Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Wspólna praca nad projektem w Mściwojowie

W sobotę, 5 sierpnia najmłodsi mieszkańcy Mściwojowa przybyli licznie do parku, aby wspólnie pracować i zaprojektować nowy skwer, który już wkrótce ma powstać przy siedzibie straży.

Fot. Gmina Mściwojów © Gmina Mściwojów

W sobotę, 5 sierpnia najmłodsi mieszkańcy Mściwojowa odpowiedzieli na zaproszenie grupy „Nasz Mściwojów” oraz druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej przybywając licznie do parku, aby wspólnie  pracować i zaprojektować nowy skwer, który już wkrótce ma powstać przy siedzibie straży.

Dzieci wspólnie z rodzicami narysowali piękny skwerek: z fontanną, huśtawkami, ławeczkami, miejscem na ognisko, a nawet budką z lodami. Za swoje pomysły wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze i przybory szkolne. Były też kiełbaski z grilla i kurtyna wodna przygotowana przez strażaków, która zrobiła furorę wśród najmłodszych mieszkańców wsi.

Już wkrótce nieużytek przy siedzibie OSP zostanie zaadaptowany na miejsce odpoczynku. W ramach projektu zakupione zostaną ławki, a teren wokół stawu zostanie obsadzony ozdobnymi krzewami i obsypany kamieniem. Środki finansowe na realizację projektu pn. „Mściwojów – mój dom” pozyskano   dzięki dotacji uzyskanej w konkursie grantowym „Działaj lokalnie 2017”, ogłoszonym przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, a realizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Kaczawskie.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Krzyś
Krzyś9 sierpnia 2017 o 20:46
DZIALAJ LOKALNIE - to działa :) przykladow swietnych projektów jak ten jest wiecej w regionie www.partnerstwokaczawskie.pl
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.