Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Z Krzeszowską Panią na Kalwarię

W niedzielę 10 września tłumy pątników odbyły pieszą pielgrzymkę na Kalwarię w Męcince. Pielgrzymom towarzyszyła Cudowna Ikona Matki Bożej Łaskawej z Krzeszowskiego Sanktuarium.

Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

Nim wszyscy wyruszyli na Drogę Kalwaryjską w kościele pw. św. Andrzeja Ap. odbyła się wspólna modlitwa. 

- Spotkaliśmy się w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła. Tam modliliśmy się przed Cudowną Ikoną Matki Bożej Łaskawej z Krzeszowa nim wyruszyliśmy w pielgrzymce na cysterski szlak. Zostały odprawione stacje Drogi Krzyżowej. Rozważaliśmy to, co Maryja objawiła w Fatimie, bo jest 100-lecie objawień fatimskich. Potem odbyła się uroczysta Msza św. w intencji wszystkich pielgrzymów i Akt poświęcenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. To bardzo ważne wydarzenie w całej Polsce. Następnie spotkaliśmy się na pikniku rodzinnym, pamiętając, że całe wydarzenie jest też skierowane na pomoc dla Dziecięcej Kliniki Onkologicznej. W ten sposób chcemy pomagać - mówi ks. dr Marek Kluwak, proboszcz parafii w Męcince.

Mszę św. na Kalwarii odprawił ks. dr Bogusław Wolański, proboszcz parafii w Olszynie, który poprowadził również modlitwę podczas Drogi Krzyżowej.

Reklama

Komentarze (3)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

M
M11 września 2017 o 18:51
Dużo ludzi, człowiek wrócił naładowany pozytywną energią. Świetna sprawa, do zobaczenia za rok.
Lubię to! 7
weryfikacja
weryfikacja11 września 2017 o 14:12
ludzie wiedzą, kto na co dzień chodzi do kościoła, a kto tylko służbowo, dla lansu
Lubię to! 1
JW
JW11 września 2017 o 13:42
Niektórzy modlą się dla lansu.
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.