Logo Jawor24h.pl
Reklama
KWW Aktywny Powiat

Grzegorz Kucab: Gmina Bolków ma ogromny potencjał

Najpoważniejszym rywalem obecnego burmistrza Bolkowa w zbliżających się wyborach samorządowych jest Grzegorz Kucab. Z kandydatem rozmawiamy o pomyśle na start w wyborach i planach na Bolków.

© materiał prasowy

Grzegorz Kucab to rdzenny mieszkaniec Gminy Bolków, mąż i ojciec dwójki dzieci. Posiada wykształcenie wyższe, zdobyte na SGGW w Warszawie. Aktywnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności, jako sportowiec, przyrodnik, edukator i strażak ochotnik. Zachęcamy do przeczytania rozmowy z kandydatem.

 

Skąd pomysł na start w wyborach na burmistrza Bolkowa?

Przede wszystkim chęć zmiany. Dostrzegając zastój naszej gminy, szczególnie w porównaniu z ościennymi samorządami, podjąłem decyzję o starcie w wyborach. Ze względu na pełnione obowiązki zawodowe, mam okazję na co dzień przyglądać się temu, jak rozwijają się okoliczne gminy. Niestety, widzę jak uciekają one Gminie Bolków. Będąc pracownikiem Urzędu Miejskiego w Bolkowie z bliska przyglądałem się funkcjonowaniu naszego samorządu i widzę w nim ogromny, niewykorzystany potencjał. Pewne sprawy na pewno mogą dziać się szybciej i sprawniej.

Z jakimi propozycjami wychodzi Pan do mieszkańców?

Sytuacja w jakiej znalazła się Gmina Bolków powoduje, że pilnych spraw do załatwienia jest mnóstwo. Moglibyśmy rozmawiać chyba bez końca. Każda miejscowość w gminie boryka się ze swoimi problemami. Będę o nich rozmawiał na spotkaniach w poszczególnych sołectwach. Wymienię więc problemy dotykającej całej gminy. Jednym z głównych postulatów jest wykorzystanie już istniejących zasobów. Dotyczy to przede wszystkim gospodarki wodnej. Będę rozwijał niezależność wodną naszej gminy. Co roku zmagamy się z problemem suszy. Trzeba z tym skończyć. Tym bardziej, że istnieją takie możliwości. To nie tylko rozwiąże problem z dostawą wody w miesiącach letnich, ale w przyszłości znacznie obniży koszty dla pojedynczego mieszkańca.

Położenie miasta i gminy pod względem geograficznym, na Przedgórzu Sudeckim, ale także przy dwóch drogach krajowych, stwarza doskonałe warunki dla rozwoju biznesu oraz szeroko rozumianej turystyki i rekreacji. Należy wykorzystać walory przyrodnicze naszej gminy, a przede wszystkim potencjał jej mieszkańców. Zamierzam wzmacniać już istniejące inicjatywy, niekoniecznie dostatecznie wspierane przez gminę, które promują naszą Małą Ojczyznę.

Kolejnym ważnym projektem jest „ożywienie” Wzgórza Ryszarda. Wspólnie z kandydatami do rady, startującymi z Komitetu Wyborczego Wyborców Grzegorza Kucaba, przygotowaliśmy plan wzbogacenia oferty turystycznej i wypoczynkowej dla mieszkańców gminy oraz odwiedzających nas gości. Udostępnimy istniejące tam podziemia, odnowimy istniejące alejki spacerowe w zalesionej części Wzgórza, stworzymy polanę wypoczynkową oraz przywrócimy strzelnicę sportową. Zamierzamy też wybudować w naszej gminie orliki i poprawić bazę sportową. Tego obecnie bardzo brakuje, a nasze dzieci i młodzież zasługują na dobry start także w sporcie. Zaadaptujemy również wierzchołek szubieniczny na punkt widokowy. Podobnych pomysłów mamy zdecydowanie więcej i na bieżąco będziemy o nich informować.

Ważnym aspektem naszych działań będzie też program remontu dróg na terenie naszej gminy. Nie będziemy ograniczać się tylko do jezdni i chodników gminnych, ale będziemy też współpracować z samorządem powiatowym, na rzecz modernizacji dróg powiatowych, przebiegających przez nasze miejscowości. Będziemy sukcesywnie remontować, a być może także budować nowe świetlice wiejskie czy uzupełniać wyposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Kto współtworzy KWW Grzegorza Kucaba?

W dużej mierze są to ludzie młodzi, pełni zapału do działania na rzecz lokalnej społeczności, mający wiele pomysłów na rozwój Bolkowa. Cieszę się, że ci bardziej doświadczeni są nie mniej aktywni. Zrealizowanie tych pomysłów sprawi, że Bolków mocniej zaistnieje na mapie Polski. Nasi kandydaci stanowią praktycznie cały przekrój lokalnej społeczności. Są z nami zarówno przedsiębiorcy, rolnicy, ludzie sportu, przedstawiciele służb mundurowych, jak i ludzie z doświadczeniem samorządowym. Każdego z nich będziemy w najbliższym czasie przedstawiać.

Jakie środowiska za Panem stoją?

Tworzymy komitet bezpartyjny. Osobiście nie należę do żadnej partii, podobnie jak kandydaci startujący z naszej listy. Nie oznacza to jednak, że będziemy zamykać się na pomysły płynące z innych środowisk. Na co dzień odczuwam wsparcie z różnych stron, co dodatkowo motywuje mnie do osiągnięcia celu, który sobie założyliśmy.

Reklama

Komentarze (71)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

kropka
kropka26 października o 20:25
Wybierać specjalistów branż w drodze konkursu. Bolków szybko odżyje i może być mekką dla turystów przed wyskokiem w Sudety
Lubię to! 1
Marek
Marek21 października o 23:00
Pani Rap nie jest przygotowana do roli kierownika USC jeszcze musi sie duzo uczyc od Pani Joli kowalskiej Narazie jej do stop nie dorasta Pozdrawiam p. Jole
Lubię to! 0
kangur
kangur30 września o 15:13
Jarek będzie dobrze !!! wierzę, że znowu wygrasz !!
Lubię to! 1
Kuguar
Kuguar15 września o 00:27
Pan Jarek obstawił się w urzędzie takimi ludźmi, że wejście tam i załatwienie jakiejkolwiek sprawy to ciagła walka z samym sobą by nie plunąć jadem. Jedyna pozytywna zmiana to Pani Rapp w urzędzie stanu cywilnego ( pozdrawiam Panią serdecznie i niech Pani się nie zmienia). W każdym innym pokoju to dzieci znajomych lub dawni uczniowie. W odczuciu moim i wielu osób to pracownikom się przeszkadza. Nie obrażając wszystkich bo są osoby które pracują wiele lat i dalej starają się jak mogą. Przyzwolenie na to daje P. Jarek. Na co jeszcze warto zwrócić to kolesiostwo dzięki któremu niektórzy ludzie w Bolkowie wzbogacili się o kilka działek lub dochodowych lokalizacji. Takie rzeczy tylko dla tych którzy zapraszają na wódeczkę. Pozdrawiam Pana J. może wyciągnie wnioski.
Lubię to! 1
Zbyszek
Zbyszek Kuguar26 września o 15:45
Fakt urzad stanu cywilnego to naprawde fachowa obsluga ale i Pani od zalatwiania dowodow osobistych to tez naprawde przyjazna obsluga jedyny brak kompetencji to Pani inspektor ppoz dopiero co zapoznala sie z wyposazeniem miejscowych jednostek ochrony przeciwpozarowej, a teraz pora zaznajmic sie z tym do czego ten sprzet sluzy oj dluga droga ale trzymamy kciuki
Lubię to! 0
proste
prosteKuguar28 października o 15:55
trzeba będzie zrobić audyt kwalifikacyjny
Lubię to! 1
Pionek Wyborca
Pionek Wyborca13 września o 09:32
Słowa są ważne, ale i czyny. Marzy mi się, żeby władza lokalna następnego dnia po wyborach brała się ostro do pracy, a nie dopiero w ostatnim roku przed wyborami. W pierwszym przypadku zależy jej na gminie, w drugim tylko na głosach, żeby utrzymać się na stołkach....taka jest prawda.  Miała wizję rządzenia, ...a raczej służenia mieszkańcom, tzn. wyborcom, a nie przejmowania wszystkich możliwych stanowisk do zajęcia, niszczenia każdego kto myśli inaczej, zastraszania, uzależniania, tworząc zamknięte układy czerpiące profity z podlizywania się i bezkrytycznego ślepego popierania wszystkiego co jedyny władca wymyśli.  Marzy mi się burmistrz, który nie jest politykiem, nie poświęca całego czasu na śledzenie kto z kim, kogo, przeciw komu lub za.......ale jest kompetentnym fachowcem znającym się na zarządzaniu gminą i potrafi dla idei, rozwoju i dobrobytu całej lokalnej społeczności poświęcać cały swój czas, i energię. Na pierwszym miejscu stawia dobro gminy, a nie tylko własne korzyści i ego.  Marzy mi się władza, która słucha wyborców, robi wszystko, żeby lokalną społeczność uaktywnić, zachęca do dzielenia się pomysłami, zachęca do konstruktywnej krytyki, ....bo region rozwija się tylko wtedy, gdy ma aktywną społeczność, a nie bierną, obojętną, albo  zastraszoną. Wszystkie decyzje, za wyjątkiem zarządzania operacyjnego, powinny być konsultowane z mieszkańcami. Szczególnie te strategiczne, kosztowne decydujące o kierunkach rozwoju, czy też te, które na wiele lat będą skutkować na życie nas wszystkich. Lokalne referenda, czy też inne narzędzia  stworzone w internecie powinny umożliwiać komunikowanie się władzy ze społeczeństwem , a szczególnie komunikowanie się społeczeństwa z władzą, dyskusję merytoryczną, głosowanie nad ważnymi dla gminy sprawami.  Tak cenne informacje władza powinna wykorzystywać do wyboru najlepszych rozwiązań, żeby lepiej służyć społeczeństwu, robić to co większość chce, co służy gminie i jej mieszkańcom. Narzędzia do komunikacji nie powinny być używane do  karmienia  propagandą sukcesu i przekonywania do  jedynej nieomylnej roli władzy.  ...z całą masą polubień i serduszek podlizywaczy, którzy jeszcze nie wyrośli z czasów PRL i uważają, że trzeba mieć znajomości i dobre  układy , bo to jedyna droga, żeby dostać posadkę, czy coś załatwić. Do tego komentarze chwalebne, a krytyka tylko tych co za granicą, albo nie boją się, że narażą się władzy, bo nie są w żaden sposób od niej zależni . Reszta woli cicho siedzieć, bo zemsta może być sroga, za słowa prawdy i krytyki. Też nie rzecz w tym, żeby przed wyborami wszystko obiecać, oczywiście cenne są super pomysły, jednak o wiele cenniejsze  jest włączenie do tworzenia nowych rozwiązań całej społeczności, co wiele głów, to nie jedna,  więcej się wymyśli i łatwiej o akceptację społeczną  oraz może uchronić przed popełnianiem błędów, w końcu człowiek to też  istota omylna.  Czy są takie gminy ...może i są. Są i lepsze,  i gorsze, czy od władzy wszystko zależy,  może ...czy od wyborców, ....może, .....czy są podmiotem, czy przedmiotem w rękach cwaniaków....miejmy nadzieję, że nielicznych.   Czy to marzenia tylko, czy coś na co stać mieszkańców każdej gminy w Polsce ?

 
Lubię to! 1
Pionek Wyborca
Pionek Wyborca12 września o 21:06
Spotkania to jedno, ale na pewno w necie trzeba więcej komunikacji.
Lubię to! 1
kontakt z wyborcami
kontakt z wyborcamiPionek Wyborca13 września o 10:43
to prawda, trzeba wykorzystywać wszystkie kanały komunikacji, aby dotrzeć do wyborców, a jeden przekaz to zdecydowanie za mało
Lubię to! 1
Pionek Wyborca
Pionek Wyborca12 września o 16:34
Pożyjemy zobaczymy. 
Lubię to! 0
Naleśnik
Naleśnik10 września o 20:12
.. i nie jesteśmy na "Ty"
Lubię to! 0
Lesnik
Lesnik10 września o 06:28
Cudotwurca. Wszystko da się zrobić. Ja mam tylko pytanie. Czy pan G.K. wie jakim budżetem operuje gmina i czy wie jakie koszty generuje taka inwestycja np wodociąg? Jakbym mógł porównać to film "Miś" mi tu się nasuwa, a lud łyka i wierzy nadal w piękne i okrągłe słowa. Merytoryka-brak.
Lubię to! 1
inteligencja
inteligencjaLesnik10 września o 11:41
proponuje zakupienie słownika ortograficznego, zanim zaczniesz wypowiadać się na forum
Lubię to! 3
Grzegorz
GrzegorzLesnik10 września o 11:48
Są inwestycje, które przynoszą zyski i są takie, które generują jeszcze większe dalsze koszty i tylko wpędzanie w kolejne zadłużenie. Biedna gmina powinna gospodarnie wybierać inwestycje i dopierać stosowaną w nich technologię. Najwyższa pora na zmianę sposobu zarządzania. Potrzebne jest gospodarne zarządzanie z perspektywicznym myśleniem. Nikt Ci w kampanii wyborczej szczegółów swoich pomysłów nie zdradzi, to know how kosztuje.
Lubię to! 3
Dorota
DorotaLesnik13 września o 18:49
A jeśli wie ile to wszystko ma kosztować to co? Dlaczego z góry jest założenie że nie wie? To jakaś tajemnica? Takich przedsięwzięć jest na tyle dużo że można się łatwo dowiedzieć ile kasy na to potrzeba
Lubię to! 0
Bogusław Krukowski
Bogusław Krukowski9 września o 09:24
Dlaczego znakomita większość poniższych wypowiedzi to anonimowi autorzy? Brak odwagi? Obawiacie się odpowiedzialności za słowa? Wstydzicie się czegoś? A może to jest redagowane przez jedną osobę i tak sobie tylko publikowane? Andrzej Stroczyński się niczego nie obawia, nie musi i nie chce być anonimowym. Doceńcie to i bierzcie przykład. Podpiszcie się proszę a podyskutujemy. Bogusław Krukowski - Dyrektor GMOKSiR Bolków.
Lubię to! 0
Kierownik jednostki
Kierownik jednostkiBogusław Krukowski10 września o 11:42
A Pan to zamierza dyskutować zawodowo (z polecenia), czy prywatnie?
Lubię to! 4
Bogusław Krukowski
Bogusław KrukowskiKierownik jednostki10 września o 23:34
Ujawnij się "Kierowniku jednostki". Niejawnym, tchórzom, konspiratorom i tym podobnym nie odpowiadam. To info jest dla wszystkich "tajniaków".
Pozdrawiam mimo wszystko.
Lubię to! 2
Kierownik jednostki
Kierownik jednostkiKierownik jednostki11 września o 13:36
Szanowny Panie Bogusławie Krukowski. Proszę zachować kulturę debaty i w nie używać epitetów. Osobie na kierowniczym stanowisku w administracji publicznej taki poziom dyskusji nie przystoi. To było proste pytanie i wymagało prostej odpowiedzi. Pozdrawiam
Lubię to! 4
Reklama
dość stagnacji
dość stagnacji8 września o 09:52
Potencjał drzemie w ludziach. Rutyna niestety często ten potencjał zabija. Dlatego potrzebne jest świeże spojrzenie na gminę. Ten człowiek ma nie tylko energię do zmiany, ale i pomysł. Chcieć, to móc! Tak trzymać Panie Grzegorzu. Ludzie są z Panem, bo jest Pan słownym człowiekiem i można Panu zaufać.
Lubię to! 4
na tak
na tak7 września o 11:22
Ogromy potencjał, to tkwi w tym Panu! Jesteśmy za.
Lubię to! 7
czas na zmiany
czas na zmiany7 września o 00:02
To najlepszy kandydat, można mu zaufać. Obecny burmistrz długo rządził, ale między czasie zmieniły się potrzeby gminy i lokalnej społeczności, a niestety nie są one realizowane. Dlatego czas na zmiany, potrzeba "świeżej krwi", która ruszy ten zastały krwioobieg.
Lubię to! 6
Maruda
Maruda6 września o 16:41
Wszystko ładnie pięknie ale obecny burmistrz też miał takie same obietnice .
Szansa zawsze jest że może coś zmieni.
Lubię to! 0
Aneta
Aneta6 września o 11:16
Najpierw wybraliscie Pana Jarka był super, mądry z pomysłami i wogole teraz zmieszaliscie go z błotem będzie następny Pan Grzegorz czy kto kolwiek inny też będzie super z pomysłami, zaradny i wogole a potem też go zmieszacie z błotem i tak zawsze nikt wam nie dogodzić i nikt nie jest w stanie sprostać waszej idei, niestety
Lubię to! 1
tak trzeba
tak trzebaAneta6 września o 11:38
Pan Jarek dostał od mieszkańców kilka szans i mieszkańcy zdecydują, czy ich nie zawiódł. Jest okres kampanii wyborczej i wyborcy mają nie tylko prawo, ale i społeczny obowiązek wymieniać się poglądami na różne tematy, dotyczące zarządzania gminą po to, by dokonać dobrego wyboru.
Lubię to! 7
lwów
lwówAneta6 września o 17:19
Pani Aneto...Już 20 wieków przed nami Seneka powiedział" Errare humanum est, in errore perservare stultum. " ... czyli w wolnym tłumaczeniu " błądzenie jest rzeczą ludzką, ale trwanie w błędzie jest głupotą"..Proszę nie mieszać w bolkowskim kotle bo się Pani poparzy. OK ?
Lubię to! 1
Aneta
Anetalwów7 września o 11:01
Znam Pana Jarka od szkoły był świetnym profesorem super wychowawca i dobrym człowiekiem, którym wierzę że jest nadal, mieszkałam w Bolkowie bardzo długo i znam podejście ludzi, no może oczywiście co niektórych i pewnie przyzwyczajenie ciągłego narzekania niestety nie znikło, zawsze ludzie szukają w człowieku to co złe szukają błędów, i podkniec to też są ludzie zauważcie maja prawo do błędów i niestety nie są wszech mocni, również mają władze nad sobą i mają na to na ile dostaną a jak wiemy zapotrzebowanie w takich małych miejscowościach jest duże i nie tylko w Bolkowie pozdrawiam
Lubię to! 1
to czas kampanii
to czas kampaniilwów7 września o 14:03
do samorządów z korporacji dotarła etyka biznesu-wygrywa najlepszy, najsilniejszy, najzdolniejszy, naj...
Lubię to! 3
lwów
lwówlwów7 września o 16:36
Witam, Pani Aneto. Ja nigdy i nigdzie nie twierdziłem że Pan Jarosław Wroński był złym nauczycielem, wręcz przeciwnie, uważam że popełnił błąd zostając burmistrzem. To nie jest to, do czego ma predyspozycje. Ale stało się, można mu to odpuścić Teraz trzeba ludzi którzy potrafią i m o g ą korzystać z kasy unijnej. Czy Pan Wroński jest taką osobą ? Czy Pani wie o czym piszę ?Jeśli nie to nie ma dyskusji.
Lubię to! 4
zainteresowany
zainteresowanylwów12 września o 14:15
Witam, Pani/e lwów. Skoro już mowa o kasie unijnej to chyba się Pan nie przygotował, bo jak widać Bolków z obecnego rozdania pieniążków unijnych otrzymał bardzo dużo. A i jeszcze, żeby mógł Pan mógł się dokształcić w jaki sposób gmina otrzymuje dofinansowanie to proszę poprzeglądać konkursy (wszystko jest dostępne w internecie) i zobaczyć jak wiele podmiotów je otrzymuje, a jak sporo wnioskodawców odpada :)
Lubię to! 0
mieszkaniec
mieszkanieclwów12 września o 19:36
Niestety ale przychylam się do opinii "lwów", p. Wroński miał okazję zarządzać gminą i trzeba przyznać, że robił to dość długo, jak na warunki samorządowe. Teraz jednak potrzebny jest ktoś młodszy i energiczny. Nie ma ludzi dobrych na wszystko. Każda kadencja w gminie ma inne wymagania. Teraz nadszedł czas na zmianę człowieka i sposobu zarządzania gminą. Bolków mocno odstaje w tyle od innych gmin nie tylko z naszego powiatu. Dla dobra gminy i jej mieszkańców czas na zmianę.
Lubię to! 3
lwow
lwowlwów13 września o 10:13
Panie " zainteresowany", sądzę że nawet osobiście... Odpowiada Pan dość arogancko odsyłając do danych w internecie. Czy sądzi Pan że ktoś poświęci kilka godzin na wyszukiwanie mało znaczących dla mieszkańców gminy tryumfów włodarza tejże gminy ? Zadam Panu, jako znającemu temat proste pytanie: proszę wymienić kilka ważnych dla mieszkańców c a ł e j gminy zrealizowanych projektów. Proszę jednak nie uwzlędniać rozpoczętych inwestycji tj. Sady, galeria czy rynek, ponieważ są one rozpoczęte w roku wyborczym. Proszę wymienić tylko te inwestycje które są już zakończone, i tylko te które nie wygenerowały i nie będą generować kosztów ponoszonych przez mieszkańców. Pan Wroński mia dostatecznie dużo czasu , więc czekam.
Lubię to! 2
Dla dobra gminy
Dla dobra gminyAneta14 września o 13:40
Pani Aneto,dla dobra tej dumny czas na zmianę. W XXI wieku ludzie musza tu w dalszym ciągu po wodę chodzić do beczkowozów. To jakieś nieporozumienie. To tak,jakby burmistrz zamiast kupić służbowy samochód,kupił konia z zaprzęgiem. Gmina pod wieloma względami jest w samym ogonie w stosunku do innych gmin,nawet mniejszych.
Lubię to! 0
lokalni
lokalni5 września o 20:26
widzę tu same mądre rzeczy, ale da się zauważyć, że prócz chęci zmian na wzgórzu ryszarda (poza podziemiami) nic nowego nie proponuje - chyba większość jest realizowana albo jest w trakcie, albo w najbliższej realizacji. Pytanie jak zmotywować mieszkańców do większej aktywności w kwestii turystycznej, hotelarskiej? kto miał coś otworzyć to otworzył, innych nie stać i brak młodych, których by to interesowało! Orliki? kto będzie na nich grał, teraz boiska świecą pustkami! drogi powiatowe - brawo, jak zmieni się władza w powiecie bo to w ich gestii, ale powodzenia! tym nie wychodzi ale może nowy wraz ze swoim zapleczem działającym w powiecie może w końcu coś zwojuje, tylko tak dalej! teraz jakoś nie widać współpracy pewnego pana zasiadającego w radzie powiatu z władzami powiatu. Do niewidzących: czy tego nie widać, że susza hydrologiczna jest w całej Europie i w wielu miejscach naszego kraju. Nic nowego, te problemy były, są i będą i żadna czarodziejska różdżka od razu tego nie zmieni. Pomysły dobre ale się powielają z obecnymi, pytanie, a skąd pieniążki skoro gmina taka zadłużona? totolotek?
Lubię to! 0
Efi
Efilokalni5 września o 22:37
Wszystko da się zrobić, tylko do tego potrzeba chęci, determinacji, programu naprawczego i dobrego zarządzania włącznie z mądrą polityką fiskalną i zachętami inwestycyjnymi. Jeżeli ktoś mówi, że niewiele się da i rozkłada ręce, to powinien ustąpić miejsca tym, co mają pomysł, jak to zrobić.
Lubię to! 8
Andrzej Stroczynski
Andrzej Stroczynskilokalni6 września o 15:34
Może i susza hydrologiczna jest w całej Europie ale w całej Europie nikt nie składa ręce tylko stara się z nią walczyć. Czy to przez nowe odwierty czy przez nasadzenia wielopietrowych lasów ochronnych w pobliżu stref źródliskowych w celu zredukowania izolacji(nasłonecznienia). A w przypadku Bolkowa raczej takowych działań nie zauważyłem.
Lubię to! 7
Andrzej Stroczynski
Andrzej StroczynskiAndrzej Stroczynski6 września o 20:46
Sorki mialo byc insolacji.
Lubię to! 0
Sic
Sic5 września o 16:00
Przydałaby się kontrola. Ojjjj! Mogłoby być ciekawie
Lubię to! 0
hmm
hmmSic12 września o 14:15
kontrola czego ?
Lubię to! 0
dżoko
dżoko5 września o 11:18
Zdecydowanie potrzeba świeżej, dynamicznej osoby na tym stanowisku.
Lubię to! 11
/
/5 września o 10:23
myślę, że Wrońskiego musieliby wziąć siłą gdyby się okazało, że przegra.
Lubię to! 1
wybierzmy mądrze
wybierzmy mądrze5 września o 07:49
Znam go, można mu ufać. Czas na zmiany, bo niedługo będzie już za późno. Gmina tonie w długach, niedomaga w wielu sterach życia mieszkańców, a realnej wizji na zmianę brak...
Lubię to! 12
Reklama
Uff
Uff5 września o 05:46
Odetchnąłem z ulgą... może teraz
Lubię to! 8
lokalni
lokalni5 września o 00:00
Brawo Grzegorz! Cieszymy się, że kandydujesz, bo tylko Tobie można zaufać. Masz nasz głos. Czas na zmiany!
Lubię to! 12
Janka
Janka4 września o 23:38
12 lat rządów to dużo. Czas na zmiany. Trzeba nadrobić stracony czas, dogonić inne gminy w wielu dziedzinach życia. Do tego potrzebny jest godny zaufania człowiek. Pan Grzegorz ma duże poparcie wśród mieszkańców i przedsiębiorców. Zna lokalne środowisko, lokalne "bolączki", niedomagania, ale i szanse. Wie, jak wykorzystać potencjał gminy i jej mieszkańców. Z tego co mówią, to już wcześniej rozmawiał z ludźmi o tym, co ich zdaniem trzeba zmienić, co wymaga poprawy, czego potrzebują i jak on widzi szanse na rozwój. Widać, że mu naprawdę zależy na mieszkańcach i dobru gminy, tchnąć w niż życie. Wszyscy, z którymi rozmawiam, mówią, że będą na niego głosować.
Lubię to! 12
tylko jalek
tylko jalek4 września o 23:35
Piicie to zycie Jaro :-)) robota to glupota! Tylko jarek
Lubię to! 2
bolec
bolec4 września o 23:29
Jarek musi zostać dokończyć swoje dzieło zniszczenia! żadnej zmiany
Lubię to! 2
wsteczny bieg
wsteczny biegbolec4 września o 23:45
widać nie wszyscy chcą wyjść z zacofania ;) jak będzie padało nałap sobie deszczówki, to nie będziesz musiał chodzić do beczkowozu po wodę
Lubię to! 2
m
m4 września o 23:19
Tylko żeby znów chłopaki spod filarów nie dali się oczarować za butelkę wina. Nie mogę się doczekać wyborów. Gdybym to ja była na miejscu obecnego burmistrza to uważam, że wszyscy odebrali by to dobrze gdyby honorowo odstąpił urząd
Lubię to! 4
Adam
Adamm5 września o 00:16
Zawsze tam było pełno głupich ludzi...
Lubię to! 1
Mirek
Mirek4 września o 23:17
Temu Panu można zaufać. Ja będę na niego głosować i moi znajomi też. W sumie, to kogo nie pytam, to wszyscy mówią o nim.
Lubię to! 12
kino oko
kino oko4 września o 23:14
Ciekaw jestem co ten Jarek Wroński robiłby gdyby nie został burmistrzem? Przed sobą mam tylko jeden obraz z pewnego filmu "skazani na shawshenk"
Lubię to! 1
z Bolkowa
z Bolkowa4 września o 23:12
Wiele ludzi tu jest za Panem. Dobrze, że Pan się zdecydował kandydować. Wszyscy odetchnęli z ulgą, bo mają na kogo głosować. Nie możemy doczekać się już tych wyborów i zmiany.
Lubię to! 13
Krzysztof
Krzysztof4 września o 23:00
Miałem przyjemność rozmawiać z tym Panem przy okazji zakupów. Inny świat. Napawa mnie to optymizmem
Lubię to! 13
Reklama
Alina
Alina4 września o 22:56
Apeluję do wszystkich mieszkańców gminy Bolków: Szanowni Państwo. Nie mogę już patrzeć na gierki, kłamstwa i zastraszanie. Jako mieszkanka gminy proszę o wsparcie. Wszyscy do urn. Tak dalej być nie może. Głosujcie choćby dla naszych dzieci. Chcę, żeby Bolków tętnił życiem Staczamy się w odległą czeluść.
Lubię to! 13
racja
racjaAlina4 września o 23:55
To prawda, trzeba się zjednoczyć, aby w końcu coś się zmieniło na lepsze. Od samego narzekania nikomu się nie polepszy. Inne gminy dawno nas wyprzedziły i potrzebny jest ktoś nowy, by to zmienił. Rozmawiałem z p. Kucabem. Ten gość naprawdę może dużo zmienić.
Lubię to! 12
jestem za
jestem za4 września o 22:42
Facet mądrze gada!
Lubię to! 14
mieszkaniec powiatu
mieszkaniec powiatu4 września o 22:42
Panie Grzegorzu, trzymamy kciuki i namawiamy do głosowania na Pana.
Lubię to! 13
Antek
Antek4 września o 22:22
Potrzeba dużo odwagi i determinacji, by dogonić sąsiednie gminy, przywrócić gminie dawny blask, zawalczyć o jej rozwój i postęp, polepszyć standard życia mieszkańcom. Gościu mądrze gada, trzeba mieć nie tylko chęci i pomysł, ale konkretny program-strategię, by tego dokonać. Trzeba do tego człowieka godnego zaufania, zdeterminowanego, bo i sytuacja tego wymaga i ludzie tego oczekują. Dość obiecanek i gadania. Pora na działanie. Czas na zmiany!. Ma Pan mój głos.
Lubię to! 14
bilik1982
bilik19824 września o 21:59
Ma Pan mój głos. Pora na zmiany!
Lubię to! 13
cywilizowany
cywilizowany4 września o 21:50
W czasach rozwoju technologicznego, internetu, cyfryzacji, w XXI wieku mieszkańcom wodę dostarcza się zamiast z kranu, to z beczkowozu? To jakiś żart? Ludzie, kogo Wy tam macie?! Faktycznie czas u Was na zmianę...
Lubię to! 14
to prawda
to prawda4 września o 20:13
Czas na zmianę! Gmina, jej mieszkańcy i lokalni przedsiębiorcy zasługują na lepsze życie, lepsze warunki!
Lubię to! 13
ktoś
ktoś4 września o 19:56
Nie jestem z Bolkowa, ale pracuję u was i widzę, że ten facet ma naprawdę duże szanse wśród ludzi.
Lubię to! 13
Marta
Martaktoś4 września o 22:50
Znam go, to fajny, konkretny gość, nie jakiś oszołom, oszust, czy bajkopisarz i ma realny pomysł na zmiany. My będziemy na niego głosować. Moi znajomi z tego co mówią też.
Lubię to! 13
Andrzej Stroczynski
Andrzej Stroczynski4 września o 19:32
I to jest konkretny program! Wreszcie ktos glosno powiedzial co jest do zrobienia. Widzi tez jak bardzo odstalismy od reszty regionu.
Lubię to! 13
...
...4 września o 19:23
Jesteśmy w czarnej d...e pod rządami gościa, który nawet nie ma prawa jazdy ...
Lubię to! 5
Reklama
brawo!
brawo!4 września o 19:06
Najwyższa pora na zmianę-dobrą zmianę dla wszystkich. Gmina musi pójść do przodu, musi zacząć się rozwijać, zwłaszcza, że przed samorządami prawdopodobnie ostatnie rozdanie unijne. Bez konkretnej wizji i strategii czeka nas zapaść gospodarcza. To ostatnia szansa na rozwój, polepszenie standardu życia mieszkańcom, ożywienie potencjału lokalnych przedsiębiorstw. Najwyższy czas skończyć ze stagnacją, a tak naprawdę zacofaniem w wielu dziedzinach życia. To skandal, aby w dzisiejszych cywilizowanych czasach gmina nie posiadała własnej sieci wodociągowej, a woda dostarczana była mieszkańcom beczkowozami. Najwyższa pora wyjść z tego niedasieizmu. Najwyższa pora na zmianę!
Lubię to! 14
Obywatel
Obywatelbrawo!4 września o 21:05
A jakie ma pan propozycje co do działalności MGOKSiR
Lubię to! 1
Tomek
TomekObywatel4 września o 22:52
fajnie, że o to pytasz, na spotkaniu o tym też będzie można porozmawiać, nie jesteś jedyna osobą, która ma zastrzeżenia do tego co obecnie jest
Lubię to! 13
zainteresowany
zainteresowanybrawo!12 września o 14:18
Skoro mowa o ostatniej perspektywie to proszę sobie sprawdzić ile w obecnej Gmina Bolków dostała dofinansowania i na jakie kwoty
Lubię to! 0
Zdzich
Zdzich4 września o 18:34
W końcu!
Lubię to! 12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.