Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Zadymienie na plebanii w Pomocnem

Wczoraj, 9 listopada br. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze otrzymał zgłoszenie o zadymieniu w budynku plebanii w Pomocnem.

Fot. KP PSP Jawor © KP PSP Jawor

Do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz zastępy z jednostek OSP z Męcinki, Małuszowa i Pomocnego. Na miejscu okazało się, że doszło do zapalenia belek stropowych przylegających do komina.

Z wykorzystaniem kamery termowizyjnej zlokalizowano miejsce pożaru i przystąpiono do prac rozbiórkowych, a następnie działań gaśniczych. Jednocześnie w związku z osłabieniem konstrukcji ściany i stropu do zdarzenia zadysponowano Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą, która dokonała stabilizacji całej konstrukcji. Następnie usunięto całkowicie nadpalone belki. Dodatkowo budynek sprawdzono przy pomocy mierników wielogazowych.

Do działań zadysponowana została także grupa operacyjna z jaworskiej komendy na czele z Komendantem Powiatowym mł. bryg. Waldemarem Sarlejem oraz Zastępcą Komendanta mł. bryg. Arkadiuszem Delikatnym. Na miejsce przybył również Wójt Gminy Męcinka p. Mirosław Brzozowski oraz przedstawiciele Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego i Kurii Biskupiej w Legnicy.
 
kpt. Łukasz Starowicz

 

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

toudi
toudi11 listopada 2017 o 08:59
Kurcze ale akcja, jeszcze pani poseł Witek tam brakowało i szeryfa.
Lubię to! 4

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.