Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Gmina Mściwojów: Najpierw włamali się do domu, później chcieli ukraść samochód

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm młodym mężczyznom, którzy włamali się do domu jednorodzinnego.

Zdjęcie ilustracyjne © Zdjęcie ilustracyjne

W jednym z pomieszczeń znaleźli biżuterię wartości 12 tysięcy złotych, którą skradli. To nie było jednak wszystko, co mieli na sumieniu. Okazało się bowiem, że wychodząc z łupem, zauważyli stojący na tej posesji samochód. Postanowili więc go ukraść. Swojego celu jednak nie osiągnęli, ponieważ mieli problem z uruchomieniem VW. Teraz podejrzani staną przed sądem.

Do włamania doszło w nocy, na terenie jednej z miejscowości w gminie Mściwojów. Sprawcy po wyważeniu jednej z rolet zabezpieczających okno, a następnie wybiciu w nim szyby dostali się do wnętrza domu jednorodzinnego. Następnie spenetrowali pomieszczenia w budynku, znajdując w jednym z nich złotą biżuterię, którą skradli. Straty jakie spowodowali sięgnęły blisko 12000 zł. 

Jaworscy policjanci zajmujący się tą sprawą, już następnego dnia wytypowali podejrzanych o ten czyn dwóch, młodych mężczyzn. Jeden z nich został zatrzymany dwa dni po przestępstwie na terenie jednego z legnickich hoteli. 21-letni mieszkaniec gminy Mściwojów ukrył się tam, tuż po włamaniu . Funkcjonariusze znaleźli przy nim część skradzionej biżuterii.  Drugi z podejrzanych, 20-letni mieszkaniec gminy Mściwojów wpadł w ręce jaworskich policjantów kilka dni później. Obaj w przeszłości byli już notowani.

W trakcie prowadzonych czynności w tej sprawie okazało się, że włamanie do domu to nie jedyny „grzech” jaki mieli na sumieniu 20 i 21-latek. Na podstawie zgromadzonych materiałów policjanci ustalili, że mają oni na swoim koncie także usiłowanie kradzieży samochodu osobowego. Tej samej nocy bowiem, tuż po włamaniu, młodzi mężczyźni zamierzali z przedmiotowej posesji odjechać zaparkowanym tam VW.  Najpierw wybili szybę boczną pojazdu, a następnie próbowali go uruchomić, co im się jednak nie udało.

Po zatrzymaniu starszy z podejrzanych próbował zrzucić odpowiedzialność za swoje czyny na alkohol, którego feralnej nocy miał za dużo wypić.

Mężczyźni odpowiedzą teraz za popełnione czyny przed sądem. Za kradzież z włamaniem może im grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

______________________________

Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Michał
Michał13 października 2017 o 20:37
Kto to był i gdzie to się stało
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.