyszlak, która obecnie jest studentką prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prelegentka główny akcent postawiła na kwestii prawa wyborczego. Zajęcia miały charakter zarówno teoretyczny, jak i  praktyczny z wykorzystaniem tekstu konstytucji oraz urny wyborczej.

Odbyła się m.in. symulacja wyborów, w trakcie której zwrócono uwagę na to, jak zgodnie z konstytucją należy je organizować. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w szkole tradycją już jest organizowanie prawyborów w ramach projektu organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Zajęcia dotyczące prawa wyborczego przygotowują młodzież do wejścia w dorosłe życie, do aktywnego udziału w kreowaniu przyszłości kraju.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.