Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Wystartowała bezpłatna komunikacja!

Mimo mroźnej aury na jaworskim rynku było dziś wyjątkowo gorąco! Mieszkańcy Jawora byli bowiem świadkami historycznej chwili - startu bezpłatnej komunikacji miejskiej.

Fot. jawor24h.pl © Paweł Sasiela

- Czuję, że uczestniczę w czymś wyjątkowym, historycznym. Ta komunikacja będzie się już tylko rozwijać. Powstaną dodatkowe linie. Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ dzisiaj mieszkańcy oddali to w swoim uśmiechu, zadowoleniu. Dostałem od jednej mieszkanki taki ładny medal z Mikołajem. To jest urocze, bo tego się nie da zaplanować. Tego nie da się wymusić. Mieszkańcy mówią sami z siebie. To jest duma z tego, że udało się wykonać obietnicę, o której mówiłem, czyli w Jaworze zostanie uruchomiona bezpłatna komunikacja. Tak się stało, więc to jest kolejny punkt na mapie do realizacji, który został pozytywnie odhaczony - mówił Emilian Bera, burmistrz Jawora.

Włodarz miasta wyjaśniał też czym kierowano się ustalając trasę i rozkład pierwszej linii autobusowej.

- Są bardzo ważne daty w historii miasta, kiedy wszyscy łączą się, a właśnie celem komunikacji jest połączenie ludzi, którzy często z powodu wykluczenia komunikacyjnego mieli problemy z dojazdem do miasta, szkoły, skorzystania z imprez. Te autobusy są też dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Zupełna nowość, bo dotychczas w ogóle nie było komunikacji w naszym mieście, prowadzonej przez miasto. To jest linia nr 1, która łączy ul. Starojaworską z ul. Reymonta. Będą na pewno dodatkowe. Dzisiaj mamy ograniczenia wynikające z prawa wspólnotowego, nie możemy przekroczyć więcej niż 50 tys. kilometrów, to owocuje ośmioma kursami dziennie, dostosowanymi przede wszystkim do uczniów, chcących dotrzeć do szkół, do osób starszych, chcących skorzystać ze służby zdrowia - zdradza burmistrz Bera.

Burmistrz mówił także o ambitnych planach na przyszłość.

- Pojawią się następne linie. Myślimy już o linii numer 2, która dowiezie mieszkańców na cmentarz, do zakładów pracy, do Korpo, do Kuźni. Również obsłuży osiedle Metalowców. Mamy też w głowie takie, które połączą sąsiadujące gminy, jak chociażby Paszowice, Bolków, Wądroże. O tym też będziemy rozmawiać, dużo będzie zależało od współpracy z włodarzami sąsiednich gmin - podkreślał Emilian Bera.

Przewozy realizować będzie spółka Inwestycje, zatrudniając dwóch doświadczonych kierowców. Włodarz miasta zaznaczał, że w przyszłości gmina planuje pozyskać środki unijne na zakup kolejnych autobusów. Bezpłatna komunikacja będzie kosztować budżet miasta około 400 tys. zł rocznie.

ROZKŁAD JAZDY Jaworskiej Komunikacji Miejskiej znajduje się TUTAJ!

Reklama

Komentarze (296)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

obserwator
obserwator18 stycznia o 11:16
Nie mówmy darmowa, tylko utrzymywana z naszych podatków. Nic nie ma za darmo.
Lubię to! 1
Dawny mieszkaniec
Dawny mieszkaniec7 stycznia o 16:31
A ja myślę że to dobry pomysł,trzeba czasu ludzie się przyzwyczają,a zresztą była przerwa Św.Teraz na dobre szkoła i praca,to może być większy popyt,albo można zrobić żadsze kursy,pzdr
Lubię to! 1
Dany
DanyDawny mieszkaniec7 stycznia o 17:33
Nie sądzę. Wszyscy których znam mają samochody i raczej się nie przestawią na choćby najlepszy autobus. To nie lata 90-te a Jawor to nie Wrocław czy Legnica. Mogę się założyć że te autobusy pojeżdzą do listopadowych wyborów, a potem zostaną zlikwidowane.
Lubię to! 2
Arek
Arek6 stycznia o 17:05
No i co, kicha! Widziałem już ten autobus kilka razy, który jeździ za nasze pieniądze. Zawsze był prawie pusty. Czy nie lepiej byłoby wydać nasze pieniądze rozsądniej Panie Burmistrzu ?
Lubię to! 5
np
npArek6 stycznia o 19:39
można było wynająć przewoźnika z busami i to od początku 2015r., bo skoro były pieniądze na PR, promocje i imprezy, to i na przewoźnika powinno starczyć
Lubię to! 2
fala
falanp18 stycznia o 14:44
Tak, busy byłyby tańsze przy tak małym obciążeniu pasażerami. Miasto powinno wykonać monitoring ilości pasażerów na poszczególnych kursach.
Lubię to! 0
mieszkaniec
mieszkaniecnp18 stycznia o 16:19
Za te same pieniądze można by było wynająć więcej busów, które jeździły by trasą i w godzinach uzgodnionych z mieszkańcami. Również w przypadku niestety zabrakło konsultacji społecznych.
Lubię to! 0
Wika
Wika30 grudnia 2017 o 12:45
Obecni radni Pp powinni się wstydzić za swoje oranie Jawora w poprzednich kadencjach a nie atakować obecnych. My zwykli mieszkańcy widzimy ile obecny burmistrz zrobił.
Lubię to! 7
bez lukru
bez lukruWika30 grudnia 2017 o 15:54
nie wiem (nie widać) co takiego zrobił dla jaworzan, ale wyraźnie widzę, ile zrobił dla ludzi z powiatu świdnickiego i swoich partyjnych kolegów
Lubię to! 9
Bareja
Bareja30 grudnia 2017 o 10:04
Mam pytanie-panowie w służbowych mundurach przecinali tą wstęgę służbowo, czy prywatnie?
Lubię to! 5
obserwator
obserwator30 grudnia 2017 o 08:35
Podczas Świąt przypomniała mi się pewna piękna opowieść, której bohaterem jest Cesarz. Taki, który „nie dbał o swoich żołnierzy (poddanych rodaków), nie zależało mu na teatrze, ani na łowach, szło mu tylko o to, by obnosić przed ludźmi coraz to nowe stroje”. Pewnego dnia zdecydował się wypróbować nową, najśmielszą ze wszystkich dotychczasowych, kreację: szaty uszyte z tkaniny, która – jak obiecywali jej twórcy (oszuści przybyli spoza granic miasta) – miała cudowną właściwość – były niewidzialne dla każdego, kto nie nadawał się do swego urzędu, albo też był zupełnie głupi.

„To rzeczywiście wspaniałe szaty! – pomyślał cesarz. – Gdybym je miał na sobie, mógłbym się przekonać, którzy ludzie w moim państwie nie nadają się do swoich urzędów; odróżniałbym mądrych od głupich”.

Niektórzy wiedzą, co następuje: Cesarz wystąpił w nowych szatach. Kto chciał zachować urząd na wielkim i bogatym wciąż dworze – zachwycał się wzorami i kolorami istniejących tylko wirtualnie tkanin. Także ci, którzy za nic nie chcieli zostać uznani za głupców (a z cesarskiego salonu emanował wszak twardy werdykt: kto głupi, a kto mądry) – klaskali z zapałem na widok niewidzialnych zalet nowych szat Imperatora. Cesarz pokazał się w końcu publicznie w nowym stroju, z wielką pompą, w procesji, pod baldachimem.

„Boże, jakież te nowe szaty cesarza są piękne! Jaki wspaniały tren, jaki świetny krój. – Nikt nie chciał po sobie poznać, że nic nie widzi, bo wtedy okazałoby się, że nie nadaje się do swego urzędu, albo że jest głupi. Żadne szaty cesarza nie cieszyły się takim powodzeniem jak te właśnie”.

I wtedy:

„– Patrzcie, przecież on jest nagi! – zawołało jakieś małe dziecko”. Co było dalej? „On jest nagi! – zawołał w końcu cały lud. Cesarz zmieszał się, bo wydawało mu się, że jego poddani mają słuszność, ale pomyślał sobie: „Muszę wytrzymać do końca procesji”.

I wyprostował się jeszcze dumniej, a dworzanie szli za nim, niosąc tren, którego wcale nie było”.

W opowieści tej Ci, którzy boją się przede wszystkim o swoje urzędy, stanowiska, pieniądze dystrybuowane (przecież z naszych podatków, o czym się tak często zapomina!) poprzez Cesarza, ci wszyscy potakują, klaszczą i płaszczą się przed nicością nowych szat. Przy braku wymiernych działań i sukcesów z ich ust pojawia się okrzyk: jakiż on wspaniały, jak świetnie nosi ten imperatorski strój… Tylko głupcy mogą tego nie widzieć!
Lubię to! 6
fragment "Nowych szat Cesarza"
fragment "Nowych szat Cesarza"obserwator30 grudnia 2017 o 10:27
"Oszuści spoza miasta ustawili warsztaty tkackie, udawali, że pracują, ale nie mieli nic na tych warsztatach. Zażądali od razu najdroższych jedwabi i najwspanialszego złota; chowali je do własnej kieszeni i pracowali przy pustych warsztatach, i to często wysiadywali do późnej nocy.
."Chciałbym jednak wiedzieć, jak daleko postąpiła robota!" - pomyślał cesarz, ale zrobiło mu się nieswojo na myśl, że człowiek głupi albo niezdatny do urzędu, który piastuje, nic nie zobaczy; uspokoił się wprawdzie, że o siebie nie potrzebuje się obawiać, ale postanowił jednak posłać kogoś, aby dowiedzieć się, jak rzeczy stoją.

"Poślę do tkaczy mojego starego, poczciwego ministra - pomyślał cesarz ten będzie mógł najlepiej ocenić ich pracę, bo ma dużo rozumu i nikt lepiej niż on nie sprawuje swego urzędu".
I oto stary, poczciwy minister poszedł do sali, gdzie siedzieli dwaj oszuści i pracowali przy pustych warsztatach tkackich. ,;Boże drogi - pomyślał stary minister i wytrzeszczył oczy - ależ ja nic nie widzę". Ale głośno nie przyznał się do tego.
Obaj oszuści prosili go, aby łaskawie zbliżył się do nich, i pytali, czy wzór nie jest piękny i barwa wspaniała. Wskazywali przy tym na puste .warsztaty i biedny stary minister otwierał w dalszym ciągu oczy, ale nie mógł nic dostrzec, bo nic tam nie było. "Wielki Boże! - pomyślał. - Czyżbym był głupi? Tego nigdy nie przypuszczałem i nikt nie powinien się o tym dowiedzieć. Czyżbym nie nadawał się do swego urzędu ? Nie, nie mogę nikomu powiedzieć, że nie widziałem tkaniny".
- No i co, nic pan nie mówi? - powiedział jeden z tkaczy.
- O, to jest śliczne, bardzo ładne! - powiedział stary minister i patrzał przez okulary. - Co za wzór i jakie kolory! Tak, powiem cesarzowi, że mi się tkanina, niezwykle podoba.
- To nas cieszy - powiedzieli tkacze i wymieniali nazwę barwy oraz objaśniali rysunek wzorów.
Stary minister pilnie uważał, aby móc dokładnie powtórzyć wszystko cesarzowi, co też uczynił.
Po czym oszuści zażądali więcej pieniędzy i nowego zapasu jedwabiu i złota, potrzebnego jakoby do dalszej pracy. Ale znów wszystko schowali do kieszeni, a na warsztatach tkackich nie były ani jednej nitki. Pomimo to siedzieli jak przedtem przy pustych warsztatach.
Cesarz posłał wkrótce innego uczciwego urzędnika, aby zobaczył, jak postępuje praca tkaczy i czy tkanina będzie już wkrótce skończona. Powiodło mu się zupełnie tak samo jak ministrowi. Patrzał i patrzał, ale ponieważ nie było nic na warsztatach, nie mógł więc nic zobaczyć.
- Czyż to nie cudowna tkanina? - zapytali obaj oszuści i pokazali mu, objaśniając, wspaniały wzór, który wcale nie istniał.
"Głupi nie jestem - pomyślał posłany człowiek. - A więc chyba nie nadaję się do mego świetnego stanowiska. byłoby to dość dziwne, ale nie trzeba tego po sobie okazywać". Pochwalił tkaninę, której nie widział, i zapewnił oszustów, jak bardzo mu się podobają piękne barwy i ładny wzór.
- Tak, to przepiękne - powiedział do cesarza. Wreszcie cesarz zapragnął sam zobaczyć materię na warsztacie.
Wybrał się więc z całą gromadą oddanych mu ludzi, wśród których znajdywali się i tamci dwaj dzielni urzędnicy, którzy już tu byli, i zastał sprytnych oszustów pracujących jak najgorliwiej, lecz bez nici i bez osnowy.
- Czyż to nie wspaniałe? - powiedzieli dwaj dostojni urzędnicy. - Niech jego cesarska mość tylko spojrzy, co za wzór, co za barwy! - I pokazywali na puste krosna, gdyż myśleli, że wszyscy oprócz nich widzą tkaninę.
"Cóż to? - pomyślał cesarz. - Nic nie widzę. To straszne! Czyżbym był głupi? Czy jestem niewart tego, aby być cesarzem? To byłoby najstraszniejsze, co mi się mogło przytrafić".
- O, tak, to jest bardzo piękne - powiedział cesarz - raczę to bardzo pochwalić! - kiwnął z zadowoleniem głową i zaczął oglądać puste krosna, bo nie chciał powiedzieć, że nic nie widzi. Cały orszak, który otaczał cesarza, patrzał i patrzał, ale także nic nie widział, wszyscy jednak mówili tak jak cesarz:
- Tak, to jest bardzo piękne.
I radzili monarsze, aby szaty z tego nowego, wspaniałego materiału włożył po raz pierwszy na wielką procesję, która miała się wkrótce odbyć.
- Magnifique, zachwycające, excellent! - powtarzał jeden za drugim i wszyscy byli niezwykle radzi.
Cesarz ofiarował każdemu z oszustów krzyż do noszenia w dziurce od guzika i nadał każdemu tytuł nadwornego tkacza."
Lubię to! 3
deja vu
deja vu28 grudnia 2017 o 22:03
Mam wrażenie, że znów zawitał do nas "głęboki Gierek"-propaganda i hasła rodem z PRL-u, kibloschron, a teraz jeszcze te autobusy. Można normalnie pogubić się w czasach, tylko jak człowiek rozgląda się dookoła to wszędzie indziej jakieś science-fiction.
Lubię to! 4
rzeczywistość
rzeczywistośćdeja vu30 grudnia 2017 o 09:28
wokół mamy XXI wiek, nastawienie na ekologię, innowacyjność i postęp technologiczny
Lubię to! 2
uwolniłem spaliny
uwolniłem spaliny28 grudnia 2017 o 19:06
RAZEM utylizujemy na miejscu ..... sprzęt komunikacyjny zza Odry
Lubię to! 5
hihi
hihiuwolniłem spaliny28 grudnia 2017 o 19:16
yabadabadoo
Lubię to! 1
załamka
załamkauwolniłem spaliny28 grudnia 2017 o 19:50
sprzedający do tych autobusów powinien nam jeszcze dopłacić, bo to już relikt PRL-u, dzięki p.Morawieckiemu cała Polska teraz stawia na nowoczesność, innowacje i ekologię https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/elektromobilnosc-mateusz-morawiecki,63,0,2394943.html
Lubię to! 1
mad max berioza 3
mad max berioza 328 grudnia 2017 o 19:05
No i w dechę! Na Stary Dżawor za darmochę "spalinowcem" z pod płotu z Reichu
Lubię to! 2
hihi
hihimad max berioza 328 grudnia 2017 o 19:07
yabadabadoo
Lubię to! 1
gdzie my jesteśmy?
gdzie my jesteśmy?28 grudnia 2017 o 18:52
i te hasła jak za PZPR-razem to, razem tamto...
Lubię to! 3
mentalność
mentalnośćgdzie my jesteśmy?28 grudnia 2017 o 23:18
Jest takie polskie przysłowie: "czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci."
Lubię to! 2
Spadkobiercy Sdrp
Spadkobiercy Sdrpgdzie my jesteśmy?30 grudnia 2017 o 08:55
No bo rządzi PZPR
Lubię to! 2
Reklama
młody
młody28 grudnia 2017 o 18:26
cała Polska stawia na elektromobilność z zewnętrznym finansowaniem, a nasz niby młody burmistrz, postawił na przestarzałą komunikację miejską
Lubię to! 2
quo vadis Jaworze
quo vadis Jaworzemłody28 grudnia 2017 o 18:33
i do tego te wiechcie powtykane gdzie się da, akcja z wesołym autobusem na pokaz, normalnie głęboki PRL
Lubię to! 2
hihi
hihiquo vadis Jaworze28 grudnia 2017 o 18:39
yabadababoo...
Lubię to! 1
powrót do przeszłości
powrót do przeszłości27 grudnia 2017 o 19:46
po młodym burmistrzu spodziewać się mogło postępu technologicznego, innowacyjności, a z tymi autobusami, to przemieszczamy się w czasie, tylko że w tył, gminy dookoła wprowadzają nowoczesny transport
Lubię to! 4
hmm
hmmpowrót do przeszłości28 grudnia 2017 o 21:56
Ciekawe, czy to szczyt jego możliwości, czy kwestia jego doradców i "fachowców"?
Lubię to! 3
RW
RW27 grudnia 2017 o 15:25
Coś pustki w tych autobusach... A drogi dziurawe, budynki się sypią....
Lubię to! 6
gospodarność
gospodarnośćRW27 grudnia 2017 o 15:32
A burmistrz jeździ nową wypasioną limuzyną kupioną z salonu za nasze pieniądze. Jak wprowadzona został miejska komunikacja, to zlikwidowane powinny być wszystkie służbowe (na nasz koszt) ryczałty samochodowe w urzędzie i gminnych jednostkach.
Lubię to! 4
mieszkaniec
mieszkaniecgospodarność27 grudnia 2017 o 15:51
Czyżby mieszkańcy byli postrzegani jako "gorszy sort"? Sobie nowoczesny nówka wóz i prywatne ryczałty samochodowe a mieszkańcom stare używane nie ekologiczne autobusy? I to wszystko na koszt mieszkańca-w 100% finansowane z budżetu gminy...
Lubię to! 5
konsultacje
konsultacjeRW27 grudnia 2017 o 15:39
trasy z mieszkańcami też zdajsie nie uzgadniał
Lubię to! 3
HGW
HGWRW27 grudnia 2017 o 15:56
do RW-nie przesadzaj, bo dach w budynku, w którym sobie kupił mieszkanie został wyremontowany
Lubię to! 3
Ania
AniaHGW27 grudnia 2017 o 19:27
Nie on tylko wspolnota !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lubię to! 4
publiczne czy prywatne
publiczne czy prywatneHGW27 grudnia 2017 o 20:50
wspólnota, której udziałowcem jest gmina?
Lubię to! 4
kk
kk27 grudnia 2017 o 15:12
Art. 231 kodeksu karnego wskazuje, że funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia (wykracza poza swoje uprawnienia służbowe, działa bez podstawy prawnej) lub nie dopełniając obowiązków (zaniechanie, nienależyte lub niedbałe wykonanie swoich obowiązków), działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli funkcjonariusz działa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej (np. łapówka) lub osobistej (np. protekcja), podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Warto podkreślić, że chodzi zarówno o uzyskanie korzyści dla siebie, jak i dla innej osoby.
Lubię to! 2
nadużywanie władzy lub stanowiska
nadużywanie władzy lub stanowiska27 grudnia 2017 o 15:09
http://www.iei.org.pl/Nadużywanie-władzy-lub-stanowiska,aktualnosci,1078.html
Lubię to! 0
zdziwiony
zdziwiony27 grudnia 2017 o 15:07
Ja mam pytanie, dlaczego burmistrz wykorzystuje służbowy portal FB burmistrza miasta Jawora do promocji swojego prywatnego komitetu wyborczego EBRazem i ludzi z tego komitetu-dlaczego a służbowym portalu zamieszcza życzenia tego komitetu, choć nijak nie należy to do sfery zadań publicznych gminy i burmistrza?
Lubię to! 3
$
$27 grudnia 2017 o 09:37
Burmistrz na FB zaprasza na sylwestra do tych 2 autobusów komunikacji publicznej. W sylwestra pije się szampana, a przecież jest zakaz prawny spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Ustawa o przeciwdziałaniu w rzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi wskazuje wprost, ze zabrania się sprzedaży, podawania i spożywania alkoholu w miejscach publicznych wymienionych w jej art. 14, w tym m.in. w środkach i obiektach komunikacji publicznej. Osoba spożywająca napój alkoholowy w miejscu publicznym, popełnia wykroczenie karane grzywną. Jej wysokość została wskazana w rozporządzeniu w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń i wynosi 100 zł. Należy go uiścić w ciągu 7 dni od daty otrzymania, a jeśli go nie przyjmiemy, sprawa zostanie przekazana do sądu, gdzie dojdą koszty postępowania sadowego. Miejmy nadzieję, że policja będzie czujna, aby nie doszło do złamania prawa.
Lubię to! 3
sceptyk
sceptyk$27 grudnia 2017 o 10:34
A gdzie masz napisane, że to burmistrz zaprasza? Zastanów się, co piszesz, bo cię znowu ktoś w maliny wpuści...
Lubię to! 3
to niech ściągnie
to niech ściągnie$27 grudnia 2017 o 11:32
jest na profilu FB burmistrza
Lubię to! 2
sceptyk
sceptykto niech ściągnie27 grudnia 2017 o 13:07
nieprawda!
Lubię to! 3
?
?to niech ściągnie27 grudnia 2017 o 14:23
a co, ściągnęli?
Lubię to! 2
kanał komunikacji
kanał komunikacjito niech ściągnie27 grudnia 2017 o 14:36
rano jeszcze był, widać panaburmistrzowe służby, albo i on sam czytają ten portal
Lubię to! 2
Rozczarowany
Rozczarowany25 grudnia 2017 o 20:08
Gdzie mozna zapoznać się z przetargiem na zakup tych dwoch autobusów? Urzad marszalkowski dofinasowuje zakup nowych autobusow chyba nawet elektrycznych dostarczanych do Jeleniej Góry, Legnicy, a nawet do Swiebodzic a u nas jakies starocie.
Lubię to! 5
Mieszkaniec
Mieszkaniec24 grudnia 2017 o 14:48
Brawo dla Włodarza naszego miasta, wreszcie coś się dzieje, powoli ale się dzieje,czekam na dalszy rozwoj naszej skromnej mieściny.
Lubię to! 3
nie przesadzaj ze słodyczami
nie przesadzaj ze słodyczamiMieszkaniec24 grudnia 2017 o 14:52
w takim tempie, to trudno mówić o rozwoju, skoro inni nas w wyprzedzają, 3-letni budżet wydany przy braku poważnych inwestycji a teraz zadłużanie miasta
Lubię to! 2
realista
realistaMieszkaniec25 grudnia 2017 o 10:23
jak tak dalej zadłużenie będzie się zwiększać, to ta nasza mała mieścina będzie się zwijać, a nie rozwijać-podobnie jak swojego czasu gmina Żarów
Lubię to! 3
przód i wstecz
przód i wsteczMieszkaniec27 grudnia 2017 o 18:01
Inni włodarze zakupują do swoich gmin nowoczesne ekologiczne autobusy komunikacji miejskiej przy współfinansowaniu zewnętrznych środków, a nasz burmistrz 3 lata czekał, aby za nasze pieniądze kupić 2 stare autobusy i utrzymywać je wraz z kierowcami w 100% z naszych gminnych środków?
Lubię to! 0
friend
friend24 grudnia 2017 o 07:07
Niestety Jawor jest zakorkowany samochodami głównie z okolicznych wiosek. Miastowi wola pieszo pokonywać ulice
Lubię to! 5
Reklama
folia
folia22 grudnia 2017 o 18:55
Mamy też w głowie takie, które połączą sąsiadujące gminy, jak chociażby Paszowice, Bolków, Wądroże. O tym też będziemy rozmawiać, dużo będzie zależało od współpracy z włodarzami sąsiednich gmin - podkreślał Emilian Bera.

Rozmowa oczywiście o współfinansowaniu tego zadania. Czy będszie ich stać na takie okrojenie budżetu gminy?
Lubię to! 1
Zębowice Paszowice
Zębowice Paszowicefolia23 grudnia 2017 o 19:44
Mam nadzieję, że nasz wójt, w końcu mądry facet, będzie miał pomysł burmistrza z Jawora nie w głowie a w.... Nie chce jeszcze płacić za wozenie powietrza w Jaworze
Lubię to! 1
jaworzanin
jaworzaninfolia23 grudnia 2017 o 20:03
niestety, nasz burmistrz nie konsultuje się z mieszkańcami przed podjęciem takich decyzji choć wydaje nasze pieniędze
Lubię to! 3
jan
jan22 grudnia 2017 o 17:10
A co z samochodami? Wszystkie ekologiczne?
Na ten temat w Jaworze cicho, bo większość jaworzan samochody posiada i o zatruwaniu przez nie powietrza nie powie ani słowa. Rozlegnie się pewnie krzyk: Przecież samochodu nie wyrzucę, nie zezłomuję, muszę jeździć! Ano właśnie ... , a ktoś inny ma potrzebę pojechać autobusem. Oczywiście, że lepsze byłyby autobusy ekologiczne, ale jest ich mało, a samochodów bardzo dużo.
Lubię to! 1
emeryt
emerytjan22 grudnia 2017 o 18:21
Wybacz, ale prywatne auta to zupełnie inna kwestia, natomiast miejska komunikacja ma dziś inny standard, nikt dziś nie wprowadza do publicznej komunikacji starych pociągów, czy autobusów. Zresztą burmistrz dla siebie za nasze pieniądze też nie kupił starego używanego samochodu, tylko nowoczesna, wypasioną nówkę z salonu. A my t co, gorszy sort?
Lubię to! 6
burmistrz z PO
burmistrz z POemeryt22 grudnia 2017 o 18:25
jak mu nie wstyd!
Lubię to! 6
jan
janemeryt22 grudnia 2017 o 21:45
Wypasiona nówka z salonu to rzeczywiscie przesada.
Lubię to! 3
jaworzanin
jaworzaninemeryt22 grudnia 2017 o 21:47
Nowe wybory, nowy burmistrz. Tak się pewnie stanie.
Lubię to! 3
burmistrz z PO
burmistrz z POjan22 grudnia 2017 o 18:24
na górze PO też tak rządziła, sobie ośmiorniczki a pospólstwu podniesiony wiek emerytalny, aby dłużej na nich pracowało za ochłapy z pańskiego stołu
Lubię to! 5
Ela
Ela22 grudnia 2017 o 14:30
jak widzę komentarze typu po co autobusy, zadłużenie itd to mam wrażenie że niektórzy mieszkańcy Jawora są mentalnie nie przystosowani do zmian i nie zależy im na rozwoju miasta. Kto się nie rozwija ten się cofa drodzy mieszkańcy. Was nie będzie za 10 lat a mój syn tak. I chciałabym żeby mieszkał w miasteczku które się rozwija. W każdym mieście jest zadłużenie czy to Legnica czy Warszawa Potraficie wyjeżdzać narzekać że mieszkacie w dziurze, a jak coś się robi żeby było lepiej to i tak Wam źle. Najłatwiej tylko narzekać i pierdziec w fotel
Lubię to! 4
Ala
AlaEla22 grudnia 2017 o 14:40
Mentalnie, to chyba Ty siedzisz jeszcze w poprzedniej epoce, dziś takich zakupów inwestycyjnych dokonuje się z udziałem pozyskanych środków zewnętrznych i to nowoczesnych, ekologicznych zakupów.
Lubię to! 7
Z pyty rynku
Z pyty rynku21 grudnia 2017 o 09:13
A co w tym złego? Może po prostu mieszkańcy przechodzili tamtędy po prostu i zobaczyli i postanowili uczestniczyć w uroczystościach. Takie coś nie zdarza się na co dzień, w innych gminach zazdroszczą nam tego, nie myślcie że nie. W Męcince, Wądrożu czy Paszowicach też chcieli by za darmo jeździć, a musza płacić za busy jak jeżdżą, a my nie. To mało jeszcze??? Nie dość, że za darmo, to jeszcse krytyka. A autobusy wcale takie stare nie są, cykl życia jest na pewno dłuższy niż np auta osobówki. No i prawda taka, że może i w Niemczech nie chcom ich już, ale ilu z nas jeździ ałtami 10 lat i więcej z Niemiec. Dobrze, że mozemy takim czymś jeździć, zadbane, aż chce się przejechać. Kolejna udana inwestycja i darmowa, dziękujęmy
Lubię to! 6
masakra
masakraZ pyty rynku21 grudnia 2017 o 09:37
no ja Ty przyrównujesz miasto jawor do ościennych wiosek, to szkoda dalszej dyskusji
Lubię to! 5
Tymek
Tymekmasakra21 grudnia 2017 o 09:52
Ja myślę że ościenne wioski o wiele lepiej sobie radzą ze swoimi problemami. Remontują drogi, szkoły, budynki, a u nas 3 lata skwerki i mnóstwo planów na rok wyborczy 2018.
Lubię to! 9
kup "se" słownik
kup "se" słownikZ pyty rynku21 grudnia 2017 o 09:39
"chcom" i "ałtami"
Lubię to! 3
RW
RWZ pyty rynku21 grudnia 2017 o 09:42
Do z płyty rynku - człowieku zlituj się, bo pękają oczy. Jak można robić takie błędy, zwłaszcza gdy edytor sam je rozpoznaje i podkreśla. Nie znasz zasad pisowni, to nie pisz i się nie kompromituj.
Lubię to! 2
x
xZ pyty rynku21 grudnia 2017 o 12:58
Masz rację!
Lubię to! 1
Figo Fago
Figo Fago20 grudnia 2017 o 22:48
obiecanki, cacanki, pi-arowe chwyciki, a w kasie........... minuuuusssss. Ruszcie mózgownicą. Pozdro.
Lubię to! 8
f
fFigo Fago20 grudnia 2017 o 22:59
spłata zadłużenia pozostanie na następną kadencję, teraz potrzebne są pieniądze na pijar
Lubię to! 6
skarbnik
skarbnikf21 grudnia 2017 o 07:52
pijar i kasa na kampanię wyborczą
Lubię to! 3
PR
PRf21 grudnia 2017 o 11:46
no cóż, 2018r. to rok wyborczy...
Lubię to! 2
PR
PRf21 grudnia 2017 o 12:21
No cóż, nie zostanie zrealizowanych wiele inwestycji, na których zależy jaworzanom (budowa boisk przy szkołach, remont zamku i gminnych budynków mieszkalnych, itp.), bo bardzo duże środki zabezpieczono w budżecie na 2018r. na promocję.
Lubię to! 7
@
@f21 grudnia 2017 o 12:33
Przez 3 lata była głównie promocja, teraz dopiero bedą jakieś inwestycje. I promocja oczywiście również.

Lubię to! 6
anka
ankaf21 grudnia 2017 o 13:10
może i rusza jakieś inwestycje, ale zadłużenie z nimi związane, zamiast od razu, to pewnie spłacane będzie dopiero w następnej kadencji, a wydatki na promocje są rozdmuchane do granic absurdu w stosunku do zamożności gminy i potrzeb mieszkańców
Lubię to! 6
Ela
Elaf22 grudnia 2017 o 14:32
w każdym miescie które się rozwija jest zadłużenie. Albo mieszkaszw dziurze albo masz zadłużenie.
Lubię to! 0
niegospodarnie
niegospodarnief22 grudnia 2017 o 14:36
ale nie w każdym mieście "przejada się" 3-letni budżet a duże inwestycje planuje na ostatni rok wyborczy do spłaty w kolejnej kadencji
Lubię to! 3
wyborca
wyborcaf22 grudnia 2017 o 14:37
jak skonsumowane zostały dochody z 3-letnich budżetów, to teraz na realizację inwestycji, których przez 3 lata się nie zrealizowało trzeba zadłużyć miasto-to nie fair
Lubię to! 2
jaworzanin 2
jaworzanin 220 grudnia 2017 o 22:45
"To jest urocze, bo tego się nie da zaplanować. Tego nie da się wymusić". Burmistrz chyba nie wierzy sam w to co mówi. Ci wszyscy to tak akurat przechodzili przez Rynek, a emeryci i radni właśnie wracali z targowiska. Śmiechu warte. Zastanawiam się kiedy Ci radni pracują, skoro cały czas robią PR.
P.S. Miały być ponoć elektryczne mercedesy.
Lubię to! 11
:) słońce zza chmury
:) słońce zza chmury20 grudnia 2017 o 21:49
1.Naiwnością byłoby myśleć, że coś w tych czasach jest darmowe... bzdura.
2. Widowisko na rynku...cóż jak lubią, nikt nikogo chyba pod pistoletem nie trzymał ? no chyba, że....
3. Obietnica wyborcza spełniona ? no tak ! elektorat pochwali, przyklaśnie i pojeździ... a co !!!
4. Ci, którzy będą oponować, wytykać i nie zgadzać się z dzisiejszą władzą, będą oponować, wytykać i na nic się nie zgodzą !!! i już....
A tak naprawdę.... i co ? czy to wszystko jest takie ważne ??? :) :) :) Wesołych Świąt Ludzie !!! Wesołych Świąt :)
Lubię to! 6
olek
olek20 grudnia 2017 o 19:43
Autobusy kopciuchy, samochody kopciuchy i kominy też. Co dalej z tym problemem?
Lubię to! 3
lokum
lokum20 grudnia 2017 o 16:16
To jak ze Stadionem Miejskim we Wrocku. Utrzymanie tego molocha obciąża budżet miasta/
"Mimo cięć, miesięczne koszty utrzymania stadionu to aż 800 tys. zł. W skali roku to koszt ok. 10-12 mln zł. Dotyczy to wyłącznie „technicznych” kosztów zarządzania obiektem. "

Lubię to! 4
Ela
Elalokum22 grudnia 2017 o 14:34
ale widocznie nie jest tam tak źle skoro śledzisz info o tym miescie a wiec interesujesz się nim. Poza tym porównywanie Wrocka do Jawora to kpina. Jawor to dziura w której nic nie ma
Lubię to! 0
rumcajsek
rumcajsek20 grudnia 2017 o 15:53
oj gadają gadają starsi ludzie że ich czasy gdy komunikacja miejska świetnie działała i była oblegana z uwagi na braki innych aut na drodze, są odtrącane i wmawiane jest im że jest to pierwsza taka komunikacja od zarania dziejów. Wielu kierowców jaworskiego PKSu chętnie pogadałoby z naszym ...
Lubię to! 9
Reklama
jaworzanin
jaworzanin20 grudnia 2017 o 15:41
że niby nie ekologiczne te nasze autobusy?Jak zabraknie na paliwo to się konie zaprzęgnie i będzie super ekologicznie.I ksiądz zarobi przy święceniu koni..A nawóz pójdzie na nowe skwerki.
Lubię to! 8
Ela
Elajaworzanin22 grudnia 2017 o 14:37
ty pewnie wszystkie podatki przekazałbyś na radio z Torunia
Lubię to! 1
Basia
Basiajaworzanin13 stycznia o 21:10
PRAWDA!
Lubię to! 0
modnis
modnis20 grudnia 2017 o 14:10
Czarny jak szałowo ma zawiązany szaliczek.
Lubię to! 1
anka
ankamodnis20 grudnia 2017 o 17:21
I ty tak sobie zawiąż.
Lubię to! 1
Ela
Elamodnis22 grudnia 2017 o 14:38
przynajmniej markowy a nie jak twój dziurawy 20 letni z lumpeksu
Lubię to! 0
ariel
ariel20 grudnia 2017 o 13:49
Czy wszedzei musi byc czarny i wszystko pochlapac ? Co za kraj ? Gdzie rozdział Koscioła od Państwa ?
Lubię to! 4
@
@ariel20 grudnia 2017 o 13:56
Jasne że nie musi, ale dostał zaproszenie od gospodarza imprezy, wiec się pojawił.
Lubię to! 5
ałtor
ałtorariel21 grudnia 2017 o 13:02
Zaznaczają swój rewir
Lubię to! 0
metropolia
metropolia20 grudnia 2017 o 12:49
Ja naprawdę nie wiem jak przez tyle lat żyliśmy w naszej metropolii bez miejskiego transportu....
Proponuję trasę PUP-MOPS- skup złomu - targowisko - monopolowy.
Lubię to! 9
Ela
Elametropolia22 grudnia 2017 o 14:39
ty pewnie przelałbyś na radio z Torunia
Lubię to! 0
alina
alina20 grudnia 2017 o 12:44
Dlaczego autobusy nie są nowoczesne i elektryczne? Dlaczego Bera chce truć mieszkańców centrum spalinami?
Lubię to! 7
:(
:(alina20 grudnia 2017 o 12:48
wypadałoby teraz złożyć wniosek o odebranie mu tego Krzyża |Zasługi za działania na rzecz przyrody, bo te autobusy wprowadzą do przyrody dodatkowe zanieczyszczenie
Lubię to! 5
jaworzanin
jaworzaninalina20 grudnia 2017 o 17:15
Mieszkańcy Jawora, a wasze samochody nie trują spalinami ?! Pomyślcie o tym. Czyjeś widzi się pod lasem, ale swojego pod nosem to już nie. Naprawdę nie brakuje w tym mieście stękałów.
Lubię to! 2
proste
prostejaworzanin20 grudnia 2017 o 17:22
ale skoro inni włodarze kupują nowoczesne i ekologiczne, to i u nas tez takie powinny być, a nie "kopciuchy"
Lubię to! 5
:)
:)jaworzanin20 grudnia 2017 o 18:09
Cudze??? Nie,nie cudze,również nasza!!!
Lubię to! 0
mieszkaniec z Żeromskiego
mieszkaniec z Żeromskiegoalina20 grudnia 2017 o 17:20
do aliny O to samo zapytaj kierowców w Jaworze. Oni nie trują? Na ,,elektrykę" samochody mają? Ekologiczne?
Lubię to! 2
Hm?
Hm?20 grudnia 2017 o 11:17
....a kto za to zapłaci?
Lubię to! 5
Paranoja
Paranoja20 grudnia 2017 o 10:35
Bera zrealizował obetnicę wyborczą i znowu się zaczęło marudzenie. A po co komunikacja? A czemu tyle kosztuje? Podczas gdy wcześniej były pytania: gdzie jest komunikacja itp.
Lubię to! 15
standart
standartParanoja20 grudnia 2017 o 11:43
może Ciebie zadowala bylejakość, ja mam wyższe oczekiwania
Lubię to! 8
zadowolony
zadowolonystandart20 grudnia 2017 o 12:09
Lord się znalazł, jego wysokość dlatego powinna chodzić piechotą
Lubię to! 8
normalny
normalnystandart20 grudnia 2017 o 12:32
człowieku, rozejrzyj się dookoła, inne gminy i województwo wprowadzają u siebie komunikację eko, a my spadki z poprzedniej epoki, a najgorsze w tym wszystkim jest to, że próbuje się nam wmówić, że wraz z tym wkroczył do nas postęp cywilizacyjny-tak odbieram cały ten PR
Lubię to! 7
z
zstandart20 grudnia 2017 o 12:49
"standart" - jak masz wyższe oczekiwania, to w pierwszej kolejności zainwestuj w słownik. Później krytykuj.
Lubię to! 7
standard
standardstandart20 grudnia 2017 o 13:10
zainwestuję w co będę chciał, a od zatrudnionych za publiczne pieniądze urzędników będę wymagał najwyższej jakości i Tobie nic do tego
Lubię to! 6
chrum, chrum
chrum, chrumstandart20 grudnia 2017 o 17:06
do standard Już wiesz , jak się pisze ten wyraz?:) Wiesz, dobre i to.
Lubię to! 1
standard
standardstandart20 grudnia 2017 o 17:15
no widzisz, ja szybko się dowiedziałem, a Ty dowiedziałeś się jakie autobusy miejskie dziś kupują włodarze miast?
Lubię to! 1
tył
tyłstandart20 grudnia 2017 o 17:17
Obciach z pisownią jednego słowa przez zwykłego człowieka jest mniejszy, niż obciach w ochach mieszkańców innych miast z tymi "załatwionymi" przez burmistrza przedpotopowymi autobusami. Ja to się zastanawiam, czy my za nie zapłacimy, czy to mam ktoś powinien zapłacić za ich przejęcie.
Lubię to! 3
Dany
Dany20 grudnia 2017 o 10:20
Fajna impreza. Brakuje mi tylko biskupa i zespołu ludowego, ewentualnie zespołu disco polo....
Lubię to! 9
JW
JW20 grudnia 2017 o 10:13
A kto będzie tym jeździł? Złomiarze ze swoimi skarbami i ci po spożyciu, którzy boją się policji. No może jeszcze jakieś dwie babinki do lekarza czy kościoła. I na to 400 tys. rocznie? No brawo, a potem będziecie płakać, że podatki w górę pójdą albo nie będzie inwestycji.
Lubię to! 8
mieszkanka Starojaworskiej
mieszkanka Starojaworskiej20 grudnia 2017 o 10:12
a kto to jest ta kobieta w czarnej kurtce z czerwoną czapką w pomponie? dziwnie się zachowywała...
Lubię to! 7
Reklama
Marek
Marek20 grudnia 2017 o 10:06
Radość włodarzy jakby właśnie w mieście pierwszy raz podłączono elektryczność albo jakby do miasta wjechał pierwszy pojazd na kołach. W XXI wieku używać tak górnolotnych określeń do przejazdów autobusowych, to wręcz śmieszne, zwłaszcza że większość osób ma swój własny pojazd pod domem. To już nikt nie pamięta że w latach 90-tych w Jaworze funkcjonowała komunikacja miejska i to na zdrowych zasadach - za odpłatnością. Widać przynosiła straty. Nikt nie pamięta jak przez wiele lat kursowały legnickie 14-tki, które de facto pełniły też funkcję transportu miejskiego? Oczywiście kto bogatemu zabroni można by rzec, ale problem w tym, że ta gmina bogata nie jest, więc zapewne tuż po wyborach przyjdzie czas rozliczeń i nerwowego poszukiwania pieniędzy. Zapewne najłatwiej będzie je znaleźć w kieszeniach mieszkańców: czynsze, woda, śmieci - za rok sami zobaczycie z czyich to pieniędzy będzie ta "darmowa" komunikacja.
Lubię to! 10
;)
;)20 grudnia 2017 o 10:01
ja to jestem ciekaw co ks.Drapiewski sobie myślał, bo po jego minie widzę, że było "ciekawie"
Lubię to! 5
Lodzia
Lodzia20 grudnia 2017 o 09:39
jest i ksiądz i policjant i Arkadiusz...
Lubię to! 3
wow
wow20 grudnia 2017 o 09:33
helooou, czy tu kręcą Ranczo?
Lubię to! 7
ale jazda
ale jazdawow20 grudnia 2017 o 09:59
puszczę ten odcinek w święta, jak się rodzinka zjedzie :)
Lubię to! 6
;
;20 grudnia 2017 o 09:28
jaka innowacyjny rządzący, taka innowacyjna komunikacja miejska, na zakończenie brak jeszcze ostatnio modnego sloganu "miasto pięknieje, miasto się rozwija"
Lubię to! 6
remigiusz
remigiusz20 grudnia 2017 o 09:03
Skąd takie autobusy? z komisu? czy są to na pewno pojazdy niskopodwoziowe, aby osoby na wózku inwalidzkim mogły wsiąść i wysiąść z pojazdu?
Lubię to! 5
xxx
xxx20 grudnia 2017 o 08:43
Brawo, najlepszy prezent na święta
Lubię to! 6
up
upxxx20 grudnia 2017 o 09:11
to w święta też będą jeździły?
Lubię to! 5
radosnych świąT!
radosnych świąT!20 grudnia 2017 o 07:43
zabrakło tylko kolęd i byłaby szopka
Lubię to! 7
lokalny bareja
lokalny bareja20 grudnia 2017 o 00:12
W rankingu lokalnych "Bareizmów" na razie nic nie przebije Studia nr 1 i 2 z Zebrą w tle. Ale "zasadzenie lipy" czy "średniowieczna komunikacja zbiorowa" wysoko w ostatnich dniach windują wodzireja.
Lubię to! 11
autor
autorlokalny bareja20 grudnia 2017 o 08:42
widzę, że gul ci znowu skoczył
Lubię to! 5
zwykły
zwykłyautor20 grudnia 2017 o 09:12
jesteś śmieszny autorze, osób myślących podobnie jak "lokalny bareja" jest znacznie więcej
Lubię to! 8
przerażenie
przerażenie20 grudnia 2017 o 00:11
Matko, 3 lata myślał i wymyślił 2 stare, drogie autobusy...
Lubię to! 10
autor
autorprzerażenie20 grudnia 2017 o 08:42
ale jest i bardzo dobrze
Lubię to! 4
Karol
Karolprzerażenie20 grudnia 2017 o 09:04
Ty a ten twój poprzedni burmistrz co zrobił przez 12 lat???
Lubię to! 5
;
;Karol20 grudnia 2017 o 09:30
wymyślił dużo konkretnych rzeczy, które widać gołym okiem i przynoszą oszczędności, z których można realizować następne inwestycje
Lubię to! 6
Autorix
AutorixKarol20 grudnia 2017 o 09:55
Karolku, takie konkretne rzeczy, że ich wymienić nie potrafisz. HAhuahuahuauha
Lubię to! 4
Reklama
Alleluja
Alleluja20 grudnia 2017 o 00:05
"nowoczesność" zawitała dziś do Jawora
Lubię to! 7
Bareizm wiecznie żywy
Bareizm wiecznie żywy20 grudnia 2017 o 00:05
No to chyba teraz radna Gajda i radny Barański (PO) będą mieli argument, aby walczyć o "ekologiczne autobusy" w ramach walki ze SMOG-iem?
Lubię to! 9
akcja start
akcja startBareizm wiecznie żywy20 grudnia 2017 o 00:08
ja proponuje, aby rozstawili namioty na trasie, robili pomiary zanieczyszczenia i zbierali podpisy z apelem do burmistrza o walkę ze SMOG-iem
Lubię to! 7
mieszkaniec
mieszkaniecBareizm wiecznie żywy20 grudnia 2017 o 00:25
Ci radni są bardzo aktywni, więc raczej na pewno w imieniu i dla dobra mieszkańców zareagują na te stare, zanieczyszczające powietrze autobusy. Jaworzanie naprawdę zasługują na coś lepszego, zwłaszcza że długo na to czekali-3 lata.
Lubię to! 5
quo vadis Jaworze
quo vadis Jaworze20 grudnia 2017 o 00:00
najbardziej w tym wszystkim przeraża mnie to, że jest z tego dumny...
Lubię to! 10
yyy
yyy19 grudnia 2017 o 23:58
ja pikole, nie wierzę, może to jakiś żart, albo Muzeum realizuje jakiś projekt?
Lubię to! 9
mama
mamayyy20 grudnia 2017 o 09:06
to chyba w ramach ministerialnego programu edukacyjnego dotyczącego poznawania lat 90-tych?. A może zlot samochodów zabytkowych?
Lubię to! 6
ale jaja
ale jaja19 grudnia 2017 o 23:55
kto burmistrzowi w tym Jaworze doradza?!
Lubię to! 9
PełObus
PełObus19 grudnia 2017 o 23:44
Przecież radni z PO-SLD walczą ponoć ze smogiem? No i co? Kilkunastoletnie używane autobusy spalinowe?
Lubię to! 9
promocja
promocjaPełObus19 grudnia 2017 o 23:47
myślę, że skoro sami je kupili, to też będą nimi jeździć, aby zachęcać jaworzan do zamiany samochodu na ten autobus
Lubię to! 7
do promocji
do promocjipromocja20 grudnia 2017 o 17:15
chyba żartujesz,, Burmistrz raz przejechał się starym autobusem na pokaz i to koniec , bo on jeżdzi nowym autem kupionym z naszych podatków chyba za 150 tys i ma kierowce który go wozi
Lubię to! 3
koszty
kosztypromocja20 grudnia 2017 o 17:20
a niby dlaczego miałbym żartować-jest darmowa komunikacja, to służbowe samochody i ryczałty na samochody są zbędnym wydatkiem-nie stać nas jaworzan na utrzymywanie i tej komunikacji i panaburmistrzowego "taboru"
Lubię to! 1
W oparach absurdu czy też nie?
W oparach absurdu czy też nie?19 grudnia 2017 o 23:30
Drodzy duchowni dwóch wyznań, Panowie ze służb mundurowych, (komendant Powiatowej Straży Pożarnej oraz oficerowie Policji Powiatowej) jesteście świadomi w jakim "show" uczestniczyliście i co firmowaliście? Czyż nie w otwarciu przewozu osób za pośrednictwem prywatnego przewoźnika, który będzie realizowany na 1 linii, za pomocą "wieloletniego używanego sprzętu komunikacji zbiorowej" prawdopodobnie pozyskanego z Niemiec? Łączna kwota z budżetu na to "epokowe przedsięwzięcie", będzie prawdopodobnie rocznie kosztować lokalnego podatnika prawie 0,5 milina złotych.
Lubię to! 6
straszne :(
straszne :(W oparach absurdu czy też nie?19 grudnia 2017 o 23:38
masakra.... toż to się kwalifikuje pod podjęcie jakiś działań "z urzędu"
Lubię to! 8
Karol
Karol19 grudnia 2017 o 23:29
Z tej zazdrości to już powariowaliście już wszyscy żal mi was, zamiast się cieszyć że miasto się rozwija to tylko z taką zazdroscią nienawiścią patrzycie na wszystko co się dzieje w Jaworze. A nie po myśleliscie że może starsze osoby będą mogły dojechać do lekarza na cmentarz czy do marketu na zakupy. Brak mi słów !!!
Lubię to! 9
żal mi Ciebie
żal mi CiebieKarol19 grudnia 2017 o 23:35
"miasto się rozwija" na starych nieekologicznych autobusach, których inni się pozbywają? Inni wprowadzają ekologiczną komunikację zgodnie z postępem technologicznym, a ty chcesz wcisnąć jaworzanom kit, że wkracza do nich nowoczesność razem z tymi starymi autobusami?
Lubię to! 11
Karol
Karolżal mi Ciebie20 grudnia 2017 o 00:57
A w którym zdaniu napisałem nowoczesność??? Człowieku czytanie ze zrozumieniem wiesz co to znaczy???
Lubię to! 6
łup
łupżal mi Ciebie20 grudnia 2017 o 07:36
innowacyjna komunikacja miejska innowacyjnego burmistrza
Lubię to! 3
realista
realistaKarol19 grudnia 2017 o 23:37
zazdrościć? ale czego? "starożytnej komunikacji zbiorowej"?
a może "bunkier-szaletu"? a może kingsajz-zamiatarki? a może zasadzonej "epokowej lipy"?
Lubię to! 11
Karol
Karolrealista20 grudnia 2017 o 00:52
To co byś chciał może kościół????
Lubię to! 5
komentarze
komentarzeKarol19 grudnia 2017 o 23:43
człowieku, sam nadworny konserwator miał niezłą banię z tego
Lubię to! 8
lol
lol19 grudnia 2017 o 23:25
jak tak patrzę na miny uczestników tego "wielkiego wydarzenia" to się wprost nie mogę im nadziwić
Lubię to! 10
no i co?  pelikany łykają
no i co? pelikany łykają19 grudnia 2017 o 23:20
"starożytne autobusy" za 400 tyś. złotych, "szalet- widmo" za 180 tyś. złotych, "mikro-zabawko-zamiatarka" za 400 tyś. złotych. No kraina mlekiem i miodem płynąca
Lubię to! 12
łyk
łykno i co? pelikany łykają19 grudnia 2017 o 23:23
hihi, no, a są i tacy, co gratulują nagrody, której nie dostał :)))
Lubię to! 10
Reklama
tyle w temacie
tyle w temacie19 grudnia 2017 o 23:16
Wsi potiomkinowskiej ciąg dalszy!
Lubię to! 6
w jaworze inne standardy
w jaworze inne standardy19 grudnia 2017 o 23:14
Ekologiczne autobusy dla Legnicy. Miasto ogłosiło przetarg na zakup ośmiu nowoczesnych, ekologicznych, niskopodłogowych autobusów miejskich wraz z przeszkoleniem osób w zakresie obsługi i naprawy tych pojazdów.

Na tę inwestycję Legnica otrzymała ponad 8,6 mln unijnego dofinansowania.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zostały zakupione nowe ekologiczne Solaris Bus&Coach !!!!!!

http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/ekologiczne-autobusy-dla-legnicy-przetarg-ogloszony,4050954,art,t,id,tm.html

Lubię to! 7
Michał P
Michał Pw jaworze inne standardy19 grudnia 2017 o 23:20
a czy w Jaworze też nie miały być eko? Przecież burmistrz dostał brązowy Krzyż zasługi za działania na rzecz przyrody :(
Lubię to! 11
epoka
epokaw jaworze inne standardy19 grudnia 2017 o 23:52
widać jaki włodarz, takie standardy
Lubię to! 10
złombol
złombol19 grudnia 2017 o 23:09
"MPK na miarę naszych możliwości i pomysłowości"

buhahahhaa
Lubię to! 6
:(
:(złombol19 grudnia 2017 o 23:20
smutne...
Lubię to! 2
wow
wowzłombol19 grudnia 2017 o 23:31
to we Wrocławiu wprowadzają ekologiczna komunikację na prąd, a u nas sprowadzają stare autobusy???
Lubię to! 7
dzień pieszego pasażera
dzień pieszego pasażera19 grudnia 2017 o 23:07
Emilian ile lat mają te "pojazdy do przewozu pasażerów"? Gdzie były pozyskane?
Może u handlarzy z Niemieckiej Republiki Federalnej, mówiących z arabskim akcentem?
A może z licytacji z pod granicy francuskiej?
Lubię to! 8
!
!dzień pieszego pasażera19 grudnia 2017 o 23:11
oby nie wyszło cenowo jak z tą zamiatarką-widmo
Lubię to! 8
Anka
Ankadzień pieszego pasażera20 grudnia 2017 o 08:46
jak nie chcesz no nie jedź, przymusu nie ma ja będę korzystać
Lubię to! 3
T
T19 grudnia 2017 o 22:49
Widzę tutaj, że Panowie ze studia nr 1 i studia nr 2 prześcigują się w komentarzach. Pięknie. Panowie. Takiej lipy jak odstawiliście to nikt nie jest w stanie was pobić. Podniecajcie się dalej. Emilian, Daniel- zaoraliście *** I choćby Pani Ela ze wszystkimi *** ruszyła *** ę to nie ma szans w kolejnych wyborach. Gratulacje
Lubię to! 2
zaoraliście?
zaoraliście?T19 grudnia 2017 o 22:52
żartujesz? 3 lata myślenia, jak puścić po mieście 2 autobusy...
Lubię to! 7
Karol
Karolzaoraliście?20 grudnia 2017 o 09:07
A ten twój poprzedni co wymyślił przez 12 lat???
Lubię to! 0
bolo
bolo19 grudnia 2017 o 21:55
Wszystkim marudom i malkontentom nie życzę Wesołych Świat ponieważ Wy nie potraficie się weselić. Żyjecie w "swoim świecie" gdzie na 1 miejscu jest fałsz,obłuda,oraz zazdrość że innych coś raduje. Nie możecie patrzeć że ten (przez Was) nie lubiany burmistrz próbuje wywiązać się z obietnic wyborczych. Ubraliście szaty kato-bolszewików i udajecie lepszy sort. Panie burmistrzu tak trzymać.
Lubię to! 6
made in...
made in...bolo19 grudnia 2017 o 22:09
i znów obrażasz jaworzan, po Twoim aroganckim tonie da się wyczuć, że nie jesteś z tego środowiska i kompletnie nie znasz jaworzan
Lubię to! 8
żart?
żart?bolo19 grudnia 2017 o 22:11
przez 3 lata myślał jak wynająć 2 autobusy?
Lubię to! 8
Karol
Karolbolo19 grudnia 2017 o 22:53
Zgadzam się w 100 procentach. Jesteśmy świadkami historycznej chwili nasz burmistrz wzorowo wywiązuje się z obietnic jestem dumny że na niego głosowałem, a co którzy wiecznie go krytykują niech się wyprowadzą z Jawora jak im nie pasuje!!!
Lubię to! 3
PZPR
PZPRKarol19 grudnia 2017 o 23:28
skąd Ty takie teksty bierzesz, ta przecie z daleka powiewają epoką głębokiego Gierka...
Lubię to! 7
Karol
Karolbolo19 grudnia 2017 o 22:54
Zgadzam się w 100 procentach. Jesteśmy świadkami historycznej chwili nasz burmistrz wzorowo wywiązuje się z obietnic jestem dumny że na niego głosowałem, a co którzy wiecznie go krytykują niech się wyprowadzą z Jawora jak im nie pasuje!!!
Lubię to! 2
sponsor
sponsorKarol19 grudnia 2017 o 23:01
hehe, ile razy zamierzasz wkleić ten sam tekst?
Lubię to! 7
mieszkaniec
mieszkaniec19 grudnia 2017 o 21:44
a czy to prawda że były już prezes inwestycji nie chciał wyrazić zgody na zakup tych autobusów i pozegnał się z pracą?
Lubię to! 10
#
#mieszkaniec19 grudnia 2017 o 21:53
tak niesie wieść gminna, jego żona zdajsie jest prawnikiem i zdawał sobie sprawę z konsekwencji prawnych
Lubię to! 10
$
$19 grudnia 2017 o 21:24
Jak dobrze się podzielili. Dwaj księża i dwa autobusy.
Lubię to! 2
skarbnik
skarbnik19 grudnia 2017 o 21:10
gdzie można zapoznać się z analizami prawnymi i ekonomicznymi powierzenia realizacji tego zadania gminnej spółce "inwestycje"
Lubię to! 8
jaki mechanizm finansowania tych usług?
jaki mechanizm finansowania tych usług?19 grudnia 2017 o 21:06
http://www.krs-online.com.pl/inwestycje-sp-z-o-o-krs-136295.html Jeżeli gminna spółka Inwestycje w krs ma zgłoszone usługi transportowe, to czy świadczenie przez nią darmowych usług transportowych nie będzie działaniem na szkodę spółki? Czy to nie pogorszy sytuacji ekonomiczno-finansowej spółki? Przecież wzrośnie zatrudnienie, pogorszą się wskaźniki zadłużenia oraz obniżą się wyniki finansowe. Przy braku przychodów z usług transportowych zwiększą się zobowiązania i prawdopodobnie poziom zadłużenia, a w ślad za tym nastąpi spadek wyniku finansowego spółki (o ile już nie ma straty), gdy w tym samym czasie wzrośnie zatrudnienie. I kolejne pytanie-czy gmina w związku z tym zobowiązała się do pokrywania ewentualnych strat, dofinansowania działalności spółki lub jej dokapitalizowania.
Lubię to! 10
Niestety
Niestetyjaki mechanizm finansowania tych usług?19 grudnia 2017 o 21:10
To pytanie na sesje. Niestety mało ludzi zrozumie co napisałeś. A skończy się wymiana dyrektora spółki,za działania nierentowne....
Lubię to! 5
niby
nibyNiestety19 grudnia 2017 o 21:31
kiedy właśnie 24.11.2017r. tam wymienili prezesa-Bera przeniósł tam na prezesa Tomka Panasiuka z PO, którego w grudniu 2014r. ściągnął do ratusza z ZLK, więc go raczej nie wymieni, chyba, że NIK lub inny organ stwierdzi nieprawidłowości
http://www.krs-online.com.pl/msig-5373-439648.html
Lubię to! 7
niegospodarność?
niegospodarność?Niestety19 grudnia 2017 o 21:33
działanie na szkodę (stratę) spółki, to już konkretny zarzut
Lubię to! 6
p
pNiestety19 grudnia 2017 o 21:36
Pani Poseł, proszę się tym zainteresować, tu chodzi o publiczny majątek
Lubię to! 4
Prawnik z zawodu
Prawnik z zawoduNiestety19 grudnia 2017 o 22:17
Działaniem na szkodę spółki jest czynność sprzeczna z jej interesem. Gmina jest jej jedynym wspólnikiem. W spółkach jednoosobowych interes spółki jest taki sam jak wspólnika (w tym przypadku gminy). Zatem, w tym przypadku nie ma mowy o działaniu na szkodę spółki. Wystarczy trochę orzecznictwa SN nt. interesu spółki poczytać zamiast pisać po forach. Pozdr.
Lubię to! 6
słabiutko
słabiutkoNiestety19 grudnia 2017 o 22:21
Prawniku, przytoczyłeś ogólną definicję, zapoznaj się lepiej z raportami NIK, CBA i ABW no i oczywiście z orzecznictwem na ten temat
Lubię to! 4
jaworzanin
jaworzaninNiestety19 grudnia 2017 o 22:23
jest apel jaworzan do naszej Posłanki-prosimy o weryfikację tego w imieniu i na rzecz dobra lokalnej wspólnoty
Lubię to! 2
głeboka studnia
głeboka studniaNiestety19 grudnia 2017 o 22:25
Prawniku, już w spółce "inwestycje" "zniknęła" zamiatarka-widmo za ponad 600 tys zł zakupiona za nadwyżkę jaworzan z opłat za śmieci
Lubię to! 6
mienie gminy
mienie gminyNiestety19 grudnia 2017 o 22:28
teraz policja była na miejscu-była naocznym świadkiem ;)
Lubię to! 2
ech
echNiestety19 grudnia 2017 o 22:33
a można było mieszkańcom te nadpłaty za śmieci rozliczyć i przez jakiś czas nie musieliby płacić opłat za odpady
Lubię to! 2
Prawnik z zawodu
Prawnik z zawoduNiestety19 grudnia 2017 o 22:48
Wobec tego czekam. Zaskocz mnie tymi "raportami NIK, CBA i ABW". Już na pierwszy rzut oka widzę, że próbujesz jakiś temat zarzucić, a może "lud" podchwyci. Podobnież z pisaniem czterech komentarzy zamiast jednego, ale rozbudowanego. Niemniej jednak, zapodaj te raporty, tylko nie pisz mi, abym sobie sam je poszukał.
Lubię to! 3
wraca odpowiedzialność
wraca odpowiedzialnośćNiestety19 grudnia 2017 o 22:50
https://www.zakiewicz-adwokaci.pl/prawo/dzialanie-na-szkode-spolki.html http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/975395,przedsiebiorcy-przeciw-zaostrzaniu-przepisow-karnych.html http://bialekolnierzyki.com.pl/dzialanie-na-szkode-spolki-powraca/
Lubię to! 4
y
yNiestety19 grudnia 2017 o 22:59
Prawniku z zawodu, coś słaby z Ciebie prawnik, skoro wysiadujesz na takich forach-szukasz zlecenia, czy co? Obecny burmistrz w gminie i jej jednostkach zatrudnił już świdnicką kancelarię, której wspólnik-zresztą chyba obecnie jedyny-jest członkiem WS Ziemi Świdnickiej, razem z rodzicami obecnej sekretarzowej strzegomianki i kilkoma innymi ludźmi "ściągniętymi" przez obecnego wodza na tzw. "garnuszek" jaworzan. No chyba, że Ty jesteś zatrudniony w tej kancelarii i stąd ta Twoja "wiedza"
Lubię to! 6
Prawnik z zawodu
Prawnik z zawoduNiestety19 grudnia 2017 o 23:03
Czekam na raporty, a nie linki do stron internetowych. Przecież to na raporty się powoływałeś. Czy słaby prawnik - nie mnie to oceniać, ale na brak zleceń nie narzekam. Zazwyczaj gdy brakuje argumentów merytorycznych, zaczynają się te ad personam. Historia o kancelarii obsługującej gminę mnie nie interesuje. Nie próbuj odwracać kota ogonem.
Lubię to! 4
dla dobra ogółu
dla dobra ogółuNiestety19 grudnia 2017 o 23:03
proponuje zostawić ocenę właściwym organom-tu apel do naszej posłanki, aby to zweryfikować, wyjaśnić i rozwiać wątpliwości
Lubię to! 4
?
?Niestety20 grudnia 2017 o 07:43
a był nabór na nowego prezesa???
Lubię to! 3
czytelnik
czytelnikjaki mechanizm finansowania tych usług?20 grudnia 2017 o 08:48
jesteś chory z zawiści?
Lubię to! 3
Reklama
heloł
heloł19 grudnia 2017 o 20:51
"Przewozy realizować będzie spółka Inwestycje, zatrudniając dwóch doświadczonych kierowców." A czy ta spółka może realizować te zadania i czy jest to efektywne??? Jest to spółka ze 100% udziałem gminy, realizująca zadania własne gminy. "Samorządy powierzając swoim spółkom zadania w większości nie przeprowadzały  przed ich rozpoczęciem analiz biznesowych (m.in. szacowanie kosztów i korzyści), które potwierdzałyby, czy poszczególne przedsięwzięcia są ekonomicznie uzasadnione, a wybrany model realizacji optymalny." https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-realizacji-zadan-publicznych-przez-spolki-komunalne.html
Lubię to! 7
Jełop
Jełop19 grudnia 2017 o 20:08
Brawo, teraz miasto sprzeda służbową limuzynę o pamburmistrz będzie miejską komunikacją jeździł, tak trzymać, to bardzo piękny gest - otworzy oczy niedowiarkom
Lubię to! 7
eko
ekoJełop19 grudnia 2017 o 20:22
Ja myślę, że go stać na taki gest solidarności z mieszkańcami, zwłaszcza, że namawia jaworzan na przesiadkę z samochodów na komunikacje miejsca dla ratowania powietrza od zanieczyszczeń. A jak jeszcze da dobry przykład jaworzanom i zlikwiduje służbowe ryczałty na samochody i urzędnicy tez przesiądą się do miejskiej komunikacji, to osobiście go za to publicznie pochwalę. W końcu dostał brązowy krzyż za działania na rzecz przyrody, a to do czegoś zobowiązuje. Jak rzecze staropolskie przysłowie słowa zachęcają, ale czyny pociągają.
Lubię to! 5
Jełop
Jełopeko19 grudnia 2017 o 20:27
A kropką nad i może być np posadzenie lipy czy palmy nawet w środku ronda, jak już starostwo wybuduje. To by było coś... Z krzyżem w klapie obowiązkowo
Lubię to! 3
etamcichobyć
etamcichobyć19 grudnia 2017 o 18:50
Mentalny podszept Miejskich Pacynek...He he konia z wozem bym im postawił tez by sie cieszyli a tak dwa wiaderka farby trzy wiaderka wody w słowach i gawiedz jest szczęśliwa a głosy za rok na wyborach do kieszonki i wio na następna kadencję...to nic że nie zarabiam na siebie poprzez pryzmat wynagrodzenia jakie biorę...ach co za lans tu pstryk tam pstryk w to mi graj.
Lubię to! 11
Karol
Karoletamcichobyć19 grudnia 2017 o 23:01
Żal wam *** sciska? własnie widac
Lubię to! 1
po świdnicku
po świdnickuKarol19 grudnia 2017 o 23:04
albo cos wziąłeś, albo masz już dość płynów, kładź się lepiej spać, zanim obrazisz wszystkich jaworzan
Lubię to! 7
wojcieszowianka
wojcieszowianka19 grudnia 2017 o 18:33
Ja pierdziu a co to będzie jak jeszcze basen Wam otworzą i ta cała ekipa będzie skakać na bombę do wody. Nie mogę się doczekać bo niektóre skoki zapowiadają się spektakularnie :)
Lubię to! 11
Bum :)
Bum :)wojcieszowianka19 grudnia 2017 o 19:16
hahahaaaaa !!!
Lubię to! 1
hopa
hopa19 grudnia 2017 o 18:20
są tacy, co mu nawet gratulują i lajkują, gdy nie dostał nagrody, do której się zgłosił
Lubię to! 7
morele
morele19 grudnia 2017 o 18:18
ale że służby mundurowe dały się w to "wciągnąć" to już nie powiem z czym mi się to kojarzy
Lubię to! 7
peach
peachmorele19 grudnia 2017 o 18:25
no weź powiedz nie wstydź się :D
Lubię to! 1
Karol
Karolmorele19 grudnia 2017 o 23:01
***
Lubię to! 0
jimi hendrix
jimi hendrix19 grudnia 2017 o 18:15
Muppet Show!
Lubię to! 10
hihi
hihijimi hendrix19 grudnia 2017 o 18:17
nooo :)
Lubię to! 2
jaha
jahajimi hendrix19 grudnia 2017 o 18:34
nawet nadworny konserwator ma banie i drze łacha
Lubię to! 6
odlot
odlotjaha19 grudnia 2017 o 18:56
no, a ile ciekawych zakulisowych rzeczy można się od niego dowiedzieć... :)
Lubię to! 6
czy darmo znaczy za darmo?
czy darmo znaczy za darmo?19 grudnia 2017 o 18:14
https://sprzedajemy.pl/syndyk-masy-upadlosci-pks-turek-sa-sprzeda-autobus-man-a-20-6bea9f-nr47025262

a tutaj od syndyka za 10 tysięcy złotych
całkiem, całkiem
Lubię to! 4
kieruję busem
kieruję busem19 grudnia 2017 o 18:11
https://autoline.com.pl/-/sprzedaz/autobusy-miejskie/MAN-A-20--16031220422714400800

ten za 30 koła euro lat 15

https://autoline.com.pl/-/sprzedaz/autobusy-miejskie/MAN-A-20--16110309074158457800

za 10 koła euro z reichu lat 17. Ale na stary jawor idealny
Lubię to! 5
radek
radekkieruję busem19 grudnia 2017 o 18:47
Oba "jaworskie" MANy są z 2007 roku. Mają przejechane po niemal 600 000 km.

Co do Twego przykładu z MANem - niemal 18 letni autobus miejski to stoi raczej bliżej szrotu niż przewozu osób.

Przy okazji - to będzie rzeczywiście pierwsza linia miejska w Jaworze? W latach 90. funkcjonowała już Komunikacja Miejska.
Lubię to! 6
Artur
Arturradek19 grudnia 2017 o 18:54
Jeździły autobusy JKM Jaworskiej Komunikacji Miejskiej. Nie były "darmowe" bilet.kosztowal jakieś 2 zł. Czy 2.30 . W latach 90 jeździłem na Wrocławska z pięknej do szkoły
Lubię to! 4
darmowy autobus starożytny
darmowy autobus starożytny19 grudnia 2017 o 18:06
a tutaj 15 letni jamnik za 40 tysięcy złotych . I to przegubowiec. Nówka sztuka z reichu

https://autoline.com.pl/-/sprzedaz/autobusy-miejskie/MAN-LIONS-CITY-G-A-23--17050406095118476000
Lubię to! 3
Reklama
ludzie wy naprawdę to łykacie
ludzie wy naprawdę to łykacie19 grudnia 2017 o 18:04


Biorę kasę z budżetu prawie pół miliona i wynajmuję 2 UŻYWANE autobusy od prawdopodobnie indywidualnego przewoźnika. Autobusy oczywiście używane. Jaki jest ich wiek? Każdy sam może zobaczyć. Ale chyba bardziej to "starożytna epoka mechaniczna"?

Na powyższym linku taki sam Autobus MAN A21 używany z Niemiec z 104 tysiące złotych.

https://sprzedajemy.pl/autobus-miejski-man-a21-opole-6bea9f-nr2854607

A tutaj młodszy za 65 tysięcy złotych
https://sprzedajemy.pl/man-a21-lpg-wloszczowa-6bea9f-nr53958600

Wnioski wyciągnijcie sami?
Lubię to! 6
juuupiiiii
juuupiiiii19 grudnia 2017 o 17:57
Już jasełki i już szopka noworoczna w Jaworze :D
Lubię to! 8
?
?19 grudnia 2017 o 17:53
ale kyrk i pytanie-dlaczego na wynajęcie autobusów jaworzanie musieli czekać aż 3 lata?
Lubię to! 6
zzz
zzz?19 grudnia 2017 o 18:04
Ale się doczekali.
Lubię to! 1
dłuuugo
dłuuugozzz19 grudnia 2017 o 18:14
po 3 latach
Lubię to! 4
czytelnik
czytelnik19 grudnia 2017 o 17:40
Dlaczego prywatni przewoźnicy na trasie do Wrocławia wystawiają bus-y, a na trasie komunikacji po Jaworze będzie kursował taki wielki autobus? Ktoś robił rozeznanie dot. zapotrzebowania? Moim zdaniem tłumów nie będzie.
Lubię to! 6
mieszkaniec z Żeromskiego
mieszkaniec z Żeromskiegoczytelnik19 grudnia 2017 o 17:53
Lepszy wiekszy niż za mały.
Lubię to! 3
czytelnik
czytelnikmieszkaniec z Żeromskiego19 grudnia 2017 o 18:23
Ale w czym lepszy? Jeździ tak samo. Kwestia do rozważenia polega na tym czy nie taniej byłoby zaangażować busa? Skąd przeświadczenie, że frekwencja będzie tak wielka? Pamiętacie 14-tki Legnica- Jawor? Jeździły pełne? Dlaczego zlikwidowano tą linię, a przecież w części służyła jako komunikacja miejska.
Lubię to! 7
wydać łatwo, zarobić trudniej
wydać łatwo, zarobić trudniej19 grudnia 2017 o 17:39
jest sukces z waszej kasy WYNAJĄŁEM 2 AUTOBUSY. koszt 400 tysięcy złotych. Zagadnijcie czego teraz będą podwyżki? Woda? Czynsz? .....a może coś jeszcze.
Aha podwyżki dałem wysokim urzędnikom z Urzędu.
Lubię to! 11
Anna
Annawydać łatwo, zarobić trudniej19 grudnia 2017 o 17:51
400 tys zł, które mieszkańcy oddadzą Gminie w "lokalnych" podatkach. Jakie wpływy w budżecie Gminy zaplanowano z podatku od nieruchomości ? Mam że ktoś odpowiedzieć z Radnych? Czy są to mniejsze czy większe wpływy ? Jakie wpływy z tytułu wody ścieków i śmieci ? Mniejsze czy większe ? Stawiam pytanie nasi coraz Drożsi Radni ....
Lubię to! 9
Karol
KarolAnna19 grudnia 2017 o 23:07
O co tobie kobieto chodzi? kur... mać Facet robi wszystko żeby było ok a wam jak zwykle źle!!! Lepiej było jak był P Urbański odpowiedz!!!???
Lubię to! 1
meliska
meliskaAnna19 grudnia 2017 o 23:10
Karol, kładź się spać, bo zaczynasz bredzić
Lubię to! 6
mieszkaniec z Żeromskiego
mieszkaniec z Żeromskiego19 grudnia 2017 o 17:39
Jawor miastem stękaczy. Obłęd jakiś czy co?!
Lubię to! 2
Foster
Foster19 grudnia 2017 o 17:36
Gdzie jest rozkład jazdy
Lubię to! 1
nie z Jawora
nie z JaworaFoster19 grudnia 2017 o 17:55
do Foster Rozkład jazdy jest na stronie jawor.pl
Lubię to! 1
podsumowanie
podsumowanie19 grudnia 2017 o 17:35
i tak oto tzw. liberalna partia rozwija socjalizm.
Lubię to! 5
kontroler biletów
kontroler biletów19 grudnia 2017 o 17:33
a była minister tzw. "darmowym autobusem przez podatników opłaconym" jechała?
Lubię to! 2
DarmowyAutobus
DarmowyAutobus19 grudnia 2017 o 17:32
Kochani Jaworzanie ...za te "darmową" komunikację zapłacicie wkrótce z własnej kieszeni....każdy po kilka kilkanaście złotych ... Kiedy to radni na wniosek Burmistrza podniosą ceny wody, odprowadzenia ścieków czy zbiórki odpadów ... Gratuluję wszystkim Jaworzanom wyśmienitego samopoczucia. Wesołych Świąt !
Lubię to! 12
zzz
zzzDarmowyAutobus19 grudnia 2017 o 18:00
Wesołych Świąt!
Lubię to! 2
Jaworskiemyśli
Jaworskiemyślizzz19 grudnia 2017 o 19:45
Alleluja i do przodu ...co tam jeszcze było obiecane ? Przed wyborami kupią zrobią wykonają ...byle kupić ...elektorat....za ich własne pieniądze ....
Lubię to! 5
Karol
KarolDarmowyAutobus19 grudnia 2017 o 23:09
Brak mi słów na takich jak ty!!!
Lubię to! 1
Reklama
!!!
!!!19 grudnia 2017 o 17:08
Należałoby by zapytać kto z obecnych był tam w ramach obowiązków służbowych.RAdna z powiatu pewnie na urlopie nauczona doświadczeniem lat ubiegłych. Ale Pan dyrektor tzw. Poprawczaka jego zastępca, pani kierownik ośrodka zdrowia,przełożona pielęgniarek, No i oczywiście radna będąca wszędzie,urlopu juz dawno by jej brakło kierowniczka z ulicy kolejowej. Taki Sluzbowy spęd za kase jaworzan
Lubię to! 16
ciekawski
ciekawski!!!19 grudnia 2017 o 19:03
a czemu pani kierownik ośrodka zdrowia jest na każdej imprezie itd? co ona będzie startować w jakichś wyborach ze tak wszędzie bywa?
Lubię to! 13
spadochron
spadochronciekawski19 grudnia 2017 o 20:05
ta przecież ona nie z Jawora, "ściągnięga" zdajsie z Legnicy na garnuszek jaworzan
Lubię to! 10
jan
janciekawski19 grudnia 2017 o 20:44
Tak, na burmistrza. Zadowoleni?
Lubię to! 2
.
.ciekawski19 grudnia 2017 o 21:16
Tak jak Lordzina. Ciekawe co na to przełożeni bo przecież jakiś ma. Nasze lokalne media udają,ze nie widza problemu nadużywania stanowisk pracy i załatwiania spraw pozasluzbowych przez radnych. Niestety radnych miejskich.
Lubię to! 7
Zdzisław Dyrman
Zdzisław Dyrman19 grudnia 2017 o 16:44
Ciekawy jestem czy ktoś będzie monitorował frekwencję w autobusach ? Brak biletów trochę to utrudnia. Czy czasem po zimie nie będą woziły głównie powietrza, bo jak wiadomo zimową porą najwięcej osób korzysta z komunikacji w każdym mieście.
Lubię to! 6
x
xZdzisław Dyrman19 grudnia 2017 o 17:23
Zmartwienie na zapas.
Lubię to! 1
autobus je u nas
autobus je u nas19 grudnia 2017 o 15:42
Burmistrz rozumiem. Ksiądz też. A tak na marginesie czy przy otwieraniu wynajętej linii autobusowej musi być tylu oficjeli i pracowników instytucji publicznej? Np. Pan Komendant Straży, Komendant Policji ? Pani Ewelina czy Pani była na urlopie w dniu dzisiejszym czy to w ramach obowiązków pracowniczych?
Lubię to! 9
Masakra
Masakraautobus je u nas19 grudnia 2017 o 16:29
Gdzie tam szanowny człowieku widzisz komendanta policji????
Najlepiej gadać, byle gadać...
Lubię to! 1
Masakra
Masakraautobus je u nas19 grudnia 2017 o 16:31
I może dlatego, że to wspólny sukces,a nie tylko Pana Burmistrza i Księdza.
Lubię to! 1
x
xautobus je u nas19 grudnia 2017 o 17:24
Znowu coś nie tak? Ludzie, kiedy przestaniecie marudzić?
Lubię to! 4
@
@x19 grudnia 2017 o 17:37
Ludzie mają wątpliwości, mają do tego prawo. Człowiek rozsądny będzie się zastanawiał szukał wyjaśnień, a nie tylko bezkrytycznie lajkował wszystko co mu pokażą na zdjęciach.
Lubię to! 6
Karol
Karolx19 grudnia 2017 o 23:11
Zgadzam się w 100 procenatch co za ludzie , widocznie żal im *** sciska
Lubię to! 0
psyche
psychex19 grudnia 2017 o 23:18
Ty Karol ciągle obrażasz jaworzan! naprawdę nie potrafisz inaczej rozmawiać z poszanowaniem cudzego punktu widzenia?
Lubię to! 4
Renia
Reniaautobus je u nas19 grudnia 2017 o 17:34
A gdzie Renia
Lubię to! 3
Tomi
TomiRenia19 grudnia 2017 o 18:25
Ponoć znalazła pracę w jednej z miejskich jednostek. Uczcie się ludziska jak robić karierę...!
Lubię to! 3
ren
renRenia19 grudnia 2017 o 19:55
W której? to ci numer
Lubię to! 1
??
??Renia20 grudnia 2017 o 10:15
W muzeum?
Lubię to! 0
Dla mnie
Dla mnie19 grudnia 2017 o 15:41
Super. Bardzo się cieszę
Lubię to! 2
jazda
jazda19 grudnia 2017 o 14:55
ale kyrk
Lubię to! 3
jaworzanka
jaworzankajazda19 grudnia 2017 o 17:37
Cyrk, bo wielu mieszkańcom nic się nie podoba. Przecież mogą chodzić na piechotę.
Lubię to! 5
Karol
Karoljaworzanka19 grudnia 2017 o 23:13
własnie tak im nigdy nie dogodzisz a prawda jest taka że wszyscy ci krytycy pierwsi będą jeździli tymi autobusami co za naród!!!
Lubię to! 1
mieszkaniec
mieszkaniecjaworzanka19 grudnia 2017 o 23:16
A to burmistrz, jego urzędnicy i radni nie dadzą dobrego przykładu jaworzanom i nie przesiądą się teraz na tą komunikację? Byłoby to gospodarniej (taniej) skoro i tak jeździ a jaka ochrona środowiska...
Lubię to! 4
wizjoner
wizjoner19 grudnia 2017 o 14:33
Wszystko cacy ale roczny budżet będzie okrojony o kwotę chyba 400 000 PLN. Czy jaworzan stać na taki luksus - obietnicę wyborczą? Warto pomyśleć o rozwijaniu sieci centralnego ogrzewania, podłączać kolejne budynki w mieście. Centrum Jawora to olbrzymi smog - to jest problem. Chyba , że Mercedes sfinansuje dojazd do pracy darmowa komunikacją. Tylko problemem będą na ciasnych ulicach autobusy
Lubię to! 10
Jolka
Jolkawizjoner19 grudnia 2017 o 17:25
I po co te wizje? Ludzie zadowoleni.
Lubię to! 1
Rozsądny
RozsądnyJolka20 grudnia 2017 o 00:03
Ta ludzie zadowoleni TERAZ i nic ich nie interesuje co będzie później "a co mnie to", a to kochani, że ewentualne KAŻDEJ politycznej konsekwencje tez was będą dotyczyły
Lubię to! 5
Jolka
JolkaJolka20 grudnia 2017 o 09:47
do rozsądnego. Większych problemów nie masz? Startuj na burmistrza.
Lubię to! 0
Jolka opamiętaj sie
Jolka opamiętaj sieJolka20 grudnia 2017 o 10:48
Jolka większych problemów? Ewentualne podwyżki to nie problem? Ale co ja się dziwie, wystarczy słowo promocja, obniżka, darmo, dają to już lecicie ty i tobie podobni, bo nie myślicie. A startował bym ale nie mam kasy partii i burmistrz swoimi zagrywkami PR-owskimi wykosił *** i ludzie zagłosują na niego bo pokaże co jest ale się nie zastanowią co się za tymi rzeczami kryje
Lubię to! 4
Plus
Plus19 grudnia 2017 o 14:06
Moze wypadaloby rowniez przywrocic utracone polaczenia z chocby Bolkowem obecnie nie ma nic miedzy Bolkowem a Jaworem nie koniecznie darmowe
Lubię to! 9
DygnitarzzJawora
DygnitarzzJawora19 grudnia 2017 o 14:04
Najlepiej to ujęli na "e-legnickie" "Darmowa komunikacja będzie nas kosztować 400 tysięcy rocznie".
Tyle w temacie...
Lubię to! 10
Mieszkanka
Mieszkanka19 grudnia 2017 o 13:57
PO zrobiła darmową komunikacje, co teraz zrobi dla ludzi Pani Minister PiS ?
Lubię to! 2
mieszkaniec
mieszkaniecMieszkanka19 grudnia 2017 o 14:02
I po co ta polityka. Najważniejsze, że jest taki autobus.
Lubię to! 4
x
xMieszkanka19 grudnia 2017 o 14:05
Dowiesz się w swoim czasie :)
Lubię to! 2
Mieeetek
Mieeetekx19 grudnia 2017 o 14:11
Bezpłatne loty do Warszawy?
Lubię to! 3
peowiec
peowiecMieszkanka19 grudnia 2017 o 14:22
Co najwyżej była pani minister :-D
Lubię to! 3
Karol
KarolMieszkanka19 grudnia 2017 o 23:15
Okradnie
Lubię to! 0
Frania
Frania19 grudnia 2017 o 13:52
Ekstra. Może nie za bardzo jest gdzie jeździć bo Jawor mały, ale z chęcią się przejade z wnuczkiem. Najważniejsze, że za darmo. Jeszcze może kiełbaska jakaś wigilijna? ;)
Lubię to! 2
nie z Jawora
nie z JaworaFrania19 grudnia 2017 o 13:55
Jawor mały, ale SZCZEGÓLNIE dla ludzi starszych, chorych taka komunikacja to coś wspaniałego!
Lubię to! 3
Reklama
jan
jan19 grudnia 2017 o 13:42
No i co wiecznie niezadowoleni, narzekający? Jest bezpłatna komunikacja? Jest?
Lubię to! 6
Niejan
Niejanjan19 grudnia 2017 o 16:26
Bezpłatna zapłacą mieszkańcy w podatkach...
Lubię to! 7
jansran
jansranNiejan19 grudnia 2017 o 16:37
ciesz sie *** ze cokolwiek sie rusza, nikt ci *** wiecej placic nie karze. spojrz ile dla jaworzan robi obecny burmistrz. ZAWSZE moglo byc lepiej,ZAWSZE! ale obecnie nie ma sie do czego przyczepic, wiec szczym ryj prosze. obudz sie
Lubię to! 2
Puknicie się
Puknicie sięNiejan19 grudnia 2017 o 16:51
jansran Tak oczywiście mamy się cieszyć i nie narzekać, mamy się tylko cieszyć i na nic nie narzekać i nie patrzeć w przyszłość tylko liczy się to co tu i teraz. I troche kultury bo cyt. "szczym ryj" świadczy tylko o tym, dlaczego w tym kraju jest jak jest i łykają ludzie taka kiełbase wyborczą. Dziękuję
Lubię to! 5
jaworzanin
jaworzaninNiejan19 grudnia 2017 o 17:27
No to zapłacą.
Lubię to! 2
jaworzanka
jaworzankaNiejan19 grudnia 2017 o 17:35
Można się wyprowadzić.
Lubię to! 3
cukiernik Rysiu
cukiernik RysiuNiejan19 grudnia 2017 o 17:55
Tak zrobie jak wybierzecie znów tego młokosa na burmistrza.
Lubię to! 7
Karol
KarolNiejan19 grudnia 2017 o 23:16
A ciekawe co ten twój P Urbański zrobił
Lubię to! 1
Karol wyjdź proszę
Karol wyjdź proszęNiejan20 grudnia 2017 o 10:51
Urbański nic, a ten robi dużo PR-u. Czyli przeszliśmy z jednej skrajności w drugą
Lubię to! 3
Darmo
Darmo19 grudnia 2017 o 13:39
Brawo! Najważniejsze, że mieszkańcy za to nie zapłacą, nie trzeba kupować biletow, super pomysł. Za darmo, o to chodzi
Lubię to! 6
Adam
AdamDarmo19 grudnia 2017 o 16:31
Jak to nie zapłacą? A autobus będzie jeździł na lajki pod zdjęciami? Nie wszystko z podatków poleci.
Lubię to! 9
Rotar
RotarDarmo20 grudnia 2017 o 10:07
Zapamiętaj! Nic nie jest za darmo.
Lubię to! 4
Filip
FilipDarmo12 stycznia o 20:26
za darmo jak Owsiak , śmietanka, a dla chorych odpady
za darmo a podatki z czyjej kieszeni
Lubię to! 0
jaworzanin
jaworzanin19 grudnia 2017 o 13:37
Na razie szał radości, pierwsza jazda, ale potem trzeba nauczyć młodzież ustępowania miejsca starszym.
Lubię to! 3
uczeń
uczeńjaworzanin19 grudnia 2017 o 17:33
Właśnie widać na zdjęciu, jak młody siedzi, starsi stoją. Jak się tak przyzwyczai, to się już nie odklei.
Lubię to! 1
kiełbasa wyborcza
kiełbasa wyborcza19 grudnia 2017 o 13:20
super strategia...na te kilka miesięcy przed wyborami co by za dużo nie wydać na tę bezpłatna komunikację...
Lubię to! 7
x
xkiełbasa wyborcza19 grudnia 2017 o 13:35
Nie podoba się, nie siadaj.
Lubię to! 6
x
xkiełbasa wyborcza19 grudnia 2017 o 13:39
Miało być nie wsiadaj, przejęzyczenie po prostu.
Lubię to! 6
Jolka
Jolkakiełbasa wyborcza19 grudnia 2017 o 13:58
Czy tobie kiedykolwiek coś się podoba? Jeżeli nie, tylko twój poroblem.
Lubię to! 3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.