Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Fotorelacja: Nazywam się miliard w Jaworze

Na całym świecie, od 2013 roku, 14 lutego odbywa się wydarzenie "Nazywam się miliard". Jego uczestnicy tańczą, aby zwrócić uwagę na problem przemocy wobec kobiet.

W 2013 roku tańczono w ponad 30 miejscach w Polsce, w 2014 roku w ponad 40, a w 2015 roku najprawdopodobniej w ponad 50, w tym oczywiście w Jaworze.

Z inicjatywy Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych "Przed Siebie", we współpracy z Komendą Powiatową Policji oraz Jaworskim Ośrodkiem Kultury, tańczono bowiem na jaworskim rynku.

Reklama

Komentarze (35)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

konkret
konkret19 marca o 20:07
Proponuje przestać tańczyć i zacząć działać, a przestępczości będzie mniej. Przestępcy tańców się nie boją.
Lubię to! 1
siek
siek17 marca o 16:15
Wobec kobiet, zwierząt, cudzoziemców ... A gdzie obchody przeciw przemocy pracodawcy nad pracobiorcą ?
Lubię to! 1
Władek
Władek16 marca o 10:32
Akcja bardzo potrzebna szczególnie tam gdzie jest ucisk wobec kobiet czy taki jest w Jaworze ? Tego nie wiem skoro jest akcja to pewnie była i potrzeba... Ktoś zaraz skomentuje to symbol nie u nas ale na świecie tam się organizuje i my też... A może to chodzi o promowanie się kogoś kosztem innych ? Zaraz zaraz czy na zdjęciach ta jedna kobieta to nie kobieta to mężczyzna nie znam tego Pana ale wie jak się ustawić do zdjęcia. Pozdrawiam więcej takich akcji rok cudów.
Lubię to! 0
żart?
żart?Władek19 marca o 18:39
Tam, gdzie jest ucisk wobec kobiet, to nie taniec jest potrzebny, ale sprawne i skuteczne działania nie "głuchych" i nie "ślepych" organów ścigania. Tylko działaniem, a nie mową, a już z pewnością nie tańcem można zwalczyć przestępczość i patologię.
Lubię to! 0
Andrzej
Andrzejżart?22 marca o 16:56
Jasne ze ktoś żartował z lewackich zachowań. Władek pewnie chcial napisać że za tym kryje sie manipulacja a najlepiej manipulować kobietami.
Lubię to! 0
sportowiec komentator
sportowiec komentator17 lutego 2016 o 21:27
Ale że Dudka na Mundial nie wzięli?
Lubię to! 0
dostawca
dostawca17 lutego 2016 o 17:41
dziwne ze policja nie reaguje na parkowane prywatne samochody bezpośrednio przed ratuszem
Lubię to! 1
Nadposterunkowy
Nadposterunkowy17 lutego 2016 o 16:28
Panie powinny zapłacić za zajęcie pasa ruchu...
Lubię to! 0
zajęcie płyty rynku
zajęcie płyty rynkuNadposterunkowy17 lutego 2016 o 16:42
chyba raczej te samochody, co parkują na płycie rynku poza miejscami postojowymi
Lubię to! 0
Zawiedziona jaworzanka
Zawiedziona jaworzanka16 lutego 2016 o 19:58
Niestety przy organizacji wykazano się dużym nietaktem, ewidentnie swiadczacym o całkowitym braku zrozumienia akcji, nie zrozumiały tego ani członkinie stowarzyszenia ,ani pozostali uczestniczący przy organizacji
Lubię to! 6
ala
alaZawiedziona jaworzanka17 lutego 2016 o 20:23
do zawiedzionej jaworzanki, organizacja imprezy była super, podaj argumenty, a twoja ocena jest czystą złośliwością.Trzeba coś robic a nie pisac bzdur.
Brawo stowarzyszenie , brawo uczestniczki, życzę by w przyszłym roku było więcej wspierających niż głupio krytykujących.
Lubię to! 1
Honorata
Honorata16 lutego 2016 o 15:43
Szanowni komentujący, czytam Państwa zajadłe, złośliwe komentarze i zastanawiam się skąd tyle jadu? I chyba mam odpowiedź. Panie po prostu stanęły w złym miejscu, przed ratuszem. A to już rodzi w ograniczonych umysłach obawę współpracy z wiadomo kim. Nic innego nie może być powodem takich nieprzyjaznych komentarzy. Bo przecież akcja jest szczytna, przemoc wobec ludzi, nie tylko kobiet, jest zjawiskiem nazbyt częstym, o którym należy mówić, które powinno się manifestować, z którym trzeba walczyć. Tym kobietom, które wzięły udział należą się gratulację i wyrazy szacunku, za poświęcony czas, za chęć niesienia dobrych wzorców, za zaangażowanie. Pozdrawiam serdecznie i myślę, że Panie nie zniechęcą małostkowe, płytkie, głupie i złośliwe komentarze grupki "malutkich" osóbek.
Lubię to! 4
.
.Honorata16 lutego 2016 o 19:46
Wyraznie mówią o przemocy wobec kobiet i dziewcząt. Po drugie nikt nie mówił o politycznym kontekscie, sama Honorato go wywolalas. A skąd te komentarze? Ludzie po prostu myślą, widzą i nie lubią kryptoreklamy.
Lubię to! 4
kobieta
kobietaHonorata16 lutego 2016 o 20:12
Najważniejsze, że kobiety nareszcie otwarcie zaczynają rozmawiać i manifestować (każdy na swój własny sposób) stanowcze NIE dla każdej formy przemocy, mobbingu, molestowania. Dzisiaj tańcem, a jutro może też pozwem.
Lubię to! 2
Ta która zeznawała
Ta która zeznawałakobieta16 lutego 2016 o 21:25
tak, od razu widać,ze nie wiesz o czym mowisz. Byłas kiedyś w jaworskiej komendzie? Zeznawałaś w sprawach osobistych: przemoc, mobbing albo chociaż alimenty??? Kto tego nie przezył, bedzie mówił: super protest niech tanczą,jedno wielkie łał..kto przezył wie,że bez zmian mentalnych w policjantach(kach) możecie sobie poskakać promując jaworskie feministki. Pozdrawiam.
Lubię to! 4
ferdek kiepski
ferdek kiepski15 lutego 2016 o 22:19
Proponuje panowie 8 marca zrobić występ przeciwko przemocy kobiet wobec mężczyzn, najczęściej psychicznej. Objawia się ona słownie w następujący sposób: jak ty mało zarabiasz, a mogłam wyjść za Zenka spod piątki, a Iksińscy byli w Egipcie, życie sobie przez ciebie zmarnowałam itp. Ciągłe zrzędzenie, narzekanie, jojczenie, jęczenie i marudzenie, obwinianie każdego (a najczęściej męża lub chłopaka) jak to im źle i jakie nieszczęśliwe. Oczywiście każda w swoich oczach to anioł i klasa sama w sobie, bez wad i skaz. Ich najczęstsze formy rozrywki to poza karmieniem kota, zakupy i oglądanie seriali na tvp2 lub Polsacie tudzież tvnie. Brylują w galeriach handlowych, nierzadko w towarzystwie innych psiapsiółek. Często mówią o sobie debeściary chociaż po zakupach raczej większość to debeciary . Dziś organizują się w grupy, nazywają feministkami i ciągle czegoś chcą bo lubią dużo brać. Doprowadzą rychle do upadku cywilizacji ale ja tego nie doczekam i prędzej strzelę sobie w łeb z pistoletu wodnego. Pozdrawiam :)
Lubię to! 9
Zenek spod piatki
Zenek spod piatkiferdek kiepski16 lutego 2016 o 17:17
Aleś chłopie trafił...
Lubię to! 2
Kropka
Kropkaferdek kiepski16 lutego 2016 o 20:01
Ferdek, poczytałam to co napisałeś:) Lubię to:) polubilabym wcześniej Ale byłam na zumbie... zumby nie wymieniłeś wśród zajęć ulubionych opisywanych kobiet:)
Lubię to! 2
matrix
matrixferdek kiepski24 lutego 2016 o 11:00
zapomniałeś jeszcze o zasadzie: Mężczyzna zdradza, bo jest draniem. Kobieta zdradza, bo mężczyzna jest draniem...
Lubię to! 2
dr
dr15 lutego 2016 o 17:16
to jest sprzeciw ? śmiechu warte ! to tylko poparcie dla KOD PO Swetru i dla tego co nie płaci alimentów.
Lubię to! 5
Reklama
Hmm
Hmm15 lutego 2016 o 11:35
Tym kobietom które widać na zdjęciach, raczej krzywda się nie dzieje. Policjantkom tym bardziej. "Szoł" nie potrzebne nikomu.
Lubię to! 8
,
,Hmm15 lutego 2016 o 12:22
To się nazywa PR
Lubię to! 5
macho
macho15 lutego 2016 o 11:22
Proponuję paniom wyjechać do Kolonii i tam bronić uciśnionych kobiet.
Lubię to! 5
Nie dla islamu
Nie dla islamu14 lutego 2016 o 21:36
Jaworzanki w końcu sprzeciwiły się gwałtom i molestowaniu kobiet przez islamistów w Niemczech, Dani, Norwegii i Szwecji. Dość tym straszliwym aktom przemocy na europejskich kobietach. Zaostrzyć prawo dla obcych, albo wcale ich nie wpuszczać do Polski.
Lubię to! 10
...
...Nie dla islamu14 lutego 2016 o 22:27
Dobrze, że w Jaworze są rozsądne kobiety odcinające się od środowisk "feministycznych", które zapraszają nie w swoim imieniu do Europy pseudoimigrantów, którym tak naprawdę w głowie tylko gwałty i bandyterka. Szewdzkie feministki są do tego stopnia chore z nienawiści do europejskiej cywilizacji, że urządziły akcje informacyjną wzywającą do tego żeby nie bronić szwedzkich kobiet, gdy będą gwałcone przez imigrantów. Tak niestety działa chora lewacka politpoprawność.
Lubię to! 6
,,,
,,,...14 lutego 2016 o 22:58
Feministki są głupie, oderwane od realiów. Walczą z "wiatrakami". Nienawidzą mężczyzn i na siłę szukają wroga.
Lubię to! 7
trochę mało
trochę mało14 lutego 2016 o 21:33
coś mało tych kobiet tańczyło, bo chyba nawet 50 nie było
Lubię to! 6
BB
BBtrochę mało15 lutego 2016 o 00:15
Z tego co się orientuję to pierwsza tego typu inicjatywa w Jaworze i jak na początek to całkiem spora liczba uczestniczek. Zresztą nie cyferki w tym wszystkim są najważniejsze, ale niepropagowanie przesłania, które tej akcji przyświecało.
Lubię to! 2
prawda
prawdaBB15 lutego 2016 o 11:22
jaki to przekaz? Przekaz jest wtedy, gdy się robi odpowiednią oprawę gdy za jednorazową akcja idą zmiany. To było zwykłe pokazanie się jednej grupy tanecznej. Do tego doszła z poza Jawora osoba, która w oczernianiu wiedzie prym w okolicy.
Lubię to! 8
jaworzanka
jaworzanka14 lutego 2016 o 15:38
Kobiety od lat walczą z problem przemocy, w tym molestowania. Dzięki takim inicjatywom wiele z nich może otwarcie zacząć o tym rozmawiać i walczyć z tą patologią. Żałuję, że nie mogłam wziąć udziału, ale pozdrawiam wszystkie kobiety, które wykazały się chęcią i odwagą publicznego zademonstrowania stanowczego NIE wobec każdej formie patologicznej przemocy wobec kobiet.
Lubię to! 2
jola
jolajaworzanka14 lutego 2016 o 15:47
Tylko żeby ta walka nie przeradzała się w agresję. Uważam, że z języka należy usunąć takie słowa jak walka, żeby zapanował pokój na ziemi. Statystyki tego nie obejmują, ale równie wiele jest przypadków przemocy kobiet wobec mężczyzn. Zwłaszcza w młodszym pokoleniu. Dziś to głównie dziewczynki rozrabiają w szkole i to jest duży problem. Mężczyźni wstydzą się i boją zgłaszać przemocy doznawanej ze strony kobiet, bo to niestety wciąż uchodzi za "obciach".
Lubię to! 8
jolu
jolujola14 lutego 2016 o 16:19
A może to jest naturalna reakcja kobiet na wieloletni mobbing, molestowanie i przemoc?
Lubię to! 1
szok
szokjola14 lutego 2016 o 22:24
Przemoc to przemoc. Nie ma rozróżnienia na płeć. Co to w ogóle za podejście, że kobiety mogą bić mężczyzn żeby się wyżyć?!
Lubię to! 7
Niestety
Niestetyjola15 lutego 2016 o 11:26
no to własnie takie feministyczne podjescie, głupie do bólu. Zamiast tanczyc zacznij uswiadamiac. Tam ofiary nie tanczyły. I nie sadze,żeby przez to,że zatańczyły nagle kobiety zaczęły mówić o swoich problemach. A policja to lepiej zajęłaby sie edukacją swoich pracowników o problemie przemocy, jak traktowac osobę pokrzywdzoną itd. To jest dziś problem.
Lubię to! 9
ala
alajola16 lutego 2016 o 19:14
do niestety, skąd wiedza ,że tam ofiary nie tańczyły? zajmujesz się tymi sprawami? lepiej coś robic niż krytykowac i pouczac..........
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.