Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Gmina Wądroże Wielkie: Najpierw wypili, później okradli dom

Pojawili się w jednej z miejscowości gminy Wądroże Wielkie, aby kupić alkohol. Po wypiciu wódki, postanowili jednak nie wracać do domu z pustymi rękami.

Zdjęcie ilustracyjne © Zdjęcie ilustracyjne

Po drodze weszli więc na jedną z posesji, skąd dokonali kradzieży elektronarzędzi oraz innego wartościowego sprzętu. Zostali namierzeni i zatrzymani przez jaworskich policjantów 3 dni później.

Część skradzionego mienia została już odzyskana. Sprawcom grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Do przestępstwa doszło w sobotę po południu, na terenie jednej z miejscowości w gminie Wądroże Wielkie. Sprawcy, przez uchylone okno dostali się do piwnicy w budynku mieszkalnym. Następnie z jej wnętrza skradli różne elektronarzędzia. Uwadze złodziei nie umknęły również pompa do wody, kamera inspekcyjna czy grzejnik elektryczny, które także padły ich łupem. Straty jakie spowodowali sięgnęły 2500 zł.

Jaworscy policjanci zajmujący się tą sprawą, na podstawie uzyskanych informacji wytypowali podejrzanych o tą kradzież mężczyzn. Zostali oni namierzeni i zatrzymani przez funkcjonariuszy 3 dni po popełnionym przestępstwie. To mieszkańcy pobliskiej miejscowości w powiecie średzkim, w wieku 21 i 24 lat. Podejrzani trafili do policyjnego aresztu. W przeszłości byli notowani za tego typu czyny. Część z utraconego mienia została już odzyskana.

Mężczyźni przyznali się do zarzucanego im czynu. Tłumaczyli się, że na terenie gminy Wądroże Wielkie pojawili się, gdyż chcieli kupić alkohol. Kiedy wypili wódkę, starszy z nich wpadł na pomysł, aby w drodze powrotnej dokonać kradzieży. Wybór padł na jedną z posesji na uboczu. Kiedy zobaczyli w znajdującym się tam budynku uchylono okno piwnicy, postanowili skorzystać z okazji.

O dalszym losie podejrzanych zadecyduje teraz sąd. Za kradzież grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

_______________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.