Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

„Gwiazd naszych wina” bestsellerem w ogólniaku!

30 października w czytelni I Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Bolka I w Jaworze odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników IX Szkolnego Rankingu Bestsellerów, organizowanego w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Fot. materiały prasowe © materiał prasowy

Przez trzy tygodnie uczniowie zgłaszali tytuły książek, które ich zdaniem zasługują na miano szkolnego bestsellera. W tej akcji, która promuje książki i czytanie, wzięło udział 83 uczniów, którzy nominowali 72  tytuły. Najwięcej osób oddało swój głos na powieść Johna Greena „Gwiazd naszych wina”. Dużą popularnością cieszyły się także: „Buszujący w zbożu” J. Salingera, „Cyfrowa twierdza” D. Browna, „Dziewczyna z pociągu” P. Hawkins, „Gra o tron” G. R. R. Martina, „Harry Potter i Książę Półkrwi” J. Rowling, „Hopeless” C. Hoover, „Lśnienie” S. Kinga, „Malowany człowiek” P. Bretta, „Mały książę” A. Saint-Exupery’ego i „ Wiedźmin” („Ostatnie życzenie”) A. Sapkowskiego.

Zgłoszone propozycje świadczą o szerokich i różnorodnych zainteresowaniach czytelniczych. Młodzież  chętnie sięga po najnowsze powieści psychologiczne, sensacyjne, obyczajowe i fantasy. Nie stroni także od klasyki polskiej i obcej. Wśród  poczytnych książek jest obecny nadal „Wiedźmin” A. Sapkowskiego, czterokrotny zwycięzca wcześniejszych edycji rankingu. Do grona ulubionych autorów należą: Stephen King, Dan Brown, George R. R. Martin, A. Sapkowski, J. R. R. Tolkien i Jo Nesbo. Czytelnicy z liceum zaproponowali wiele tytułów z twórczości wymienionych pisarzy.

Podczas uroczystości zostały uhonorowane nie tylko książki, które licealiści nominowali w tym konkursie. Tradycyjnie odbyło się losowanie nagrody niespodzianki dla uczestników rankingu. Wicedyrektor szkoły Władysław Woźniakiewicz spośród wszystkich głosów wylosował kupon złożony przez Jagodę Kiljan z klasy I C. Nagrodą był talon na zakupy do Księgarni „Bajka” w wysokości 100 zł, ufundowany przez anonimowego sponsora. Dla pozostałych uczestników przygotowano okolicznościowe zakładki, promujące czytanie i bibliotekę szkolną oraz słodycze.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Gość
Gość4 listopada 2017 o 06:44
"Malowany człowiek" Bretta i "Wiedźmin" Sapkowskiego, matko jest nadzieją w młodszym pokoleniu!
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.